DVB-T MUX1 vastuvõtt Koeru saatjalt.

Foorum terrestiaalse digi-tv teemadel
Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

DVB-T MUX1 vastuvõtt Koeru saatjalt.

PostitusPostitas Energizer » 00:26, 25 Aug 2013

Nii, asi nüüd siis sealmail, et sai ostetud odava raha eest Iskra P2845 väline antenn. Paigaldasin selle lihtsuse mõttes (kergem lihtsalt) maha võetud Via panni asemele. Kõrgus maapinnast ca kuni 3 meetrit (pole mõõtnud). Ja nüüd väike häda, üle 62 % S näitaja ei tõuse, Q on stabiilselt 100%. Tundub, et suund on enam-vähem OK, aga täiuslikkusest jääb midagi vajaka... Ilmselt siis ikkagi kõrgust??? Imelik on see, et sarvedega toaantenn 2. Korrusel võtab 100%-liselt, aga mulle ei meeldi "sarved" toas.
Saatjaks Koeru. Tallinn on täiesti välistatud.

Kes mäletab mu pusimist selle 110 panniga, siis pean märkima, et sain selle panniga ka muud kola kaasa, kaks Triaxi antennivõimendit, üks sisene, teine väline. Sisemine vist on kutupiilu, sest vläbi võimendi signaali vastuvõtt ei parane. Ikka 62%Ja aru ei saa, kas sisemine võtab voolu sisse või mitte. Tegemist lihtsalt sisetingimustes kasutatava valge karbiga, mis mõeldud kuni 860 Mhz vastuvõtuks.
Peab muidugi, välise mastivõimu kah ära proovima...

Aga üldiselt, mida teha selleks, et saada signaalitugevust vähemalt 70%-le? Muidugi turgatas mulle nüüd pähe et see välisantenn asub 90-se offseti all, vahemaa umbes 50cm, kas võib olla loogiline et pann kujutab endast takistust? Iskra on ju üle 60cm pikk ja ulatub pannist üle.
62% kannatab tegelikult millegipärast täitsa vaadata, asi pigem põhimõttes, et signaal võiks olla paremate näitajatega. Kas maapealse digi puhul on need S ja Q näitajad väga märkimisväärsed? Sati puhul ju alla 50% hakkab asi "käest ära minema". Või pole mul põhjust muretseda kuni pilt ei ruuduta?

Tehtud korduv otsing ja nüüd leidis kokku 8 kanalit, France24 loeb kaks korda sisse, ilmselt mingil põhjusel mõnelt teiselt sageduselt. Pean üle kontrollima, milliselt.

Veel üks küsimus oleks, kas on olemas sarnaselt Enigma Signal Meterile mingit androidipõhist appi, millega DVB-T signaali mõõta antenni häälestamisel? Esimene katse selles vallas läks metsa, enamik google playst saadaolevad appid olid asukohamaapõhised. Universaalset, mis sõltumata asukohast kanaleid sisse loeks, ei leidnud, mõtlesin et ehk on olemas mõni androidi app, mis üle wifi telerist signaali andmeid loeb, sarnaselt E2-le, aga vist pole sellist? Tüütu on igakord kui antenni keerad, käia vaatamas kuidas signa kvaliteet/tugevus muutuvad- menüüaken on aktiivne ka max võib-olla 1-2 minutit, seejärel, ilmselt ekraani sissepõlemise vältimiseks, kustub ise automaatselt- tuleb uuesti minna manuaalotsingu menüüsse...
odavat rahvamassidele mõeldud DVB-T Signal finderit vast on mõttetu otsida (sarnaselt Satfinderile)??? :lol: :roll: selliseid vist ei tehta? Vabandan, kui mõni küsimus tobe tundus, aga DVB-T vasttuvõtt välisantenniga on minu jaoks uus teema, pole varem kokku puutunud...

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

Re: DVB-T MUX1 vastuvõtt Koeru saatjalt.

PostitusPostitas Henkka » 07:58, 25 Aug 2013

Sul pole ju probleemi,
DVB-T puhul on nii et kui Q on 100 , siis võib S olla mida iganes, peaasi et pilt on ekraanil.
Ja ülitõenäoliselt ta siis ei ruuduta.
Seega muretsed ülearu.
AX HD61 4K ; AX HD51 4K ; LG OLED65B8PLA; LG OLED55EG9A7V ; T90 0,8W; 4,8E; 9E; 13E; 16E; 19,2E; 23,5E; 28,2E; 31,5E; 36E

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: DVB-T MUX1 vastuvõtt Koeru saatjalt.

PostitusPostitas Energizer » 12:57, 25 Aug 2013

Tänud, Henkka! Ma proovin veelkord. Tekkis aga siiski teine küsimus-miks signaalijagaja vahelepanek signaali nii alla viis? mõtlesin seda antenni kahele telerile jagada ja sii sai 62%-st 30%. ma proovin uuesti ja korralikumalt ühendused teha-ehk iec papa pistikud olid kehvalt otstesse keeratud, kasutasin neid keeratavaid kiirsulguriga variante.

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

Re: DVB-T MUX1 vastuvõtt Koeru saatjalt.

PostitusPostitas Henkka » 13:24, 25 Aug 2013

Iga signaali jagamine kaheks annab vähemalt 3 dB võrra väiksema (reaalselt pigem 4-4,5 dB) signaali jagaja väljundites.
Palju see Sinu teleka protsentides teeb, ei oska ma küll öelda.
Ja üldse pole need teleka S näidud mõeldudki mingi mõõteriista osa täitma, pigem on need
lihtsalt vastuvõetava signaali ligikaudse oleku info edastamiseks.
AX HD61 4K ; AX HD51 4K ; LG OLED65B8PLA; LG OLED55EG9A7V ; T90 0,8W; 4,8E; 9E; 13E; 16E; 19,2E; 23,5E; 28,2E; 31,5E; 36E

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: DVB-T MUX1 vastuvõtt Koeru saatjalt.

PostitusPostitas Energizer » 00:24, 26 Aug 2013

Suur tänu! Lõpptulemus on siiski see, et jään sarvede juurde. Põhjuseks see, et sarvedega toantenn+ antennijagaja koosluses pole põhimõtteliselt absoluutselt mingit signaalikadu, kui uskuda numbreid, mida teleri S ja Q näitavad.. :roll: . Sellele tuginedes peaks kehvemate ilmadega siiski pilt ees olema. Krt välisantenn oleks võinud ka ostmata jääda aga noh...ehk leiab kunagi kasutust...

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 80 külalist