FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

Foorum terrestiaalse digi-tv teemadel
Kasutaja avatar
ziege
DigiTVfänn
Postitusi: 669
Liitunud: 00:10, 27 Mai 2003
    unknown unknown

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas ziege » 22:56, 18 Mai 2012

Wiinanina kirjutas:
tutakas kirjutas:...malle, konks on siin selles, et meile kõigile ju tegelikult meeldib, et ETV läks reklaamivabaks....


Kui ma olen linnakodus, siis on see vägagi meeldiv.
Aga aeg-ajalt satun ma kohta kus puudub salvestav seade.

Ja siis on need üle 2 tunnised filmid, kus pole ühtegi pissipausi, ning ka võileivamäärimise pausi, natuke väsitavad.


Ka kõige odavamed selveri boksidki võimaldavad USB pulga sappa pista ja siis kas salvestada või pausile panna
_________________________________
DB8000HD DVB-S/C/T 1W/5E/13E/19E/
DVB-C, ZuumTV- Starman

Kasutaja avatar
Wiinanina
Entusiast
Postitusi: 175
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas Wiinanina » 23:22, 18 Mai 2012

ziege kirjutas:
Wiinanina kirjutas:
tutakas kirjutas:...malle, konks on siin selles, et meile kõigile ju tegelikult meeldib, et ETV läks reklaamivabaks....


Kui ma olen linnakodus, siis on see vägagi meeldiv.
Aga aeg-ajalt satun ma kohta kus puudub salvestav seade.

Ja siis on need üle 2 tunnised filmid, kus pole ühtegi pissipausi, ning ka võileivamäärimise pausi, natuke väsitavad.


Ka kõige odavamed selveri boksidki võimaldavad USB pulga sappa pista ja siis kas salvestada või pausile panna


Hakka nüüd selle pärast Selverist mingeid vidinaid ostma..
Mujal millalgi pekingi olümpamängude paiku ostetud teler, mis midagi ei salvesta, kuid näitab edukalt nii kohalikke, kui soomest tulevaid telekanaleid.

Kasutaja avatar
malle
Entusiast
Postitusi: 138
Liitunud: 20:20, 09 Jaan 2009
    unknown unknown

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas malle » 01:43, 19 Mai 2012

...
Viimati muutis malle, 15:28, 29 Dets 2012, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
elit
Digivanake
Postitusi: 2550
Liitunud: 02:00, 11 Jaan 2007
    unknown unknown
On tänatud: 8 korda

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas elit » 12:38, 19 Mai 2012

Veel kord:
elit kirjutas:Üheks K2 ja TV3 vabalevist lahkumise lahenduseks võiks olla selline variant:
las lähevad, kuid riik avaks uue tasuta kanali, millel oleks ka reklaam ja mis tuleks toime ilma riigi rahalise toeta.
Sellel kanalil saaks pakkuda väga suurt huvi pakkuvaid saateid.
Niisugune lahendus vaigistaks K2 ja TV3 soove ja inimesed, kel pole Conax kaardiga töötavat boksi/vastavat moodulit, ei peaks kulutama raha nende ostmiseks ega kuumaksu tasuma.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
tutakas
Entusiast
Postitusi: 118
Liitunud: 03:00, 24 Juun 2007
    unknown unknown

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas tutakas » 04:31, 20 Mai 2012

ERR ütleb, et tal pole seda raha kuskilt võtta.
Uue kanali avamine on suur investeering, reklaamiosakonna taasloomine on suur investeering, esimesed 3 aastat toob kommertskanal kahjumit ja siis on lootust hakata raha tagasi teenima - seejäral poleks riigi tuge enam vaja. Aga enne seda on vaja riigilt raha kuni 10 miljonit eurot raudselt 3 aasta peale kokku ja tekib küsimus, kust see summa tuleb.
Ja ma usun, et see 10 miljonit on ka üliedukalt alustava kanali stsenaarium. Võib palju rohkem kuluda.

malle - reklaam ei vähene.
Seda hakatakse pakkuma madalama hinnaga. Tulevad pakkumised "sama raha eest 30% rohkem reklaami meie kanalil".
Mahub rohkem omareklaami.
Ka praeguse reklaamiuputuse taga on ju see, et reklaami on vähem ja hinnad langenud - seega näidatakse seda rohkem.

Kasutaja avatar
roska
Digivanake
Postitusi: 1096
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Eesti
    unknown unknown
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 205 korda

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas roska » 11:50, 20 Mai 2012

tutakas, ma ei nõustu Sinu loogikaga. Kui on turuliider kanalid, kes nagunii koorivad reklaamiturult täna kolmveerand, siis miks nad peaksid ka kaablioperaatoritelt saama nii suurt tulu. Ma arvan, et need asjad peaksid olema proportsioonis. Ma saan aru, et nad mängivad täna jõupostisioonilt, kuid loodan, et ka operaatoritel on piisavalt "mune", et sellele väljapressimisele vastu olla. TV6 ja K11 eest küsitakse täna 4 korda madalamt hinda, on need kanalid siis 4 korda halvemad kui K2 või TV3, ma ütleks et sisult väga sarnased ainult rohkem fokuseeritud kindlale sihtgrupile.

re565, ERR ja TTV peavad rohkem maksma, sest maksvaid kliente jääb vähemaks, samas tuleb ju mux1 infrat endiselt püsti hoida. Muidugi, kui Zuum/Starman ostab selle mahu ja kasutab seda enda teenuste edastamiseks, ei pruugi tõusu tulla või on see väiksem, aga see pole ju kindel. Starman võib vabalt mõne väiksema vaadatavusega kanali tänastest muxidest välja visata ja panna sinna K2 ja TV3. Muide, seoses sellega läheb ka halvemaks kanalite pildikvaliteet, sest Zuumis kasutatav bitrate on oluliselt madalam.

Te räägite siin Eesti seadustest ja nendega kanalite mõjutamisest. Kui mina oleks K2 või TV3 juht, siis mina peale vabalevist lahkumist loobuks koheselt Eesti ringhäälinguloast ja hakkaks kasutama Ofcomi (Inglismaa) või mõne muu riigi litsentsi. Siis kaovad kohe kohustused näidata mingeid uudiseid, Eesti toodangut jne. MIngisugused Sookruusid ja muu taoline seltskond, ei saaks enam midagi öelda, ega nõuda.

Kasutaja avatar
tutakas
Entusiast
Postitusi: 118
Liitunud: 03:00, 24 Juun 2007
    unknown unknown

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas tutakas » 12:42, 20 Mai 2012

Jah, läbirääkimised tulevad kindlasti põnevad ja langetamisruumi on mõlemal piisavalt.
Starman on seni näidanud ennast vingema läbirääkijana kui Elion, aga samas on see Zuumile maru hea võimalus ja see võib segama hakata.
Ja sõltumata sellest, kas nad lõpuks maksavad 5, 10 või 25 senti kanali eest, on see Elionile, Starmanile ja STV-le liiga ahvatlev võimalus odavaima paketi hinda tõsta ja seejuures süü ja pahameel Kanal2/TV3 kaela veeretada.

Kasutaja avatar
Martini
Entusiast
Postitusi: 328
Liitunud: 02:00, 12 Dets 2006
Asukoht: Muraste
    unknown unknown

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas Martini » 13:09, 20 Mai 2012

tutakas kirjutas:
Martini kirjutas:Siis, kui riik hakkab erafirmadele ette kirjutama, kuidas oma bisnest teha, on elu nässus.


On piisavalt alasid, kus riik seab eraomanikule väga konkreetsed tingimused. Elektri tootmine ja tarbijani toomine. Veemajandus. Üldse kõik eluks hädavajalik infrastruktuur.


Need pole päris head näited. Kõik see infrastruktuuri eraettevõtlus on nö tagurpidi asi, üldjuhul on tegemist struktuuridega, millega varem riik ise majandas ja mis on kokkuhoiu lootuses erastatud, aga proovitakse ettevõtjaid nö ohjes hoida. See pole päris normaalne ettevõtlus.

K2 ja TV3 jms jura on täiesti tavaline meelelahutusäri. Arvamus, et riik peaks kuidagi reguleerima kodaniku võimalust näha võsareporterit ja tagumikutantsusaadet, on umbes võrdne arvamusega, et riik peaks tagama, et soovijad saaks leheputkast tasuta Kroonikat.

Ma ei saa üldse aru, mismõttes see kanalite soov mingi "ähvardus" on. Suvalise firma ainukene mõte on omanikele kasumit toota. Kui kanali juhid arvavad, et vabalevist lahkumisega nende kasumlikkus suureneb, andku minna. Kui pärast tuleb välja, et suurenes hoopis kahjum, siis saavad nad ilmselt kinga.
Martini

DVB-T/S: Golden 9060 & CT5000Cplus & HTPC

siil udus
DigiTVfänn
Postitusi: 756
Liitunud: 02:27, 21 Juun 2008
    unknown unknown
On tänatud: 15 korda

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas siil udus » 14:48, 20 Mai 2012

roska kirjutas:Siis kaovad kohe kohustused näidata mingeid uudiseid, Eesti toodangut jne. MIngisugused Sookruusid ja muu taoline seltskond, ei saaks enam midagi öelda, ega nõuda.

Asi on selles, et need "mingid uudised, Eesti toodang jne." võivadki olla nende kanalite ühed vaadatumad saated.

Kasutaja avatar
0000
Tegija
Postitusi: 3259
Liitunud: 09:19, 22 Mai 2003
Asukoht: Tallinn, Pirita
    unknown unknown
On tänanud: 221 korda
On tänatud: 75 korda

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas 0000 » 19:44, 20 Mai 2012

Kelgukoerad, Pilvede all, Tantsud tähtedega, Laululahing, Eesti otsib superstaari, Kättemaksukontor, jne. Need on need saated, mida vaadatakse.

siil udus
DigiTVfänn
Postitusi: 756
Liitunud: 02:27, 21 Juun 2008
    unknown unknown
On tänatud: 15 korda

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas siil udus » 19:53, 20 Mai 2012

Ma vaatan praegu ärapanijat aga reklaam hakkas rsk.

Kasutaja avatar
Linnavurle
Entusiast
Postitusi: 375
Liitunud: 20:25, 02 Juul 2008
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänatud: 4 korda
Kontakt:

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas Linnavurle » 20:34, 20 Mai 2012

0000 kirjutas:Kelgukoerad, Pilvede all, Tantsud tähtedega, Laululahing, Eesti otsib superstaari, Kättemaksukontor, jne. Need on need saated, mida vaadatakse.

Laululahing oli ETV toodang.

Kasutaja avatar
faas
Moderaator
Postitusi: 4333
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Jõelähtme.Rebala
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 31 korda

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas faas » 22:05, 20 Mai 2012

0000 kirjutas:Kelgukoerad, Pilvede all, Tantsud tähtedega, Laululahing, Eesti otsib superstaari, Kättemaksukontor, jne. Need on need saated, mida vaadatakse.


Kes vaatab kes mitte :wink:
Maitsed ja eelistused on erinevad.
DM8000, DM7020, VU+ Ultimo4K Toroidal T90 5W;4W;0.8W;4.8E;9E;10E;13E;16E;19E;23.5E;36E+1,1M 28,2E, LG OLED55E6V

Kasutaja avatar
0000
Tegija
Postitusi: 3259
Liitunud: 09:19, 22 Mai 2003
Asukoht: Tallinn, Pirita
    unknown unknown
On tänanud: 221 korda
On tänatud: 75 korda

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas 0000 » 07:18, 21 Mai 2012

Starman võib vabalt mõne väiksema vaadatavusega kanali tänastest muxidest välja visata ja panna sinna K2 ja TV3. Muide, seoses sellega läheb ka halvemaks kanalite pildikvaliteet, sest Zuumis kasutatav bitrate on oluliselt madalam.

Vot seda peaks neile kanalitele puust ja punaseks tegema, et nad omale aru annaksid, millega riskivad. :-(
roska, kas seda varianti ei ole, et bitrate samaks jääb ja pannakse lihtsalt kodeering peale? Kodeering ise võtab ka mõnedki bitid ja eks needki ilmselt kanali bitrate arvelt või ma eksin?

faas, maitsed on muidugi erinevad, tõin näited enda järgi ;=)
Laululahing oli kaunis ammu, ootaks uut ja Linnavurlel on muidugi õigus.

Kasutaja avatar
tutakas
Entusiast
Postitusi: 118
Liitunud: 03:00, 24 Juun 2007
    unknown unknown

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas tutakas » 07:49, 21 Mai 2012

Levira müüb oma muxi mahu järgi, iga bitt maksab. Zuum lihtsalt pole nõus maksma ühe kanali eest nii palju, kui vabalevi kanalid on seni maksnud.

Martini kirjutas:Suvalise firma ainukene mõte on omanikele kasumit toota.

Ärksamad inimesed selle 1980ndatest juurduma hakanud suhtumise vastu just võitlevadki praegu. Et firma ainus eesmärk on kasum, kas või üle laipade - ilma mingite kohustusteta inimese, ühiskonna, keskkonna ees, ilma igasuguse moraalita. Ja riiik ja keegi ei tohi sekkuda, sest kasum on püha.

Martini kirjutas:Kõik see infrastruktuuri eraettevõtlus on nö tagurpidi asi, üldjuhul on tegemist struktuuridega, millega varem riik ise majandas


Samamoodi ka igasugune televisioon oli selline infrastuktuuriäri, see on viimase 5-10 aasta muutus, et analoogsagedusi pole enam vaja selleks, et olla suur telekanal.
Riik võib vabalt ajaga kaasas käia ja kehtestada teistlaadi piirangud, et garanteerida suuremate telekanalite vaba kättesaadavus rahvale. Näiteks kui lokaliseeritud reklaami käive ületab teatud suuruse (milleni pisikanalid iial ei jõua ja mis on jõukohane vaid Kanal 2-le ja TV3-le), siis on valik - kas olla vabalt leviv Levira üleriiklikus muxis või maksta ERR-ile reklaamitasu (mis oleks suurem summa kui Leviras levimise hind).

siil udus kirjutas:Asi on selles, et need "mingid uudised, Eesti toodang jne." võivadki olla nende kanalite ühed vaadatumad saated.

Jah, suurem osa omasaadetest on telekanalile head, aga ma kahtlustan, et näiteks TV3 küll suurima hurraaga lõpetaks uudiste tootmise ja teeks vabanenud rahaga mõnda trimmi- ja laulusaadet selle asemel.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 59 külalist