probleem digitv-ga

Foorum terrestiaalse digi-tv teemadel
puukoer
Uudistaja
Postitusi: 9
Liitunud: 13:30, 15 Mär 2014
    unknown unknown

probleem digitv-ga

PostitusPostitas puukoer » 13:52, 15 Mär 2014

Tervist

Probleem järgmine: Kasutan telekas Conax moodulit või kaardilugejat, kuidas keegi eelistab. Seal sees kasutan ZuumTV kaarti. Olen seda juba mitu aastat teind ja probleemi pole olnud. Nüüd siis kui panen telku tööle, siis näitab kommertskanaleid (nagu tv6, discovery jne) väga hästi. Aga siis mingi ajaühik hiljem kaob hääl ja siis paar sekundit hiljem jääb pilt seisma. Vahetan kanalit, siis on ees vaid must ekraan ja häält pole. Mingeid teateid nagu no signal või midagi muud sellist ekraanile ei tule. Kui vaatan signaalitugevust telekast, siis näitab 90-95 tavaliselt ja kvaliteet on 100. Kui kaardi moodulist või mooduli telekast välja võtan ja uuesti tagasi panen, siis näitab taas mingid hetked (ca 20sek- 2 minutit) ideaalset pilti kuni juhtub sama, mis eelnevalt kirjeldatud. Sama toimub ka siis, kui teleka välja lülin ja siis sisse- pilt hea ja siis seisab. Olen proovinud erinevaid antenne ning toaantennidega mööda maja ringi jooksnud, proovinud teise telekaga, vooluvõrgust lahti ühendamisi ja uuesti kanalite skännimist, kuid midagi pole aidanud. Tavaliselt kui signaal on kehv, siis on kas hakkinud või visanud rohelise ekraani koos kirjaga no signal, aga seekord mitte midagi sellist. Algul on kõik ideaalne ja siis mingi hetk heli kaob ja siis pilt seisab. Teine telekas näitab samuti signaali tugevuseks vähemalt 85 ja kvaliteediks 95 kuni 100. Asukohaks Muuga, teletorn paistab aknast.

Kasutaja avatar
0000
Tegija
Postitusi: 3259
Liitunud: 09:19, 22 Mai 2003
Asukoht: Tallinn, Pirita
    unknown unknown
On tänanud: 221 korda
On tänatud: 75 korda

Re: probleem digitv-ga

PostitusPostitas 0000 » 16:21, 15 Mär 2014

Kas teine telekas töötab ilma probleemideta? Kas kodeerimata kanalid (nagu ETV, K2, TV3) on probleemideta? Kas kõik kodeeritud kanalid on probleemsed, või mõni MUX on OK? See võib siis olla ka mooduli viga või halb kontakt, ei saa välistada kaarti või häiret või veel midagi muud.

rootsikunn
Digivanake
Postitusi: 1300
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 202 korda

Re: probleem digitv-ga

PostitusPostitas rootsikunn » 16:26, 15 Mär 2014

puukoer kirjutas:Tervist

Probleem järgmine: Kasutan telekas Conax moodulit või kaardilugejat, kuidas keegi eelistab. Seal sees kasutan ZuumTV kaarti. Olen seda juba mitu aastat teind ja probleemi pole olnud. Nüüd siis kui panen telku tööle, siis näitab kommertskanaleid (nagu tv6, discovery jne) väga hästi. Aga siis mingi ajaühik hiljem kaob hääl ja siis paar sekundit hiljem jääb pilt seisma. Vahetan kanalit, siis on ees vaid must ekraan ja häält pole. Mingeid teateid nagu no signal või midagi muud sellist ekraanile ei tule. Kui vaatan signaalitugevust telekast, siis näitab 90-95 tavaliselt ja kvaliteet on 100. Kui kaardi moodulist või mooduli telekast välja võtan ja uuesti tagasi panen, siis näitab taas mingid hetked (ca 20sek- 2 minutit) ideaalset pilti kuni juhtub sama, mis eelnevalt kirjeldatud. Sama toimub ka siis, kui teleka välja lülin ja siis sisse- pilt hea ja siis seisab. Olen proovinud erinevaid antenne ning toaantennidega mööda maja ringi jooksnud, proovinud teise telekaga, vooluvõrgust lahti ühendamisi ja uuesti kanalite skännimist, kuid midagi pole aidanud. Tavaliselt kui signaal on kehv, siis on kas hakkinud või visanud rohelise ekraani koos kirjaga no signal, aga seekord mitte midagi sellist. Algul on kõik ideaalne ja siis mingi hetk heli kaob ja siis pilt seisab. Teine telekas näitab samuti signaali tugevuseks vähemalt 85 ja kvaliteediks 95 kuni 100. Asukohaks Muuga, teletorn paistab aknast.

viewtopic.php?f=44&t=12133&start=570
Kas LTE filtrit on proovitud?

puukoer
Uudistaja
Postitusi: 9
Liitunud: 13:30, 15 Mär 2014
    unknown unknown

Re: probleem digitv-ga

PostitusPostitas puukoer » 16:59, 15 Mär 2014

Teisel telekal sama probleem. korraks näitab ja kõik. kõik vabad eesti kanalid tulevad läbi ja samuti France 24. aga aletes kanal 12-st on probleem. ei ole filtreid proovinud, kuna siiani on aastaid saanud hakkama toaantenniga. teletorn linnulennult vast maks 2,5 km ja paistab aknast kätte. küll aga olen nüüd sellel probleemsel ajal proovind 4 erineva antenniga.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: probleem digitv-ga

PostitusPostitas satik » 17:06, 15 Mär 2014

puukoer kirjutas:Teisel telekal sama probleem. korraks näitab ja kõik.

rootsikunn kirjutas: Kas LTE filtrit on proovitud?

:idea:

puukoer
Uudistaja
Postitusi: 9
Liitunud: 13:30, 15 Mär 2014
    unknown unknown

Re: probleem digitv-ga

PostitusPostitas puukoer » 17:24, 15 Mär 2014

aru ma ei saa, et kui julgelt 2 aastat on kogu krempel töötand ja siis nüüd järsku selle nädala neljapäevast enam ei tööta üldse, mitte üheski asendis ja ei luba ka, peale hangumist. Ilma süüks ka ei saa panna, kuna eelnevatele ilusatele ilmadele on täna absoluutne vastand... Et kuidas enne sai hakkama ilma filtrita, siis kuidas see asi nii peetis on, et ainult filter päästab? seletage lollile

Kasutaja avatar
0000
Tegija
Postitusi: 3259
Liitunud: 09:19, 22 Mai 2003
Asukoht: Tallinn, Pirita
    unknown unknown
On tänanud: 221 korda
On tänatud: 75 korda

Re: probleem digitv-ga

PostitusPostitas 0000 » 17:26, 15 Mär 2014

Siin teemas:
viewtopic.php?f=44&t=12133&start=540
oli ja on kasutajal Carat_EST sama viga. Jõuti arusaamisele, et segajaks on 4G signaal. Tuleks kasutada eespool mainitud filtrit. Samas ei jõutud ühisele arusaamisele, kes selle filtri lõpptarbije kinni maksma peaks. Kui probleem on massilisem, siis võiks kella lüüa küll. Ega see normaalne nüüd küll ei ole, et üks süsteem segab sedaviisi teist. Ilmselt siis on selles piirkonnas hiljuti käivitatud LTE 800MHz tugijaam.

mulk2
Entusiast
Postitusi: 160
Liitunud: 21:15, 13 Mär 2008
Asukoht: Viljandi-Vantaa
    unknown unknown
On tänatud: 3 korda

Re: probleem digitv-ga

PostitusPostitas mulk2 » 17:36, 15 Mär 2014

Soomes näiteks juhul kui on lte häire siis filtripaigalduse maksab kinni mobiili operaator.On kohe spets . Keskond kuhu häiretest teatada ja kust filtri paigaldus tellida.
Viga võib olla ka conax moodulis.Eemalda kogu moodul ja vaata kas on ikka probleeme.
DVB-S/S2 0,8w,4,8E,13E,19,2E Triax multifocus.DVB-T/T2 Triax 100,Triax ula,Triax TMB-6. LG OLED 65B8 ja Samsung UE55D8005,Blu-Ray 3D HT-D7200

bljumkin
DigiTVfänn
Postitusi: 816
Liitunud: 03:00, 29 Sept 2006
    unknown unknown
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 12 korda

Re: probleem digitv-ga

PostitusPostitas bljumkin » 17:43, 15 Mär 2014

puukoer kirjutas:aru ma ei saa, et kui julg elt 2 aastat on kogu krempel töötand ja siis nüüd järsku selle nädala neljapäevast enam ei tööta üldse, mitte üheski asendis ja ei luba ka, peale hangumist. Ilma süüks ka ei saa panna, kuna eelnevatele ilusatele ilmadele on täna absoluutne vastand... Et kuidas enne sai hakkama ilma filtrita, siis kuidas see asi nii peetis on, et ainult filter päästab? seletage lollile

Aastaid said läbi sellepärast, varem meil 4G levi ei olnud, 8)
Pilt

puukoer
Uudistaja
Postitusi: 9
Liitunud: 13:30, 15 Mär 2014
    unknown unknown

Re: probleem digitv-ga

PostitusPostitas puukoer » 18:00, 15 Mär 2014

nii, oletame, et ongi nii ja 4G on segajaks... Kas keegi seletaks siis lahti ka mulle selle, kuidas signaal ideaalselt teleka sisselülides või kaarti/kaardipesa sisse nügides töötab näiteks 2 minutit ja alles siis ära kooleb, kuni järgmise lülitamiseni? Et kuidas sel ajal siis ei haki, tõmble, viska veateateid? Et kuidas 2 minutit võin ma vahtida tv6-st a-rühma ja simpsoneid, aga peale seda saan ma vaadata etv-st kuni france 24-ni olevaid kanaleid. Et mis selle signaaliga siis nii juhtub, et see alguses olemas on ja siis ära kaob?

Kasutaja avatar
Linnavurle
Entusiast
Postitusi: 375
Liitunud: 20:25, 02 Juul 2008
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänatud: 4 korda
Kontakt:

Re: probleem digitv-ga

PostitusPostitas Linnavurle » 18:03, 15 Mär 2014

Tuletan teile meelde et ööl vastu neljapäeva tehti 4G sedistustöid kõigi mobiilioperaatorite poolt korraga.

puukoer
Uudistaja
Postitusi: 9
Liitunud: 13:30, 15 Mär 2014
    unknown unknown

Re: probleem digitv-ga

PostitusPostitas puukoer » 18:17, 15 Mär 2014

kas selle mobiilioperaatorite tööst kolmapäeva öösel vastu neljapäeva kohta on kuskil mingit avalikku infot ka?

Kasutaja avatar
Linnavurle
Entusiast
Postitusi: 375
Liitunud: 20:25, 02 Juul 2008
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänatud: 4 korda
Kontakt:

Re: probleem digitv-ga

PostitusPostitas Linnavurle » 18:34, 15 Mär 2014


puukoer
Uudistaja
Postitusi: 9
Liitunud: 13:30, 15 Mär 2014
    unknown unknown

Re: probleem digitv-ga

PostitusPostitas puukoer » 18:46, 15 Mär 2014

Linnavurle kirjutas:http://tarbija24.postimees.ee/2722786/kolmapaeval-on-koigis-mobiilivorkudes-oodata-sidekatkestusi


Tänud! Aga kas keegi võiks veel rumalale inimesele siis minu eelmise küsimuse asjad lahti seletada... et kuidas saab nii olla, et mingi ajaperioodi ma näen neid kanaleid mis on peale france 24-ja ja siis järgmisel aja hetkel ei ole see enam võimalik. Et just, miks ma neid veidi näen ja ilma probleemideta ja siis ühel hetkel ei näe üldse.

Kasutaja avatar
kokku123
Digivanake
Postitusi: 1674
Liitunud: 03:00, 12 Juul 2006
Asukoht: Euroopa
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 18 korda

Re: probleem digitv-ga

PostitusPostitas kokku123 » 18:51, 15 Mär 2014

Kui kanal12 ka sedasi jamab, siis ütleks et pole 4G süüdi antud juhul.

Istub ju K12 mux1-s. Ning mux1-s olev ETV ju toimib korralikult.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 72 külalist