Starmani maapealne digi-tv (DVB-T H.264)

Foorum terrestiaalse digi-tv teemadel
Kasutaja avatar
PRR24
Entusiast
Postitusi: 108
Liitunud: 02:00, 30 Okt 2006
    unknown unknown

PostitusPostitas PRR24 » 17:03, 26 Apr 2007

Renee, kas sa oled vist Zuumi klient? Järelikult on valuläveni aega veel ka sul :)

Mesilane -- tänapäeval on kõige odavam on teha digiväljundiga seadmeid. Digiväljundi olemasolu on peetud mulle arusaamatul põhjusel eliitasjaks. Aga kui natuke mõelda, siis mis sa arvad, kumb on odavam, kas see, et seadmes on heli/video dekooder ja D/A konverter või see, et D/A konverterit ei ole (näiteks võiks tuua Oppo DVD mängijad). OK, ZuumBoxil on ka analoog olemas. Aga ma olen proovinud ja tean, milline pilt sealt tuleb...
Kindlasti on olemas kehvemaid H.264 boxe, aga mingi masterpiece see ZuumBox küll ei ole.

Kasutaja avatar
faas
Moderaator
Postitusi: 4332
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Jõelähtme.Rebala
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 31 korda

PostitusPostitas faas » 22:29, 26 Apr 2007

PRR24 kirjutas:Renee, kas sa oled vist Zuumi klient? Järelikult on valuläveni aega veel ka sul :)

Mesilane -- tänapäeval on kõige odavam on teha digiväljundiga seadmeid. Digiväljundi olemasolu on peetud mulle arusaamatul põhjusel eliitasjaks. Aga kui natuke mõelda, siis mis sa arvad, kumb on odavam, kas see, et seadmes on heli/video dekooder ja D/A konverter või see, et D/A konverterit ei ole (näiteks võiks tuua Oppo DVD mängijad). OK, ZuumBoxil on ka analoog olemas. Aga ma olen proovinud ja tean, milline pilt sealt tuleb...
Kindlasti on olemas kehvemaid H.264 boxe, aga mingi masterpiece see ZuumBox küll ei ole.



Eks ta sihuke odav asi ole ilmselt hind kuskil 50 ¤ kandis konteineriga ostes.Välimus,pildi kvaliteet alla keskmise kui võrrelda teistega(on millega) :Dkeskmisele tarbijale suunatud toode.Aga kuidagi peab zoom asjad korda saama muidu kogu see asi mõttetu.Minul vähemalt pole infot,et peale 2 kuud keegi zoomi leppingut jätkab(peale ise enda) :oops:.Vaevalt,et boxside müük toidab,kui kundesid pole kes pideval raha sisse toovad ja vaatavad mõnusalt soome digit :D zoom-boxiga(ise vaatan küll finluxiga) :oops:

Kasutaja avatar
renee
DigiTVfänn
Postitusi: 566
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

PostitusPostitas renee » 08:35, 27 Apr 2007

[quote="PRR24"]Renee, kas sa oled vist Zuumi klient? Järelikult on valuläveni aega veel ka sul :)
[quote]

eile viisin peale 3kuud siis zuumi tagasi, mul on kõik käepärast: isal viasat, emal elion-digi-tv, endal - (oli stv digi-TV kaabel) starmani dvb-c kaabel ja zuum oli.

olen kõike proovinud sama telekaga, praegu juba teine sony (40"), eelmine oli 42"

Kasutaja avatar
Martini
Entusiast
Postitusi: 328
Liitunud: 02:00, 12 Dets 2006
Asukoht: Muraste
    unknown unknown

PostitusPostitas Martini » 09:33, 27 Apr 2007

Minu meelest läheb teist üks oluline zuumi point täiesti mööda. Ta ei pea olema tingimata mingit hüperkvaliteeti pakkuv, kui ta pakub suurt kanalite arvu. Ärge vaadake asja kaabeltelevisiooni kliendi vaatevinklist. Kujutage ette näiteks suvilat. Elekter on, telekas on. Mida sa saad, kui sa traadijupi antenniauku pistad? Paar koleda kvaliteediga kohalikku kanalit, kust pole midagi vaadata. Kui paned veidi raha korraliku antennisüsteemi alla, saad kolm kohalikku kanalit hea kvaliteediga (pildi mõttes, sisu on jätkuvalt saast). Paned veel natuke raha antennide alla, näed mõnes kohas võibolla kahte või nelja soomet kah. Kogu lugu.

Aga zuumbox - traadijupats antenniauku (või toaantenn) ja krõpsti vaatad CNNi ja discoveryt ja puha. Igal juhul parema kvaliteediga kui sama antennijupats kohalikku analoogkanalit näitaks. Täielik töövõit. Võiks öelda, et nagu vaese mehe kaasaskantav kaabeltelevisioon.

Ja nagu youtube edust võib näha, on suuremal osal inimestest kvaliteedist üsna savi, peaasi, et palju huvitavat vaadata oleks.

Martini

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
renee
DigiTVfänn
Postitusi: 566
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

PostitusPostitas renee » 09:49, 27 Apr 2007

Martini kirjutas:Minu meelest läheb teist üks oluline zuumi point täiesti mööda. Ta ei pea olema tingimata mingit hüperkvaliteeti pakkuv, kui ta pakub suurt kanalite arvu. Ärge vaadake asja kaabeltelevisiooni kliendi vaatevinklist. Kujutage ette näiteks suvilat. Elekter on, telekas on. Mida sa saad, kui sa traadijupi antenniauku pistad? Paar koleda kvaliteediga kohalikku kanalit, kust pole midagi vaadata. Kui paned veidi raha korraliku antennisüsteemi alla, saad kolm kohalikku kanalit hea kvaliteediga (pildi mõttes, sisu on jätkuvalt saast). Paned veel natuke raha antennide alla, näed mõnes kohas võibolla kahte või nelja soomet kah. Kogu lugu.

Aga zuumbox - traadijupats antenniauku (või toaantenn) ja krõpsti vaatad CNNi ja discoveryt ja puha. Igal juhul parema kvaliteediga kui sama antennijupats kohalikku analoogkanalit näitaks. Täielik töövõit. Võiks öelda, et nagu vaese mehe kaasaskantav kaabeltelevisioon.

Ja nagu youtube edust võib näha, on suuremal osal inimestest kvaliteedist üsna savi, peaasi, et palju huvitavat vaadata oleks.

Martini


kvaliteedist pole kellelgi savi, tavainimsed - tuttavad (ka tädi maali) - kelle minuarust siiani oli kvaliteedist savi on oma boxyd enne mind tagasi andnud ja alternatiivid valinud, elion ... (seovad end 3a lepingutega jne)

Samas see elion igalpool pole saada
kolin ka sügiseks maale ja ehitasin kõik zuumi peale - antennisüsteemi, nüüd aga vast ikka peab viasati peale vaatama, kuigi lootus veel on, sest etv kvaliteet on LCD sisseehitud dvb-t ja np4 mooduliga ok.

samas on ikkagi autos mugav lapakaga digi'tv'd vaadata, sõites detsembris hakkis tv ikka kõvasti aga hääl jooksis kiiresti, praegu uuel ajal pole veel autos liikumise pealt korraliku lapakaga proovinud, tabel pentium3 600 ei suutnud jooksvat pilti näidata. aga levi tugevus ja signaal oli ühtlaselt kõrge kvaliteediga. teen lähiajal ka fs 7120'ga proovi...

Kasutaja avatar
peeter3000
Digivanake
Postitusi: 8093
Liitunud: 02:00, 15 Nov 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 132 korda
On tänatud: 168 korda

PostitusPostitas peeter3000 » 14:50, 27 Apr 2007

..et nagu ma tean,siis autos saab väga hästi Digit vaadata..AGA:
1.peab olema-Diversity tuner-s.t. kahe tüüneri ja kahe antenniga süsteem-
http://www.mediatron.no/accounts/433011 ... m/8182.pdf
2...AGA sellist millega Eestis vaadata(mpeg-4) veel EI MÜÜDA..

Kasutaja avatar
renee
DigiTVfänn
Postitusi: 566
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

PostitusPostitas renee » 15:05, 27 Apr 2007

peeter3000 kirjutas:..et nagu ma tean,siis autos saab väga hästi Digit vaadata..AGA:
1.peab olema-Diversity tuner-s.t. kahe tüüneri ja kahe antenniga süsteem-
http://www.mediatron.no/accounts/433011 ... m/8182.pdf
2...AGA sellist millega Eestis vaadata(mpeg-4) veel EI MÜÜDA..


saab jah autos vaadata, aga arvuti ja usb tvb-t tyneriga, ja pcmcia kaardilugejaga koos ka starmani zuumi vaatajakaarti

Kasutaja avatar
roska
Digivanake
Postitusi: 1091
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Eesti
    unknown unknown
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 199 korda

PostitusPostitas roska » 15:27, 27 Apr 2007

Ja see pilt hakibki, kui Su kiirus läheb üle 30 km/h. Tänane Eesti DVB-T on mõeldud fikseeritud vastuvõtuks ning normaalse mobiilse vastu jaoks tuleb panna püsti just see süsteem, milles Peeter3000 rääkis. Mobiilseks vastuvõtuks on mõeldud DVB-H, mille testsaated algavad augustis.

Kasutaja avatar
renee
DigiTVfänn
Postitusi: 566
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

PostitusPostitas renee » 17:13, 27 Apr 2007

roska kirjutas:Ja see pilt hakibki, kui Su kiirus läheb üle 30 km/h. Tänane Eesti DVB-T on mõeldud fikseeritud vastuvõtuks ning normaalse mobiilse vastu jaoks tuleb panna püsti just see süsteem, milles Peeter3000 rääkis. Mobiilseks vastuvõtuks on mõeldud DVB-H, mille testsaated algavad augustis.



aga siis kui ma kiiremini liigun, siis ma ei saagi vaadata, ainult kuulata, kui ummikus oled siis viskad ka pilgu peale :)

Kasutaja avatar
peeter3000
Digivanake
Postitusi: 8093
Liitunud: 02:00, 15 Nov 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 132 korda
On tänatud: 168 korda

PostitusPostitas peeter3000 » 23:07, 27 Apr 2007

..ega enne autodesse,bussidesse ja rekkadesse korralikke"diversity" tüünereid osta ei saa kui Norras ka DTT(digital terrestial television)ehk DVB-T korralikult käima läheb(september...2007).seal ka sama süsteem kui Eestis(mpeg-4)
..siis hakkavad itaallased neid(mpeg-4 tüünereid) tootma ja müüma Norra turu jaoks..

Kasutaja avatar
tonuj
Entusiast
Postitusi: 438
Liitunud: 03:00, 21 Apr 2007
Asukoht: Paide
    unknown unknown

PostitusPostitas tonuj » 02:34, 28 Apr 2007

vaatamata viletsamale pildikvaliteedile on DVB-T -l siiski üks suur eelis IPTV ees, nimelt kui intrenet umbe jookseb ja midagi läbi ei tule siis antenni kaudu õhust ikka pilt tuleb

Kasutaja avatar
veicos
Edasijõudnu
Postitusi: 75
Liitunud: 02:00, 12 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa
    unknown unknown

CNN

PostitusPostitas veicos » 11:27, 30 Apr 2007

Sellise kanaliga nagu CNN tundub olevat pisikene mure. Nimelt audio suhtes, see kipub nagu iga paari sekundi tagant kuidagi värisema või võbelema. Tekib selline kräpp häiriv heli. On keegi sama kogenud?

Kasutaja avatar
joonas
Entusiast
Postitusi: 481
Liitunud: 00:25, 08 Okt 2003
    unknown unknown

PostitusPostitas joonas » 11:34, 30 Apr 2007

tonuj kirjutas:vaatamata viletsamale pildikvaliteedile on DVB-T -l siiski üks suur eelis IPTV ees, nimelt kui intrenet umbe jookseb ja midagi läbi ei tule siis antenni kaudu õhust ikka pilt tuleb

Ise ka usud oma juttu?

Kasutaja avatar
nipi2tiri
Uudistaja
Postitusi: 20
Liitunud: 03:00, 12 Apr 2007
    unknown unknown

PostitusPostitas nipi2tiri » 17:23, 30 Apr 2007

:lol: DVB-T -l siiski üks suur eelis IPTV , VIASATI , kaabelvõrguees,nimelt kui tahad vaadata kohalike kanaleid ETV, K2 ja TV3 siis on ainult vaja digi vastuvõtjat ega ole vaja liituda tsulise paketiga. DVB-T kaudu vaadates on ETV, K2 ja TV3 takatippu ka veel tasuta.
ZUUMtv-l siiski üks suur eelis VIASATI ees. Nimelt sa saad kodus olevas ja näiteks maakodus olevas digi vastuvõtjas kasutada üht ja sama vaataja kaarti.Nii et piisab ainult ühest liitumisest. VIASATI Puhul tuleb teha aga mitu liitumist.

Kasutaja avatar
ziege
DigiTVfänn
Postitusi: 669
Liitunud: 00:10, 27 Mai 2003
    unknown unknown

PostitusPostitas ziege » 17:56, 30 Apr 2007

Starmanil kolm kohalikku paketis-unista edasi :).Muus osas on sul õigus-vähemalt teoorias ,aga praktikas on asi midagi muud..

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 51 külalist