ETV paneb digi-TV kotti - vol2.

Foorum terrestiaalse digi-tv teemadel
Kasutaja avatar
ramloff
Edasijõudnu
Postitusi: 27
Liitunud: 02:00, 18 Dets 2005
    unknown unknown

PostitusPostitas ramloff » 15:24, 10 Juul 2006

Kas usute, et eesti imeväikesele turule võiks üldse kunagi tulla mingeid "väga häid kanaleid" ?

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas Energizer » 15:27, 10 Juul 2006

praegu on see väheusutav, aga lootust tulevikus on, kuna mõned üksikud meediakompaniid juba ilmutavad huvi balti regiooni vastu. Siinkohal pean silmas eeskätt MTV-d. TEgemist on ühe kanaliga, aga kui tuleb üks ja järgneb teine siis tekib kindlasti vajadus asja legaliseerimise järele.

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas Energizer » 15:36, 10 Juul 2006

tigekala kirjutas:
Energizer kirjutas:Samuti ei ole minu jaoks probleem see et Elioni 12 mbitist kiirust kätte ei saa..ja mis sest...mida ma selle 12 mbitiga teen? veebis surfan ülehelikiirusel või...:lol:
Kle... kas sa oleksid nõus ka liisima sellist autot, mille tippkiiruseks lubatakse 300 km/h
ja mis tegelikult jeeli-jeeli 150 välja veab? Sellega ka ju Eesti teedel niikuinii tippkiirusel sõita ei saa?
Praegu sa täpselt sellist autot liisid Elioni käest kolmeks aastaks...

ja ma liisin tasuta...kui ma oleks ostnud seadmed välja järelmaksuga siis peaks sinu näide minu situatsiooniga vett, aga ma ei maksa sentigi.kaudselt muidugi ei ole seadmed päris tasuta, kuna seadmete kasutuslepingu üheks tingimuseks on teenuse tarbimine ehk kuutasu maksmine. Aga see on ka loogiline et ma kasutan seadmeid sihtotstarbeliselt.Viasatiga on ju sama lugu, aga selle rauaga on niisugune asi,et kui lõpetad lepingu siis pole sellega muud teha kui fta-d vahtida. kui mina elioni teenusest ütleme, 4 aasta pärast loobun (dtv-st), siis jäävad seadmed mulle aga ei ole kasutud. Ruuteri konfin ringi teisele operaatorile sobivaks, digiboksi annab ka konfida kohtvõrgu multicasti jaoks ehk siis tähendab see seda et ma saaks seda seadet kasutada personaalse videoplayerina.või siis hakkan kasutama mõne teise operaatori iptv teenust. kuid on väheusutav et keegi teine samat asja tegema hakkab

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14482
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 136 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

PostitusPostitas tigekala » 15:45, 10 Juul 2006

Sa ise ka aru saad, mis soga sa suust välja ajad?
Liisid tasuta ja siis ikka ei liisi ka tasuta... Täpselt nagu ema (Elion) suust kukkunud poeg. Kui Elionil jälle netti pole siis helpdesk vastab - natuke nagu näen teie ruuterit ja natuke nagu ei näe kah!
Ära joo ämbrist viina, võta vähemalt pudelist. Siis saad ise kah aru, mida räägid...

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas Energizer » 15:56, 10 Juul 2006

tigekala kirjutas:Sa ise ka aru saad, mis soga sa suust välja ajad?
Liisid tasuta ja siis ikka ei liisi ka tasuta... Täpselt nagu ema (Elion) suust kukkunud poeg. Kui Elionil jälle netti pole siis helpdesk vastab - natuke nagu näen teie ruuterit ja natuke nagu ei näe kah!
Ära joo ämbrist viina, võta vähemalt pudelist. Siis saad ise kah aru, mida räägid...


ma saan aru väga hästi. Võtame näiteks mobiilioperaatori pakkumise: TASUTA TELEFON LIITU X PAKETIGA . Telefoni saad tasuta aga ainult tingimusel et sõlmid tähtajalise lepigu.
Kus on siin tasuta ja tasuga arvelduse piir?!? Ei ole, aga fakt et elioni dtv seadmete väljaostuviisidest sõltumata, kuutasu EI MUUTU, teeb seadmed minu jaoks ikkagi tasuta saadud asjaks.
Sellega tahtsin ma sulle lihtsalt öelda et tasuta lõunaid ei ole olemas.
tuleb välja et sa ei saanud minu mõttekäigust aru.

PS. Viina ma ei joo. Eelistan õlut.
Aga hetkel olen täiesti kaine ja päikesepiste käes ei vaevle.

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas Energizer » 16:00, 10 Juul 2006

neti pärast helistasin elioni helpdeski aasta või poolteist tagasi. ei kurda selle teenuse kvaliteedi pärast.

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14482
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 136 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

PostitusPostitas tigekala » 16:06, 10 Juul 2006

Suur kivi kukkus mu südamelt kui kuulsin, et sinuga ja sul, kõik hästi on.Pilt Vabandust.
Kas ma seekord sain su ütlemistest õieti aru või oled tegelikult ühe jalaga hauas?

Kasutaja avatar
roska
Digivanake
Postitusi: 1103
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Eesti
    unknown unknown
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 209 korda

PostitusPostitas roska » 08:54, 11 Juul 2006

1. Elion Dtv. Mina tarbin Elioni Dtv teenust Raplas, mitte Tallinnas Nõmmel ning kahjuks ei olnud ei laupäeval ega ka pühapäeval prime-times (19-22) võimalik Elioni IPTV teenust tarbida, sest see lihtsalt ei töötanud. Pilt hangus iga 5 minuti tagant ning Amino teatas erinevatest vigadest, kuna ta ei saanud serveriga ühendust. Kuna ma selle eest praegu ei maksa, ei hakanud ma ka Elioni abi-lauda helistama. Aga tänase teenusega luurele minna ikkagi veel ei saa. Kuid jään eriarvamusele selles testiperioodis, see sai ammu läbi. Testiperiood oli detsembri lõpust kuni teenusega turule tulemiseni. See tänane kuumaksuvabastus on hoopis turundustrikk.

2. Sa vist ei lugenud mu postitust ikka korralikult läbi. Loe nüüd uuesti mu juttu. Kust Sa võtad seda, et teised operaatorid võtavad programme Levira DVB-T saatjatest. Ma kordan veelkord, programme levitatakse väljastustest saatjatesse mööda ELION-i MEEDIAVÕRKU. Sealt võtavad selle nii Elion ise, Starman, STV ja Viasat. DVB-T teenus käivitatakse ikka eelkõige lõpptarbija jaoks, mitte teiste operaatorite jaoks. Teised operaatorid on ju vähem või rohkem DVB-T teenuse konkurendid.

3. Kust pärineb info, et MPEG-4 vastuvõtja maksab 4000 krooni? Jah, kui Sa tahad osta täna MPEG-4 AVC vastuvõtjat, siis võib see maksta 4000 või isegi rohkem, aga see on HD tuuner. Eesti DVB-T hakkab tööle SD-s. Ma ei hakka kanalite kvaliteedi ja hinna teemal sõna rohkem võtma, kuna see ei ole täna veel avalik info. Info tuleb välja teenuse käivitumisel.

4. Unusta need teised operaatorid ära. Teised operaatorid vaatavad ise kuidas saavad. Kordan veelkord, DVB-T teenus ei ole mõeldud teistele operaatoritele vaid lõpptarbijale. Ma olen seda juba miljon korda öelnud, aga kordan siis veelkord: MPEG-4 AVC võimaldab edastada 2 korda rohkem programme ühe saatja kaudu. Ei ole mõtet hakata kasutama süsteemi, mis on juba eilne päev ning lähiaastatel igal pool välja vahetama hakatakse. Tuleb vaadata tulevikku, mitte elada minevikus.

5. Üle-eestiline võrk saab valmis 2007. aasta keskpaigaks. Loogika on sama, mis Elionilgi, leviala laieneb sammhaaval.

6. IPTV operaatoreid tuleb veel turule, see on juba kindel.

Kasutaja avatar
oliyx
Entusiast
Postitusi: 192
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: kuu tagakülg
    unknown unknown

PostitusPostitas oliyx » 09:15, 11 Juul 2006

5. 2007 keskpaik? julgen kahelda ja nõus suurema summa peale kihla vedama
Täna, aasta varem: pole ühtegi kanalit eetris, pole ühtegi nõuetele vastavat vastuvõtjat saadaval, DVB-T edastust oleme siiani näinud vaid pealinna ümbruses.

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas Energizer » 12:56, 11 Juul 2006

Roskale:

Ma ei hakka sinuga vaidlema, kuna sina oled asjaga rohkem kursis. Üllatav on minu jaoks aga sinu poolt välja käidud väide et eesti digiedastus toimub läbi Elioni meediavõrgu....
Ma ei teadnud selle olemasolust mitte midagi :P Kurat võtaks, milline see võrk siis on?
Kas jookseb asi mööda fiiberoptilist valguskaablit või on elionil omaenda DVB T saatjad? Kahtlen viimses variandis, aga kuna olen antud alal võhik siis võin ainult oletada.
Seega tuleb välja,et antud ala suurim tegija on tänapäeval siiski Elion. OK viasat on esimene ja siiani ainus ametlik satioperaator eestis, aga mis puudutab tehnolooilist valmisolekut siis sinu jutu põhjal julgen väita et kõige parem valmisolek on elionil.
Kahju muidugi et IPTV lonkab. SElles mõttes on elioni teenus tõesti toores. Aga eile õhtul Seal nõmmes IPTV taastati. Dtv foorumis väitis indrekp6 et probleem olla üle-eestiline,aga mina sain kogu selle aja iptv-d normaalselt vaadata.
Kui teisi IPTV tegijaid tuleb siis seda ma ainult tervitan, aga vaevalt et teenus odavamaks läheb kui elionil. Esiteks kasutavad teised operaatorid internetiteenuste pakkumisel Elioni võrku. Oma võrk on vähestel (uninet, kas see enam üldse olemas on) ja tõenäoliselt on mingi võrk ka elisal.
Elame-Näeme....
Peace! :o

Kasutaja avatar
wookie
Entusiast
Postitusi: 291
Liitunud: 03:00, 03 Juul 2006
    unknown unknown

PostitusPostitas wookie » 13:50, 11 Juul 2006

Energizer kirjutas:Ma ei hakka sinuga vaidlema, kuna sina oled asjaga rohkem kursis. Üllatav on minu jaoks aga sinu poolt välja käidud väide et eesti digiedastus toimub läbi Elioni meediavõrgu....
Ma ei teadnud selle olemasolust mitte midagi :P Kurat võtaks, milline see võrk siis on?

Ega sellised võrgud ei peagi olema avalikkusele väga teada ega kättesaadavad. Mis Elioni meediavõrku puutub, siis selle kohta oli minu mäletamist mööda ajakirjanduses juttu juba üpris ammu, siis kui loomad veel rääkisid ning Elioni asemel oli Eesti Telefon...

Kasutaja avatar
roska
Digivanake
Postitusi: 1103
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Eesti
    unknown unknown
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 209 korda

PostitusPostitas roska » 14:23, 11 Juul 2006

See Elioni meediavõrk on optika, täna on ta ainus, aga ka sellel alal on sellel aastal konkurentsi oodata. DVB-T saatjaid on täna Eestis ainult üks, see töötab Tallinnas kanalil E45. Viasat-l on siin ainult kontor, neil pole Eestis mingit tehnikat, enamus keskusest on Londonis, midagi on ka Stockholmis.
Uninet ongi Elisa, nendel on optikavõrk, lisaks on veel ViaTel, kellel on optika - ja vasevõrk, midagi on ka Norby-l.

Selle aasta lõpus käivituvad Tallinna ning Valgjärve saatjad, edasi tulevad Pärnu, Koeru, Kohtla-Nõmme ning Orissaare + rida väikeseid saatjaid. Täna on eetris 3 programmi ja kui Sa mõtled MPEG-4 AVC tuunereid, siis mida sa sellega praegu teeksid, neid pole Sul enne IV kvartalit vajagi. Miks nad peaksid praegu müügil olema? See oleks sama nagu, Sa nõuaksid, et Eestis peaks poodidest saada olema CDMA mobiiltelefone, ei ole, sest neid ei ole võimalik kasutadagi.

Kasutaja avatar
tigekonn
Edasijõudnu
Postitusi: 64
Liitunud: 03:00, 29 Aug 2005
    unknown unknown

PostitusPostitas tigekonn » 17:22, 11 Juul 2006

Kui mingi teenus on toimivana välja reklaamitud, siis peab see ka tehnilistele tingimustele vastavalt toimima, sõltumata sellest on see hetkel tasuta või tasuline, sest on ju teenuse kasutaja selle kasuks otsustamisel lähtunud sellest, et teenus talle vajalikus ja lubatud ulatuses ka toimib ning kogu oma ülejäänud tegevuse sellele vastavalt planeerinud. Kui on aga tegemist lihtsalt mingi testprojektiga, siis tuleks sellest selllisena ka selgesõnaliselt rääkida, et kliendil ei oleks mingit ebaselgust selles, kas ta saab kasutada nõuetekohaselt toimivat teenust või on lihtsalt oma vabalt tahtel katsejäneseks soostunud olema, mis kardinaalselt täiesti erinevad asjad on ning nende eest küsitav või mitteküsitav hind ei tähenda siin õigupoolest vähimatki. Seega ei saa Elioni IPTV puhul ülaltoodust lähtuvalt rääkida enam mingist testimisest vähemalt selles osas, mis teenuste tehnilistest tingimustes juba kajastamist on leidnud. Rääkida võib veel üksnes sellest, kas suudetakse seda ikka tegelikkuses sellisena või siis vähemalt kliendile vastuvõetaval tasemel tagada või mitte.

Kasutaja avatar
jyri403
DigiTVfänn
Postitusi: 803
Liitunud: 02:00, 13 Veebr 2006
Asukoht: Eesti
    unknown unknown

PostitusPostitas jyri403 » 17:33, 11 Juul 2006

Niipalju, kui ma Roska ja viimase siinkirjutaja Elioni kogemustest aru saan, ei suuda Elion tagada oma ipTV teenust nõuetekohase kvaliteediga. Täna oli mul Rakveres töö juures juttu ühe ühe meie inimesega Moonakülast ja ta ütles, et üldiselt on pildid head, aga vahel viskab küll pildile ruute sisse. See on veel väike häda, aga ikkagi tahaks sellise papi eest paremat saada (nojah muidugi nett ja telefon on ka selle raha sees).
Päikest!

Kasutaja avatar
tigekonn
Edasijõudnu
Postitusi: 64
Liitunud: 03:00, 29 Aug 2005
    unknown unknown

PostitusPostitas tigekonn » 18:00, 11 Juul 2006

jyri403 kirjutas:Niipalju, kui ma Roska ja viimase siinkirjutaja Elioni kogemustest...

"Viimase siinkirjutajana" pean vajalikuks täpsustada, et antud Elioni teenusega pole mul esialgu ei häid ega halbu kogemusi ning sellele midagi seetõttu ka ette heitmata juhtisin lihtsalt mõningate teiste siinkirjutajate tähelepanu teenuste, nende testimise ja hinnaga seotud üldisematele momentidele.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 49 külalist