1. leht 1-st

"Vanad" võimendid

Postitatud: 08:06, 27 Juul 2009
Postitas andresr
Tervist!

Avan uue teema "vanad" võimendid kuna DVB-T tähtaeg ligineb ning kindlasti paljud kes sooviksid oma või tuttavate antennisüsteemi kohendada on silmitsi probleemiga et hetkel olemasolevate võimendite parameetrite kohta puudub igasugune teave. Loodan et lellesse foorumisse postitatud "vanade" võimendite nimetuste või piltide alusel ehk oskavad teadjamad ning kogenumad foorumlased tuua selgust nende olemuse kohta või ehk anda kasulikke linke kust vastavat teavet otsida.

Re: "Vanad" võimendid

Postitatud: 08:20, 27 Juul 2009
Postitas andresr
Tere veelkord!

Teen siis ise otsa lahti. Lisan kom pilti antenni võimendist ja liitjast? Sooviksin teada saada nende komponentide andmeid või ehk kust neid leida. Asukoht Tallinn, Pirita.

Re: "Vanad" võimendid

Postitatud: 09:40, 27 Juul 2009
Postitas elit
Ei ütleks, et teema pole vajalik, kuid on asjaolusid, mis vajalikkust vähendavad.

Nimelt kasutati palju võimendeid maja/trepikojavõimenditena, mis töötasid tugeva sisendsignaali tingimustes ja mille eesmärgiks oli signaali tagamine paljudele teleritele, kusjuures polnud eriti oluline omamüra. Pealegi need võimendid töötasid (mõnedes kohtades veel praegu töötavad) vastavalt asukohale teatud kindlate madalamate sagedustega kanalite võimendajana, kusjuures nende kanalite (sagedusvahemike) edaspidine kasutamine digilevis (DVB-T) on üpris udune.

Ka eramutel kasutatud võimenditega on probleem analoogne.

Kuna DVB-T kasutab enamasti kõrgemaid sagedusvahemikke, siis suuremale hulgale asukohtadest ei pruugi vanad võimendid (aga ka antennid ja kaabeldus) üldse sobida, sest peaaegu igast DVB-T põhisaatemastist edastatakse pakette (mux`e) vanade võimendite jaoks mittesobivatel kõrgetel sagedustel. Soovi puhul ka neid näha, tuleb vanad võimendid (kõik või osa ja võib-olla ka antennid ning kaabeldus) asendada või kasutada sisevõrgu jaoks kallimaid lahendusi.

Asjal on ka teine külg. Nimelt väga paljud inimesed on loobunud kollektiivantennide kasutamisest, kuna on liitunud mõne kaabelTV/IPTV-d pakkuva firma võrguga, kus edastatakse mitmekümneid teenuseid valdavalt hea kvaliteediga, kusjuures võivad kaasneda ka muud võimalused/teenused.

Ülalöeldu tõttu pole eriti otstarbekas/võimalik vanade võimendite kasutamise üritamine (seda just paljukorteriliste elamute puhul, kus uue süsteemi sissepanek ühe korteri kohta ei lähe üleliia kalliks) digiTV (DVB-T) vastuvõtuks.

Re: "Vanad" võimendid

Postitatud: 13:14, 17 Aug 2009
Postitas svenlange
Esimene võimendi võimendab kanaleid 24,25 ja 35 ning 6-9 ... teine võimendi kanaleid 2-69. Minu mäletamist mööda hakkab Eesti Digi-TV pihta umbes kanalist 38. Mingid paar muxi kuskil on ka kanalil 33. Nii, et selle esimese võimuga ei näe midagi. Teine võim peaks olema võimeline kõike läbi laskma - küsimus muidugi kas nii laia ribaga võimendi ja lubatud võimendus (20dB) mingit kvaliteeti ka tagavad. Siin peab proovima, et kas tuleb - suht loterii. Teine asi, et kaablid võivad vanades süsteemides nii läbi olla, et võimendi olemasolu või puudumine on teisejärguline. Antennisüsteemi paigaldamine algab alati kvaliteetsest kaablist.

Re: "Vanad" võimendid

Postitatud: 18:19, 17 Aug 2009
Postitas officer
sry,aga julgen väita,et see teema on mõtetu.Veelkord sry!