Starmani maapealne digi-tv (DVB-T H.264)

Foorum terrestiaalse digi-tv teemadel
Kasutaja avatar
kalvis
Entusiast
Postitusi: 499
Liitunud: 11:26, 13 Jaan 2008
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: Starmani maapealne digi-tv (DVB-T H.264)

PostitusPostitas kalvis » 09:50, 20 Veebr 2011

Mobiilioperaatorite maste kasutades on see väga kahtlane ettevõtmine, need mastid on omanike enda antenne kuhjaga täis ja tuulekoormused tuleb ka arvesse võtta...

Õnneks ma nati tean seda asja - mobla maste on 2 liiki, silmaga saab lausa vahet teha. Näiteks Elion ehitas päris palju maste justnimelt TV ja muid lisateenuste jaoks rentides maksimumvaruga - neid maste saab kasutades edukalt tagada 99% leviala (kuni 30 km moblamastist tavalise välisantenniga probleemita). See käib siis vaid ühe sidefirma kohta. Tele2 ja Elisa olid koonrimad, arvan, et neil on tugevdatud mastid vaid transmissioonilinkide teel ja nendega nüüd 90% ei tee.
Kuid olemasolevad mastid polegi niiväga olulised, uue masti püstipanemine on kommiraha, suurem probleem on maaomanikuga kaubale saada ja transmissioon masti saada. Näiteks sai kunagi seda ala õpitud ja soomes käidud ning imestasin, et teil sommide juures on kõik konkurendid ilusasti kõik ühe mobla masti otsas aga meil on kolm masti kõrvuti. Somm vastaski, et oled peaaegu õige vastuse endale leidnud, vaata teil on vaja iga hinna eest konkurendile jalg ükskõik mis võttega taha panna, kuid sellest ei ole ju mingit kasu - ta paneb minu masti seadmete mittelubamise korral masti meie oma kõrvale. Ja mast koos kõigi vidinatega maksab nii vähe, kuid lubamise korral maksab prisket renti ja "ma saan teda rahaliselt rohkem kahjustada kui ta oma masti püsti paneks"

Kasutaja avatar
humanoid
Entusiast
Postitusi: 368
Liitunud: 11:52, 25 Sept 2008
Asukoht: valingu
    unknown unknown
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Starmani maapealne digi-tv (DVB-T H.264)

PostitusPostitas humanoid » 12:51, 20 Veebr 2011

Ah mida jännata selle maapealsega. Las starman viib oma kanalid sateliidile,las rendib sateliidi.siis üks ja ainus mast kosmoses püsti, siis saab iga eestlane pildi 99% ette .No kui palju siis kallimaks läheks satitaeva hõivamine :?: ega moblamaste pidi ja sadu saatjaid püsti pannes see veel kõigile 100% kättesaadav ole. Mina olen satipooldaja -asi töökindlam ja võimalusterohkem.viasatil siis sitt püksis kohe, smile22 ahhaa mida ra**k. Nagu ütleb uus eesti vanasõna: mitte hinnad ei ole kõrged,vaid eestlasel sitt palk, ehk satitaeva hõivamine ei olegi nii kallis kui me vaesed rohkem maksta suudaks... Mina ikka loodan et kunagi tuleb aeg kui satitaevasse ka konkurents tekiks, teha kasvõi baltikumiga koos mingi ühisoperaator, oleks potentsiaalsete klientide hulk 1miljon+3miljonit+5miljonit... smile85
[color=#800000]Panasonic TX-P50VT30E// 4G Telia TV // Ressiiver Yamaha R-N602

Kasutaja avatar
Sculder
DigiTVfänn
Postitusi: 958
Liitunud: 02:00, 12 Nov 2007
Asukoht: تالين Tallinn Nõmme
    unknown unknown
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Starmani maapealne digi-tv (DVB-T H.264)

PostitusPostitas Sculder » 14:56, 20 Veebr 2011

Esiteks EST 1,34miljonit+ LAT 2,25miljonit+ LIT 3,33miljonit nii, et juba esialgsed arvud valed ja teiseks kogu rahvastiku ei saa võtta potensiaalse kliendina :roll: Suur osa langeb ära kuna on kaabelTV vms. kliendid ja iga pereliige ei muretse endale isikliku sati komplekti
DVB-S2: DM8000HD PVR (1W & 5E) | DVB-T/S/C: Panasonic TX-P42V20E | DVB-T2: Panasonic DMR-BW780EBK | DVB-T2/S2/C: LG OLED55E6V

Kasutaja avatar
MultiUser
Entusiast
Postitusi: 435
Liitunud: 14:37, 16 Veebr 2009
Asukoht: siin-seal
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: Starmani maapealne digi-tv (DVB-T H.264)

PostitusPostitas MultiUser » 15:44, 20 Veebr 2011

humanoid kirjutas:Ah mida jännata selle maapealsega. Las starman viib oma kanalid sateliidile,las rendib sateliidi.siis üks ja ainus mast kosmoses püsti, siis saab iga eestlane pildi 99% ette

Jah, loomulikult, igal eestlasel on lõunataevas nähtaval :x

Paraku on paljudel maja kas kuskil teiste paneelide vahel või siis metsas, kus samuti midagi ees... Paraku on tavaline eetrisignaal rohkematele saadaval, kui taevased kanalid.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
Sombi
Digivanake
Postitusi: 1053
Liitunud: 03:00, 11 Okt 2006
Asukoht: Läänemaa, Noarootsi, Pürksi
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Starmani maapealne digi-tv (DVB-T H.264)

PostitusPostitas Sombi » 16:27, 20 Veebr 2011

Saab ka metsa vahel sati signaali kätte. Olen ikka vägagi erinevatesse kohtadesse panne paigaldanud, siiani on maja ja panni vaheline pikim vahemaa olnud umbes 40m, sest ligemal jäi mets ette. Kui on tihe (männi)mets ja maja on puude alla ehitatud nii, et puid maha võetud pole (üsna väike maja sel juhul ehk onn), on tõesti signaali püüdmine satilt raskendatud. Sellises padrikus ei levi DVB-T ka reeglina kuigi hästi (kogemusi kuhjaga). Seega pole sellistes kohtades vahet, kas signaali edastatakse DVB-T või DVB-S vahendusel, sest signaale lihtsalt pole. Loomulikult puudub sellistes kohtades reeglina ka Elioni ühendus.
On kaks varianti:
1. DVB-T antenn ajada mitmekümne meetri kõrgusele
2. Paar puud maha ja sati signaal olemas
Kokkuvõttes ei vaadata sellistes kohtades telekat.

ChLoNiCaL
Uudistaja
Postitusi: 11
Liitunud: 20:22, 02 Jaan 2011
Asukoht: Kuressaare
    unknown unknown

Re: Starmani maapealne digi-tv (DVB-T H.264)

PostitusPostitas ChLoNiCaL » 21:35, 25 Veebr 2011

Tervist

Ei tea kas see on õige teema sellise küsimuse esitamiseks aga küsin siiski. :)

Reklaamide ajal Zoom Tv-s pilt hakib jubedalt. Aga kui on saated/filmid siis kõik ok. Väga imelik minu arust. Kas kellelgi on samasugust probleemi või olen üksi selle teemaga? Mitte, et ma kurb oleks, et reklaame ei näe aga sportlikust huvist tahaks asja selgeks teha endale. ;) Asun Kuressaare kesklinnas ja signaali tugevus on 40-60 vahel. (teleka andmetel). Digibox-i vahel ei ole.

Kasutaja avatar
martinj
Tegija
Postitusi: 955
Liitunud: 02:00, 13 Dets 2006
Asukoht: Saue
    unknown unknown

Re: Starmani maapealne digi-tv (DVB-T H.264)

PostitusPostitas martinj » 21:44, 25 Veebr 2011

Arvan, et põhjuseks on 4:3 ja 16:9 kiire vaheldumine (ise klipp on ise formaadis) ja box/telekas ei jõua "reageerida".
Ja Sina ei pea soomet mitte vaadata saama !

Kasutaja avatar
buhh
DigiTVfänn
Postitusi: 864
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

Re: Starmani maapealne digi-tv (DVB-T H.264)

PostitusPostitas buhh » 22:48, 25 Veebr 2011

ChLoNiCaL kirjutas:Tervist

Ei tea kas see on õige teema sellise küsimuse esitamiseks aga küsin siiski. :)

Reklaamide ajal Zoom Tv-s pilt hakib jubedalt. Aga kui on saated/filmid siis kõik ok. Väga imelik minu arust. Kas kellelgi on samasugust probleemi või olen üksi selle teemaga? Mitte, et ma kurb oleks, et reklaame ei näe aga sportlikust huvist tahaks asja selgeks teha endale. ;) Asun Kuressaare kesklinnas ja signaali tugevus on 40-60 vahel. (teleka andmetel). Digibox-i vahel ei ole.

Pildi kuvasuhe muutub ja teler katkestab transportvoo. Ütlen otse - tegemist on kräpp teleriga. Oleks pidanud Digilevi märgiga seadmete hulgast valima. smile40

ChLoNiCaL
Uudistaja
Postitusi: 11
Liitunud: 20:22, 02 Jaan 2011
Asukoht: Kuressaare
    unknown unknown

Re: Starmani maapealne digi-tv (DVB-T H.264)

PostitusPostitas ChLoNiCaL » 00:13, 26 Veebr 2011

buhh kirjutas:Pildi kuvasuhe muutub ja teler katkestab transportvoo. Ütlen otse - tegemist on kräpp teleriga. Oleks pidanud Digilevi märgiga seadmete hulgast valima. smile40

Telekas nii ammu ostetud, et siis oli Digilevi kleepsuga tv-sid suht vähe vist. :P
Aga nuh mul kama 2 nendest reklaamidest - lihtsalt tahtsin teada, et mis seda põhjustab. Tänud vastuste eest. ;) smile85

Kasutaja avatar
Noizemaker
Entusiast
Postitusi: 448
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Raplamaa
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord

Re: Starmani maapealne digi-tv (DVB-T H.264)

PostitusPostitas Noizemaker » 01:06, 07 Mär 2011

tea kuidas raplamaal vlagu külas selle zoomi leviga on? kas saaks kätte kuskilt suunast need tasulised kanalid? ma tglt elan sealt väljas üks 3 km märjamaa poole... valgus suures majas hea õnnekorral isegi levis midagi, et siin olen vähe madalamal ja mõtlen, et kas tasub hakata uut antenni omale muretsema ja võimu või võib ainult und näha:S
1w 5e 9e 13e 19,2e 23,5e 28,2e 36e

et siis Elisa DVB-T ;)

Kasutaja avatar
taimo
Edasijõudnu
Postitusi: 81
Liitunud: 03:00, 16 Apr 2007
    unknown unknown

Re: Starmani maapealne digi-tv (DVB-T H.264)

PostitusPostitas taimo » 11:55, 07 Mär 2011

Noizemaker kirjutas:tea kuidas raplamaal vlagu külas selle zoomi leviga on? kas saaks kätte kuskilt suunast need tasulised kanalid? ma tglt elan sealt väljas üks 3 km märjamaa poole... valgus suures majas hea õnnekorral isegi levis midagi, et siin olen vähe madalamal ja mõtlen, et kas tasub hakata uut antenni omale muretsema ja võimu või võib ainult und näha:S

Kui oled nõus ennast 12 kuuks ZuumTV lepingu külge siduma, siis on sul võimalus saada tasuta standardpaigalduspakett ning sel juhul on juba Starmani tehniku mure kanalid ette võluda. Mina tegin nii ja juurde pidin maksma ainult võimendi eest - antenn, kaablid ja paigaldus tulid tasuta (antennimast oli juba olemas).

Kasutaja avatar
Noizemaker
Entusiast
Postitusi: 448
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Raplamaa
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord

Re: Starmani maapealne digi-tv (DVB-T H.264)

PostitusPostitas Noizemaker » 17:38, 07 Mär 2011

meil on see kuradi leping vist tehtud mingine.... vähemalt see kaart on olemas:S
1w 5e 9e 13e 19,2e 23,5e 28,2e 36e

et siis Elisa DVB-T ;)

mulk2
Entusiast
Postitusi: 160
Liitunud: 21:15, 13 Mär 2008
Asukoht: Viljandi-Vantaa
    unknown unknown
On tänatud: 3 korda

Re: Starmani maapealne digi-tv (DVB-T H.264)

PostitusPostitas mulk2 » 18:47, 15 Mär 2011

Starman on saatnud täna zuumi klientidele kirja, et Valgjärvel Levira muudab mux1 sagedusi.KJästakse 23 . märst uuesti kanalid otsida.Ei sönakesti mis kanalile siis töstetakse.Kirjas vaid, et nyyd levib taas paremini läbi puude ja pöösaste.Ka siis 23 vöi 35 kanal käiku?
DVB-S/S2 0,8w,4,8E,13E,19,2E Triax multifocus.DVB-T/T2 Triax 100,Triax ula,Triax TMB-6. LG OLED 65B8 ja Samsung UE55D8005,Blu-Ray 3D HT-D7200

Kasutaja avatar
Opo
DigiTVfänn
Postitusi: 737
Liitunud: 13:01, 21 Juun 2008
Asukoht: keskmisest põhjapoole
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 30 korda

Re: Starmani maapealne digi-tv (DVB-T H.264)

PostitusPostitas Opo » 20:19, 15 Mär 2011

Huvitav mis on Starmanil pistmist mux1-ga? smile11

......Aa, meelde tuli - Tallinna Tv. Muretsevad, et kõik ikka ilusti näeksid.
Amiko Mini HD + AOC e2450Swh.

Kasutaja avatar
tarmopts
Edasijõudnu
Postitusi: 31
Liitunud: 11:08, 09 Juul 2008
    unknown unknown

Re: Starmani maapealne digi-tv (DVB-T H.264)

PostitusPostitas tarmopts » 21:09, 15 Mär 2011

Kiri siis selline:

Täname, et kasutate meie teenuseid.
Anname teada, et digilevi võrku haldav AS Levira plaanib 23. märtsi
ööl muuta Lõuna-Eesti telesaatjate sagedusi. Muutuse tulemusel
paraneb tasuta kodumaiste telekanalite (ETV, Kanal 2, TV3, ETV2) levi,
kuna uued sagedused läbivad kergemini metsi ja muid takistusi.
Sageduse muudatuse järel peavad Lõuna-Eesti saatjate tööpiirkonnas
asuvad televaatajad Võru-, Viljandi-, Valga-, Tartu-, Põlva-, Järva- ja
Jõgevamaal tegema digiboksis või digiteleris uue kanalite otsingu. Kui
teler või boks ei leia uuel sagedusel kanaleid üles, siis võib olla vajalik
algseadete (tehaseseadete) taastamine. Juhiseid selleks saate seadme
kasutusjuhendist või meie klienditoe telefonil 1770 ja e-posti aadressil
[email protected].
Kui telekanalite pilt sagedusemuutuse järel ei taastu, siis palume
pöörduda klienditeeninduse poole.
Parimate soovidega,
Starman

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: punker ja 130 külalist