Starmani maapealne digi-tv (DVB-T H.264)

Foorum terrestiaalse digi-tv teemadel
Kasutaja avatar
Riho
Entusiast
Postitusi: 104
Liitunud: 02:00, 30 Nov 2006
Asukoht: Tartu
    unknown unknown

PostitusPostitas Riho » 14:42, 02 Juul 2007

Äkki on probleem seotud kõikuva võrgupingega? Meie elektrivõrgus kipub olema vahelduvvool. St kord on ja siis jälle mitte. Töö juures mul vanemad arvutid näitavad kohe ära, kui lühiajaline voolukatkestus oli. Uuemad töötavad aga rahulikult edasi.

Kasutaja avatar
jyri403
DigiTVfänn
Postitusi: 803
Liitunud: 02:00, 13 Veebr 2006
Asukoht: Eesti
    unknown unknown

PostitusPostitas jyri403 » 16:38, 02 Juul 2007

Kanalilistid igakord ei kao ära peale väljalülitamist. Ka siis, kui boxi pealüliti tagaküljel on välja lülitatud. On juhtunud, et lülitad puldist standbysse ja tagasi, pole midagi, kõik on ok, on juhtunud, et peale sama toimingut on "plats" puhas. Väga suvaline see asi. Praegu on 2 Valgjärve muxi mälus ja püsivad ilusti. Probleemi olen täheldanud millegipärast siis, kui palju muxe on mälus. Arusaamatu jama.

Kasutaja avatar
jaanuse
Edasijõudnu
Postitusi: 82
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

PostitusPostitas jaanuse » 07:36, 03 Juul 2007

Mälu saab täis?
Mina olen märganud, et kui vaadata elektroonilist saatekava, siis minnes eesti mux'is olevast kanalist soome mux'i kanali kava peale kaob kogu plats puhtaks. Uuesti kava lahti tehes on kõik jälle tagasi.

Kasutaja avatar
buhh
DigiTVfänn
Postitusi: 864
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

PostitusPostitas buhh » 08:29, 03 Juul 2007

jyri403 kirjutas:Loomulikult pole see puldist lülitamisega seotud, aga tavaliselt juhtub peale boxi käivitamist. Viimasel ajal olen ka teda voolu all seepärast hoidnud. Aga ikkagi, see on jura, et ta nii teeb. See pole normaalne.


kas kasutad antennitoidet? kui jah, siis lülita menüüst välja
ühenda antennipistik vastuvõtjast lahti ja mõõda testriga pinget pistiku ja vastuvõtja korpuse vahel
võib-olla seal ongi "resettide" põhjus

buhh@koostäiestiresetivabakaoniga

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
jyri403
DigiTVfänn
Postitusi: 803
Liitunud: 02:00, 13 Veebr 2006
Asukoht: Eesti
    unknown unknown

PostitusPostitas jyri403 » 10:06, 03 Juul 2007

Mõtlesin, et teen uuesti OTA softiuuenduse, juhul kui see sama soft on, mis peale jaanuari tuli. See lahendas toona mul soome supakate ja Macrovisioni probleemid ära. Kas keegi teab, on see sama soft Starmanil või on vahepeal värskendatud? Tuuner pole zuumi kanalitel teada andnud uuendustest, niipalju kui zuumi vaatan. Kuidas olemasolev soft tuunerist USB kaudu arvutisse võtta, mis progega? Enne tahaks igaks juhuks säilitada olemasoleva kusagil. Tänud!

Kasutaja avatar
jyri403
DigiTVfänn
Postitusi: 803
Liitunud: 02:00, 13 Veebr 2006
Asukoht: Eesti
    unknown unknown

PostitusPostitas jyri403 » 11:44, 03 Juul 2007

Lehitsesin zuumboxi menüüd ja näen, et käsitsi ei saagi eetrist softi uuendada, valikud automaatselt ainult. Ainuke võimalus arvutist.

Kasutaja avatar
vv
Uudistaja
Postitusi: 18
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

PostitusPostitas vv » 15:24, 03 Juul 2007

Minu zuumboksis ei ole välja- ja sisselülituste tagajärjel veel programmilist kadunud, kuigi lülitan kogu oma koduelektroonika toiteliini igal õhtul välja, on turvalisem igasuguste voolujamade ja välkude korral. Üks kord tuli kanalid uuesti sisse lugeda, see oli peale nende pakutud tarkvaraversiooni uuendamist, vist oligi veebruaris? Sedasorti riistapuud võivad aga karta lühiajalisi korduvaid pingekadumisi või -tõukeid, aga võib ka olla, et lihtsalt eksemplar on sant juhtunud

vv

Kasutaja avatar
jyri403
DigiTVfänn
Postitusi: 803
Liitunud: 02:00, 13 Veebr 2006
Asukoht: Eesti
    unknown unknown

PostitusPostitas jyri403 » 22:16, 03 Juul 2007

Toonitan veelkord, et listikadumine on esinenud siis, kui boksil on 9 või 10 muxi sisse laaditud nii 6 eri telemasti pealt (3-4 mastilt Soomest, 2 mastilt Eestist, Kunda linnas). Praegu on mul Valgjärve 2 muxi ainult mälus, olen Tartu mail, need püsivad hästi peal. Siis resetti pole.

Kasutaja avatar
Valdemaras
Uudistaja
Postitusi: 21
Liitunud: 03:00, 06 Apr 2007
    unknown unknown

PostitusPostitas Valdemaras » 15:14, 04 Juul 2007

täna
MUX59 S66% Q3%
MUX45 S94% Q98%

(ja muidugi
MUX44 Q4%
MUX46 Q5%
MUX32 Q2%)

no mida see küll tähendab!

Kasutaja avatar
jyri403
DigiTVfänn
Postitusi: 803
Liitunud: 02:00, 13 Veebr 2006
Asukoht: Eesti
    unknown unknown

PostitusPostitas jyri403 » 18:54, 04 Juul 2007

Valdemaras kirjutas:täna
MUX59 S66% Q3%
MUX45 S94% Q98%

(ja muidugi
MUX44 Q4%
MUX46 Q5%
MUX32 Q2%)

no mida see küll tähendab!

Kuskohas vastuvõtt toimus?

Kasutaja avatar
Martini
Entusiast
Postitusi: 328
Liitunud: 02:00, 12 Dets 2006
Asukoht: Muraste
    unknown unknown

PostitusPostitas Martini » 19:36, 04 Juul 2007

See tähendab muidugi seda, et sellel ajal tuleb mux 44 asemel kasutada mux 27, kus parasjagu on Q95-100 ja mitte liialt pead murda selle üle, mida see 45 teeb. 45-ga seos puudub täiesti, see on mul praeguseks juba üsna selge. Sõltuval ilmaoludest tuleb B muxi jaoks kasutada 44, 50 või 27. C jaoks samamoodi kas 46 või 53 (praegu on 53 peal Q 95 kandis). Väga laias laastus võib öelda, et koleda ilmaga on hea vaadata B-d 44 pealt ja C-d 46 pealt, ilusa ilmaga vastavalt 27 ja 53. Selliseid tingimusi, kus kumbki ei paista, praktiliselt üldse ei esine. Ahjah, koleda ilma A muxi 32 asendajaks on ilusa ilmaga 22 või 23. Eesti vabamüürlaste vandenõu ja zuumtv kahjulikkus ei puutu asjasse.

Vaatlusandmed 04.07.07 19:30, Muraste piirkond, 91-el Iskra, ilma võimuta.

Kasutaja avatar
Valdemaras
Uudistaja
Postitusi: 21
Liitunud: 03:00, 06 Apr 2007
    unknown unknown

PostitusPostitas Valdemaras » 00:52, 05 Juul 2007

Martini kirjutas:See tähendab muidugi seda, et sellel ajal tuleb mux 44 asemel kasutada mux 27, kus parasjagu on Q95-100 ja mitte liialt pead murda selle üle, mida see 45 teeb. 45-ga seos puudub täiesti, see on mul praeguseks juba üsna selge. Sõltuval ilmaoludest tuleb B muxi jaoks kasutada 44, 50 või 27. C jaoks samamoodi kas 46 või 53 (praegu on 53 peal Q 95 kandis). Väga laias laastus võib öelda, et koleda ilmaga on hea vaadata B-d 44 pealt ja C-d 46 pealt, ilusa ilmaga vastavalt 27 ja 53. Selliseid tingimusi, kus kumbki ei paista, praktiliselt üldse ei esine. Ahjah, koleda ilma A muxi 32 asendajaks on ilusa ilmaga 22 või 23. Eesti vabamüürlaste vandenõu ja zuumtv kahjulikkus ei puutu asjasse.

Vaatlusandmed 04.07.07 19:30, Muraste piirkond, 91-el Iskra, ilma võimuta.


Kakumäe augus ja puude taga
91 Iskra ja AV-63 Espoo ning mingi väiksem Kloostrimetsa poole
MUX27 S24% Q 0%
MUX50 S20% Q0%
MUX44 S80% Q2-28%

MUX53 S20% Q0%
MUX46 S72% Q4-56%

MUX22 S46% Q3%
MUX23 0
MUX32 S90% Q3%

MUX45 S90% Q98-100%
MUX59 S70% Q92%

üks Zuumi MUX on stabiilselt vaadatav :(
ilus või vihmane, aga oluline on et 45.-nda S alla 70, siis tulevad 32, 44 ja 46 umbes Q70-ga
ilusa ilma muxidelt, 27, 50, 53, 22, 23, pole kunagi pilti näinud
Kloostrimetsa reha kuurinurka?

Kasutaja avatar
Martini
Entusiast
Postitusi: 328
Liitunud: 02:00, 12 Dets 2006
Asukoht: Muraste
    unknown unknown

PostitusPostitas Martini » 10:16, 05 Juul 2007

Minu meelest on AV63 spetsiaalselt selleks mõeldudki, et sa kunagi ühtegi soome muxi peale espoo omade ei näeks. Viska prooviks see vahelt välja. Tõsiselt. Pane oma iskra otse boksi taha ja proovi teda ühtlasi veidi paremale kruttida, nii umbes Pernaja suunda, vaata mis juhtub. Kloostrimetsa reha võiks ka korraks kuurinurka tõsta.

Võimenditest üldse. Mulle on hakanud tunduma, et enamustes oludes on võimendi kasutamine digitv jaoks kasutu või suisa kahjulik. Kasutu sellepärast, et S ja Q ei ole omavahel eriti seotud. Ma olen tundide kaupa vaadanud Anjalankoski muxi nii, et S on 15, aga Q 70-80 ja ühtegi kaadrit ei lähe kaduma, samas võib teinekord olla Espoost S70, aga Q 0-10. Digi on imeline, mulle tundub, et peab vanasid telekavaatamise tarkuseid unustama hakkama. Samas muidugi kui sul on mingi filtritega võim, mis garanteerib sind huvitaval muxil S 0, siis ei tule sealt Q-d kah.

Teiseks ei tundu mulle nii lähedal otstarbekas omaette teletorni reha omamine. Sa pead ju neid asju kuidagi kokku ka liitma, sellest tuleb pigem jama kui kasu. Mul on ainult üks antenn, mis on suunatud soome ja seega teletorni suhtes umbes 75 kraadi. Vahet pole, zuumi S ja Q on mõlemas muxis üle 90, enamasti Q 100. Mis me siin antenni suunamisest räägime, mul on selle pisikese magnetjalaga antenniga, mis usb tuuneriga kaasas on, toas zuumi muxide Q üle 70 (soomet muidugi ei näe :) ). Kaugus teletornist linnulennult 24 kilomeetrit.

Kui sa ilusa ilma muxi otsimise käigus antenni kruttima lähed, võiks keskenduda tulemuse jälgimisel Q, mitte S väärtuse võimalikult suureks saamine. Sellest ei paista eriti tüli olevat, kui sa antenni natuke mööda keerad, nii et S veidi langeb, mõnikord Q sellest pigem tõuseb. Ma ei ole enam oma antenni täpses suunas üldse väga kindel, ta ei ole vist päris täpselt ei Espoo, Pernaja ega Anjalankoski poole (seega ABSOLUUTSELT mitte teletorni poole), aga see on katsetustega leitud parim variant. Ma ise arvan, et ta on suunatud veidike Pernajast paremale. Selle iskrajunni tegelik suunakarakteristik on nii lai, et sellega näeb ta nii Espood kui ka Anjalankoskit. Tõsi on see, et praeguse kliimaga pole Espoost ammu midagi näinud, elu käib Anjala peal, aga see-eest on seal kogu aeg Q ligi 100. Zuumi asjad on niigi kogu aeg 100 peal.


Muide, märkus antenni keeramise kohta "näidikute järgi". Iga kord kui sa oled teda natuke keeranud, mine vähemalt 3-4 meetrit eemale. Ma olen tähele pannud, et inimese keha antenni lähedal on piisav argument vähemalt 20% Q kaotamiseks. Seda siis kaugvastuvõtu puhul, zuumi vaatamise antenni võib vist taskusse ka pista.

Kasutaja avatar
Valdemaras
Uudistaja
Postitusi: 21
Liitunud: 03:00, 06 Apr 2007
    unknown unknown

PostitusPostitas Valdemaras » 19:16, 05 Juul 2007

mõned agad
ilma võimuta oli Espoo S miskit 50% maksimaalselt ning
Kloostrimetsa-reha peab Kanal2 ja TV3 ekraanile tooma ja
Zuum MUX59 pole niigi stabiilne
proovin ilma Kloostrimetsa-rehata mõni aeg

Kasutaja avatar
jaanuse
Edasijõudnu
Postitusi: 82
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

PostitusPostitas jaanuse » 20:28, 05 Juul 2007

Need Ranteloni käkid pole mõeldud lairiba vastuvõtu jaoks. On odavamaid ning paremaid alternatiive.
Võimendamine võib tõsta S väärtust, kuid Q väärtusele ta hästi enamasti ei mõju.
Kui sa tahad kindlasti kahte eraldi antenni, siis pead arvestama, et kui neid ilma filtrita kokku liidad (kuidas muidu saada 42-44-45-46-53 läbilaskvust), siis kipub kohaliku sissetulek soome jaoks mõeldud antennist huvitavaid nähtusi tekitama. Mul on õnnestunud sedasi mängides 45 kanali Q väärtus alla 30 ajada. Ühe antenniga vaadates on see enamasti 100. Oma osa on siin kaablite pikkustel, antennide kaugustel teineteisest jms. Kindlasti mõjutab ka 28. kanali saatja.
59. kanal ON nõrgem. Kas on see sellest, et sagedus ise on kõrgemal, kuid levib teistmoodi?
Kuna praegusel hetkel on tavaline logoantenn lihtsalt 2. korrusel toas, siis igasugu puude liikumine muudab 59. kanali Q väärtusi 0-80%.
Sügisel saab teada, kuidas levib 64. kanali signaal, rhm-i järgi pidada see sama ERP'ga tulema, kui 45 ja 59.
Vaatamise koht endiselt Vasalemma.
Soomet näeb siin Fiskarsi saatjalt. Fiskarsi ja meie Teletorni vaheline nurk ca 70 kraadi.
Seda, kui palju Fiskarsi ja Espoo SFN üksteist tegelikult segab, on näha alates 1. septembrist, kui läheb käiku mux E. Fiskarsi sageduseks on kanal 58 (praegu MTV3 analoog) ning Espoos 53 (Sagedusplaanide järgi on see mõeldud F-E SFN jaoks).
Keegi siinne spetsialist võiks selgitada, mida see Zoomboxi Q väärtus endast tegelikult tähendab. S peaks olema signaalinivoo tugevus, sest toda näitab ka analoogsaatjate puhul käsiotsingus.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Majestic-12 [Bot] ja 70 külalist