Soome digi

Foorum terrestiaalse digi-tv teemadel
Kasutaja avatar
tiit33
Edasijõudnu
Postitusi: 53
Liitunud: 02:00, 26 Jaan 2006
    Windows 10 Firefox
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Soome digi

PostitusPostitas tiit33 » 20:55, 30 Juul 2017

Olen sealt ostnud "VÄGA HEAD" sat kaablit.http://www.satshop.fi/liittaminen/anten ... -100m.html
Minu arust PARIMA VU+ puldi http://www.satshop.fi/digiboksit/remote ... ltimo.html
Hulga erinevaid (single,twin,quad)Black ultra Lnb `isid..

Enteltentel
Entusiast
Postitusi: 121
Liitunud: 22:31, 29 Dets 2008
    Windows 7 Chrome
On tänanud: 19 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Soome digi

PostitusPostitas Enteltentel » 11:38, 31 Juul 2017

Uurisin veits ja tuleb välja, et Alcad’i kauba maaletoomise õigus on ainult sellisel ettevõttel nagu OÜ Satcom. Ainuke probleem on selles, et nad ei müü jaeklientidele vaid ainult hulgi ja projektmüügi korras ala Bauhof, Espak jne :| Ühesõnaga tuleb kellelegi auk pähe rääkida, et teeme nüüd minu kulul ühe eksperimendi ja kui õnnestub, siis tekib neil ka teadmine, kas saavad edaspidi neid tooteid sisse võtta.

Aga komplekt, mida ma siin nüüd taga ajan on järgmine:
1. Antenn NEO-086 (18dB, UHF, LTE free)
2. Mastivõimendi ja toiteploki komplekt Alcad BO-266 - sisaldab mastivõimendit AM-266 (UHF+FM, reguleeritav +32dB, 24V DC pass eelvõimendile, LTE filtriga) + AL-100 (24V toiteplokk, 2RF väljundit)
3. Eelvõimendi antenni külge Alcad BR-421 (+14dB, 24V, 8mA)

Kui kunagi õnnestub mingi ime läbi kõik need jupid saada ja kaaskannatajatel on endiselt huvi, võin hiljem väikse ülevaate maksumusest, installist ja tulemustest anda. Saan aru, et Satcom pole sellist eelvõimendit siia toonudki st mul oleks päris põnev katsejänesena seda pilootprojekti teha. :)

Kasutaja avatar
Scott
Digivanake
Postitusi: 3156
Liitunud: 02:00, 22 Dets 2005
    Windows 7 Chrome
On tänanud: 63 korda
On tänatud: 153 korda

Re: Soome digi

PostitusPostitas Scott » 12:25, 31 Juul 2017

Antenn http://www.alcad.net/uploads/manuales/2636700.01.pdf andmed ja võimenduskõver. Hoidikud plastist, lagunevad ajaga.

Eelvõimendi http://www.alcad.net/uploads/fichas/9010013ti.pdf annab kuni 100dBμV välja, mis on piisav. Mürategur 1,4 dB. Teist võimendit sinna otsa pole mõtet panna, kui mitukümmend telerit ei kasuta. Sobib suvaline toitesöötja.

Mastivõimendi http://www.alcad.net/uploads/fichas/9030163ti.pdf mürategur 3±1 dB. Lisaks kaod toiteplokis. (On olemas väiksema müraga võimendeid, nt Triaxilt.) Jälle sobib suvaline toitesöötja.

AL-100 http://www.alcad.net/uploads/fichas/9040050ti.pdf pole toiteplokk, vaid korterivõimendi, mürategur <3.5dB, võimendus vastavalt väljundile 24 või 11,5 dB. Eelnevale kraamile seda küll enam järgi pole vaja. Kolme peale kokku tuleb liigne võimendus.
Vaja on võimendus hea antenniga, vajadusel mastivõimendi või selle asemel eelvõimendi.

...

Eelnimetatud kompleks võib kokku üsna kallis tulla. Kuna olen samuti projektikaks sigakalli VHF-antenni ostnud (millest ikkagi jääb väheks, vaja oleks 2 või 4 antenni stackida), siis soovitan enne kättesaadava antenni ja vajadusel võimendiga antenni paigalduskohas signaali olemasolu kontrollida, et ost seisma ei jääks.

mulk2
Entusiast
Postitusi: 160
Liitunud: 21:15, 13 Mär 2008
Asukoht: Viljandi-Vantaa
    Windows 10 Chrome
On tänatud: 3 korda

Re: Soome digi

PostitusPostitas mulk2 » 13:27, 31 Juul 2017

Alcadi antennide plastikosade pärast ei tasu muretseda.Väga kvaliteetne plast, ei murene päikese käes ega pole külmaga rabe.10. a kogemus nende paigalduses.See Neo antenn ise väga raske kui käeshoida, kinnitus tehtud tugev ja korralik sel vähemalt.Eelvõimendit ei soovitata kasutada, sest kui lähedal LTE mast siis tekib kohe LTE ülevõimendus.Uutes mastivõimudes on kõigis LTe filter korralik sees. Terra mastivõimendi komplektid samuti väga head(MA080 ja 12v 008 toitekas näiteks.
DVB-S/S2 0,8w,4,8E,13E,19,2E Triax multifocus.DVB-T/T2 Triax 100,Triax ula,Triax TMB-6. LG OLED 65B8 ja Samsung UE55D8005,Blu-Ray 3D HT-D7200

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Enteltentel
Entusiast
Postitusi: 121
Liitunud: 22:31, 29 Dets 2008
    Windows 7 Chrome
On tänanud: 19 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Soome digi

PostitusPostitas Enteltentel » 13:36, 31 Juul 2017

Ma vähemalt loodan ja eeldan, et see ei ole mingi odav homebrew Hiina plastik seal ja on veidi vastupidavam. Kuigi jah meil siin lendavad päris kenasti rasvunud varesed ringi, kes on terve katuse täis lasknud ja hetkel maiustavad aias kirsside kallal...

Aga selle mastivõimendi eelis on see, et tal on UHF sisend reguleeritav, FM sisestus (mul siin suht sahiseb see) ja koos LTE filtriga (mast silmaga näha). Triaxi sarnasel tootel puudub eelvõimendile DC pass ja pärast ostu pead lihtsalt leppima sellega, et eelvõimendiga jadamisi panna ja erinevaid kombinatsioone katsetada ei saa. Ja näiteks Merges saada olevatel Triaxitel on mürategurid 2,5 ja 3,8 dB, Terra kodulehel MA080L&T on 3dB st ma ei näe eriti suurt erinevust siin, kui Alcadi omal on see 2-4 dB.

AL-100 on kindlalt toitekas, sa vaatasid AI-100, mis on tõesti võimendi -
http://www.alcad.net/uploads/fichas/9030086ti.pdf
Aga ma väga kahtlen, et päris iga suvaline toitekas sobib. Mingid odavamad hiinakad võivad ju samamoodi müra sinna genereerida. Vähemalt SAT-TV puhul mul on selline kogemus käes, kus tüüneri toitekas signaali ära solkis.

Kuna see projekt on mul pigem huvi tehnika vastu, siis raha ei ole selle juures niivõrd suur probleem. Olemasolev antenn näitas mul tavaliselt midagi umbes nii S50, Q50, kuid pilti ette ei võtnud. Pilt oli ees üleleviga ja näitajad olid siis vist tavalselt umbes sedasi S85, Q70. Ja kui ei näitagi, siis keeran Tallinna peale ja läheb Elisa/Starmani kaart telekasse :)
Viimati muutis Enteltentel, 14:46, 31 Juul 2017, muudetud 2 korda kokku.

Enteltentel
Entusiast
Postitusi: 121
Liitunud: 22:31, 29 Dets 2008
    Windows 7 Chrome
On tänanud: 19 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Soome digi

PostitusPostitas Enteltentel » 13:48, 31 Juul 2017

mulk2 kirjutas:Eelvõimendit ei soovitata kasutada, sest kui lähedal LTE mast siis tekib kohe LTE ülevõimendus.


See Alcadi eelvõimendi maksab ca 10 € ja eksperimendi mõttes ei ole see nii hull summa.

mulk2
Entusiast
Postitusi: 160
Liitunud: 21:15, 13 Mär 2008
Asukoht: Viljandi-Vantaa
    Windows 10 Chrome
On tänatud: 3 korda

Re: Soome digi

PostitusPostitas mulk2 » 13:51, 31 Juul 2017

Erineva tootja toitekad sobivad omavahel kui ikka kvaliteet tootja omi kasutada ja jälgida võimu toitepingeid.Ise kasutan Alcadi, televes,triax,terra omi vajadusel risti kui sama tootja oma kohe võtta pole.
DVB-S/S2 0,8w,4,8E,13E,19,2E Triax multifocus.DVB-T/T2 Triax 100,Triax ula,Triax TMB-6. LG OLED 65B8 ja Samsung UE55D8005,Blu-Ray 3D HT-D7200

Kasutaja avatar
elit
Digivanake
Postitusi: 2550
Liitunud: 02:00, 11 Jaan 2007
    Windows 7 Mozilla
On tänatud: 8 korda

Re: Soome digi

PostitusPostitas elit » 19:54, 31 Juul 2017

Minu soovitus oleks.

Alustada väga heade: antenniga, kaabliga ja võimuga antenni juures.
Antenn suunaga Espoole, kusjuures antennile tuleks leida parim asukoht
horisontaalsuunas ja ta peaks asuma võimalikult kõrgel.
Mõte - saada teada kas on lootust näha 24/7.
Alternatiiv: mõõta signaali tugevust antenni eeldatavas asukohas.

Kui selle tulemus on lootustandev, siis eelkõige panustada kahte või nelja
antenni ja alles seejärel täiendavatesse võimenditesse juhul kui
kaabel on tõesti pikk või signaal läheb mitmele telerile.

Ma alustasin ühe Triax 100 antenniga signaali püüdmist Espoolt.
Teine Triax 100 antenn oli häälestatud Fiskarsi mõju mahasurumiseks.
Varsti see vajadus kadus ära.

Tegin kaks eraldi süsteemi Espoolt vaatamiseks. Kummaski Triax 100
ja võim (ühes AD20 ja teises AV63) ca 10 m kaugusel antennidest.
Mõlema süsteemiga näen 24/7. Asukohaks Laagri.

Kasutaja avatar
Scott
Digivanake
Postitusi: 3156
Liitunud: 02:00, 22 Dets 2005
    Windows 7 Chrome
On tänanud: 63 korda
On tänatud: 153 korda

Re: Soome digi

PostitusPostitas Scott » 05:58, 01 Aug 2017

Enteltentel kirjutas:AL-100 on kindlalt toitekas, sa vaatasid AI-100, mis on tõesti võimendi -
http://www.alcad.net/uploads/fichas/9030086ti.pdf
Aga ma väga kahtlen, et päris iga suvaline toitekas sobib. Mingid odavamad hiinakad võivad ju samamoodi müra sinna genereerida. Vähemalt SAT-TV puhul mul on selline kogemus käes, kus tüüneri toitekas signaali ära solkis.

Andestust, tõesti ei pannud tähele I ja l erinevust. Siiski on sel toiteplokil kaod 7,5-8,5 ±1 dB, mis nõuab võimendiga kompenseerimist.

Toiteplokk ei genereeri otseselt müra või selle saab ferriitfiltriga viia miinimumi, "kohisevad" toiteliitjad. Üks paremaid on Ranteloni BT-2 http://llmerge.ee/toiteliitja-rantelon-bt-2 . Põhiline ongi korralik metallkest.
Toiteliitja kadudest saab lahti, kui jätta need üldse ära, kuid siis tuleb võimendi lahti võtta ja eraldi toitepesa lisada ning vaja läheb ka eraldi toitekaablit antennikaabli kõrvale. Ise tegin nii Triaxi võimendiga.

Enteltentel kirjutas:Kuna see projekt on mul pigem huvi tehnika vastu, siis raha ei ole selle juures niivõrd suur probleem. Olemasolev antenn näitas mul tavaliselt midagi umbes nii S50, Q50, kuid pilti ette ei võtnud.

Ega ma ka VHF projektiga kokku ei hoidnud, sai parim saadaolev antenn võetud. Miks pilti ei tule, olen muus teemas juba selgitanud.
S50 Q50 (mis antenni ja boksiga?) on tavaoludes väga hea, saad parema komplektiga kindlasti pildid ette :D Ära unusta kaablit vahetada - õue must välikaabel ja sisse parim saadaolev.

Enteltentel kirjutas:Ma vähemalt loodan ja eeldan, et see ei ole mingi odav homebrew Hiina plastik seal ja on veidi vastupidavam.
Aga selle mastivõimendi eelis on see, et tal on UHF sisend reguleeritav, FM sisestus (mul siin suht sahiseb see) ja koos LTE filtriga (mast silmaga näha).

Mulk2 juba kinnitas, et hea antenn.

LTE mast on, aga kas seal 800 MHz ala on aktiivne. Muidugi ei tasu selle arvel koonerdada, vaid kohe vajalikud filtrid süsteemi lisada.
Kui on kasutada ZUUMboks HD digiboks, siis selle kanaliotsingus reageerib signaalitugevuse näidik 800 MHz LTE-saatjate peale. Mul Maardus näidikud kenasti S100 LTE saatjate sagedustel.

Foorumil
Kasutaja avatar
margusten
Digivanake
Postitusi: 2067
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Tallinn
    Windows 7 Chrome
On tänanud: 29 korda
On tänatud: 171 korda

Re: Soome digi

PostitusPostitas margusten » 08:33, 01 Aug 2017

LTE 800 on raudselt maal igal pool kasutusel nii palju kui võimalik kuna see levib hästi.
Ja kui 700 tuleb, saab see ka kasutatud 100%.
Mul on Triax 100 ja AD20.
Ei kurda valiku üle.
Aerial AS24 polarmount 76E - 13E Ku+C; 2.1M 87E C; 1.5M 16E; 2xTriax110Ku; 3M 28.2E; 30W; 27.5W.
DM8000; Amiko Viper4K; DR.HD F15; TBS-5925 Professional TV Box.

Enteltentel
Entusiast
Postitusi: 121
Liitunud: 22:31, 29 Dets 2008
    Windows 7 Chrome
On tänanud: 19 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Soome digi

PostitusPostitas Enteltentel » 11:46, 01 Aug 2017

Scott kirjutas: Siiski on sel toiteplokil kaod 7,5-8,5 ±1 dB, mis nõuab võimendiga kompenseerimist.


Mismoodi? Insertion loss on selle mudeli UHF väljundi kohta 4.8±0.5, sa vaatasid ilmselt mudelit AL110, kuid ma räägin endiselt AL100-st :) Ja ma eeldan, et see loss tuleneb sisseehitatud splitterist, mis peaks splitteri puhul normaalne olema, et see loss jääb umbes sinna kanti.

See Rantelon on sul päris huvitav mõte, peaks uurima, kuigi mulle tundub, et kvaliteetsetes toitekates on äkki sellise asja peale juba mõeldud ja sisseehitatud? Vähemalt Alcad ei tee seda ju esimest päeva... Aga ma ei hakka vast neid toitekaid lammutama, keeran oma tarkusest veel peesse äkki :D

Scott kirjutas: S50 Q50 (mis antenni ja boksiga?)


Varasem antenn peaks olema mingi odavama otsa 14 või 18 elemendiga yagi max ca 14 dB (mul hetkel pole võimalik elemente üle lugeda). No olen siin kahe tüüneriga proovinud sh Starmani SD boxiga, aga see pilt oli suht vahelduva eduga ja viskasin välja need asjad. Telekas mul mingil kummalisel põhjusel signaali tugevust ei näita, aga üleleviga leidis ilma võimendita kanalid üles ja loetelus täitsa olemas. Kaabelduse osas teen nii nagu soovitad :)

Kasutaja avatar
peeter3000
Digivanake
Postitusi: 8092
Liitunud: 02:00, 15 Nov 2006
Asukoht: Tallinn
    Windows 10 Firefox
On tänanud: 132 korda
On tänatud: 168 korda

Re: Soome digi

PostitusPostitas peeter3000 » 17:02, 01 Aug 2017

Minul on Nõmmel Unix 52 21-50 ja liinivõimendi 15db (5V tuleb mööda kaablit, minul pandud toitesöötjaks DVB-S digibox 13/18V).
Varem kui signaal oli nõrgem kasutasin liidetuna 4x unix 100.
DVB-T/T2:Eesti-SoomeDigi/ DVB-C:Starman HD/DVB-S: Mabo 125x140cm/TBS5922

Enteltentel
Entusiast
Postitusi: 121
Liitunud: 22:31, 29 Dets 2008
    Windows 7 Chrome
On tänanud: 19 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Soome digi

PostitusPostitas Enteltentel » 22:53, 09 Aug 2017

Nii, sain ESPAKist antenni kätte Alcad NEO-087- seltsimehed tahtsid 70 raha saada. :shock: röövlid :lol: Kuna telliti peaaegu kõrvaltänavalt hulgimüüjalt Satcomist spetsiaalselt mulle ja kauaoodatud kallikene, tuli kaugelt maalt ca nädala, siis jäime sõpradeks :P Väidetavalt olla väheke uuem mudel, kanalitele 21-54 ja LTE700 valmidusega, kuigi mingit filtrit ma seal sees küll ei näinud. Võimenduskõvera järgi peaks tõesti parem olema. Mu arvates suht kena ja kerge konstruktsiooniga. http://www.alcad.net/uploads/manuales/2 ... 01.web.pdf

Ühesõnaga panin üles ja keerasin mälu järgi Espoo suunda ning pööningul oli vana digiboxiga kohe esimese proovimisega pilt võimendita ees S65, Q70 ja 24dB Atomike võimendiga S73, Q75. Kuna mul all telekast +5V toidet võimule peale ei tule, siis võtsin võimendi vahelt välja, aga võttis õnneks ikka kõik pildid ette, kuigi S kukkus 48 peale, kuid Q on 100? Ja kummaline on see, et ETV-HD hakkas ruudutama ja S kõigub 86-90, kuigi Q on koguaeg 100?
Aga eks nüüd näitab aeg, kas tegu ülileviga või mis värk on. Igatahes hetkel on tunne hea, et Saue-Keila vahele sealt ikka miskit ulatub ja raha ei läinud täiesti korstnasse :)

Samas kuna mul kaabeldus suht kehva ja tahaks FM-i lisada ja signaali kahe teleka vahel ära jagada, siis mõtlesin, et teen kaabelduse korda ja lisan ikkagi LTE700 filtriga reguleeritava mastivõimendi Alcad AM-397. Üks suurepärane mulk siin foorumis on valmis aitama :) Aga annan siis Saue-Keila kaaskannatajatele märku, kuidas läks ja mis tulemused sain.

Kasutaja avatar
Scott
Digivanake
Postitusi: 3156
Liitunud: 02:00, 22 Dets 2005
    Windows 7 Chrome
On tänanud: 63 korda
On tänatud: 153 korda

Re: Soome digi

PostitusPostitas Scott » 08:35, 10 Aug 2017

Enteltentel kirjutas:oli vana digiboxiga kohe esimese proovimisega pilt võimendita ees S65, Q70 ja 24dB Atomike võimendiga S73, Q75. Kuna mul all telekast +5V toidet võimule peale ei tule, siis võtsin võimendi vahelt välja, aga võttis õnneks ikka kõik pildid ette, kuigi S kukkus 48 peale, kuid Q on 100? Ja kummaline on see, et ETV-HD hakkas ruudutama ja S kõigub 86-90, kuigi Q on koguaeg 100?

Kas esimesed näidud on digiboksi ja teised näidud telekast? Kui nii, siis erinevate seadmete näidud ei olegi üks-üheselt võrreldavad.
Või kuidas on saadud ilma võimendita nii S65 Q70 kui ka S48 Q100?

Tallinna 42. kanali jaoks on vaja Teletornile suunatud antenni. Veaparandust muudeti sellel väiksemaks ja kuna Espoo 43. kanalil on tugev T2-muks kohe kõrval, siis on omavahelised häired kerged tulema. Q võib 100 olla, aga seejuures võib BER (bit error rate ehk bitivigade arv) olla nullist suurem ehk korraks vigasid sisse visata, sellest ka kohatised pildiseiskumised.

Enteltentel
Entusiast
Postitusi: 121
Liitunud: 22:31, 29 Dets 2008
    Windows 7 Chrome
On tänanud: 19 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Soome digi

PostitusPostitas Enteltentel » 10:27, 10 Aug 2017

Scott kirjutas: Kas esimesed näidud on digiboksi ja teised näidud telekast?

Nii ongi.
Scott kirjutas: Veaparandust muudeti sellel väiksemaks ja kuna Espoo 43. kanalil on tugev T2-muks kohe kõrval, siis on omavahelised häired kerged tulema.

Ühesõnaga liiga palju head tasuta Soomet pole ka hea? :lol:

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 44 külalist