Millist PVR osta? Kas Starmani omad salevestavad ka Soomet?

Foorum terrestiaalse digi-tv teemadel
Kasutaja avatar
peeter3000
Digivanake
Postitusi: 8108
Liitunud: 02:00, 15 Nov 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 132 korda
On tänatud: 179 korda

Re: Millist PVR osta? Kas Starmani omad salevestavad ka Soom

PostitusPostitas peeter3000 » 08:01, 23 Dets 2013

ärge siis keegi T2 toega telekat ostke,sellel pole mingit mõtet, kui võimalik valige vanem ja odavam T2-ta mudel..kes krt. jõuabki kogu aeg tehnika arenguga kaasa minna..T2 ei tule kindlasti,ja kui tuleb on pilt kehvem kui praegusel DVB-T!
DVB-T/T2:Eesti-SoomeDigi/ DVB-C:Starman HD/DVB-S: Mabo 125x140cm/TBS5922

satter
Entusiast
Postitusi: 233
Liitunud: 02:15, 03 Mär 2011
    unknown unknown
On tänatud: 2 korda

Re: Millist PVR osta? Kas Starmani omad salevestavad ka Soom

PostitusPostitas satter » 11:11, 23 Dets 2013

Energizer kirjutas:
Peeter3000 ma ei tea, kui ma olen seepärast l*ll , et ma ei osta ETV "HD" (Jutumärkides kuna kasutatakse ülesskaleeritud SD materjali, mis pole ju HD-s algmaterjal) vaatamiseks siis ma leian et mõni on PÄRIS tark, kui ta seda teeb. Vaatad ÜHTE ülesskaleeritud SD pilti...
Kõva sõna küll.
Aga ma saan aru, kui sa tegeled ikka veel telekate ja muu elektroonika müügiga, siis on su irooniline tögamine isegi mõistetav, paraku... ma ei hakkaks eluilmaski tõmblema T2 võimekuse pärast kui ma tean, et sellest pole siin kasu. Ja vaevalt et suures plaanis 10 aasta pärastki kasu on. Poes on UHDTV telekad selleks ajaks taskukohasema hinnaga saadaval aga meie omad punnitavad ikka näidata SD pilti laiekraanformaadis.


Päris nii hull see nüüd ka ei ole. Enamik uuemast sisust on filmitud kõrgema resolutsiooniga, kui SD üle kanda suudab ja seega "alla skaleeritud". Sama programm ETV HD puhul on siis aga originaalis ja kvaliteetsem. Kui küsimus on, kas osta TV kast sama raha eest ilma või koos t2 tüüneriga, siis mida iga l*ll teeb? Teisi väärt omadusi, mille arvel mõnda mudelit esile tõsta, foorumi vastustest ju ka ei selgunud.

Kvaliteetse saate puhul kuvab kaasaegse TV pildiparandus protsessor ka SD formaadis hea pildi, mida asjatundmatul on HD formaadist raske eristada.
ETV võrdluse puhul on kvaliteetse pildimaterjali puhul SD formaadis lihtsalt vähem varjundeid, kuid värvi ala samas ühtlane ja eriti ei häiri vaatamist.
Minu pildi vaatamise kogemus on Samsung F6400 TV mudeli põhjal, mida olen paar päeva näppinud.
Kui HD-s aga vanemat materjali serveeritakse on tulemus sama mis SD puhul.

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Millist PVR osta? Kas Starmani omad salevestavad ka Soom

PostitusPostitas Energizer » 19:25, 23 Dets 2013

Kle satter
SD on SD, HD on HD. see jutt mingist ebamäärasest kõrgemast resolutsioonist , pole just kuigi veenev:täpsuista mida silmas pead....
isegi 720p pole Full HD vaid pigem HD ready.


Vaata seda pilti:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... ull_HD.jpg
Milline neist standarditest on sinu meelest eesti vabalevi kanalitel kasutuses?
See et vabakanalid SD laiekraanformaadis on, ei tee neist isegi mitte "HD ready" kanaleid.

räägid et oletatavasti siis Full HD või 720p materjal skaleeritakse alla SD resolutsioonile- ja nii siis solgutatakse pilti, sest telekas skaleerib signaali vastu võttes selle jama üles tagasi... Et siis ETV "HD" peal, mis sellest kasu oleks???
Viimati muutis faas, 23:17, 23 Dets 2013, muudetud 2 korda kokku.
Põhjus: Liiga suur pilt.

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Millist PVR osta? Kas Starmani omad salevestavad ka Soom

PostitusPostitas Energizer » 19:38, 23 Dets 2013

peeter3000 kirjutas:ärge siis keegi T2 toega telekat ostke,sellel pole mingit mõtet, kui võimalik valige vanem ja odavam T2-ta mudel..kes krt. jõuabki kogu aeg tehnika arenguga kaasa minna..T2 ei tule kindlasti,ja kui tuleb on pilt kehvem kui praegusel DVB-T!

loomulikult...Tasub kindlasti nõuda juhtivatelt teleritootjatelt välja töötada UHDTV 32"-42" paneelid Eeesti turule, kus on suur nõudlus UHDTV järele, soovitavalt veel koos DVB-T3 või T4 märgistusega. Küll digilevi antud logodega seadmed sertifitseerib ja Eesti SD kanalite vastuvõtuks heaks kiidab... :mrgreen:

Kokkuvõtvalt, T2 võimeline boks tähendab hetkel just seda, et sul on võimalus vaadata uhket ETV HD logo tv paneeli ülanurgas. Sellest käegakatsutavat kasu saamata.
Viimati muutis Energizer, 21:22, 23 Dets 2013, muudetud 1 kord kokku.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
peeter3000
Digivanake
Postitusi: 8108
Liitunud: 02:00, 15 Nov 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 132 korda
On tänatud: 179 korda

Re: Millist PVR osta? Kas Starmani omad salevestavad ka Soom

PostitusPostitas peeter3000 » 19:45, 23 Dets 2013

arvesta ,et me arutame siin vaatamist Tallinnas ja Nõmmel.
s.t.veebruaris tulevad vabalevisse YLE 1HD,YLE 2HD,YLE Fem HD ja YLE Teema HD.
ma peaks loll olema kui ei soovitaks Nõmmel elavale inimesele T2 -ga telerit.
DVB-T/T2:Eesti-SoomeDigi/ DVB-C:Starman HD/DVB-S: Mabo 125x140cm/TBS5922

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14428
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 114 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Millist PVR osta? Kas Starmani omad salevestavad ka Soom

PostitusPostitas tigekala » 20:03, 23 Dets 2013

peeter3000 kirjutas:arvesta, et me arutame siin vaatamist Tallinnas ja Nõmmel.
Mina küll ei loe kuskilt välja, et siin arutatakse vastuvõttu ainult Nõmme kääbusriigis.
Esimeses postituses on fraas -
satter kirjutas:Mida oleks Eestis mõtekas osta ?
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Millist PVR osta? Kas Starmani omad salevestavad ka Soom

PostitusPostitas Energizer » 21:33, 23 Dets 2013

peeter3000 kirjutas:arvesta ,et me arutame siin vaatamist Tallinnas ja Nõmmel.
s.t.veebruaris tulevad vabalevisse YLE 1HD,YLE 2HD,YLE Fem HD ja YLE Teema HD.
ma peaks loll olema kui ei soovitaks Nõmmel elavale inimesele T2 -ga telerit.

Paraku kõik ei ela Nõmmel.


Offtopiic, aga tänase seisuga panin Zuumi kaardi kinni tagasi- Põhjuseks mitte kvaliteet vaid kanalite sisutühjus st ei sobi see ei mulle ega pereliikmele.

Kasutaja avatar
vanemleitnant
DigiTVfänn
Postitusi: 599
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Muuga - teletornist 3km itta
    unknown unknown
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Millist PVR osta? Kas Starmani omad salevestavad ka Soom

PostitusPostitas vanemleitnant » 21:50, 23 Dets 2013

Energizer kirjutas:panin Zuumi kaardi kinni tagasi- Põhjuseks mitte kvaliteet vaid kanalite sisutühjus

Ei saa aru, millist "sisu" sa siis arvasid seal olevat, et nüüd petta said? Kanalite nimekiri on ju avalik ja teada.
TriaxUnix-100, maapind 11 m, antenn 7 m maapinnast, suund Espoo
DVB-T2: LG OLED 65A13LA + AppleTV + TeliaTV

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Millist PVR osta? Kas Starmani omad salevestavad ka Soom

PostitusPostitas Energizer » 22:57, 23 Dets 2013

noh, kui aus olla lootsime et sisu kvaliteet on aastatega paranenud. Kui muidu vaatas mu pereliige 13E FTA venelasi siis lootsime, et kohalikelt "venelastelt" tuleb midagi vaadatavat lisaks- tegelikkuses üldsegi mitte midagi head. Üks ajupesu kõik.

Mis puudutab temaatilisi kanaleid a la` animal Planet- History jne- siis need on pidevalt kordusi täis. Eesti tasulistest "meestekanalitest" rääkides, ikka jube toredad reklaamid küll (Jõuluvanad kes tulistavad kõik sõelapõhjaks)- Mõni ime siis, kui kogu see ajupestud kraam hallile massile pähe määritakse ja nii ühiskond iga põlvkonnaga aina rohkem nüristub, lõpuks on kogu ühiskond niivõrd abitu, vägivaldne ja haige et seda välja ravida enam ei anna. Kokkuvõttes inimene hävitab inimese- Kas me sellist tulevikku tahame?!?
.

Siidiuss
DigiTVfänn
Postitusi: 517
Liitunud: 01:21, 09 Veebr 2011
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord

Re: Millist PVR osta? Kas Starmani omad salevestavad ka Soom

PostitusPostitas Siidiuss » 00:55, 24 Dets 2013

Ei nüristu midagi. Mis ei tapa teeb tugevaks. Selliseid reklaame tulebki vaadata s ee teeb tugevaks ja kui sisust veel aru saada nagu energilinegi sai siis võib loota, et kõik ei ole veel läbi.
Zuum tv kava peaks olema kõigile nähtav ja pettuda või mitte ei oskagi öelda. Aga ise ka seda meelt, et selle raha eest mis küsitakse justnagu seda väärt ei ole jahh aga eks kõik ole suhteline. Ja tuleb aru saada, et päris tasuta neid kanaleid ka ei ole võimalik näidata. Tore kui on ja kui ei ole ei ole ka midagi hullu. Lihtsalt ise ei viitsi ja pole aega seda selle raha eest vaadata mis küsitakse:p jja ajalugu ikka kordub nagu saatedki, selles ei ile midagi imelikku. Uut ajalugu lihtsalt ei tule nii kiiresti pele kui vana ära vaadatakse.

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Millist PVR osta? Kas Starmani omad salevestavad ka Soom

PostitusPostitas Energizer » 01:18, 24 Dets 2013

Vaimse arengu seisukohalt ei saa nõustuda väitega a la` mis ei tapa, teeb tugevaks (mis puudutab vägivalda ja alko propageerimist (liigset reklaamimist) televisioonis).
Vaata meie praegust noorsugu: Oskavad ainult juua ja raha nuruda.Tööd ei viitsita teha või kui tehakse siis loodetakse kohe saada 4 kohalise arvuga palgasummat... Liiklus on noorte pärast täiesti käest ära. Vaimse arengu etaloniks vaata korraks mis küsimused vaevavad noori (Delfi lugejate küsimused-kommentaarid jne). täiesti blondid küsimused ja maailmavaade (õigemini selle puudumine). millele on väga raske vastata muud moodi, kui: Minge lasteaeda tagasi ja alustage nullist. tegelikult sealt kõik algaski. Kodust ja lasteaiast. Meedia ainult võimendab ja peegeldab ühiskonnas toimuvat. Kahjuks pole pilt just kõige parem.
Ühesõnaga ühiskond on 20 aastat "arenenud" omasoodu.
Siit enam juba tagasiteed ei ole.

Kui mingit ühiskonda raputavat sündmust ei tule, siis ma arvan et kaugemas tulevikus on keskmise eestlase mõtlemisvõime madalam, kui praegu. Tagasi keskajas oma digitehnikaga.

satter
Entusiast
Postitusi: 233
Liitunud: 02:15, 03 Mär 2011
    unknown unknown
On tänatud: 2 korda

Re: Millist PVR osta? Kas Starmani omad salevestavad ka Soom

PostitusPostitas satter » 02:08, 24 Dets 2013

vanemleitnant kirjutas:
Energizer kirjutas:panin Zuumi kaardi kinni tagasi- Põhjuseks mitte kvaliteet vaid kanalite sisutühjus

Ei saa aru, millist "sisu" sa siis arvasid seal olevat, et nüüd petta said? Kanalite nimekiri on ju avalik ja teada.


Probleem pigemini Zuumi madalas hinnas. Oleksin pidanud juba ammuma Zuum M paketi kinni panema, kui oleks viitsinud vaadata, mis saasta tuleb.
Kuid kuna ei vaata, siis ei tea.
Ja inimene loodab, kui mõni õhtu tuleb tuju filmi vaadata, siis ehk Zuum aitab, kui mujalt midagi ei leia.

Zuum võiks paari Euro võrra hinda tõsta, et Eestimaa äratada.

satter
Entusiast
Postitusi: 233
Liitunud: 02:15, 03 Mär 2011
    unknown unknown
On tänatud: 2 korda

Re: Millist PVR osta? Kas Starmani omad salevestavad ka Soom

PostitusPostitas satter » 02:17, 24 Dets 2013

tigekala kirjutas:
peeter3000 kirjutas:arvesta, et me arutame siin vaatamist Tallinnas ja Nõmmel.
Mina küll ei loe kuskilt välja, et siin arutatakse vastuvõttu ainult Nõmme kääbusriigis.
Esimeses postituses on fraas -
satter kirjutas:Mida oleks Eestis mõtekas osta ?


Kui Klein Nõmme linna rajas, oli siia projekteeritud sadam ja kanal mereni.
Kui ajalugu läks teisiti, siis ei ole vaja tänaseid Nõmmekaid selles süüdistada, et Nõmmest eesti kääbusriigi pealinn ei saanud.

Mis puudutab T2 tüünerit, siis kui see on ainuke eemalt nähtav pluss tänaste TV mudelite vahel, pole nagu midagi arutada.

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Millist PVR osta? Kas Starmani omad salevestavad ka Soom

PostitusPostitas Energizer » 02:23, 24 Dets 2013

satter kirjutas:
vanemleitnant kirjutas:
Energizer kirjutas:panin Zuumi kaardi kinni tagasi- Põhjuseks mitte kvaliteet vaid kanalite sisutühjus

Ei saa aru, millist "sisu" sa siis arvasid seal olevat, et nüüd petta said? Kanalite nimekiri on ju avalik ja teada.


Probleem pigemini Zuumi madalas hinnas. Oleksin pidanud juba ammuma Zuum M paketi kinni panema, kui oleks viitsinud vaadata, mis saasta tuleb.
Kuid kuna ei vaata, siis ei tea.
Ja inimene loodab, kui mõni õhtu tuleb tuju filmi vaadata, siis ehk Zuum aitab, kui mujalt midagi ei leia.

Zuum võiks paari Euro võrra hinda tõsta, et Eestimaa äratada.

Ega hinnatõus midagi paranda, täna helistas mulle nende klienditeenindus ja kui ma küsisin Zuumi teenuste laiendamise kohta siis oli selle vastuseks viisakas EI.
Niisama hinda tõstes kaotaksid nad lihtsalt rohkem kliente.

satter
Entusiast
Postitusi: 233
Liitunud: 02:15, 03 Mär 2011
    unknown unknown
On tänatud: 2 korda

Re: Millist PVR osta? Kas Starmani omad salevestavad ka Soom

PostitusPostitas satter » 02:35, 24 Dets 2013

Energizer kirjutas:
satter kirjutas:Probleem pigemini Zuumi madalas hinnas. Oleksin pidanud juba ammuma Zuum M paketi kinni panema, kui oleks viitsinud vaadata, mis saasta tuleb.
Kuid kuna ei vaata, siis ei tea.
Ja inimene loodab, kui mõni õhtu tuleb tuju filmi vaadata, siis ehk Zuum aitab, kui mujalt midagi ei leia.

Zuum võiks paari Euro võrra hinda tõsta, et Eestimaa äratada.

Ega hinnatõus midagi paranda, täna helistas mulle nende klienditeenindus ja kui ma küsisin Zuumi teenuste laiendamise kohta siis oli selle vastuseks viisakas EI.
Niisama hinda tõstes kaotaksid nad lihtsalt rohkem kliente.


Pidasin silmas just klientide teadlikkuse tõusu, mis kaasneks hinna tõusuga ja massilist lahkumist, mida seni mugavuse tõttu edasi lükatud.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 48 külalist