Eesti üleminek maapealsele digi-tv'le ja kuhu edasi....

Foorum terrestiaalse digi-tv teemadel
Kasutaja avatar
dreamants
Digivanake
Postitusi: 1116
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Õlletehase lähistel
    unknown unknown
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Eesti üleminek maapealsele digi-tv'le ja kuhu edasi....

PostitusPostitas dreamants » 17:39, 15 Apr 2012

humanoid kirjutas:
tigekala kirjutas:
humanoid kirjutas:Venelased on valmis saamas sati peal täiesti uut standardit...

smile133 Venelased ?
Need jobud teevad ainult suuga suure linna, käega ei tee kärbsepesagi =
Väidetavalt 10 miljonilise klientuuriga Tricolor TV, alles praegu juurutab esimesi HD kanaleid.
Umbes sama suure ( vähe suurema) klientuuriga Sky UK-l, olid HD kanalid olemas juba 2006/2007. aastal.


Kui leian algallika üles annan teada. See ei ole minu väljamõeldis. :!:

Tsiviliseeritud maailmas ilma algallikale viitamatta suurt ei lahmita. Niimoodi võib kurat teab mis kokku keerutada.

svenlange
Edasijõudnu
Postitusi: 58
Liitunud: 10:50, 14 Aug 2008
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Eesti üleminek maapealsele digi-tv'le ja kuhu edasi....

PostitusPostitas svenlange » 01:00, 24 Apr 2012

Kogu jama on vist selles, et tegelikult on SD natukene liiga hea resoga. Oleks ta 20-30% kehvem, oleks kõik HD järjekorras ja erafirmad teenust pakkumas. Kahjuks on aga SD piisavalt hea, et pilti edastada, ning inimestele on hoopis olulisem sisu. Seega HD jääb vaid helesiniseks unistuseks. Küsisin mitte kauges minevikus ühelt ETV tehnilise poolega veidi kursis olevalt inimeselt, et millal HD AK tuleb ? mitte enne 5 aastat ! Seda, et kanal2 või TV3 hakkaks enne seda HD signaali saatma ... on vist kõigile selge, et ei juhtu iial. Nii et mina naudin oma analoog kaablit koos kineskoobiga edasi(kaablis analoog cut-offi ei tule nagu teada) ja oskan tunda vaid kahjurõõmu kõigi metsatalude HD telekate üle, mis viimasel 5 aastal on suures digi-hd-boomis ostetud.

siil udus
DigiTVfänn
Postitusi: 756
Liitunud: 02:27, 21 Juun 2008
    unknown unknown
On tänatud: 15 korda

Re: Eesti üleminek maapealsele digi-tv'le ja kuhu edasi....

PostitusPostitas siil udus » 02:31, 24 Apr 2012

svenlange kirjutas:Küsisin mitte kauges minevikus ühelt ETV tehnilise poolega veidi kursis olevalt inimeselt, et millal HD AK tuleb ? mitte enne 5 aastat ! ... oskan tunda vaid kahjurõõmu kõigi metsatalude HD telekate üle, mis viimasel 5 aastal on suures digi-hd-boomis ostetud.

Võibolla need "metsatalude HD telekad" on ostetud bluray filmide vaatamiseks..., või siis sellepärast, et muud polegi osta.

ERR plaanidest loe siit (kah mitte kauge minevik. Eilne on-line küsitlus)
http://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic ... sc&start=0

Üks tsitaat kah abiks
Vastavalt ERR'i arengukavale 2013-2016 on plaan selline:
2014. aastal edastab ERR paralleelselt ühte teleprogrammi HD-kvaliteedis eeldusel, et edastamiskulud kaetakse partnerite poolt. Saated, mis on toodetud SD-kvaliteedis, salvestatakse ümber HD-standardisse.

ERR arengukava: http://err.ee/files/ERR_arengukava_2013-2016.pdf

Kasutaja avatar
dreamants
Digivanake
Postitusi: 1116
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Õlletehase lähistel
    unknown unknown
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Eesti üleminek maapealsele digi-tv'le ja kuhu edasi....

PostitusPostitas dreamants » 06:23, 24 Apr 2012

siil udus kirjutas:Võibolla need "metsatalude HD telekad" on ostetud bluray filmide vaatamiseks..., või siis sellepärast, et muud polegi osta.

Elan ka metsa sees ja oma äsjakustunud 40"-se HD-ready ostsin juba siis kui eetri kaudu polnudki midagi vaadata sest esialgu polnud huvigi (mõtlen HD'd). Ostsin ta kohe peale seda kui olin omale HD videokaamera muretsenud, milleks oli esimene Sony kõvakettaga mudel. Nii, et on ka muid variante, millekss ostetekse. Nüüd on juba ka võimalusi muud vaatamiseks leida, elad sa paksu metsa sees või kõledal Lanamäel, ETV HD kanali järgi pole minul küll mingit otsest igatsust. Käkerdagu rahulikult edasi oma SD'd, milleks mulle see HD kui pole eriti midagi vaadatagi, vähemalt mulle ei paku huvi seebid ja muu sarnane jura.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
Zuumbox
Digivanake
Postitusi: 2054
Liitunud: 11:54, 20 Jaan 2008
Asukoht: Saue
    unknown unknown
On tänanud: 53 korda
On tänatud: 30 korda

Re: Eesti üleminek maapealsele digi-tv'le ja kuhu edasi....

PostitusPostitas Zuumbox » 08:30, 24 Apr 2012

Saated, mis on toodetud SD-kvaliteedis, salvestatakse ümber HD-standardisse.

See on asi, mis minu pähe kohe kuidagi ei mahu. Kas siis HD striimi vahele SD ei saa üle kanda? Või miks seda üldse tegema peab, kui ka SD striim alles jääb? Pealegi selline "ülesupitamine" ei anna ju midagi juurde, pigem teeb pildi kvaliteedi veel sitemaks smile195
DVB-T: ZuumboxHD & Sony32W4000; DVB-T2: Golden Media Mania 3 HD; antenn 21...69 17dB, kõrgus 45+11 m; võimendi AD20-1,9/AMT; suund Espoo

svenlange
Edasijõudnu
Postitusi: 58
Liitunud: 10:50, 14 Aug 2008
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Eesti üleminek maapealsele digi-tv'le ja kuhu edasi....

PostitusPostitas svenlange » 09:43, 24 Apr 2012

Võibolla on ETV poliitika siis muutunud. Minu allikas polnud ametlik, seega ei saa edasi kommenteerida. Eks tulevik näita, kas 2 aasta pärast siis on HD kanal olemas või ei. Sellega olen päri, et HD telekaga on muudki teha, kui HD TVd vaadata. Ise vaatan oma HD salvestisi siiani siiski arvuti ekraanilt. SD HD sse konventeerimine on omaette teema. Ilmselt on stuudio materjal nii hea, et mingit upscalemist kannatab. Teisalt on võimalik kõik filmilindi kujul olevad asjad HDsse üles võtta - kole suur töö loomulikult.....kuid nende inimeste üle naeran ikka edasi, kes digipöörde hirmus endale 40 tolli teleka ostsid. Nagu juba öeldud siin foorumites korduvalt - pole need need, kes teeksid sisuliselt vahet, mis asi see HD, HDMI, DVB-T ja 1080p ikka tegelikult on - peale selle, et nad on kõik teleka serva peale kirja pandud, selle võrra teleks kalliks tehtud ja pilt ebameeldivalt suureks, kust nüüd on seda va SD signaali kehva vaadata (pakkimiartifaktid jne.).

Kasutaja avatar
andyman
Entusiast
Postitusi: 132
Liitunud: 12:51, 21 Apr 2008
Asukoht: Tln
    unknown unknown
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Eesti üleminek maapealsele digi-tv'le ja kuhu edasi....

PostitusPostitas andyman » 15:35, 24 Apr 2012

Ma küll ei ütleks et 40 tolli telekas ebameeldivalt suur oleks. Pigem peale 40 tollise teleka vaatamist tundub 32 tollise pilt ebameeldivalt väike (eriti kui mustad ribad üleval ja all).
Kes metsatallu omale digiteleka ostis, pääses digiboksi ostust. Ja kui telekas full HD, siis osteti just perspektiivitundega. Ise ostsin ka mõni kuu tagasi uue teleri ja tahtsin, et oleks DVB-T2 tuuner ka sees (aga hinnavahe tavateleriga oleks olnud ebamõistlikult suur).
Kaablis kohustuslik digipööre jäi ära, aga siin keegi kirjutas, et nt Starman üritab analoogtv-d oma kaablis välja suretada (programmivaliku piiramine). Kui tahaks Starmani analoogpaketiga liituda, siis huvitav, kas saaks...

svenlange
Edasijõudnu
Postitusi: 58
Liitunud: 10:50, 14 Aug 2008
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Eesti üleminek maapealsele digi-tv'le ja kuhu edasi....

PostitusPostitas svenlange » 22:11, 24 Apr 2012

Kusjuures Starmaniga on nii (olen ise analoogi klient), et jah suretavad kanaleid ja tõstavad samal ajal hinda EUR kaupa. Kui ma nii pool aastat tagasi küsisin Starmanist, et kas ma saan analoogi paketti vahetada (mitte liituda), siis öeldi, et ei saa. Pead ostma endale vastava digi paketi (mida ei kasuta siis) ja sellega kaasneb analoogkanalite teatud valiku edasi saatmine minu telekasse (pannakse filter). Nüüd aga (vist märtsis) oli uus poliitika - võib paketti vahetada küll, kuid vahetus maksab 9 EUR. Noh STV pakkus tasuta liitumisega minimaal paketti 2,5 EUR (analoog). Seega ma STVsse ilmselt varsti, sest Starmani analoogi pakett on jäänud väga vaeseks ja hind kole kallis (täis pakett 11 eur, minimaalne 6 EUR) ja mina kasvanud suureks. Pole aega vaadata enam midagi peale AK ja pealtnägija.

Kasutaja avatar
jaanus-
DigiTVfänn
Postitusi: 545
Liitunud: 15:53, 04 Sept 2010
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Eesti üleminek maapealsele digi-tv'le ja kuhu edasi....

PostitusPostitas jaanus- » 22:48, 24 Apr 2012

6 on kallis? elion pakub alates ~9 eurist minimaalselt ainult telekas 17 kanalit!!! veab siis kui on veel stv odavus ka valida aga enamusel on ainult zuum või elion veidi odavamad kui viasat!
elu koosneb üllatustest

Kasutaja avatar
andyman
Entusiast
Postitusi: 132
Liitunud: 12:51, 21 Apr 2008
Asukoht: Tln
    unknown unknown
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Eesti üleminek maapealsele digi-tv'le ja kuhu edasi....

PostitusPostitas andyman » 10:18, 25 Apr 2012

Korrusmajades võiks üldse uuesti kasutusele võtta ühisantennisüsteemid. Praegu tundub, et enamik on kaablioperaatoritele üle läinud. Milleks peaks ETV, Kanal 2 ja TV 3 vaatamiseks millegagi liituma. Ise vaatan rõdule pandud traadijupiga, jagan signaali 4 teleka vahel ja mingit võimu vahel pole. FTA kanalite signaal HD zuumboxis on peale jagamist veel 94%, zuumil 74 ja 64 %. Seega saaks signaali jagada veelgi rohkemate telerite vahel ja isegi võimendit pole vaja. Mul muidugi otsenähtavus teletorniga (15 km). Suvilas om mul nt zuumil signaalitugevus mingi 34% ja häireid telepildis pole.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 67 külalist