dvb-t kaardiga dvb-h?

Foorum terrestiaalse digi-tv teemadel
Kasutaja avatar
goodeye
Edasijõudnu
Postitusi: 54
Liitunud: 03:00, 02 Okt 2006
    unknown unknown

dvb-t kaardiga dvb-h?

PostitusPostitas goodeye » 19:12, 29 Dets 2006

Olen ma loll või ei aga ma näen soome dvb-h testkanaleid oma dvb-t kaardiga? kellelgi veel sellinne lahedus on. või võibki see nii olla?

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

Re: dvb-t kaardiga dvb-h?

PostitusPostitas Henkka » 08:20, 30 Dets 2006

goodeye kirjutas:Olen ma loll või ei aga ma näen soome dvb-h testkanaleid oma dvb-t kaardiga? kellelgi veel sellinne lahedus on. või võibki see nii olla?


Kui nii pilt kui heli on OK, siis tuleb tulemust (ja konkreetse dvb-t kaardi kasutust - antenni installatsioon jms...) ainult kiita!

DVB-H standard on ju "väiksemaks" nuditud DVB-T, et võimaldada mingit TV vastuvõttu ka näiteks mobiiltelefoni mõõtu asjandustega (kuna olen heades suhetes Kathreini firmaga Saksamaal, näitasid nad mulle ka sellist rakendust, mis tõi DVB-H pildi mobla peal ette ligikaudu 100 km Münchenist, kus asus saatja - minu meelest väga hea tulemus)

Kasutaja avatar
dattel
Uudistaja
Postitusi: 18
Liitunud: 02:00, 17 Dets 2006
    unknown unknown

Re: dvb-t kaardiga dvb-h?

PostitusPostitas dattel » 10:31, 30 Dets 2006

Henkka kirjutas:... (kuna olen heades suhetes Kathreini firmaga Saksamaal, näitasid nad mulle ka sellist rakendust, mis tõi DVB-H pildi mobla peal ette ligikaudu 100 km Münchenist, kus asus saatja - minu meelest väga hea tulemus)

See on küll kõva sõna, arvestades GSM (või UMTS) sagedusi ja väljundvõimsusi.
Vanasti oli GSM tugijaamadel leviala ca 30km piiratud, rannikul olid vist mingid "extended range" tugijaamad ca 50km levialaga.
Mäletan, et laevaga üle lahe sõites võis tekkida olukord, et mobiil näitab leviala küll, aga helistada ei saanud.

Kasutaja avatar
a1
DigiTVfänn
Postitusi: 646
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: JƤrvamaa
    unknown unknown

Re: dvb-t kaardiga dvb-h?

PostitusPostitas a1 » 12:02, 30 Dets 2006

DVB-H ... GSM (või UMTS) sagedus

On neil kandesageduse mõttes mingi seos?
Minuteada siiski mitte :roll:
ehk 1 võib ilmselt olla teise osa, kuid ei pruugi. Antud kontekstis peetakse silmas ilmselt "38 kanal on Helsingi DVB-H" vastuvõttu.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

Re: dvb-t kaardiga dvb-h?

PostitusPostitas Henkka » 13:38, 30 Dets 2006

a1 kirjutas:DVB-H ... GSM (või UMTS) sagedus

On neil kandesageduse mõttes mingi seos?
Minuteada siiski mitte :roll:
ehk 1 võib ilmselt olla teise osa, kuid ei pruugi. Antud kontekstis peetakse silmas ilmselt "38 kanal on Helsingi DVB-H" vastuvõttu.


Loomulikult ei ole. DVB-T ja DVB-H on UHF televisiooni sagedustel (kes ei tea,saab netist vaadata, aga väga ümmarguselt 500 kuni 800 MHz), GSM900 on 900 MHz (ligikaudu), GSM1800 on 1800 MHz (ligikaudu), UMTS on 2100 MHz (ligikaudu).

Kuna olen n.ö. "vana kooli mees" ja omal ka mingit Dreamboxi ei ole, siis arvan vaid netist loetud info põhjal, et DVB-H ülekanne peaks olema ühilduv ka DVB-T vastuvõetava signaaliga.
Seal oli mingi vahe kasutatavate alasageduste arvus (DVB-T kas 2000 või 8000, DVB-H ka 4000), aga täpsemalt selle kohta ei oska sõna võtta.

Ja kas keegi siinne Linuxi vms. softi ekspert oskab öelda, kuidas DVB-T (või ka DVB-S, nagu austatud Dreambox) vastuvõtja RF signaali demodulaator töötab? :wink:

Kasutaja avatar
goodeye
Edasijõudnu
Postitusi: 54
Liitunud: 03:00, 02 Okt 2006
    unknown unknown

PostitusPostitas goodeye » 20:22, 30 Dets 2006

aga miks ma siis soome dvb-t ei näe, dvb-h näen vaid arvutikaardi enda antenniga(mis on mingi 5-7cm pikkune traadijupp sisuliselt) antenniga mis on helsinki poole suunatud ei näe ma midagi peale analoogi(seda ka halvasti)

Kasutaja avatar
metsavend
Entusiast
Postitusi: 275
Liitunud: 02:00, 28 Nov 2006
    unknown unknown

PostitusPostitas metsavend » 21:25, 30 Dets 2006

goodeye kirjutas:aga miks ma siis soome dvb-t ei näe, dvb-h näen vaid arvutikaardi enda antenniga(mis on mingi 5-7cm pikkune traadijupp sisuliselt) antenniga mis on helsinki poole suunatud ei näe ma midagi peale analoogi(seda ka halvasti)


kus asud, mis antenn, mis võim?

Kasutaja avatar
jyri403
DigiTVfänn
Postitusi: 803
Liitunud: 02:00, 13 Veebr 2006
Asukoht: Eesti
    unknown unknown

PostitusPostitas jyri403 » 22:58, 30 Dets 2006

goodeye kirjutas:aga miks ma siis soome dvb-t ei näe, dvb-h näen vaid arvutikaardi enda antenniga(mis on mingi 5-7cm pikkune traadijupp sisuliselt) antenniga mis on helsinki poole suunatud ei näe ma midagi peale analoogi(seda ka halvasti)

Kui sa analoogi väga halvasti antud mastist näed, siis loomulikult digipilt ei saagi tulla samast mastist. Kust sa seda DV-H-d püüda tahad?

Kasutaja avatar
thompson
Edasijõudnu
Postitusi: 92
Liitunud: 02:00, 17 Nov 2006
    unknown unknown

PostitusPostitas thompson » 00:01, 31 Dets 2006

metsavend kirjutas:
goodeye kirjutas:aga miks ma siis soome dvb-t ei näe, dvb-h näen vaid arvutikaardi enda antenniga(mis on mingi 5-7cm pikkune traadijupp sisuliselt) antenniga mis on helsinki poole suunatud ei näe ma midagi peale analoogi(seda ka halvasti)


kus asud, mis antenn, mis võim?


Ta ju ütles mis antenn tal on ja tal ma arvan ei ole mingit võimu selle väikese antenniga :lol:

Kasutaja avatar
goodeye
Edasijõudnu
Postitusi: 54
Liitunud: 03:00, 02 Okt 2006
    unknown unknown

PostitusPostitas goodeye » 14:13, 31 Dets 2006

metsavend kirjutas:
goodeye kirjutas:aga miks ma siis soome dvb-t ei näe, dvb-h näen vaid arvutikaardi enda antenniga(mis on mingi 5-7cm pikkune traadijupp sisuliselt) antenniga mis on helsinki poole suunatud ei näe ma midagi peale analoogi(seda ka halvasti)


kus asud, mis antenn, mis võim?


asukoht harku antenn on kaardiga kaasaantud traadijupike, ja kui kaardil endal võimu sees pole(mis on vähetõenäoline et on sest see on suht pastaka jämedune ning paar cm pikk) siis võimu pole

Kasutaja avatar
goodeye
Edasijõudnu
Postitusi: 54
Liitunud: 03:00, 02 Okt 2006
    unknown unknown

PostitusPostitas goodeye » 14:15, 31 Dets 2006

jyri403 kirjutas:
goodeye kirjutas:aga miks ma siis soome dvb-t ei näe, dvb-h näen vaid arvutikaardi enda antenniga(mis on mingi 5-7cm pikkune traadijupp sisuliselt) antenniga mis on helsinki poole suunatud ei näe ma midagi peale analoogi(seda ka halvasti)

Kui sa analoogi väga halvasti antud mastist näed, siis loomulikult digipilt ei saagi tulla samast mastist. Kust sa seda DV-H-d püüda tahad?


üldiselt ei taha ma dvb-h d püüda kuid ta tuli. pealegi päris hea kvalikteediga. level oli 5% ja quality oli 95%

Kasutaja avatar
mart
Entusiast
Postitusi: 149
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

Re: dvb-t kaardiga dvb-h?

PostitusPostitas mart » 09:51, 02 Jaan 2007

goodeye kirjutas:Olen ma loll või ei aga ma näen soome dvb-h testkanaleid oma dvb-t kaardiga? kellelgi veel sellinne lahedus on. või võibki see nii olla?


Mis kaart, mis soft?
Mina AirStar2-ga tuvastan ainult signaali olemasolu, aga mingit sisu pole sealt ProgDVB-ga kätte saanud ka mitte salvestamiseks.

Kasutaja avatar
goodeye
Edasijõudnu
Postitusi: 54
Liitunud: 03:00, 02 Okt 2006
    unknown unknown

PostitusPostitas goodeye » 11:52, 02 Jaan 2007

kaart on HP ExpressCard DVB-T TV Tuner(yuan EC-300 chipiga)
ProgDVB

Kasutaja avatar
sateks
Õpetaja
Postitusi: 372
Liitunud: 21:41, 10 Juul 2003
Asukoht: Tallinn-Nõmme
    unknown unknown
On tänanud: 31 korda
On tänatud: 5 korda
Kontakt:

PostitusPostitas sateks » 00:07, 03 Jaan 2007

to: goodeye


Mis softiga/koodritega näete/avate E38 kanali DVB-H muxi?

DVB kaart kirjutab küll menüüsse kõik 10 Digita Oy DVB-H programmi, kuid need on datakanalid.

Oleks väga huvitatud täpsemast infost.

Ise vaatan KWorld T-220 kaardiga kõiki Soome ja Eesti DVB-T kanaleid,
c***x softcam+Phoenix interface+kaart ja voila!

Kasutaja avatar
a1
DigiTVfänn
Postitusi: 646
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: JƤrvamaa
    unknown unknown

PostitusPostitas a1 » 10:18, 03 Juun 2007

Eile õhtul näitas zuumbox signaali olemasolu, kuid kanaleid ei leidnud - no ilmselt ta polegi selleks mõeldud. Nagu ma aru saan, siis mõne arvutikaardiga oleks vastuvõtt põhimõtteliselt võimalik?

610MHz (38k)

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 112 külalist