FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

Foorum terrestiaalse digi-tv teemadel
Kasutaja avatar
matu37
DigiTVfänn
Postitusi: 599
Liitunud: 20:40, 05 Apr 2008
Asukoht: Tln / Kesklinn
    unknown unknown

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas matu37 » 09:49, 25 Aug 2015

Huvitav aeg jah, kesklinnas oli hommikul E30 0. Soomesid pole ka juba 4..5 päeva näinud. Kunagi oli siin foorumis üks Levira töötaja, kes aegajalt probleemide tagamaid seletas, nimi paraku ei meenu. Nõval oli E30, E59 ainult hommikul ja päeval vaadatav. Probleemivabalt tuli ainult E28.

Kasutaja avatar
Sombi
Digivanake
Postitusi: 1053
Liitunud: 03:00, 11 Okt 2006
Asukoht: Läänemaa, Noarootsi, Pürksi
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas Sombi » 10:19, 25 Aug 2015

E30 paistab olevat paljudes kohtades probleemse leviga. Eks ole näha, mis saab siis, kui levi normaliseerub.
Mul suvilas (9,6km kaugusel saatjast) pole mingit vahet, mis suunas antenn on, kõik Uuemõisa (Haapsalu) MUX-id tulevad täissignaaliga. Viimase kuu jooksul olen kaks korda kinni püüdnud Fiskarsi signaalid E44 ja E58 ning Pärnu E26 ja E32. Muud pole midagi tulnud. Pole imestada ka, antenn asub ainult 4m kõrgusel metsas ja võimendi saab 12V asemel 5V boxist. E30-ga on siiski mõned korrad probleemid olnud, kui põhja suunas oleva antenniga on kvaliteet 0, samas ühtegi muud signaali peale Uuemõisa pole suutnud samal ajal vastu võtta ka muudest suundadest. 100m kaugusel naabril on samasugune antenn umbes 7m kõrgusel ja Uuemõisast tulevad kõik ülejäänud MUX-id 100% signaaliga, välja arvatud E30 - selle signaal on ümmargune null! Ainus variant TV3 nägemiseks oili kasutada Orissaare E29 signaali, see tuleb õnneks piisava tugevusega. Olen mitmetes kohtades siin poolsaarel TV3-e püüdmas käinud, aga igalpool on E30 nõrgem kui E28, kuigi Levira andmetel on saatjad sama võimsusega. See 16MHz vahe ei mõjuta nii palju, et E30 on mitmeid kordi nõrgem kui E28. Ka E45 ja E59 tulevad paremini kui E30. Müstika!

AnaloogTV
Entusiast
Postitusi: 368
Liitunud: 10:25, 03 Veebr 2011
Asukoht: Eesti kagunurk
    unknown unknown
On tänatud: 5 korda

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas AnaloogTV » 11:38, 25 Aug 2015

Siin mingi modulatsiooni ja veaparandussageduse teema pole juba? Mu meelest TV3 mux kas polnud confitud mitte täismahu peale. Veaparandus nii maas kui annab jne. Ehk tuuner vajab leidmiseks ja lukustamiseks tugevamat signaali kui teiste muxi-de puhul...

Kasutaja avatar
andyman
Entusiast
Postitusi: 132
Liitunud: 12:51, 21 Apr 2008
Asukoht: Tln
    unknown unknown
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 6 korda

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas andyman » 17:26, 25 Aug 2015

Olen mitmetes kohtades siin poolsaarel TV3-e püüdmas käinud, aga igalpool on E30 nõrgem kui E28, kuigi Levira andmetel on saatjad sama võimsusega. See 16MHz vahe ei mõjuta nii palju, et E30 on mitmeid kordi nõrgem kui E28. Ka E45 ja E59 tulevad paremini kui E30. Müstika!


Mul 20 km Uuemõisa saatjast tulevad nii E28 kui E30 enam-vähem võrdse signaaliga ja Tallinnas tuleb E30 isegi karvavõrra tugevama signaaliga.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
cl
Entusiast
Postitusi: 114
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas cl » 11:24, 27 Aug 2015

Tallinnas, 15km teletornist, pisike Iskra logo pööningul, tornile otse peale keeratud, E30 ei tule, pole kunagi tulnud, E28 tuleb küll, alati, viimased 3a.

Iskra küljes 2m kaablit, siis 3ne splitter ja ~3x15m kaablid + seinapesad, kas signaal sumbub ära? mis on otstarbekam, kas väike võimendi või antenn pööningult õue tõsta, pööning tähendab, et antenn vaatab saatja poole läbi 21mm laudise, saatja suunal jääb ette ka kõrghaljastus, u 20-30m antennist, sellest üle pole võimalik/otstarbekas antenni tõsta, kuna peaks tõstma vähemalt 10m.

PS. kunagi kui France24 oli E37 peal, tuli ka see ilusti, tõesti telekas näitas suht madalat signaali, E30 on aga olematu.

Kasutaja avatar
Sombi
Digivanake
Postitusi: 1053
Liitunud: 03:00, 11 Okt 2006
Asukoht: Läänemaa, Noarootsi, Pürksi
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas Sombi » 13:40, 27 Aug 2015

andyman kirjutas:Mul 20 km Uuemõisa saatjast tulevad nii E28 kui E30 enam-vähem võrdse signaaliga ja Tallinnas tuleb E30 isegi karvavõrra tugevama signaaliga.

Kummaline, et Uuemõisas on võimsused E28 0,3kW ja E30 lausa 0,57kW, aga E30 levib poolsaarel ikkagi teistest kehvemini. Tallinnas on vastavad andmed 18,8kW ja 19,7kW. Andmed pärinevad, nagu ikka lehelt http://www.levira.ee/saatejaamad.pdf

Kasutaja avatar
officer
DigiTVfänn
Postitusi: 661
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: VIIMSI.
    unknown unknown
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 4 korda

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas officer » 13:44, 27 Aug 2015

cl kirjutas:Tallinnas, 15km teletornist, pisike Iskra logo pööningul, tornile otse peale keeratud, E30 ei tule, pole kunagi tulnud, E28 tuleb küll, alati, viimased 3a.


...kas on plekk-katus?
Huvitav, kuspool torni see saatja antenn paikenb, alt vaadates pole nad ju kõik keskel?
Viimsi poolsaare alguses,Triax100+antenni ajam RAK380;
TV'd: Sam. QE65-Q ja LE40D550 + Elion boxid ARRIS VIP1113 ja VIP5305
soundb:Sam.HW-K450
blue-ray: Sam.BD-J5500
Raadio: Yam. R-N303D ja Imperial DABMAN i200 + 9el.vert. DAB-yagi az.WE

Kasutaja avatar
cl
Entusiast
Postitusi: 114
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas cl » 14:54, 27 Aug 2015

officer kirjutas:...kas on plekk-katus?
Huvitav, kuspool torni see saatja antenn paikenb, alt vaadates pole nad ju kõik keskel?


katus betoonkivist.

pakun huupi, et saatja antenn koosneb vertikaalsetest varrastest, mis laotud ümber torni, st kiirgab igas suunas?

Kasutaja avatar
canman
Edasijõudnu
Postitusi: 97
Liitunud: 00:37, 06 Juul 2013
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 10 korda

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas canman » 15:16, 27 Aug 2015

cl kirjutas:
officer kirjutas:...kas on plekk-katus?
Huvitav, kuspool torni see saatja antenn paikenb, alt vaadates pole nad ju kõik keskel?


katus betoonkivist.

pakun huupi, et saatja antenn koosneb vertikaalsetest varrastest, mis laotud ümber torni, st kiirgab igas suunas?


Põhimõttelislet nii, ainult et horisontaalpolaristasiooni puhul on vardad horisontaalsed, lisaks plastikust kaitsekatete all. UHF antenn on ülal see maisitõlvikut meenutav punane moodustis.

Foto originaal siin:
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... _DD_01.JPG
Sul pole õigusi, et siin postituses manuseid näha

Kasutaja avatar
elit
Digivanake
Postitusi: 2550
Liitunud: 02:00, 11 Jaan 2007
    unknown unknown
On tänatud: 8 korda

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas elit » 17:09, 27 Aug 2015

Mul on kiiresti ja mugavalt kontrollitavad DVB-T mitmesugused vastuvõtu võimalused Laagris.
Tulemused on:
1. Pööningul 7-elemendiline jagi, mis vaatab läbi silikaatseina Kloostrimetsale:
- ilma võimuta tulevad kõik vabad eesti teenused peale TV3-e, mille "signaali pole"
- võimuga AD20 tulevad kõik vabad eestid (kindlalt ka TV3). Soomed "signaali pole".
2. Espoole suunatud 100-elem. Triax ilma võimuta:
- soomed ruudutavad nii kõvasti, et vaatamisest ei saa rääkida
- eesti vabad tulevad külgpüüdega kindlalt (ka TV3)
3. Espoole suunatud 100-elem. Triax võimuga AD20:
- soomed tulevad kindlalt 24/7
- eesti vabad tulevad külgpüüdega muidugi ka väga kindlalt.

Tuletan meelde korra juba kirjutatu sat signaali (DVB-S/S2) kohta, et läbi eterniitkatuse on signaal 0, kuid tuleb vähemal-suuremal määral läbi plastmasskile/õhema plastlehe ja läbi klaasi. Klaasi puhul on oluline kiirte langemise nurk ja klaasi paksus.
Armeeritud klaas ei sobi.

Kasutaja avatar
cl
Entusiast
Postitusi: 114
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas cl » 20:58, 27 Aug 2015

elit kirjutas:Mul on kiiresti ja mugavalt kontrollitavad DVB-T mitmesugused vastuvõtu võimalused Laagris.
Tulemused on:
1. Pööningul 7-elemendiline jagi, mis vaatab läbi silikaatseina Kloostrimetsale:
- ilma võimuta tulevad kõik vabad eesti teenused peale TV3-e, mille "signaali pole"
- võimuga AD20 tulevad kõik vabad eestid (kindlalt ka TV3). Soomed "signaali pole".
2. Espoole suunatud 100-elem. Triax ilma võimuta:
- soomed ruudutavad nii kõvasti, et vaatamisest ei saa rääkida
- eesti vabad tulevad külgpüüdega kindlalt (ka TV3)
3. Espoole suunatud 100-elem. Triax võimuga AD20:
- soomed tulevad kindlalt 24/7
- eesti vabad tulevad külgpüüdega muidugi ka väga kindlalt.



Mul on seesama triax kah pööningul, aga 5-ks tükiks lahtivõetud, see oma 2,33 pikkuse ja hiiglaslike reflektoritega minu "kassipööningule" kahjuks kokkupandult ei mahu. õue ei taha panna sest siis varesed si**vad maja täis...

kui saladus pole, kui kõrgel peab triax-100 olema, et soomed tuleks, ma olen männikul, nii et tingimused võiks maapinna kõrgust arvesse võttes olla sarnased Laagriga. mul on Espoo suunal muidugi ~10m kaugusel puud ees, neist üle ma mingil juhul ei lähe.

huvitava seigana on teletornist ~40km kaugusel, aegviidu suunal üks majapidamine, kus pisike 28 elemendiline logo on saatjaga risti teleka taga seina ääres põrandal (I korrus, silikaatvoodriga maja) ja kõik eesti vabad on laitmatult ees :)

Kasutaja avatar
peeter3000
Digivanake
Postitusi: 8093
Liitunud: 02:00, 15 Nov 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 132 korda
On tänatud: 168 korda

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas peeter3000 » 21:04, 27 Aug 2015

E30 (DVB-T2) tuleb Soomest D-mux Tammelast.
Võib meid segada küll.
DVB-T/T2:Eesti-SoomeDigi/ DVB-C:Starman HD/DVB-S: Mabo 125x140cm/TBS5922

Kasutaja avatar
Zuumbox
Digivanake
Postitusi: 2052
Liitunud: 11:54, 20 Jaan 2008
Asukoht: Saue
    unknown unknown
On tänanud: 53 korda
On tänatud: 29 korda

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas Zuumbox » 22:13, 27 Aug 2015

cl kirjutas:kui saladus pole, kui kõrgel peab triax-100 olema, et soomed tuleks, ma olen männikul, nii et tingimused võiks maapinna kõrgust arvesse võttes olla sarnased Laagriga.

Eks mida kõrgemal, seda parem :) Minul on antenn maapinnast 11 m (maja katusel) aga tegelikult see ei tähenda veel midagi. Siia juurde arvesta veel maapinna kõrgus merepinnast (minul ca 45 m). Soomed tulevad suhtkoht kindlalt; suvel muidugi segavaks faktoriks ülilevid (nende vastu ei aita ei ussi- ega püssirohi :mrgreen: ). Asukoht Saue.
DVB-T: ZuumboxHD & Sony32W4000; DVB-T2: Golden Media Mania 3 HD; antenn 21...69 17dB, kõrgus 45+11 m; võimendi AD20-1,9/AMT; suund Espoo

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas satik » 01:10, 28 Aug 2015

Zuumbox kirjutas:
cl kirjutas:Eks mida kõrgemal, seda parem :)

Ma ükskord päris mõõtsin kuidas antennikõrguse muutmine signaali mõjutab - leidsin et kõrguse kasvatamine lisas signaali umbes 1dB 0,6m kohta. Päris maa lähedalt muidugi seda ei paistnud, ütleks et 3-4m ja ülespoole hakkas umbes nii kasvama.
Lihtsalt tähelepanek.

Foorumil
Kasutaja avatar
Scott
Digivanake
Postitusi: 3156
Liitunud: 02:00, 22 Dets 2005
    unknown unknown
On tänanud: 63 korda
On tänatud: 153 korda

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas Scott » 02:08, 28 Aug 2015

E30 (DVB-T2) tuleb Soomest D-mux Tammelast.
Võib meid segada küll.

Eile-täna oli korralik ülilevi. TV3 vastuvõtu tavapäraseks hindamiseks tuleb oodata normaalolude taastumist ja siis oma süsteemi vajadusel praavitada.

Ülilevi tulekul paraku tuleb kas ilma olla või ajutiselt alternatiivne lahendus otsida.

(Kas Tammela või Tallinna E30 tegevust peale 2017. aprilli jätkavad, pole veel selge. Koordineerimine mõlemalt poolt käib, aga otsest põhjust seoses 700MHz ala vabastamisega tele-edastusest selle sageduse puhul pole.)

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 46 külalist