DAB+ Eestis 2018a?

Foorum terrestiaalse digi-tv teemadel
Kasutaja avatar
peeter3000
Digivanake
Postitusi: 8109
Liitunud: 02:00, 15 Nov 2006
Asukoht: Tallinn
    Windows 10 Firefox
On tänanud: 132 korda
On tänatud: 179 korda

Re: DAB+ Eestis 2018a?

PostitusPostitas peeter3000 » 12:13, 22 Mär 2017

ot

satik kirjutas:Sestap esialgu tuletan sulle meelde et kui satud kuhugi kus saad muuhulgas ka mõne jupi raadiost kvaliteedinäiteks salvestada, oleks küll tore. Oli meil kuskil jutuks vist Inglismaast vms. 8) .


siin natuke juttu UK-st
As we well know Dab+ is not as good as VHF/FM Radio for audio quality given the low bit streams used by Dab in the UK & hopefully we will not follow the Norwegians,

BBC Radio 3 is down from 192 to 160kbps Classic FM down from 160 to 128kbps most of the Network Music Radio is @ 112 to 128 in stereo MP2 & some such as Absolute CR 64kbps mono & Planet Rock 80kbps mono (These stations when they launched were in 128kbps Stereo)
..Good luck Norway I wonder how long it will be when most of your Dab+ radio is in 48kbps mono to keep the price down


veel lugemist aastast 2014, UK
https://www.theguardian.com/technology/ ... igital-age
DVB-T/T2:Eesti-SoomeDigi/ DVB-C:Starman HD/DVB-S: Mabo 125x140cm/TBS5922

Kasutaja avatar
TarmoTanilsoo
Digivanake
Postitusi: 1068
Liitunud: 02:00, 25 Jaan 2007
Asukoht: Laguja, Tartumaa
    Linux Chrome
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 52 korda
Kontakt:

Re: DAB+ Eestis 2018a?

PostitusPostitas TarmoTanilsoo » 12:37, 22 Mär 2017

Ma oleks igasuguste kommentaariumite ja foorumite tsiteerimise osas ettevaatlik. Eriti kui need pärinevad UK'st kus osa rahvast on õigustatult üles keeratud olukorra poolt, kus üleriiklikest kanalitest kuuleb stereos valdavalt BBC'd, Classic FM'i ja veel mõnda, sest kanalite edastajad püsivad kangekaelselt vanaaegse MP2 kodeki juures, et mitte vanu raadioid ära brickida. Ka mina olen oma UK käikudel olnud kanalite osas valiv. Mis puudutab BBC kanaleid, siis nui neljaks, FM'iga märgatavat kvaliteedivahet ma isegi kõrvaklappidega väga ei suutnud tuvastada.

Ja veel kord, UK bitrate'd ei ole võrreldavad mandri omadega, kuna mandril, sh. Norras kasutatakse AAC kodekit, UK's kiviaegset MP2(millega katsetati ka Eestis 2000-2005).

Mis puudutab norrakaid, siis ma juhtusin oktoobris ülilevi ajal muuhulgas kuulma Norra üleriikliku erakanalite multipleksi, helikvaliteediga võis rahule jääda.

Guardiani artikkel on 2014. aastast ning viimaste aastate tehnoloogiliste arengute valguses tunduvalt vananenud - tõsi, koonerdamist on ka praegu palju. Britid võivad olla oma riigi arengute pärast ekstra paranoilised, kuid mandri peal on olukord kraadi võrra parem.

Kasutaja avatar
TarmoTanilsoo
Digivanake
Postitusi: 1068
Liitunud: 02:00, 25 Jaan 2007
Asukoht: Laguja, Tartumaa
    Android Chrome
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 52 korda
Kontakt:

Re: DAB+ Eestis 2018a?

PostitusPostitas TarmoTanilsoo » 12:41, 22 Mär 2017

Kellele olukord rohkem huvi pakub, siis siit näeb saatjate parameetreid eri riikides. Ka UK oma peaks olema üsna ajakohane - http://wohnort.org/DAB/index.html

Kuid veel kord, UK on praktiliselt üks väheseid, kes veel jonnakalt MP2'st kinni hoiab. Mandri peal on teemaks juba DAB+, ehk AAC koos selle variantidega.

EDIT: Mis puudutab enda salvestistesse eetrist, siis selgub et Wavesink kurivaim oli salvestised veel AACsse ümber konvertinud. Algne plaan terve ETI krabada aga takerdus arvuti aegluse taha. Seega parim, mis mul on, on SDRTouchis salvestatud I/Q sümbolid. Vaja lihtsalt demoduleerida.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 56 külalist