Soome digi

Foorum terrestiaalse digi-tv teemadel
Kasutaja avatar
mart
Entusiast
Postitusi: 149
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

PostitusPostitas mart » 09:27, 02 Jaan 2007

orm kirjutas: miski digi signaal siiski vist jõuab, sest õigetel sagedustel jääb kanaliotsing mõttesse ja püüab nagu kõigest hingest midagi leida aga siis lõpuks ohkab südamest, lööb käega ja läheb edasi.


Väga tabavalt kirjeldatud :D Mina olen Rannamõisas saanud kätte kõige kaugema sellise "ohkamise" Mikkelist 43. kanalil. Ülilevide ajal on Soome lõunaosa saatjad enam-vähem kõik ennast vähemalt sellisel viisil ilmutanud. Väga tugeva signaaliga ja bitiveavaba tropolevi on pakkunud Pernaja, Anjalankoski ja Lahti (Espoost endast ei tule kunagi nii hästi). Tundub, et digi saateantennid on Espoo mastis madalamal kui UHF-analoogil.

Kas keegi on midagi kuulnud, mis Soomes hakkab toimuma pärast analoogi sulgemist 31.08.2007? Mastide tipuosad jäävad ju siis vabaks. Ei tea, kas nad hakkavad digit kõrgemalt saatma või saevad mastid lühemaks? :wink:

Kasutaja avatar
TarmoS
Entusiast
Postitusi: 132
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

PostitusPostitas TarmoS » 09:52, 02 Jaan 2007

minuarust ei ole soomes neid digi vaatajaid üldse piisav kogus. aga neil on aega veel kõvasti aega ja eks viimasel hetkel tuleb pähe osta.

Kasutaja avatar
a1
DigiTVfänn
Postitusi: 646
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: JƤrvamaa
    unknown unknown

PostitusPostitas a1 » 09:56, 02 Jaan 2007

Kui kaugele sisemaale on reaalne soome digi-tv vastuvõtt, ütleme "ülepäeviti" ?

Kasutaja avatar
mart
Entusiast
Postitusi: 149
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

PostitusPostitas mart » 10:30, 02 Jaan 2007

Vastuvõtjaga ringi käinud ei ole, aga kõhutunne ütleb, et see joon on kusagil Tallinna ringtee kandis. Rannikul on kogu aeg (välja arvatud ülilevide ajal, mil kaugematest saatjatest on tõenäolisem), kaugemal jällegi ainult ülilevide ajal.

Soomes on otsus tehtud, et analoogi üle selle kuupäeva enam ei pikendata, sest sagedused lähevad uuesti kasutusse digi jaoks (septembrist tuleb juurde multipleks E, sinna tulevad SVT programmid ja ilmselt veel midagi).

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
Martini
Entusiast
Postitusi: 328
Liitunud: 02:00, 12 Dets 2006
Asukoht: Muraste
    unknown unknown

PostitusPostitas Martini » 11:52, 02 Jaan 2007

Teemasse - kas keegi jagab mu arvamust/muret, nagu oleks Soome signaaliga viimasel paaril päeval midagi lahti? Mere ääres, kui 31. detsembril oli A muxi Q 80-90 kandis ja B/C muxidel 40-45 kandis, siis 1. jaanuaril olid need numbrid vastavalt 40-50 ja 9-15, täna hommikul ei olnud B/C muxidel ka oluliselt üle 20. S on nagu sama kui enne, aga pead ei oska anda, seda ma tavaliselt kullipilgul ei vaata. Kuna zuumi Q numbrid pole muutunud, siis ei julge kahtlustada, et uueaastaöösel vares antenni läbi näris, ise teadlikult ka setuppi pole muutnud.

Kas meil valitsevad mingid ebatavalised leviolud või on kuskil mingid salauudised soome saatjate uute häälestuste (võimsused või suunad) kohta uuest aastast?

Martini

Kasutaja avatar
jyri403
DigiTVfänn
Postitusi: 803
Liitunud: 02:00, 13 Veebr 2006
Asukoht: Eesti
    unknown unknown

PostitusPostitas jyri403 » 12:05, 02 Jaan 2007

Martini kirjutas:Teemasse - kas keegi jagab mu arvamust/muret, nagu oleks Soome signaaliga viimasel paaril päeval midagi lahti? Mere ääres, kui 31. detsembril oli A muxi Q 80-90 kandis ja B/C muxidel 40-45 kandis, siis 1. jaanuaril olid need numbrid vastavalt 40-50 ja 9-15, täna hommikul ei olnud B/C muxidel ka oluliselt üle 20. S on nagu sama kui enne, aga pead ei oska anda, seda ma tavaliselt kullipilgul ei vaata. Kuna zuumi Q numbrid pole muutunud, siis ei julge kahtlustada, et uueaastaöösel vares antenni läbi näris, ise teadlikult ka setuppi pole muutnud.

Kas meil valitsevad mingid ebatavalised leviolud või on kuskil mingid salauudised soome saatjate uute häälestuste (võimsused või suunad) kohta uuest aastast?

Martini

Antenni saad kontrollida väga lihtsalt-soome analoogi vastuvõtu abil. Kui see pole muutunud, peaks antenn korras olema. Veel parem, kui tulemus varasemast võrdlemiseks võtta.

Kasutaja avatar
goodeye
Edasijõudnu
Postitusi: 54
Liitunud: 03:00, 02 Okt 2006
    unknown unknown

PostitusPostitas goodeye » 12:14, 02 Jaan 2007

TarmoS kirjutas:minuarust ei ole soomes neid digi vaatajaid üldse piisav kogus. aga neil on aega veel kõvasti aega ja eks viimasel hetkel tuleb pähe osta.


khõmm khõmm. ma küsisin paari tuttava soomlase käest ja nemad ei teadnudki mis see digitaal tv on üle õhu. nad arvasid et see levib vaid kaabli kaudu:P

Kasutaja avatar
officer
DigiTVfänn
Postitusi: 661
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: VIIMSI.
    unknown unknown
On tänanud: 59 korda
On tänatud: 4 korda

PostitusPostitas officer » 12:16, 02 Jaan 2007

Seda imestamist võiks hoida teiste elunähtuste üle,kui soome digi TV,tegemist on ikkagi kaugvastuvõtuga ja olulisemalt nõrgemate saatevõimsustega,kui analoogTV puhul:).

Kasutaja avatar
Martini
Entusiast
Postitusi: 328
Liitunud: 02:00, 12 Dets 2006
Asukoht: Muraste
    unknown unknown

PostitusPostitas Martini » 12:26, 02 Jaan 2007

jyri403 kirjutas:Antenni saad kontrollida väga lihtsalt-soome analoogi vastuvõtu abil. Kui see pole muutunud, peaks antenn korras olema.


Ei saa muide. Nagu ma ühes eelnevas postituses kirjutasin, õnnestus ühe kaablijupi eemaldamise abil soomlaste Q saada 5% pealt 45% peale, ilma et sama kaabli otsas mtv3 analoogpildis mingit silmaga nähtavat muutust oleks toimunud. Ma ei tea, kas tahab analoogtuuner signaalilt mingeid muid omadusi või on tänapäeva telekatel niivõrd agressiivne NR, aga seda ei saa väga hea indikaatorina kasutada.

Aga noh, kui keegi ei teata mulle et "soome saatjatel pidigi ju aasta algusest võimsus poole peale keeratama, kuidas siis ei tea", siis ronin ma ilmselt katusele kurja näoga antenni vaatama.


Martini

Kasutaja avatar
mart
Entusiast
Postitusi: 149
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

PostitusPostitas mart » 17:46, 02 Jaan 2007

officer kirjutas:Seda imestamist võiks hoida teiste elunähtuste üle,kui soome digi TV,tegemist on ikkagi kaugvastuvõtuga ja olulisemalt nõrgemate saatevõimsustega,kui analoogTV puhul:).


Kilovattides 10 korda väiksemad võimsusenumbrid digi puhul tagavad tegelikult sama suure garanteeritud leviala nagu samast saatejaamast analoogi puhul.
Espoo puhul on UHF-analoogsaatjate ERP-d 600 kW, digil 50 kW, kuid lisaks tundub, et digi saateantenn on madalamal ning antenni suunadiagrammi on moonutatud, et lõuna poole vähem kiirgaks.

Kasutaja avatar
mart
Entusiast
Postitusi: 149
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

PostitusPostitas mart » 18:02, 02 Jaan 2007

Martini kirjutas:
jyri403 kirjutas:

Aga noh, kui keegi ei teata mulle et "soome saatjatel pidigi ju aasta algusest võimsus poole peale keeratama, kuidas siis ei tea", siis ronin ma ilmselt katusele kurja näoga antenni vaatama.


Martini


Ilm on lihtsalt kohutavalt tatine, puud märjad jne. Kahjuks see uus Setup4PC versioon ei näita signaalitugevust nagu vana, vaid ka kvaliteeti (kuidas rehkendab, ei tea). 46. kanal on Q 84-85%, SNR 21.0 dB, BER 9*10exp-5 (tavaliselt on parem). 44. kanal on täna üllatavalt kehv, Q ainult 68-70%, SNR 16.8-17,4 dB, BER 1,6*10exp-3. 32. kanal, mille näitajad on mul siin enamasti kehvemad kui eelmistel (võimalik, et Fiskars segab rohkem, sest madalamal kanalil levi on parem), täna on Q 71-73%, SNR 17.5-17.8 dB, BER 7*10exp-5.
Mina mingit võimsuse vähendamise juttu ei usu. Sel juhul jääks Soome oma maa digiga katmisel hätta, poliitline suunis 31.08.2007 on aga mitteedasilükatavana paigas ning kampaaniaüritused digi populariseerimiseks on kogu aasta peale planeeritud.

Kasutaja avatar
jyri403
DigiTVfänn
Postitusi: 803
Liitunud: 02:00, 13 Veebr 2006
Asukoht: Eesti
    unknown unknown

PostitusPostitas jyri403 » 22:00, 03 Jaan 2007

mart kirjutas:
Martini kirjutas:
jyri403 kirjutas:

Aga noh, kui keegi ei teata mulle et "soome saatjatel pidigi ju aasta algusest võimsus poole peale keeratama, kuidas siis ei tea", siis ronin ma ilmselt katusele kurja näoga antenni vaatama.


Martini

Kulla Mart! Sul on väga head postitused, neid on alati põnev lugeda. Üks palve. Palun ära viita minu nimega teiste poolt öeldule, nagu sa näed kirjutist valge kasti sees, mille autor on Martini. See on põhimõtteline küsimus.

Kasutaja avatar
martinj
Tegija
Postitusi: 955
Liitunud: 02:00, 13 Dets 2006
Asukoht: Saue
    unknown unknown

PostitusPostitas martinj » 17:54, 04 Jaan 2007

Küsiks seoses soome digiga veel ühe küsimuse.
Kuna Vasalemma on "kausis", siis millised oleksid soomlaste (seaduslikud) vaatamisvõimalused eelpool mainitud kohas selle aasta sügisest ?

Kusagilt olen nagu lugenud, et mingid kanalid pidid Viasati paketis olema , samas ametlikult need ei kajastu.
Üks tuttav soovitas maapealse digi jaoks kokkuhoitava raha eest pann(+lisad) osta ja vaadata satti.

RayBiez
Uudistaja
Postitusi: 23
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

PostitusPostitas RayBiez » 18:08, 04 Jaan 2007

martinj kirjutas:Kusagilt olen nagu lugenud, et mingid kanalid pidid Viasati paketis olema , samas ametlikult need ei kajastu.


http://viasat.live.noname4us.com/images/archive/1063/org_106345.pdf On jah Viasati paketis, täpsema ülevaate saab antud pdf failist. (Yle1,Yle2,Yle FST, Yle24, Yle Teema ja Nelonen (MTV3 ei ole))

Kasutaja avatar
orm
Edasijõudnu
Postitusi: 85
Liitunud: 16:51, 19 Juul 2003
    unknown unknown

PostitusPostitas orm » 01:02, 05 Jaan 2007

minu lootuselambi läitis sahin, et keila ja vasalemma vahele pidi 2007. a (suveks) optika maa sisse kaevatud saama, mille läbi elioni iptv võimalikuks saavat. aga päris varsti peale kuuldut hakkasid kohalikud kanalid (eestid ja soomed) riburadapidi ka viasati kaudu paistma, mille peale pirrud lausa kahel otsal lõivad lõkendama...

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 40 külalist