Maapealne digitv maapiirkondades ?

Foorum terrestiaalse digi-tv teemadel
Kasutaja avatar
goodeye
Edasijõudnu
Postitusi: 54
Liitunud: 03:00, 02 Okt 2006
    unknown unknown

Re: Maapealne digitv maapiirkondades ?

PostitusPostitas goodeye » 01:00, 03 Okt 2009

mis ma selle a-linki junni kohta oskan ütelda. endal sellega ka aind jama. seda pulka mina ei soovita. windowsis ei taha töödata, linuka all käib kui kellavärk(kusjuures Q on 0%!!! ja S on 11-15%!!!)

klaabu
Edasijõudnu
Postitusi: 93
Liitunud: 00:22, 29 Sept 2003
    unknown unknown

Re: Maapealne digitv maapiirkondades ?

PostitusPostitas klaabu » 21:16, 03 Okt 2009

Kui ma sinu andmed googlisse panin 69 km Valgjärve mastist ja u 15 km Peipsi järvest ning lisasin mastid, siis mulle tundub, et sinu ja Valgjärve vahele jääb täpselt Soinaste mast. Ei ole küll kõrgsageduse pets aga see võibki olla põhjuseks miks sa signaali Valgjärvelt ei saa ja 10km eemalt tuleb.
Huvitav on see et miks sa Koerust signaali ei saa. Ise olen pannud 57 km Koeru mastist Triaks Unix 52 el. 4 korruse kõrguselt ja saanud 1. mux-i ProgDVB ja Avermedia pulgaga S:83% ja Q:100%. Tõsi küll teisepool Koeru masti
Sul pole õigusi, et siin postituses manuseid näha

digitamees
Uudistaja
Postitusi: 11
Liitunud: 23:04, 01 Okt 2009
    unknown unknown

Re: Maapealne digitv maapiirkondades ?

PostitusPostitas digitamees » 21:58, 03 Okt 2009

Klaabu mõttel jumet. Samas küsin, et Soinaste pidi ju vertikaalpolarisatsiooniga olema, et mitte segada teisi ? Naljakas oli see, et isegi spetsialistid seda ei teadnud ja Tartus oli jupp segadust kuna antenne paigaldati kenasti hor.polarisatsiooni omasid ning imestati, et mis jama.
Kui kaardil kriips tõmmata minu ja Valgjärve vahel siis Tartu päris sellele joonele ei jää kuid ma ei tea kas see just mõjuv argument.
Otsustasin minna (kui torm pikali ei puhu) homme nö. enda asukohast paar km eemale ja proovida siis levi olemasolekut. Mõte selles siis, et saada sellest metsast eemale. Mul selline arusaam, et kasutaja "elit" räägib sama juttu mis mu füüsikaõpetaja kunagi koolis. Selles mõttes, et mõlemal õigus. Kogun veel infot hoolega ja katsetan. Juba hakkasin mõtlema kuidas sellist 25m teleskoopantenni tegema hakata. On kellelgi kogemusi või näpunäiteid ? Peaks teine ju ümber telje pööratav olema ning vist ka vantidega emakese maa küljes kinni.

Kasutaja avatar
elit
Digivanake
Postitusi: 2550
Liitunud: 02:00, 11 Jaan 2007
    unknown unknown
On tänatud: 8 korda

Re: Maapealne digitv maapiirkondades ?

PostitusPostitas elit » 22:30, 03 Okt 2009

Soinaste oma V-ga ei tohiks kuidagi mõjutada vastuvõttu Valgjärve H-lt juba erinevate polarisatsioonide tõttu, kuigi sagedused on samad.

Pealegi on Soinaste saatjad ülinõrgad võrreldes Valgjärvega. Ka ei ole sirgjoont, et Soinaste mast ise varjutaks mehaaniliselt.

Samuti kinnitab Soinaste mittemõju see, et nagu teema algataja kirjutas, et 10 km Valgjärvele lähemal on pilt korralikult ees, kuigi seal on Soinaste mõju tunduvalt suurem tema läheduse tõttu (kui probleemses asukohas).
Nagu aru saan, ei ole seal isegi üldse täheldatud Soinaste mõju Valgjärve saadete Q-le, mis kõigepealt pidanuks ilmnema.

S ei peaks vastuvõtu asukohas langema nulli (meenutage ülilevi!). Teda lihtsalt ei ole (sõltumata Soinastest).

Põhjust tuleks siiski otsida metsa mõjust st. leida umbes sama kaugel koht, kus mets ega midagi muud ei varjuta. See proovikoht võib olla ka künka/kõrgendiku/kõrge ehitise otsas, mis kinnitaks otsenägevuse tähtsust nõrga signaali puhul, kus pole ka võimalust peegeldunud laine püüdmiseks.

Eriti huvitav oleks proovida vastuvõttu kohas, kus see oleks võimalik nii Soinastelt kui ka Valgjärvelt. Sealt saadav vahetu võrreldav kogemus "paneks asjad paikka". (Kas üks segab teist või mitte).

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
roska
Digivanake
Postitusi: 1091
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Eesti
    unknown unknown
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 199 korda

Re: Maapealne digitv maapiirkondades ?

PostitusPostitas roska » 11:43, 04 Okt 2009

Soinaste saatjad on mõeldud ikka Tartu linna teenindamiseks. Võimsused on nii väikesed, et üle 10 km Soinaste levida ei tohiks.

digitamees
Uudistaja
Postitusi: 11
Liitunud: 23:04, 01 Okt 2009
    unknown unknown

Re: Maapealne digitv maapiirkondades ?

PostitusPostitas digitamees » 20:04, 04 Okt 2009

Niisiis armsad sõbrad kes te minu murele kaasa elasite ja hüva nõuga toeks olite- Teatan avalikult, et vahetan tänasest oma kasutajanime "Digigamees" vastu !!!
Saatuslikuks osutus siiski Koeru mast ning vaatamata müstilisele minu antenni kõrguse langetamisele 2,0m- näen kenasti kõiki kuute (veel)tasuta pakutavat Eesti kanalit.
Special thanks to "Valgekotkas " ja "Elit" kes innustasid mind veel ja veel Valgjärve asemel Koerut proovima ! Levi on kuus kuuest (ka tänase tormiga)ning kõik OK. Vana hea kompassi ja Google Earth abiga panin suuna võimalikult täpselt paika. Ei näe ETV testkanalit kuid see pole enam nutukoht mul.
Tänud samuti kõigile kes arvamust avaldasid !

Kasutaja avatar
goodeye
Edasijõudnu
Postitusi: 54
Liitunud: 03:00, 02 Okt 2006
    unknown unknown

Re: Maapealne digitv maapiirkondades ?

PostitusPostitas goodeye » 14:34, 05 Okt 2009

Mis softiga vaatad? mis signaali tugevus/kvalikteet on? mul endal sama junn aga ei taha just kõige paremini digit vastu võtta(võibolla tõesti ei meeldi talle soinaste mast)

digitamees
Uudistaja
Postitusi: 11
Liitunud: 23:04, 01 Okt 2009
    unknown unknown

Re: Maapealne digitv maapiirkondades ?

PostitusPostitas digitamees » 20:11, 05 Okt 2009

Ainult sulle "Hääsilm" =)
Soft- TotalMedia3 ( kaasas selle toreda junniga)
Signaali tugevus 6 pügala süsteemis- 6
Kvaliteet- 5+ ( ka tänase tormiga)
Antenn- Triax UNIX 100 (horisontaalpolarisatsiooniga)
Võimendi- EI
Kaabel- Conotech Digital 113 Coaxial Cable 75 Ohm (15m)+ spets jätkuga (ruumis) endine tundmatu looma nahk (ca 9m)
Antenni kõrgus maapinnast- ca 8,0...8,5 m.

Tervitades,
MeesDigiga

digitamees
Uudistaja
Postitusi: 11
Liitunud: 23:04, 01 Okt 2009
    unknown unknown

Re: Maapealne digitv maapiirkondades ?

PostitusPostitas digitamees » 10:33, 08 Okt 2009

Leian, et aus oleks ka teada anda, et Levira-st sain siiski 07.10.09. mail teel vastuse.

Kasutaja avatar
Carat_EST
Digivanake
Postitusi: 1327
Liitunud: 00:07, 06 Juul 2008
Asukoht: Ida-Harjumaa
    unknown unknown
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 3 korda

Re: Maapealne digitv maapiirkondades ?

PostitusPostitas Carat_EST » 19:05, 11 Okt 2009

digitamees kirjutas:Kaabel- Conotech Digital 113 Coaxial Cable 75 Ohm (15m)

Kust see Conotech DG 113 pärineb? Ise käisid Poolast toomas?
http://www.google.ee/search?q=Conotech+113&hl=et&safe=off&num=100&newwindow=1&filter=0
digitamees kirjutas:+ spets jätkuga (ruumis) endine tundmatu looma nahk (ca 9m)

See viimane loetelu võib summutada rohkem kui kõik eelnev - kas 113 kaablit ei jätkunud?

digitamees
Uudistaja
Postitusi: 11
Liitunud: 23:04, 01 Okt 2009
    unknown unknown

Re: Maapealne digitv maapiirkondades ?

PostitusPostitas digitamees » 15:34, 14 Okt 2009

Ei toond Poolast, Kongost hoopis.
Kaabel pärit endisest A-Kaabel nimega müügikohast Tartus. Sumbumisest tean kah. Aitüma teavitamast kuid kui minul asi kenasti toimima saadud siis mis mõte enam teistel kiunuda ? Leian, et asjalikud arvamused tulid siis kui abi palusin.

maunts001
Entusiast
Postitusi: 103
Liitunud: 00:01, 05 Nov 2009
Asukoht: Võrumaa
    unknown unknown

Re: Maapealne digitv maapiirkondades ?

PostitusPostitas maunts001 » 20:19, 06 Nov 2009

Tere!

Sai soetatud siis digiboks Celestial T202 MPEG4/H.264/AVC (ilma kaardipesata) maksis 1400 eek.

Uus antenn UHF Iskra DTX-92 F
channels 21-69
frequency 470-862 MHz
imped 75 ohm
no.of elements 92
gain 12...18,5 dB(i)
front-back ratio > 30 dB
beam width 50`... 20´
connector "F"
lenght 2370 mm

antenn maksis 600 eek

kaabel - 2004 commscope(valge) 20m sai ostetud 6 eek meeter

telekas on 3 aastat vana Panasonic

Sooviks teada kas taolise varustusega mängib välja 6 tasuta põhikanalit?(tasulised ja muud kanalid ei huvita)
Asun Võrumaal Vastseliinas ca.55km Valgjärvest, antenni koht väljas kahekorruselise maja katusel, antennikaabli pikkus ülevalt alla digiboksi kuskil 13-15m. Antenni masti pikkus 3m.
On olemas ka endine Viasat kaabel(RG6 TV COAXIAL CABLE 75 OHM USA TECHNOLOGY)kunagi sai kaasa ligi 20m seda, kaabliotsad hetkel tavalised nii nagu on, midagi pole otsa keeratud. Kumba kaablit kasutada kas uut mis ostsin, või kõlbab ka see Viasati oma?


Andke nõu keegi kas taolise varustusega saab hakkama edukalt?

Tänud ette juba!

Kasutaja avatar
peeter3000
Digivanake
Postitusi: 8092
Liitunud: 02:00, 15 Nov 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 132 korda
On tänatud: 168 korda

Re: Maapealne digitv maapiirkondades ?

PostitusPostitas peeter3000 » 21:01, 06 Nov 2009

sama kaugel (Hargla) sai ka triax unix 52-ga pildi ette.
saad ka Sina.
DVB-T/T2:Eesti-SoomeDigi/ DVB-C:Starman HD/DVB-S: Mabo 125x140cm/TBS5922

Kasutaja avatar
elit
Digivanake
Postitusi: 2550
Liitunud: 02:00, 11 Jaan 2007
    unknown unknown
On tänatud: 8 korda

Re: Maapealne digitv maapiirkondades ?

PostitusPostitas elit » 21:07, 06 Nov 2009

Asi on väga lihtne.

Kuna kõik on juba ostetud, siis jääb üle ainult proovida. [Ega ometi ilma proovimata ei hakka veel midagi (võimendit) soetama].

Proovi nendega, mis olemas on. Pane F-pistik korralikult.

Kuidas antenni valiku otsustasid (kuulsid kellegilt või vaatasid, mis teistel on)?

maunts001
Entusiast
Postitusi: 103
Liitunud: 00:01, 05 Nov 2009
Asukoht: Võrumaa
    unknown unknown

Re: Maapealne digitv maapiirkondades ?

PostitusPostitas maunts001 » 21:26, 06 Nov 2009

lisan ligikaudsed kõrgused ka google earth abil saadud
Valgjärve 186 m
Vastseliina 157m

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 40 külalist