Zuumbox - versioon 2

Foorum terrestiaalse digi-tv teemadel
Kasutaja avatar
Carat_EST
Digivanake
Postitusi: 1327
Liitunud: 00:07, 06 Juul 2008
Asukoht: Ida-Harjumaa
    unknown unknown
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 3 korda

Re: Zuumbox - versioon 2

PostitusPostitas Carat_EST » 14:02, 20 Aug 2008

aandrees kirjutas:Mu NOKIA televiisor ei taha alluda zuumboxi käskudele. Mida teha? Olen kõik koodid läbi proovinud...

Kõik 1000 koodi? (000-999)
Kaua sul selleks aega kulus?

Kasutaja avatar
aandrees
Entusiast
Postitusi: 189
Liitunud: 03:00, 12 Aug 2006
    unknown unknown
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Zuumbox - versioon 2

PostitusPostitas aandrees » 16:14, 20 Aug 2008

kolm päeva... kas on probleemile( pult ei tunne telekat ) mingi lahendus

Kasutaja avatar
Martini
Entusiast
Postitusi: 328
Liitunud: 02:00, 12 Dets 2006
Asukoht: Muraste
    unknown unknown

Re: Zuumbox - versioon 2

PostitusPostitas Martini » 10:24, 23 Aug 2008

Martini kirjutas:See, et valikuvõimalus laieneb, on hea. See, et keegi toob turule uue boxi, millel pole HDMId, on minu meelest täiesti uskumatu lollus.


Ma pean nüüd iseennast parandama. Lugesin Starmani lehekülge ja sain õudusega aru, et see odavboks pole mitte eelmisele lisaks, vaid ongi nüüdne ainuke zuumbox. Ühesõnaga, valiku laienemise võib mu jutust maha tõmmata ja lolluse veel viiekümnega korrutada. Jätta oma tootevalikusse ainult ilma HDMI-ta boks on ikka täiesti uskumatu idiootsus.

Ma saan aru, et odavat boksi on vaja, iga võimalus ja iga pistik maksab. Ma ei saa aru, miks peab kokkuhoidu alustama kõige olulisemast pistikust, mis digiboksi küljes üldse olla saab. HDMI on lihtsa kodukasutaja jaoks parim võimalik ühendus - ühenda ainult üks juhe (mida ei saa panna ei valesse auku ega valepidi) ja naksti ongi nii pilt kui hääl olemas. Teades natuke sellest, kui palju viimase 3 aasta jooksul on müüdud TFT telekaid, on minu hinnang, et vähemalt ühe HDMI auguga telekas on olemas umbes 50-55% Eesti kodudes ja see arv kasvab pidevalt.

Normaalne täiearuline odavboks näeks tagapaneeli poolt välja selline:

1 RF pistik (antenn sisse)
1 HDMI
1 SCART
1 toitepistik

SCART sisaldab siis RGB, komposiiti ja S-Videot (softist valitav). Kui kellelgi on vaja komposiiti ja häält RCA-na, ostab 30-kroonise ülemineku. Lihtne ja loogiline karp. Tassid koju, ühendad 3 juhet (ükskõik kas siis teleka juurde läheb HDMI või SCART), vaatad telekat.

Milleks see ülejäänud jura? Milleks teine SCART? Milleks kogu see nelja-pistiku-ime-RF-plokk? Milleks odavboksile SP-DIF väljund (kui tõenäoline on, et tädi Maalil on DD dekoodriga resiiver ja keda see üldse huvitab, kui zuum ei saada iialgi ühtegi 5.1 häälega kanalit)? Niivõrd ogarate omadustega toode, nagu praegune zuumbox2, ajab mind lihtsalt kurjaks. Eriti jabur on tooteliini evolutsioon halvemuse suunas. Mida zuumbox3-est võiks oodata? Jäetakse pildiväljundist alles ainult RF-modulaator?
Martini

DVB-T/S: Golden 9060 & CT5000Cplus & HTPC

Kasutaja avatar
hot_bird
Edasijõudnu
Postitusi: 58
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

Re: Zuumbox - versioon 2

PostitusPostitas hot_bird » 10:51, 23 Aug 2008

Tundub, et see läheb Eestis oleva trendiga kaasa. Mida odavam, seda parem. Turumajandus toimib: kui nõutakse odavamat boxi, siis nii ka tehakse. Pistikupesade arv on hea algus säästule, järgmisena roogitakse HD osa välja( kui seda pole veel tehtud). Üldiselt on enamus riigihangetega nii, et tahetakse head seadet tasuta aga tuleb vilets ja kallis. Hankevõitja otsustab enamasti mingi täielik tehnikavõõras tohmu pelgalt pakkumise viimase rea järgi(hind).

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
kalvis
Entusiast
Postitusi: 499
Liitunud: 11:26, 13 Jaan 2008
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: Zuumbox - versioon 2

PostitusPostitas kalvis » 11:24, 23 Aug 2008

Küll konkurendid varsti tühimiku täidavad. Muidu linuxipõhiste arvutitega digiboxe on kogu maailmas üsna palju, tuntud tegijad toodavad kõik midagi. Jama on selle MPEG-4 dekoodri osas, see on nii toores, et müüki tulevad vaid katsepartiid ning oodatakse tagasisidet ega mingeid vigu pole.
Vahepealsel ajal peavad entusiastid netipõhiseid ostukanaleid kasutama ning esimesed katsejänesed olema. Kuid HDMI oli, on ja jääb, ma pigem ennustaksin RF otsa kadumist, teises etapis läheb scart ajalukku.

Kasutaja avatar
a1
DigiTVfänn
Postitusi: 646
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: JƤrvamaa
    unknown unknown

Re: Zuumbox - versioon 2

PostitusPostitas a1 » 11:47, 23 Aug 2008

Martini kirjutas:Teades natuke sellest, kui palju viimase 3 aasta jooksul on müüdud TFT telekaid, on minu hinnang, et vähemalt ühe HDMI auguga telekas on olemas umbes 50-55% Eesti kodudes ja see arv kasvab pidevalt.
...
Mida zuumbox3-est võiks oodata? Jäetakse pildiväljundist alles ainult RF-modulaator?


Palju neid siis müüdud on?
Ma arvan, et on neid kodusid, kus kummutil istub Elektron280 :lol:

Z-box3 on scart pessa käiv klots :twisted:

Kasutaja avatar
officer
DigiTVfänn
Postitusi: 662
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: VIIMSI.
    unknown unknown
On tänanud: 59 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Zuumbox - versioon 2

PostitusPostitas officer » 21:25, 23 Aug 2008

...ja kindlasti on Zbox-4. 220vAC väljund nõudepesumasinale koos maanduskontaktiga :D
Viimsi poolsaare alguses,Triax100+antenni ajam RAK380;
TV'd: Sam. QE65-Q ja LE40D550 + Elion boxid ARRIS VIP1113 ja VIP5305
soundb:Sam.HW-K450
blue-ray: Sam.BD-J5500
Raadio: Yam. R-N303D ja Imperial DABMAN i200 + 9el.vert. DAB-yagi az.WE

Kasutaja avatar
faas
Moderaator
Postitusi: 4333
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Jõelähtme.Rebala
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Zuumbox - versioon 2

PostitusPostitas faas » 22:47, 23 Aug 2008

aandrees kirjutas:kolm päeva... kas on probleemile( pult ei tunne telekat ) mingi lahendus


Logitch. :D

Kasutaja avatar
Carat_EST
Digivanake
Postitusi: 1327
Liitunud: 00:07, 06 Juul 2008
Asukoht: Ida-Harjumaa
    unknown unknown
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 3 korda

Re: Zuumbox - versioon 2

PostitusPostitas Carat_EST » 00:45, 24 Aug 2008

hot_bird kirjutas: Pistikupesade arv on hea algus säästule, järgmisena roogitakse HD osa välja( kui seda pole veel tehtud).


HD osa juba roogitigi välja. Varasem kirjutaja juhtis tähelepanu tõsiasjale et vaatamata HD osa puudumisele peaks seadme (digibox DVB-T vasuvõtuks) küljes ikkagi olema HDMI kuna see on praegusel hetkel ainuke üldlevinud digitaalne audio-video ühendus (toetab väga hästi ka SD videosignaali).

Mis mõte on üldse digitaalsel televisioonil kui digitaalset saateedastust edastatakse digitaalse signaalitöötlusega box-ist digitaalse signaalitöötlusega telerisse üle analoogsüsteemi (loe: läbi digi/ana ja ana/digi muundamise)?

Kasutaja avatar
kalvis
Entusiast
Postitusi: 499
Liitunud: 11:26, 13 Jaan 2008
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: Zuumbox - versioon 2

PostitusPostitas kalvis » 08:49, 24 Aug 2008

Sest siis ostab loll kasutajale omale koju mitu boxi.
Kusjuures HD osa väljarookimine on üsna reaalne - Saab kasutada koostamisel vähem mälu ja odavamaid ning lahjemaid protsessoreid. Kui kokkuhoid tootmisel on kõigest 10 doltsi siis miljoniste partiide puhul suured summad.

Kasutaja avatar
tonuj
Entusiast
Postitusi: 438
Liitunud: 03:00, 21 Apr 2007
Asukoht: Paide
    unknown unknown

Re: Zuumbox - versioon 2

PostitusPostitas tonuj » 11:20, 24 Aug 2008

Eks HDMI litsents maksab ka midagi ja sealt sai jälle veidi kokku hoida.
Ilmselt ei pea enam RF pealt litsentsitasu maksma ja neid siis lausa 4.
Ja kindlasti on tegu ka turunduses, mitte see ei ole tähtis, et sina saaksid võimalikult kaua ühe boksiga läbi vaid sulle peab saama järjest uusi bokse müüa millel mõni vidin jälle juures.

Kasutaja avatar
ompu
Edasijõudnu
Postitusi: 46
Liitunud: 02:00, 09 Dets 2007
Asukoht: Mikitamäe v.
    unknown unknown

Re: Zuumbox - versioon 2

PostitusPostitas ompu » 16:41, 02 Sept 2008

tere :) ma ei suutnud välja siit teemast lugeda,et kas sellel uuel versioonil siis on 5v võimendus ka??? Oleks vaja just sellist ,et saaks poolakaga ühendada. mul 1 boks juba niimoodi töötab ja tundub kõige parem variant olevat kehvades oludes.

Kasutaja avatar
mesilane
DigiTVfänn
Postitusi: 721
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Zuumbox - versioon 2

PostitusPostitas mesilane » 13:48, 14 Sept 2009

Kuidas on hetkeseis ? Kas digi-pildiväljundiga bokse on müügil ? Mis hinnaga on konkureerivad boksid ? See, et digiboksilt ratsitakse välja ainus digi-pildiväljund HDMI on küll täiesti uskumatu... Niipalju siis digitelevisioonile üleminekust :(

Kasutaja avatar
taimo
Edasijõudnu
Postitusi: 81
Liitunud: 03:00, 16 Apr 2007
    unknown unknown

Re: Zuumbox - versioon 2

PostitusPostitas taimo » 11:58, 09 Nov 2009

skyline kirjutas:Esimene probleem oli see, et minu Salora telerit ei suutnud see pult ära tunda hoolimata sellest et proovisin läbi kõik juhendis toodud Salora ja ka Finluxi koodid. Kuigi tundub, et viga võib olla boksi tarkvaras.
Seadistamsisel on õeldud et peale menu ja exit nupu 2 sekundulist all hoidmist läheb tuluke põlema ja siis sisestada 3-kohaline teleri kood ning iga nupule vajutuse järel plingib tuluke ühe korra. Minul plinkis tuluke vaid kahe esimese numbri sisestamise järel korra, kolmanda numbri peale ei reageerinud tuluke üldse.

Kas puldi õpetamise probleemile on nüüdseks ravi leitud? Minul sama häda, et kui püüan kolmekohalist koodi sisestada, siis enamikul juhtudest pult kolmanda numbri vajutamisele ei reageeri. Telekaks on Panasonicu plasma.

tazavi
Uudistaja
Postitusi: 7
Liitunud: 11:01, 11 Dets 2009
    unknown unknown

Re: Zuumbox - versioon 2

PostitusPostitas tazavi » 14:10, 11 Dets 2009

endal sama jama, peale kolmandat vajutust tuluke lihtsalt põleb ja ei tunne midagi. Manuaalis on veel räägitud, et tuleb vajutada CH/\ ja CH\/ aga reaalselt puldil on CH+ ja CH- ning menüüdes liikumiseks on \/ ja /\ nupud. kummagi klõbistamine ei aita ka mitte ja numbrikoodid salora teleka puhul ei toimi. Proovin täna kuskil mujal katsetada ka pulti, äkki lihtsalt jura telekas. infost öeldi, et otsi välja teleka kasutusjuhend ja sealt leiad pin numbri (kas tõesti kõigil universaalpultidel on numeratsioon sama?) Tahaks kuulda kellegi sõnu, kes selle puldi on telekale selgeks õpetanud. 1770 soovitas teha veel boxile restarti :lol:

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 90 külalist