Antenn

Foorum terrestiaalse digi-tv teemadel
Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: Antenn

PostitusPostitas valgekotkas » 20:39, 14 Sept 2013

sanders kirjutas:Minu katsetused näitasid, et kui varjestussukk alles jätta ja allapoole kaablile peale tõmmata, sai parema tulemuse. Proovisin ka T kujuliselt - kaabli soon ühele ja varjestus teiele poole, tulemus oli samuti parem kui äralõigatud varjestusega.
jah T kujuliselt ongi kõige suurem efekt - sa moodustasid antennile vastukaalu ehk ekraani ;)
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

Re: Antenn

PostitusPostitas Henkka » 20:42, 14 Sept 2013

sanders kirjutas:Minu katsetused näitasid, et kui varjestussukk alles jätta ja allapoole kaablile peale tõmmata, sai parema tulemuse. Proovisin ka T kujuliselt - kaabli soon ühele ja varjestus teiele poole, tulemus oli samuti parem kui äralõigatud varjestusega.


Pigem muutus Sinu "antenni" asukoht erinevate katsetuste käigus.
Aga muidugi võib selle varjestussukaga teha mida iganes ja ka tegemata jätta, peaasi et lõplik tulemus tegijat rahuldab.
AX HD61 4K ; AX HD51 4K ; LG OLED65B8PLA; LG OLED55EG9A7V ; T90 0,8W; 4,8E; 9E; 13E; 16E; 19,2E; 23,5E; 28,2E; 31,5E; 36E

sanders
DigiTVfänn
Postitusi: 638
Liitunud: 15:25, 10 Veebr 2013
Asukoht: Põhja-Saaremaa
    unknown unknown
On tänanud: 31 korda
On tänatud: 26 korda

Re: Antenn

PostitusPostitas sanders » 21:31, 14 Sept 2013

Henkka kirjutas:
sanders kirjutas:Minu katsetused näitasid, et kui varjestussukk alles jätta ja allapoole kaablile peale tõmmata, sai parema tulemuse. Proovisin ka T kujuliselt - kaabli soon ühele ja varjestus teiele poole, tulemus oli samuti parem kui äralõigatud varjestusega.


Pigem muutus Sinu "antenni" asukoht erinevate katsetuste käigus.

Ei muutunud, mul toas ainult üks koht ongi nii hea, paarkümmend sentimeetrit kõrval on signaal juba oluliselt nõrgem ja poole m kaugusel on 0. Kohalik rahvas imestab, et antennita vaatan, naabritel kõrged antennid katusel ja üks naabritest ei saagi signaali kätte, ju see mingi anomaalia on ses kohas.

Kasutaja avatar
erxxx
Edasijõudnu
Postitusi: 30
Liitunud: 02:00, 12 Dets 2006
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
Kontakt:

Re: Antenn

PostitusPostitas erxxx » 22:11, 14 Sept 2013

Mul selline pull Tallinnas, Kalamajas, et RG6 kaabliga 98% pilt ees, aga ühegi toaantenniga pole kigilähedastki tulemust saavutanud. Aknad vaatavad rootsi poole ja kaabliga katusele pääsemine on pehmelt öeldes problemaatiline.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

Re: Antenn

PostitusPostitas Henkka » 23:26, 14 Sept 2013

sanders kirjutas:
Henkka kirjutas:
sanders kirjutas:Minu katsetused näitasid, et kui varjestussukk alles jätta ja allapoole kaablile peale tõmmata, sai parema tulemuse. Proovisin ka T kujuliselt - kaabli soon ühele ja varjestus teiele poole, tulemus oli samuti parem kui äralõigatud varjestusega.


Pigem muutus Sinu "antenni" asukoht erinevate katsetuste käigus.

Ei muutunud, mul toas ainult üks koht ongi nii hea, paarkümmend sentimeetrit kõrval on signaal juba oluliselt nõrgem ja poole m kaugusel on 0. Kohalik rahvas imestab, et antennita vaatan, naabritel kõrged antennid katusel ja üks naabritest ei saagi signaali kätte, ju see mingi anomaalia on ses kohas.


Ei ole miskist anomaaliat.
Lihtsalt on tavalised paljukordsed peegeldused.
Ning julgen ennustada et talve ning lume saabudes võib see "sooduskoht" jälle natuke nihkuda.. nii paarkümmend sentimeetrit (võibolla, aga võibolla ka mitte)
AX HD61 4K ; AX HD51 4K ; LG OLED65B8PLA; LG OLED55EG9A7V ; T90 0,8W; 4,8E; 9E; 13E; 16E; 19,2E; 23,5E; 28,2E; 31,5E; 36E

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 30 külalist