Starmani maapealne digi-tv (DVB-T H.264)

Foorum terrestiaalse digi-tv teemadel
Kasutaja avatar
a1
DigiTVfänn
Postitusi: 646
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: JƤrvamaa
    unknown unknown

PostitusPostitas a1 » 21:19, 02 Veebr 2007

Kokkuvõtteks on nii, et Starman teeb digikisa ja Elion ning Viasat nopivad viljad :lol:

DVB-T arengu seisukohalt üsna loll seis.
Ise küll loobuma ei kiirusta, kuna vahin kolme esimese kanali pakutavat seni veel huviga (mux 59), kuid kui Eestimaale saabub suur suvi, muutub asi üsna küsitavaks.

Kasutaja avatar
jyri403
DigiTVfänn
Postitusi: 803
Liitunud: 02:00, 13 Veebr 2006
Asukoht: Eesti
    unknown unknown

PostitusPostitas jyri403 » 21:35, 02 Veebr 2007

a1 kirjutas:Kokkuvõtteks on nii, et Starman teeb digikisa ja Elion ning Viasat nopivad viljad :lol:

DVB-T arengu seisukohalt üsna loll seis.

See Starmani digikisa on lausa õudne. Ei taha rohkem selle kuulmisega oma tervist rikkuda. Peab muid variante vaatama, kust digitv-d vaadata.

Kasutaja avatar
metsavend
Entusiast
Postitusi: 275
Liitunud: 02:00, 28 Nov 2006
    unknown unknown

PostitusPostitas metsavend » 22:36, 02 Veebr 2007

jyri403 on kenasti asja kokku võtnud, võib vist teema kinni panna? ;-)

vaatan ja imestan seda rumalust ja ahnust - tehnika seisab ja ootab, millal normaalsemalt pilti pakitaks, millal võimsust tõstetaks, millal 3 kanalit juurde pandaks. püss on laval aga pauku ei tee. nagu koerad heinakuhja otsas.

viasat, näe, saab siin igas asjas punkti ära. huvitav, kuidas nemad saavad?

varsti on zuumiga jokk ja keegi targem tuleb uuele ringile. kuniks zuumboksi ära võtma ei tulda, vahin hea meelega soomet.

Kasutaja avatar
dreamants
Digivanake
Postitusi: 1116
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Õlletehase lähistel
    unknown unknown
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda

PostitusPostitas dreamants » 23:15, 02 Veebr 2007

Mis te vennad rapsite! Andge asjal areneda. Nõrganärvilised võiks üldse voodi alla pugeda.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
dvbstats
Entusiast
Postitusi: 451
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
Kontakt:

PostitusPostitas dvbstats » 23:31, 02 Veebr 2007

jyri403 kirjutas:
officer kirjutas:Igati järgimist vääriv eeskuju,kui 20.02 eesti kanaleid pole.....

Ei tule neid ei 20.02 ega ka edaspidi. ETV boss Ruussaar juba kirus, et Levira tahab tema digilevi eest ca 4 milli saada. Vaadates olemasolevate saatjate katteala (või oli see väljapaktud hind just selle juures mõeldud, ei tea), on see üüratu nöörimine, kui analoogi eest ETV-lt üle Eesti küsitakse 10 milli. Ma võin ka eksida, aga kuskil siin foorumis või uudistes olid sellised arvud maha öeldud. See tõukab ka Kanal2 ja TV 3 eemale, eriti siis, kui nemad peavad mõnikümmend milli maksma ETV-le reklaamist loobumise eest. Mis kuradi pärast veel neil huvi maapealsesse digisse minna, kui tuleb seetõttu täiendav kuluallikas juurde? Nii et "esimesel võimalusel" lisatakse zuumi platvormile need kanalid aastal 2012, kui on sundtähtaeg käes. Ja kõik on korrektne. Tundub loogiline või mis? Et digis neid saada, tuleb võtta kas Elion, Viasat või kaablidigi kus võimalik. Minu arvamus on selline. Ja kui nad hakkaksid zuumist sellise "käkerdatud" pildiga tulema, nagu ülejäänud zuumi kanalid praegu, siis olgu nad parem olemata. Ei hakka ennast vihastama.


Huvitav miks need kes asjast kõige vähem teavad alati kõige kõvemini karjuvad?

Kasutaja avatar
roska
Digivanake
Postitusi: 1096
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Eesti
    unknown unknown
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 205 korda

PostitusPostitas roska » 12:40, 03 Veebr 2007

Täpselt, mul tekkis sama mõte.

Ma ei saa nendest Viasat-i kiitjatest aru. Nad maksavad nii ETV-le kui ka K2 suuri summasid selle eest, et need kanalid nende paketti olid nõus tulema. Näis, kaua nad seda jaksavad. Sai selle nädala alguses vaadatud ka nende paljukiietud kvaliteeti, siis ma ütleks, et head pole seal küll midagi.

MPEG-4 puhul on ka ETV pilt normaalne, kuna signaal tuleb otse väljastusest ning puudub vahepealne Elioni MPEG-2 pakkimine.
Tegelikult on ETV, K2 ja TV3 tulemine kinni ainult kanalites endas, tehniliselt on kõik valmis ja paketti lisamine võtab aega 1 minut. Kahjuks leiavad kanalid kõiksugu põhjuseid, miks seda mitte teha. Kõik programmid on juba ammu digitaalse väljundiga. Kui Te tahate teada, miks neid kanaleid pole maapealsel digi-TV platvormil (mitte Zuum-is), siis küsige seda nendelt kanalitelt endalt. Kanalite tahtmatus on osavalt keeratud nüüd Starmani, Levira ja Zuum-i kaela.

Kordan veelkord, Zuum ja Starman ei puutu kolme Eesti kanali puhul üldse asjasse. Läbirääkimised käivad Levira ja kanalite vahel. Siin imestavad kanalid, et Levira küsib teenuste eest raha, huvitav-huvitav, kes peaks selle teenuse eest siis maksma. Miks peaks Levira kandma levikulud, et Schibstedi ja MTG saaksid ainult rohkem reklaami näidata ning raha teenida ning seda siis Eestist välja viia. Pigem on siin probleem selles, et kanalitel on täna turul sisuliselt monopol, digi-TV tulek aga toob tahes-tahtmata ju konkurentsi, antud juhul püüavad K2 ja TV3 seda konkurentsi teket igal võimalikul juhul edasi lükata. Seda õnneks mitte kauaks, varsti tuleb digi RH-lubade konkurss, kus nende monopol tahes-tahtmata lõppeb.

Kasutaja avatar
martinj
Tegija
Postitusi: 955
Liitunud: 02:00, 13 Dets 2006
Asukoht: Saue
    unknown unknown

PostitusPostitas martinj » 12:46, 03 Veebr 2007

Nüüd ka mul aeg käes võrdlusteks.
Kuna toimuvad Laskesuusatamise mm-id , siis on hea võrrelda ETV, zuumi eurospordi ja Astra pealt tuleva eurospordi pilte.
Telekas 28 tolli Beko, zuum ühes scardis, PACE230 teises. Kvaliteedirida on järgmine 1 - sat, 2 - etv 3 - zuum.

Muide, panin üht asja tähele. Nimelt seoses panni panekuga rõdule ja tahtmine mitte seina rohkem lõhkuda, liitsin tavaantenni ja sati õues kokku ja toas lahutasin ära. Tulemus on see - kui see Viasati tuuner töötab, on zuumi pilt kadunud (Q-0) ja mõlemal muxil .Tuuneri toide tagant ära ja pilt on tagasi.

Kasutaja avatar
a1
DigiTVfänn
Postitusi: 646
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: JƤrvamaa
    unknown unknown

PostitusPostitas a1 » 14:50, 03 Veebr 2007

roska kirjutas:Kui Te tahate teada, miks neid kanaleid pole maapealsel digi-TV platvormil (mitte Zuum-is), siis küsige seda nendelt kanalitelt endalt. Kanalite tahtmatus on osavalt keeratud nüüd Starmani, Levira ja Zuum-i kaela.


http://www.zuum.ee/kanalid.php
Kellele see lehekülg siis nüüd kuulub?
Seal räägitakse kõrgest kvaliteedist ja 20st kanalist.
Võõraste sulgedega on ennast edev ehtida, kas ei võiks juba oma reklaame ära parandada?

Kasutaja avatar
mattis
Entusiast
Postitusi: 170
Liitunud: 02:00, 15 Jaan 2007
    unknown unknown

PostitusPostitas mattis » 14:51, 03 Veebr 2007

...
Viimati muutis mattis, 12:38, 29 Dets 2012, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
joonas
Entusiast
Postitusi: 481
Liitunud: 00:25, 08 Okt 2003
    unknown unknown

PostitusPostitas joonas » 15:44, 03 Veebr 2007

roska kirjutas:Täpselt, mul tekkis sama mõte.

Ma ei saa nendest Viasat-i kiitjatest aru. Nad maksavad nii ETV-le kui ka K2 suuri summasid selle eest, et need kanalid nende paketti olid nõus tulema. Näis, kaua nad seda jaksavad. Sai selle nädala alguses vaadatud ka nende paljukiietud kvaliteeti, siis ma ütleks, et head pole seal küll midagi.

MPEG-4 puhul on ka ETV pilt normaalne, kuna signaal tuleb otse väljastusest ning puudub vahepealne Elioni MPEG-2 pakkimine.
Tegelikult on ETV, K2 ja TV3 tulemine kinni ainult kanalites endas, tehniliselt on kõik valmis ja paketti lisamine võtab aega 1 minut. Kahjuks leiavad kanalid kõiksugu põhjuseid, miks seda mitte teha. Kõik programmid on juba ammu digitaalse väljundiga. Kui Te tahate teada, miks neid kanaleid pole maapealsel digi-TV platvormil (mitte Zuum-is), siis küsige seda nendelt kanalitelt endalt. Kanalite tahtmatus on osavalt keeratud nüüd Starmani, Levira ja Zuum-i kaela.

Kordan veelkord, Zuum ja Starman ei puutu kolme Eesti kanali puhul üldse asjasse. Läbirääkimised käivad Levira ja kanalite vahel. Siin imestavad kanalid, et Levira küsib teenuste eest raha, huvitav-huvitav, kes peaks selle teenuse eest siis maksma. Miks peaks Levira kandma levikulud, et Schibstedi ja MTG saaksid ainult rohkem reklaami näidata ning raha teenida ning seda siis Eestist välja viia. Pigem on siin probleem selles, et kanalitel on täna turul sisuliselt monopol, digi-TV tulek aga toob tahes-tahtmata ju konkurentsi, antud juhul püüavad K2 ja TV3 seda konkurentsi teket igal võimalikul juhul edasi lükata. Seda õnneks mitte kauaks, varsti tuleb digi RH-lubade konkurss, kus nende monopol tahes-tahtmata lõppeb.


No aga argumenteeri siis natuke viasati ja zuumi pildi- ja helikvaliteedi plusside ja miinuste üle. Mis meeldis ja mis ei meeldinud ja miks? Ja hea oleks, kui paneksid ka kirja, et milliste seadmete peal sa pildile hinnanguid oled andnud.

Olles kaks kuud viasati pilti pisteliselt vaadanud LG lcd vahendusel, ütleks et pilt ja heli on väga head. Olles näinud poes lcd peal maapealset mtv-d, meenusid mulle aastatetagused MPEG1 internetiklipid.

Kasutaja avatar
vtl
Uudistaja
Postitusi: 7
Liitunud: 02:00, 18 Dets 2006
    unknown unknown

PostitusPostitas vtl » 15:51, 03 Veebr 2007

a1 kirjutas:
roska kirjutas:Kui Te tahate teada, miks neid kanaleid pole maapealsel digi-TV platvormil (mitte Zuum-is), siis küsige seda nendelt kanalitelt endalt. Kanalite tahtmatus on osavalt keeratud nüüd Starmani, Levira ja Zuum-i kaela.


http://www.zuum.ee/kanalid.php
Kellele see lehekülg siis nüüd kuulub?
Seal räägitakse kõrgest kvaliteedist ja 20st kanalist.
Võõraste sulgedega on ennast edev ehtida, kas ei võiks juba oma reklaame ära parandada?


vähe sellest, et olemasolevad ära koristada või parandada, uusi, eksitavaid reklaame trükitakse üha juurde. postkasti[1] oli mõned päevad tagasi torgatud zuumi reklaam, mis sisaldas muuhulgas analoog-TV ja zuum-TV omaduste võrdlustabelit. kohalike kanalite lahtris oli "linnuke" mõlemas tulbas, pisikese märkusega zuumi poolel, et "hetkel analoogedastus".
mina tahaks küll teada, kuidas ma zuumboxist need kohalikud kasvõi analoogsignaalina kätte saaks. tegu siis konkreetselt võõraste sulgedega ehtimisega ning olematu kauba müümisega - hetkel analoogina eetris levivad kohalikud kanalid ei ole mitte mingil moel zuum-TV osa, et neid zuumi koostises reklaamida saaks.

lisaks leidus reklaamis veel selliseid pärleid nagu nt: "analoog-TV - kvaliteet võrreldav VHS-iga". huvitav, kas sellised eksitavad tehnilised faktivead ei lähe tarbijakaitse alla.

[1] tegu siis ilmselt lauspostitusega - neile (sh. mulle), kel (veel) hetkel kehtiv zuumi leping, poleks ilmselt mõtet rohkem seda reklaami saata.

edit: kirjavead
Viimati muutis vtl, 16:11, 03 Veebr 2007, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
joonas
Entusiast
Postitusi: 481
Liitunud: 00:25, 08 Okt 2003
    unknown unknown

PostitusPostitas joonas » 16:02, 03 Veebr 2007

vtl kirjutas:lisaks leidus reklaamis veel selliseid pärleid nagu nt: "analoog-TV - kvaliteet võrreldav VHS-iga". huvitav, kas sellised eksitavad tehnilised faktivead ei lähe tarbijakaitse alla.


Ma just poes seda mtv vaadates tegin enda jaoks avastuse, et 5k maksev sony vhs näitab ikka ilusamat pilti 8)

Kasutaja avatar
vtl
Uudistaja
Postitusi: 7
Liitunud: 02:00, 18 Dets 2006
    unknown unknown

PostitusPostitas vtl » 16:09, 03 Veebr 2007

roska kirjutas:Täpselt, mul tekkis sama mõte.

Ma ei saa nendest Viasat-i kiitjatest aru. Nad maksavad nii ETV-le kui ka K2 suuri summasid selle eest, et need kanalid nende paketti olid nõus tulema. Näis, kaua nad seda jaksavad...


vaatajatel on suhteliselt ükskõik, kes kellele maksab, tema tahab pilti näha ja võitjaks jääb see teenusepakkuja, kes seda ka reaalselt suudab.
imho oluline on ka see mugavus, et kohalikke kanaleid koos muu maailmaga saaks ühe puldiga ühest kastist klõpsida.

roska kirjutas:Siin imestavad kanalid, et Levira küsib teenuste eest raha, huvitav-huvitav, kes peaks selle teenuse eest siis maksma. Miks peaks Levira kandma levikulud, et Schibstedi ja MTG saaksid ainult rohkem reklaami näidata ning raha teenida...


ma pakun, et zuum kaotab oma praeguse testiperioodiga hetkel nii palju potentsiaalseid kliente, et odavam oleks tulnud need väidetavad "paar kuud läbirääkimiste aega" ise kanalitele peale maksta.

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

PostitusPostitas Henkka » 16:25, 03 Veebr 2007

roska kirjutas:MPEG-4 puhul on ka ETV pilt normaalne, kuna signaal tuleb otse väljastusest ning puudub vahepealne Elioni MPEG-2 pakkimine.
Tegelikult on ETV, K2 ja TV3 tulemine kinni ainult kanalites endas, tehniliselt on kõik valmis ja paketti lisamine võtab aega 1 minut. Kahjuks leiavad kanalid kõiksugu põhjuseid, miks seda mitte teha. Kõik programmid on juba ammu digitaalse väljundiga. Kui Te tahate teada, miks neid kanaleid pole maapealsel digi-TV platvormil (mitte Zuum-is), siis küsige seda nendelt kanalitelt endalt. Kanalite tahtmatus on osavalt keeratud nüüd Starmani, Levira ja Zuum-i kaela.

Kordan veelkord, Zuum ja Starman ei puutu kolme Eesti kanali puhul üldse asjasse. Läbirääkimised käivad Levira ja kanalite vahel. Siin imestavad kanalid, et Levira küsib teenuste eest raha, huvitav-huvitav, kes peaks selle teenuse eest siis maksma. Miks peaks Levira kandma levikulud, et Schibstedi ja MTG saaksid ainult rohkem reklaami näidata ning raha teenida ning seda siis Eestist välja viia. Pigem on siin probleem selles, et kanalitel on täna turul sisuliselt monopol, digi-TV tulek aga toob tahes-tahtmata ju konkurentsi, antud juhul püüavad K2 ja TV3 seda konkurentsi teket igal võimalikul juhul edasi lükata. Seda õnneks mitte kauaks, varsti tuleb digi RH-lubade konkurss, kus nende monopol tahes-tahtmata lõppeb.


Tore,
vast saab siis aastaks 2012 asja korda.
OK, pahade kanalite K2 ja TV3 osas on asi selge. Mis aga segab kahte asja tegemast:
- ETV kohe ilma kodeerimata CH45 paketti sisse
- Tallinna saatjate (CH 45 ja CH 59) võimsus põhja keerata

Vat nendele küsimustele tahaks tõesti otsest ja selget vastust saada.
Tartu ja muude maakondade vaatjate osas ei hakka sõna võtma (on ammu teada, et mõistuslik elu on arenenud ainult Tallinnas ja selle lähiümbruses, näiteks Tiskres ja Haabneemes)

Muidugi CH45 võimsuse tõstmine keerab praegustel Soome digiTV (kanalid 44 ja 46) vaatajatel asja totaalselt vussi, sest üldjuhul on võimendid antennitraktis sees, aga räägik vast ikka kodumaise TV levist, mitte mingi pbk ja muude "huijoovinate" ülipüüdlikust levitamisest.
Edgari käsi on ilmselt mängus :idea: :?:

Ja mis asi see Hallmark on, ei ole ma siiamaani ära jaganud.Aga multiplexi peab see programm jagama.
Ehk võtaks mõne jama programmi maha (suurendaks teiste programmide striimi) ja teeks pildi korda, ma ei taha uskuda, et MPEG4 ongi nii lootusetu pildiga juba loodud?

Kasutaja avatar
metsavend
Entusiast
Postitusi: 275
Liitunud: 02:00, 28 Nov 2006
    unknown unknown

PostitusPostitas metsavend » 17:25, 03 Veebr 2007

mina plõksin sellepärast, et olen nii viasati kui zuumi ära näinud. tehnilises mõttes lähevad punktid viasatile.

ja roska - ära häma, kohalike kanalite lisamisest paketti teatas ikka Eesti Digitaaltelevisiooni AS mitte kohalikud kanalid. tehniliselt võib ju kõik valmis olla (mida ma ka oletasin), soliidne oleks olnud enne kohalikega lepingud ära teha. 1 - mune; 2 - kaaguta.

nüüd ootavad kõik neid kohalikke ja see paistab olema kõige suurem kont mida järada. pildikvaliteet on teine asi ja sisu omaette kategooria mida siin pole mõtet lahatagi.

ma soovin tegelikult, et zuumil hästi läheks ja hästi saab neil minna peale mainitud puuduste kõrvaldamist, IMHO. aga mõni tegelane, kes zuumboksi kohe välja ostis ja sellega midagi muud (loe: soomet) ei näe, võib ikka parajalt vimmas olla praegu.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 89 külalist