Starmani digi-tv probleemid

Foorum terrestiaalse digi-tv teemadel
Kasutaja avatar
dvbstats
Entusiast
Postitusi: 451
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
Kontakt:

Starmani digi-tv probleemid

PostitusPostitas dvbstats » 11:34, 20 Mär 2006

Mul kaks suuremat probleemi Starmani digi-kaabliga
Pilt jääb ikka vahel "kinni".
Soome 1 ja 2 subtiitreid näitab kaks korda ja väga lühikeselt.

Samad probleemid kahes erinevas kohas, ühes on Humaxi C2 boks ja teises VDR.

Kas teistel ka samu sümptomeid näha on?

Kasutaja avatar
tigekonn
Edasijõudnu
Postitusi: 64
Liitunud: 03:00, 29 Aug 2005
    unknown unknown

PostitusPostitas tigekonn » 07:53, 22 Mär 2006

Pilt võib vahel seiskuda ka enne Starmani, vastuvõtuhäirete tõttu. Üldiselt soovitaks vaadata, palju häirete ajal signaali kvaliteeti näitab. Humaxi boxidel peaks see olema praegu 64QAM-iga ka suhteliselt nõrga signaalinivoo korral stabiilselt 100%. Kui on alla selle siis on muidugi jamad võimalikud ja peaksid Starmani poole pöörduma. Abiks võib olla muidugi ka korralik antennivõimendi. Subtiitri jamasid on minulgi Soome puhul olnud, kuid selle vastu olen abi saanud subtiitreid teletekstist võttes kust need miskipärast alati korrektselt tulevad. Võib kasutada nii boxi kui teleka teleteksti, kuidas endale rohkem meeldib. Soome TV1-l on tiitrid leheküljel 451 ja TV2-l leheküljel 452.

Kasutaja avatar
arkoko
DigiTVfänn
Postitusi: 961
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: 59°26'N 24°45'E
    unknown unknown
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 42 korda

PostitusPostitas arkoko » 08:17, 22 Mär 2006

tigekonn kirjutas:Pilt võib vahel seiskuda ka enne Starmani, vastuvõtuhäirete tõttu.

Ka sellisel juhul oleks see Starmani probleem. Pole mina näinud individuaalse vastuvõtutingimustes sääraseid hangumisi.
{Amiko Viper 4k}{Triax 1,1m}{Supreme Intelligent Dark Motor All Metal DiSEqC USALS, 85°E-30°W}{Pana Plasma}

Kasutaja avatar
dvbstats
Entusiast
Postitusi: 451
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
Kontakt:

PostitusPostitas dvbstats » 12:59, 27 Mär 2006

Kas keegi näeb praegu originaal kaarti kasutades Pro7, RTL jne.. kanaleid Starmani digi-kaablis?

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
sarvik
Edasijõudnu
Postitusi: 95
Liitunud: 03:00, 20 Sept 2005
    unknown unknown
On tänatud: 2 korda
Kontakt:

PostitusPostitas sarvik » 14:01, 27 Mär 2006

dvbstats kirjutas:Kas keegi näeb praegu originaal kaarti kasutades Pro7, RTL jne.. kanaleid Starmani digi-kaablis?


Minul näitab ilusti, kanalitel 62-72 on krüpto peal, kui kaart välja võtta ei näita.

Kasutaja avatar
tigekonn
Edasijõudnu
Postitusi: 64
Liitunud: 03:00, 29 Aug 2005
    unknown unknown

PostitusPostitas tigekonn » 14:13, 27 Mär 2006

Hea kui kaardi tasku paned ja Starmani ise kohale lähed. Mul oli ka kui kanalid algul koodi all olid selline jama, et kaart kõiki kanaleid ei avanud ning alles peale suurt õiendamist leiti lõpuks mees kes kaardi paari minutiga ümber programmeeris, misjärel see siis viimaks korralikult tööle hakkas.

Kasutaja avatar
K6ru
Uudistaja
Postitusi: 2
Liitunud: 03:00, 27 Mär 2006
    unknown unknown

Humax CX-1201C tarkvara (subtiitrite) bugid

PostitusPostitas K6ru » 20:16, 27 Mär 2006

Pole veel oma silmaga korralikult subtiitreid näitavat Humax-it näinud, vahest tahaks soomest filmile subtiitrit, vahest ka viasat-ile aga:

Tarkvaraversioon NHMCCX 1.03.01
näitab Soome subtiitreid poolikult, s.t. tekst on poolik - ülemine pool ainult nähtav
eesti keeles häirib õ-tähe asemel näidatava neljaharulise sümboli järel olev tühik

Tarkvaraversioon PEMCCX 1.04.02
seda lasi Starman üle võrgu katseliselt tuunerisse laadida aga vilgutab Soome subtiitreid nagu ka keegi eelpool juba kirjeldas. Kuuldavasti pidi see tarkvara lukustuma vaatajakaardile ja seetõttu ei tasuks enne share-mist kaarti sellisesse tuunerisse pista. Viimatinimetatud tarvaraga tuuneril ei kannata küll subtiitrid mingitki kriitikat - tekstil pole (tumedamat) tausta ja fondiga on ka puusse pandud - tähevahe suurem kui tähe laius!

Kasutaja avatar
dvbstats
Entusiast
Postitusi: 451
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
Kontakt:

Re: Humax CX-1201C tarkvara (subtiitrite) bugid

PostitusPostitas dvbstats » 10:53, 28 Mär 2006

K6ru kirjutas:Pole veel oma silmaga korralikult subtiitreid näitavat Humax-it näinud, vahest tahaks soomest filmile subtiitrit, vahest ka viasat-ile aga:


Milline Humax?
Neid on kaablivõrgus vähemalt kahte tüüpi + salvestavad.

Üks on selline
http://www.humaxdigital.com/global/prod ... foxcII.asp
ja teine
http://www.humaxdigital.com/global/prod ... -1201c.asp

Kasutaja avatar
dvbstats
Entusiast
Postitusi: 451
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
Kontakt:

Re: Starmani digi-tv probleemid

PostitusPostitas dvbstats » 10:57, 28 Mär 2006

dvbstats kirjutas:Mul kaks suuremat probleemi Starmani digi-kaabliga
Pilt jääb ikka vahel "kinni".


Kas minul on ainukesena pildiga probleeme?

Kasutaja avatar
Raiku
Edasijõudnu
Postitusi: 25
Liitunud: 03:00, 13 Sept 2005
    unknown unknown

Re: Humax CX-1201C tarkvara (subtiitrite) bugid

PostitusPostitas Raiku » 14:56, 28 Mär 2006


Käisin ise täna Starmanis, kuna see alumisel pildil olev värk tegi igapäev vähemalt korra omale miski restardi ja neid kodeeritud kanalite (saksa omad ja Aerirang ja mis seal veel olid) peale ütles, et vigane kaart. Kusjuures ma ei saanud Starmanis suudki lahti veel teha kui öeldi, et see tuleb uuema (see ülemine variant) vastu väljavahetada ja küsiti, et kas ma e-maili ei olegi sellise infoga saanud.

Kasutaja avatar
renee
DigiTVfänn
Postitusi: 566
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

PostitusPostitas renee » 15:01, 28 Mär 2006

minul juhtub seda kinnijäämist üliharva. Digi puhul sedasi ei saagi et kunagi hakkimist ei toimu. Kui sul on seda tihti paarkorda päevas või tihedamalt, sisi on kusagil tugevad võrgu häired selles kaablis mis sinuni jookseb. Mina pidin panema vahele 32db võimedi (sain devalost 490.-), sest starmani meelest oli signaal piisavalt tugev, aga minul igas toas telekas +muu, vahel 3 jagajat mis kõik signaali summutavad. Kui sul on veel kaablimodem, siis selle filter (jagaja) pidi päris palju summutama.

Kasutaja avatar
dvbstats
Entusiast
Postitusi: 451
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
Kontakt:

Re: Humax CX-1201C tarkvara (subtiitrite) bugid

PostitusPostitas dvbstats » 15:05, 28 Mär 2006

Raiku kirjutas:

Kusjuures ma ei saanud Starmanis suudki lahti veel teha kui öeldi, et see tuleb uuema (see ülemine variant) vastu väljavahetada ja küsiti, et kas ma e-maili ei olegi sellise infoga saanud.

Kas see uus esipaneelil kanali numbrit näitab?

Kasutaja avatar
dvbstats
Entusiast
Postitusi: 451
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
Kontakt:

PostitusPostitas dvbstats » 15:11, 28 Mär 2006

renee kirjutas:minul juhtub seda kinnijäämist üliharva. Digi puhul sedasi ei saagi et kunagi hakkimist ei toimu. Kui sul on seda tihti paarkorda päevas või tihedamalt, sisi on kusagil tugevad võrgu häired selles kaablis mis sinuni jookseb.

On kaks täiesti erinevat nähtust:
1) nõrga või vigase signaali puhul tulevad pilti ruudud (ruudukujulised häired) sisse. Pilt ise on liikuv.
Seda näeb vahel ülileviga Soome kanalitel ja samuti siis kui Starman oli QAM256 peal.
2) Kogu pilt jääb seisma 0,5-1 sekundiks.
Seda näeb täiesti erinevate kanalite peal vähemalt korra tunnis.
Ja see on puhtalt Starmani digi-jaama viga.

Kasutaja avatar
renee
DigiTVfänn
Postitusi: 566
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

PostitusPostitas renee » 15:38, 28 Mär 2006

Kas see uus esipaneelil kanali numbrit näitab?

jah näitab ja öösel on seal kella aeg, probleem rohkem selles, et see number on nii hele et öösel ei lase magada, katsin teibiga kinni. Korralikel SONY toodetel annab õnneks heledust muuta.

seda üleleviviga ei ole ma kaablilevis kohanud. niiet räägitakse vist ikka sellest tavaliselt pildi seisma jäämisest.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 151 külalist