Digielu ilu?

Foorum terrestiaalse digi-tv teemadel
kalles
Uudistaja
Postitusi: 4
Liitunud: 18:37, 23 Dets 2008
    unknown unknown

Digielu ilu?

PostitusPostitas kalles » 00:24, 01 Mai 2010

Sai soetatud SONY KDL-40EX402 40 tolline FullHD teler. No et Digielu ilu nautida. Eelmine teler oli keskmise suurusega Philips. Sisenditeks siis Elioni digi-tv, tavaline eetridigi , analoogtv ja jumal tänatud et ka üks DM500s. Ilma Dreamita oleks küll 300% mahavisatud raha olnud. Väiksema telekaga nagu eriti aru ei saanudki millise sita sisse astumine see Eesti digirevolutsioon on. Krt kuidas ajab vanduma see ruuduline hägune pilt ja ega eriti aru ka pole saada, et kumb see jubedama kvaliteediga on kas Elion või Levira kräpp. Elioni oma vist ikka sitem siiski. Pole küll mingi maksimalist aga salajas lootsin, et ehk tänu digi tv-le saavad ka Eesti kanalite pildid kvaliteedilt sarnaseks kasvõi Vene NTVle. Aga pettumus on suur ja Pihelil kui Eesti digi eestkiitjal võtaks küll midagi maha. No ei saa ma aru kus ja milles see progress siis on, kui pildi kvaliteet on kehvem kui enne vana teleriga. See et meil on nüüd EPG ja see et nüüd on võimalik ühte muxi kurat teab palju kanaleid toppida pole telerivaatajale vist piisav argument digitv kiituseks. Jälle taheti parimat aga välja tuli tavaline Eesti digiretsept.

Küsimus ka: Kas paljukirutud Viasati Eesti programmid on kvaliteedilt paremad kui maised variandid?
Vabandage, kui kedagi-midagi solvasin, aga lihtsalt läks midagi keema sees...

Kasutaja avatar
mustkass
Dissident
Postitusi: 6959
Liitunud: 22:25, 14 Juul 2003
Asukoht: Fellin
    unknown unknown
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 57 korda

Re: Digielu ilu?

PostitusPostitas mustkass » 01:30, 01 Mai 2010

Sita teleka ostsid,muud ei midagi või pole sa veel kõike seadeid jõudnud korralikult ära timmida.Muideks Elioni pilt on aga üleüldse kõikidest eesti digikanalite pakkujatest k.a. dvb-t üks parimaid pildikvaliteedilt.Samas ma pole ka Sonydega eriti tuttav,aga vast oleksid pidanud enne nõu küsima ja plasmade poole ehk piiluma.Veel üks asi kui see sul esimene nn. õhuke teler siis selle vaatamisega harjumus võtab ka muidugi enne veits aega.Samas ma ei väida et osad filmid on küll viletsama kvaliteediga kui koobi peal,aga nii on see kõikide "õhukestega" olgu ta siis plasma või lcd.
AmikoViper4K Dreambox 9004K Vu+Solo4K Philips21:9 LGOLED3D4K55950V LGOLED3D4K65C6D
T90 T85 1,8 1,0 0,8x3 0,9x4
90E 85E 75E 60E 56E 55E 53E 51,5E 50E 46/45E 42E 40E
39E 36E 30,5E 28E 23.5E 21,6E 19,2E 16E 13E 10E 9E 7E
3E 4.8E 1.0W 4W 14/15W 22W 30W


Pilt

Kasutaja avatar
kreisi
DigiTVfänn
Postitusi: 703
Liitunud: 02:00, 07 Veebr 2007
Asukoht: Tallinn Kalamaja
    unknown unknown

Re: Digielu ilu?

PostitusPostitas kreisi » 01:48, 01 Mai 2010

mustkass kirjutas:Sita teleka ostsid,muud ei midagi või pole sa veel kõike seadeid jõudnud korralikult ära timmida.Muideks Elioni pilt on aga üleüldse kõikidest eesti digikanalite pakkujatest k.a. dvb-t üks parimaid pildikvaliteedilt.Samas ma pole ka Sonydega eriti tuttav,aga vast oleksid pidanud enne nõu küsima ja plasmade poole ehk piiluma.Veel üks asi kui see sul esimene nn. õhuke teler siis selle vaatamisega harjumus võtab ka muidugi enne veits aega.Samas ma ei väida et osad filmid on küll viletsama kvaliteediga kui koobi peal,aga nii on see kõikide "õhukestega" olgu ta siis plasma või lcd.

millele põhineb su väide elioni pildi headusest???
kasutasin samaaegselt elioni ja stv dvb-c ja elion jäi alla nii pildi kvaliteedis kui vigade sageduses :)
ERR

Kasutaja avatar
Filmix
Entusiast
Postitusi: 499
Liitunud: 03:00, 24 Apr 2007
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 3 korda

Re: Digielu ilu?

PostitusPostitas Filmix » 01:58, 01 Mai 2010

Ei tea jah, kuda seda Elioni pilti kiita saab :? Mul üks tuttav (ise töötab Elionis) omab täpselt sama marki Sony 40 tollist LCD telekat, kui mul. Minu pool Viasati eesti kanalite pilte vaadates ei jõua ta ära kiruda, et millist sitta pilti ta oma Elioni digi-tv'st peab vaatama :) Mina muidugi ei pea ka Viasati pilti kvaliteetseks, aga parem ikka, kui maapealsed alternatiivid. See juba ammu teada asi, et kui põhiliselt vaadatakse kohalikke SD kanaleid, siis on plasma etem - silub veidi neid ruute. Ühesõnaga oskab sitast saia teha :) Samas satilt tulevate korraliku kvaliteediga HD kanalite puhul, meeldib mulle isiklikult LCD kirgas ja terav pilt rohkem. LCD näitab täpselt nii kvaliteetset pilti, kui talle sisse söödetakse - kui ikka sisse tuleb ainult ruudu meri, siis täpselt seda sa ka näed. Ruudumere puhul plasma abiks :wink: Ja telepildi vaatamiseks tuleks võimalusel HD Ready telekas võtta, mitte Full HD :idea: Viimane soovitus pole küll määrava tähtsusega. Lihtsalt Full HD ei anna telepildi puhul midagi juurde.
Vu+ Solo 2 - 0.8W ; 4.8E ; 9.0E ; 13.0E ; 19.2E - Triax 110

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
pannkook
Entusiast
Postitusi: 168
Liitunud: 13:28, 21 Sept 2008
Asukoht: Tartu
    unknown unknown

Re: Digielu ilu?

PostitusPostitas pannkook » 07:58, 01 Mai 2010

kalles kirjutas: Krt kuidas ajab vanduma see ruuduline hägune pilt. pettumus on suur ja Pihelil kui Eesti digi eestkiitjal võtaks küll midagi maha. No ei saa ma aru kus ja milles see progress siis on, kui pildi kvaliteet on kehvem kui enne vana teleriga. See et meil on nüüd EPG ja see et nüüd on võimalik ühte muxi kurat teab palju kanaleid toppida pole telerivaatajale vist piisav argument digitv kiituseks. Jälle taheti parimat aga välja tuli tavaline Eesti digiretsept.

Ega see Pihel ise neid saateid ei tee. Põhimõtteliselt ongi digiTV puhas sõnnik. Areneda on ikka tohutult. See, et mõni telekas suudab natuke pilti söödavamaks siluda ei ole minu arust argument.
Aga selle ''progessi'' suhtes olen ma sama meelt. Hetkel jõuga peale suruda, toores asi on küll liiast.
See oleks nagu Kõikide opsyside ära keelamine. Homsest kasutavad kõik Vistat :lol:

Kasutaja avatar
mustkass
Dissident
Postitusi: 6959
Liitunud: 22:25, 14 Juul 2003
Asukoht: Fellin
    unknown unknown
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 57 korda

Re: Digielu ilu?

PostitusPostitas mustkass » 08:08, 01 Mai 2010

Ei oskagi midagi kosta selle peale miks te Elioni pildiga rahul pole,ise Elioni Viasati paketti ei vaata pole tellinud,aga teiste kanalitega võib ju üldjoones rahule jääda,muidugi oleneb kõik ka saatest,filmidest kuda ja mis formaadis neid edastatakse paraku jah õhukesed telerid ei kannata seda välja kui pilt viletsam koop küll.Aga muidugi oleneb ju väga palju telekast endast ka.Mul on hea võrdlus oma 7862 Philipsiga mis juba 3 aasta tagune mudel,emale sai ostetud alla korrusele37 tolline 5 seeria Philips ja pilt on parem kui minu omal,vot aeg on vahepeal edasi läinud ja selle5 seeria pilt on tõesti väga puhas ja selge tavaantenniga DVB-T on seal praegu järel proovisin ka Elioniga ja mina küll aru ei saa et Elioni pilt sitt on.Kaabel tv-ga kogemused puuduvad kuna eramajja minu kanti nad lihtsalt ei ulatu.
AmikoViper4K Dreambox 9004K Vu+Solo4K Philips21:9 LGOLED3D4K55950V LGOLED3D4K65C6D
T90 T85 1,8 1,0 0,8x3 0,9x4
90E 85E 75E 60E 56E 55E 53E 51,5E 50E 46/45E 42E 40E
39E 36E 30,5E 28E 23.5E 21,6E 19,2E 16E 13E 10E 9E 7E
3E 4.8E 1.0W 4W 14/15W 22W 30W


Pilt

Kasutaja avatar
peeter3000
Digivanake
Postitusi: 8113
Liitunud: 02:00, 15 Nov 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 132 korda
On tänatud: 180 korda

Re: Digielu ilu?

PostitusPostitas peeter3000 » 08:25, 01 Mai 2010

EX402 telerit ei soovita küll osta (pilt eriti nutune..)
Kui osta Sony ,siis alates EX500-st.
DVB-T/T2:Eesti-SoomeDigi/ DVB-C:Starman HD/DVB-S: Mabo 125x140cm/TBS5922

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14432
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 116 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Digielu ilu?

PostitusPostitas tigekala » 08:43, 01 Mai 2010

kalles kirjutas:Küsimus ka:
Kas paljukirutud Viasati Eesti programmid on kvaliteedilt paremad kui maised variandid ?
Sa vist pead silmas pildikvaliteeti... On. Ja veel parem on pildikvaliteet Viasat skandinaavial.
Sati pealt tulevate HD kanalite pildikvaliteedist, ei tasu rääkidagi.
kalles kirjutas:... ja jumal tänatud et ka üks DM500s. Ilma Dreamita oleks küll 300% mahavisatud raha olnud.
Sul tuleb ka tuunerit uuendada > DM500HD, DM800HD PVR või DM8000HD PVR.

Kasutaja avatar
Catfish
Edasijõudnu
Postitusi: 31
Liitunud: 16:30, 11 Dets 2009
Asukoht: Läänemaa
    unknown unknown

Re: Digielu ilu?

PostitusPostitas Catfish » 10:32, 01 Mai 2010

tigekala kirjutas:Sul tuleb ka tuunerit uuendada > DM500HD, DM800HD PVR või DM8000HD PVR.


Soovitaks ka see investeering ruttu ära teha. Filmide puhul ei ole erinevus nii meeletu, kuid loodussaated jms. BBC, Animali, History, NG, Discovery Showcase pealt on ikka täielikuks maiuspalaks silmale, sporti on ka muidugi lahe HD-na vaadata.

Kasutaja avatar
peeter3000
Digivanake
Postitusi: 8113
Liitunud: 02:00, 15 Nov 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 132 korda
On tänatud: 180 korda

Re: Digielu ilu?

PostitusPostitas peeter3000 » 10:36, 01 Mai 2010

Catfish kirjutas:
tigekala kirjutas:Sul tuleb ka tuunerit uuendada > DM500HD, DM800HD PVR või DM8000HD PVR.


Soovitaks ka see investeering ruttu ära teha. Filmide puhul ei ole erinevus nii meeletu, kuid loodussaated jms. BBC, Animali, History, NG, Discovery Showcase pealt on ikka täielikuks maiuspalaks silmale, sporti on ka muidugi lahe HD-na vaadata.

..siis saab ka EX402-st päris ok pildi..
DVB-T/T2:Eesti-SoomeDigi/ DVB-C:Starman HD/DVB-S: Mabo 125x140cm/TBS5922

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 72 külalist