FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

Foorum terrestiaalse digi-tv teemadel
Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas Energizer » 23:00, 28 Apr 2015

tigekala kirjutas:
Energizer kirjutas:Jäävad, nagu ma aru saan kaabelvõrkudesse SD-s edasi.
Mitte ainult, lähevadki mux 2-e ehk Zuum-i ja ka Viasat-i jäävad edasi. Aga nendest on Sulle mõtetu rääkida smile118
nende vaatamise eest tuleb raha maksta, austatud FTA/SD kanalite messias.

Energizer kirjutas:... vaid selles kontekstis, et varsti on meil tagasi vaid 2 kanalit vabalevis nagu vene ajal oli Eesti Televisioon ja Kesktelevisioon...

Miks Sa arvad, et kommertskanalid peaksid üldse vabalevis olema ?
Tead, mida. Osta omale leivavabrik ja jaga siis kõigile eestimaalastele leiba tasuta.


Kle kes ütles, et ma tahan kommertskanaleid tasuta?
Mitte mina. Aga tasu eest jama ma ka vaatama ei hakka. Meil on vaatenurgad natuke erinevad, kuigi põhimõte on sama, sina ütled, et tasuta ei saa ja mina ütlen, et jama ma tasu eest ka ei taha. Nii nagu ühel on õigus müüa on teisel õigus pakutust loobuda ja seda mitte osta, aga põhimõte jääb samaks ehk, tasuta ei saa midagi, peale juustu hiirelõksus!!!
Mulle helistati täna T2-st ja tehti superpakkumine, ca 6 euri eest sideteenuseid ja 4G netti. Keeldusin,kuna olen oma praeguse operaatori ET-ga väga rahul,põhimõtteliselt on mul samasugused põhimõtted ka nende teleteenuste pakettide osas.

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14433
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 117 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas tigekala » 23:05, 28 Apr 2015

Energizer kirjutas:Kusjuures, Zuumis olla lisavalikuna 99 sendi eest kuus üks selline kanal nagu Setanta Sport nähtav olema...

Sa kirjutad, nagu oleksid seda juttu naistesaunas juhuslikult kuulnud...
Aga seda ei kuulnud juhuslikult - Starmani digikaablis on lausa kanal Setanta Sports HD ?

Energizer kirjutas:Meil on vaatenurgad natuke erinevad, kuigi põhimõte on sama, sina ütled, et tasuta ei saa ja mina ütlen, et jama ma tasu eest ka ei taha.

Meil on tõesti kardinaalselt erinevad vaatenurgad.
Tra, ma ei või...
Osta omale lausa 2 nüüdisaegset telekat, mis mõlemad toetavad HDTV-d ja siis vahtida nende pealt suu ammuli SD kanaleid, vot see on tase !
Mina nii kõrge tasemeni kahjuks veel ei küündi... smile309
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas Energizer » 23:21, 28 Apr 2015

tigekala kirjutas:
Energizer kirjutas:Kusjuures, Zuumis olla lisavalikuna 99 sendi eest kuus üks selline kanal nagu Setanta Sport nähtav olema...
siis ilmselt oleks ka Zuumi klient.

Sa kirjutad, nagu oleksid seda juttu naistesaunas juhuslikult kuulnud...
Aga seda ei kuulnud juhuslikult - Starmani digikaablis on kanal Setanta Sports HD ?

Energizer kirjutas:Meil on vaatenurgad natuke erinevad, kuigi põhimõte on sama, sina ütled, et tasuta ei saa ja mina ütlen, et jama ma tasu eest ka ei taha.

Meil on tõesti kardinaalselt erinevad vaatenurgad.
Tra, ma ei või...
Osta omale lausa 2 nüüdisaegset telekat, mis mõlemad toetavad HDTV-d ja siis vahtida nende pealt suu ammuli SD kanaleid, vot see on tase !
Mina nii kõrge tasemeni kahjuks veel ei küündi... smile309

Ma ei näe starmani digikaablit, Tige, selles on kogu probleem, et minuni starmani digikaabel ei ulatu. Kas ma peaks seetõttu elama kolima kusagile kortermajja, et näha HD kanaleid??? Ahjah, Zuumi osas ma käisin lihtsalt kodulehte praegu kontrollimas, kas kanalivalikus on uuendusi, siis nägingi, et noppekanalina on Setanta SD versioon... Mis ma nüüd tegema pean, kas peaksin minema Starmani peakorteri ette nõudma, et nad selle kanali DVB-T2 ehk MUX7-sse ringi tõstaks???
Aga jah Tige, minu telekad on juba vanaraud ju, mõtle, kui ma oleks ostnud omale hoopis UHD telekad ja vaadanud nendega Eesti DVB-T-d, siis oleksin ma veel kõrgemal tasemel ju... :lol: Mul on arenguruumi veel küllaga... :)
Viimati muutis Energizer, 23:30, 28 Apr 2015, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14433
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 117 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas tigekala » 23:28, 28 Apr 2015

Energizer kirjutas:Ma ei näe starmani digikaablit...

Jah, ma sain juba aru, et Sa oma HDTV-d toetavate telekatega, ei näe üldse peale FTA/SD kanalite, mitte midagi. Kurvavõitu...
Aga... See eest jääb plönn alles ! Ja see on juba tore...
Saad koguma hakata kui juhuslikult telekamaksu, mida Sa kahe käega ehk telekaga, toetasid.
Viimati muutis tigekala, 23:35, 28 Apr 2015, muudetud 1 kord kokku.
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas Energizer » 23:32, 28 Apr 2015

tigekala kirjutas:
Energizer kirjutas:Ma ei näe starmani digikaablit...

Jah, ma sain juba aru, et Sa oma HDTV-d toetavate telekatega, ei näe üldse peale FTA/SD kanalite, mitte midagi.

Faktiliselt korrektne, tehniliselt mitte. Mul on võimalus vaadata Saksa FTA HD kanaleid Astra 19,2E pealt, aga ma pole Saksa kanalite fänn. Mistõttu sellega ei saa jah arvestada.
Jah, rahaline kokkuhoid, nt Elioni IPTV puhul, oleks kusagil 7 euri kuus, zuumi puhul ca 11 euri kuus. Aasta peale juba teeb midagi, kui ma mõtlen selle peale, et vaatan FTA SAT kanaleid juba ca 10 aastat, siis on see ennast kuhjaga ära tasunud. Rahalises mõttes.

Nuh, selleks ajaks, kui tuleb telekamaks, olen ma juba vist pensionär... :D Kui nii kaua iga aastaga 120 euri koguda koguda siis ma ilmselt ei maksaks ainult telekamaksu vaid lubaks omale ka midagi muud :-D
Viimati muutis Energizer, 23:44, 28 Apr 2015, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
peeter3000
Digivanake
Postitusi: 8114
Liitunud: 02:00, 15 Nov 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 132 korda
On tänatud: 181 korda

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas peeter3000 » 23:42, 28 Apr 2015

vahemärkusena:
näiteks YLE1 "otse" uudised jõuavad praktiliselt igasse Eesti nurka, aga ETV otse vaatamine mul ei õnnestu..
(seda siis 4G Nokia telefoniga, autos sõidu ajal, puhta pildi ning ilma ühegi hakkimiseta-testitud. Samas jah, ETV nõuab Javat..ja mul ei näita)
DVB-T/T2:Eesti-SoomeDigi/ DVB-C:Starman HD/DVB-S: Mabo 125x140cm/TBS5922

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14433
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 117 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas tigekala » 23:54, 28 Apr 2015

Energizer kirjutas:Aasta peale juba teeb midagi, kui ma mõtlen selle peale, et vaatan FTA SAT kanaleid juba ca 10 aastat, siis on see ennast kuhjaga ära tasunud. Rahalises mõttes.

Ei saa nagu pihta... smile204
Keegi maksab juba 10 aastat peale, et Sa ainult sati pealt tulevaid FTA/SD kanaleid vaataksid ? Kes see on, ema või Jõuluvana ?

Aga kui aus olla, siis mul on sügavalt pohui - vahi millist paska tahad ja millise pasakvaliteediga tahad. Peaasi, et makstakse !
Viimati muutis tigekala, 00:05, 29 Apr 2015, muudetud 1 kord kokku.
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas Energizer » 00:04, 29 Apr 2015

tigekala kirjutas:
Energizer kirjutas:Aasta peale juba teeb midagi, kui ma mõtlen selle peale, et vaatan FTA SAT kanaleid juba ca 10 aastat, siis on see ennast kuhjaga ära tasunud. Rahalises mõttes.

Ei saa nagu pihta... Keegi maksab juba 10 aastat peale, et Sa ainult sati pealt tulevaid FTA/SD kanaleid vaataksid ?

Noh ja siis? Mina maksan elu lõpuni Eesti riigimakse ja kui lähen nt Itaaliasse reisima, siis maksan nende teenuste eest kõrgeid tariife. OK, ma saan aru, faktiliselt itaallased maksavad mu telekavaatamise eest, aga kui ma turistina tagasi lähen, siis nad saavad sellest osa tagasi.
Keskmine summa mida olen itaaliasse jätnud ühekordse itaalia reisiga aastas (olen itaalias käinud 6 korda), on kusagil 500-600€. Mille sees Hotell, rongipiletid,taksoteenus ja toitlustus. Kõik ametlikult, kohalike maksude ja täie rauaga. Nüüd arvuta, palju ma olen itaaliasse raha viinud. Vabatahtlikult, selleks et veeta kokku 1 kuu oma elust Itaalias. Polegi ju nii vähe?
Ühtepidi maksavad nad minu eest kaudselt telekamaksu, mis ma arvan oleks nende kõigi peale ära jagades olematu summa, teistpidi toon sellest rahast osa tagasi ja viin veelgi...

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14433
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 117 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas tigekala » 00:11, 29 Apr 2015

Energizer kirjutas:olen Itaalias käinud 6 korda. Nüüd arvuta... Vabatahtlikult, selleks et veeta kokku 1 kuu oma elust Itaalias.

OK, eks ma püüan siis arvutada...
Lausa 6 korda oled käinud ja 1 kuu oma elust. Ehk teisisõnu - 5 päeva kaupa ja enam vabatahtlikult ei lähe.
Viimase reisi ajal juhtus vist mõndagi... smile174 Aga sellest pole midagi smile118 , vali teine sihtkoht, Ecuador näiteks.
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

Kasutaja avatar
Opo
DigiTVfänn
Postitusi: 737
Liitunud: 13:01, 21 Juun 2008
Asukoht: keskmisest põhjapoole
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 30 korda

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas Opo » 15:21, 29 Apr 2015

Skaleerimisest on siin palju juttu olnud, aga kas sellel 16:9 signaali kokkulükkamises 5:4 video edastusse ja pärast tagasi laiali sikutamisel mingeid mõjusid kvaliteedile on?
Üldiselt paistab, et meil telerist näidatav vastab kvaliteedilt neti 0,5 megase andmevooga 480p-le.
Amiko Mini HD + AOC e2450Swh.

Kasutaja avatar
seltsimees
Seltsimees
Postitusi: 314
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 4 korda

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas seltsimees » 00:03, 01 Mai 2015

meenutuseks temaatika mis oli 2012 aastal

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/a ... d=64438468

Kasutaja avatar
Scott
Digivanake
Postitusi: 3167
Liitunud: 02:00, 22 Dets 2005
    unknown unknown
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 153 korda

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas Scott » 05:48, 19 Juun 2015

Septembrist alustav ETV+ tänavu vabalevisse ei jõua - http://www.pealinn.ee/koik-uudised/vene ... ua-n146463

Kasutaja avatar
roska
Digivanake
Postitusi: 1096
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Eesti
    unknown unknown
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 205 korda

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas roska » 10:52, 19 Juun 2015

Tallinnas on mux6 (E30) käima pandud.

Kasutaja avatar
Sombi
Digivanake
Postitusi: 1053
Liitunud: 03:00, 11 Okt 2006
Asukoht: Läänemaa, Noarootsi, Pürksi
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas Sombi » 11:09, 19 Juun 2015

Läänemaal ka toimib ja hakkas just Tasuta TV Infot näitama Test nime all.

Kasutaja avatar
Dijital
Entusiast
Postitusi: 392
Liitunud: 18:58, 03 Juul 2008
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 4 korda

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas Dijital » 11:10, 19 Juun 2015

roska kirjutas:Tallinnas on mux6 (E30) käima pandud.

Kas järgmise nädala jooksul ka Koeru mastil töösse läheb? Saaks maal vanemate juures teleri juba ette valmistada TV3 ümberkolimiseks enne kui see kurja kuulutav 1. juuli tuleb.
Soovin saada (sümboolse tasu eest) väikest SAT-TV offset antenni

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 126 külalist