Levira encoder test

Foorum terrestiaalse digi-tv teemadel
Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

Levira encoder test

PostitusPostitas Henkka » 23:36, 10 Apr 2009

Igatahes minu Panasonic TH 42PZ81E ekraanil (telekas ilma igasuguste mooduliteta) on Levira encoder test pilt - kirjadega paremal all nurgas 4:3 või siis 16:9 - ühtemoodi liiga laiali venitatud... Tädid on mõnusalt tüsedad (kuigi filmistaarid?)
Ja loomulikult pilt ei muutu, kuigi kiri 4:3 muutub 16:9 üsna ruttu ja vastupidi ka...

See on vist see tuleviku formaat 21:3 ??? :mrgreen:

Kasutaja avatar
Scott
Digivanake
Postitusi: 3183
Liitunud: 02:00, 22 Dets 2005
    unknown unknown
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 157 korda

Re: Levira encoder test

PostitusPostitas Scott » 02:55, 11 Apr 2009

16:9 ongi kokkusurutud muljega, sest kujutis on algselt 4:3 (testi eesmärk on vaid WSS-i töötamise kontroll). 4:3 kirjega pilt on 4:3 suhtega ka päriselt, võib-olla Su teler on seadistatud 4:3 pildi laiaksvenituse funktsioonile. ZUUMboks lülitab küll ümber.

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

Re: Levira encoder test

PostitusPostitas Henkka » 07:22, 11 Apr 2009

Scott kirjutas:16:9 ongi kokkusurutud muljega, sest kujutis on algselt 4:3 (testi eesmärk on vaid WSS-i töötamise kontroll). 4:3 kirjega pilt on 4:3 suhtega ka päriselt, võib-olla Su teler on seadistatud 4:3 pildi laiaksvenituse funktsioonile. ZUUMboks lülitab küll ümber.


Mida mina seal enam seadistan:
- ETV, Kalev Sport, Kanal2 jms tulevad suhtega 4:3, mida telekas ka deklareerib ekraanil kanali vahetusel
- näiteks YLE Teema tuleb 16:9, mille kohta telekas ütleb ekraanil laiekraan
- hetkel TV6 nn.Uudistemagasin tuleb laiekraanina
- ETV2 näitab oma tekstiuudiseid laiekraanina

Lahtise MUX1 kanalid ning Soome on normaalsed. Aga Levira Encoder test on nagu ta on...
Zuumboks HD lülitab mul küll ümber (seda siis väikese viivitusega) - ja on ühendatud telekasse HDMI kaudu.

Ju siis tuleb mul Panasonic Full HD plasma välja visata... :mrgreen: ei läbi Levira Encoder Testi... :oops:

Kasutaja avatar
buhh
DigiTVfänn
Postitusi: 864
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

Re: Levira encoder test

PostitusPostitas buhh » 09:48, 11 Apr 2009

Henkka kirjutas:Ju siis tuleb mul Panasonic Full HD plasma välja visata... :mrgreen: ei läbi Levira Encoder Testi... :oops:

Kui vastuvõtuseadmes/teleris on seadistatud kõik õigesti, siis pildi formaat PEAB ekraanil vahetuma. Vastasel korral on seadme tarkvara vigane.

Kas MPEG-4 pilti avab Sul Neotion NP4? Pilt katkeb sellega iga kord kui resolutsioon muutub.
Tarkvaraversiooniga S22 ja vanematega veab mingi aja jooksul pildi ruuduliseks.

Jah, 16:9 ajal venitatakse 4:3 pilt välja, aga testi mõtet see ei muuda.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

Re: Levira encoder test

PostitusPostitas Henkka » 10:08, 11 Apr 2009

buhh kirjutas:Kui vastuvõtuseadmes/teleris on seadistatud kõik õigesti, siis pildi formaat PEAB ekraanil vahetuma. Vastasel korral on seadme tarkvara vigane.

Kas MPEG-4 pilti avab Sul Neotion NP4?


Ei ole mul seal mingit Neotioni.
MUX1 kanalid ja Soome lahtised tulevad ilma probleemideta. Aga selle tõdemusega olen ma loomulikult nõus, et Panasonicus on oskamatud tüübid tööl (nad tuleks kõik kohe lahti lasta) ning
"Vastasel korral on seadme tarkvara vigane." MOTT :mrgreen:

Siiski jääb minu poolt selline müügikuulutus avaldamata:
"odavalt ära anda Panasonic TH 42PZ81E - põhjus: ei läbi Levira Encoder testi..."

Ei huvita mind see Encoder test eriti...
Ja Zoomboks HD koos Starmani kaardiga on mul ka olemas ning sealt kaudu on Levira sunnitud enam-vähem vaadatavat pilti väljastama.

Kunagi oli ka üks anekdoot:
Mammi vaatab marssivaid sõdureid ja kiidab: Kõik ülejäänud marsivad vale jalga, aga minu poja on ainuke, kes õiget jalga marsib :wink:

Kasutaja avatar
roska
Digivanake
Postitusi: 1109
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Eesti
    unknown unknown
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 212 korda

Re: Levira encoder test

PostitusPostitas roska » 19:58, 11 Apr 2009

Levira encoder test on MPEG-4 AVC koodri uue tarkvaraversiooni test. Kui telekas seda korralikult ei söö, siis võib see tulevikus probleemiks muutuda, kuna mingi aja pärast uuendatakse kõik enkoodrid ära. Ma oleksin pigem mures ja uuriks tarkvarauuenduste võimalusi.

Kasutaja avatar
a1
DigiTVfänn
Postitusi: 646
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: JƤrvamaa
    unknown unknown

Re: Levira encoder test

PostitusPostitas a1 » 20:23, 11 Apr 2009

roska kirjutas:Levira encoder test on MPEG-4 AVC koodri uue tarkvaraversiooni test ... Ma oleksin pigem mures ja uuriks tarkvarauuenduste võimalusi.

Levira on uue bugisofti saanud?

Kasutaja avatar
Carat_EST
Digivanake
Postitusi: 1327
Liitunud: 00:07, 06 Juul 2008
Asukoht: Ida-Harjumaa
    unknown unknown
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 3 korda

Re: Levira encoder test

PostitusPostitas Carat_EST » 21:05, 11 Apr 2009

a1 kirjutas:
roska kirjutas:Levira encoder test on MPEG-4 AVC koodri uue tarkvaraversiooni test ... Ma oleksin pigem mures ja uuriks tarkvarauuenduste võimalusi.

Levira on uue bugisofti saanud?

Pigem kahjuks/õnneks vastupidi...
Levira testib Tandbergi enkoodrite softi juba n+1 kuud - et enamik Eestis pruugitavatest DVB-T FW & SW sobivaks häälestataks aga, et ka Tandberg oma uuendusi/muudatusi teeks.
Seda kõike erinevalt Leedust, kus lihtsalt pandi Tandbergi uus (toor-) versioon peale ja kõik mis hiljem muutus tuli klientide viha ja "vere ning higi" hinnaga.
Viimati muutis Carat_EST, 21:28, 11 Apr 2009, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
peeter3000
Digivanake
Postitusi: 8174
Liitunud: 02:00, 15 Nov 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 133 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Levira encoder test

PostitusPostitas peeter3000 » 21:21, 11 Apr 2009

...kõik mis hiljem muutus tuli klientide viha ja "vere ning higi" hinnaga.

mind huvitaks täpsemalt, mis seal toimus.Kui viitsid võiksid pikemalt kirjutada.
Linke eriti ei viitsi lugeda,kui siis arusaadavas keeles(inglise)..
DVB-T/T2:Eesti-SoomeDigi/ DVB-C:Starman HD/DVB-S: Mabo 125x140cm/TBS5922

Kasutaja avatar
Carat_EST
Digivanake
Postitusi: 1327
Liitunud: 00:07, 06 Juul 2008
Asukoht: Ida-Harjumaa
    unknown unknown
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 3 korda

Re: Levira encoder test

PostitusPostitas Carat_EST » 21:33, 11 Apr 2009

peeter3000 kirjutas:...kõik mis hiljem muutus tuli klientide viha ja "vere ning higi" hinnaga.

mind huvitaks täpsemalt, mis seal toimus.Kui viitsid võiksid pikemalt kirjutada.
Linke eriti ei viitsi lugeda,kui siis arusaadavas keeles(inglise)..


Vaata sellest kirjutagu siin näiteks b..h ja R...a või teised L....a omad kes siin juba vähemalt pool aastat on kirjutanud kuidas Leedus päevapealt kõik Neotion moodulid jt mittesobivad "pildi tasku panid".

Kasutaja avatar
Scott
Digivanake
Postitusi: 3183
Liitunud: 02:00, 22 Dets 2005
    unknown unknown
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 157 korda

Re: Levira encoder test

PostitusPostitas Scott » 00:57, 12 Apr 2009

Muutsin, kuna asjaosaline on seda arvatavasti lugenud.
Carat_EST kirjutas:... siin näiteks b..h ja R...a või teised L....a omad kes ...

Väga vabandan, et offtopic, aga pole veel aru saanud, miks neid nimesid peab täpitama? Buhh, Roska ja Levira ei ole ju illegaalsed! Ja sama kodeeringutega. Kodeeringu nimetus on ametlik, mitte mingi sussa-mussa, mida peab varjama. Saaks aru, kui võtmeid jagataks, aga seda ei tohi nagunii foorumis teha.
Või peaks selle teema õige pealkiri olema "L...a e...r t...t? Teemasse on postitanud ka foorumiliikmed C...E.T, H...a, S...t jt.
Veelkord vabandust, aga siin oli hea hetk küsida.
Viimati muutis Scott, 17:23, 12 Apr 2009, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

Re: Levira encoder test

PostitusPostitas Henkka » 11:28, 12 Apr 2009

roska kirjutas:Levira encoder test on MPEG-4 AVC koodri uue tarkvaraversiooni test. Kui telekas seda korralikult ei söö, siis võib see tulevikus probleemiks muutuda, kuna mingi aja pärast uuendatakse kõik enkoodrid ära. Ma oleksin pigem mures ja uuriks tarkvarauuenduste võimalusi.


Mina ei ole pigem mures,
sest mul on ka Zuumboks HD koos Starmani kaardiga, seega ilma pildita ma ei jää, pangu Levira mistahes softi oma kooderitesse sisse.
Zuumboks HD peab nii ehk teisiti jätkama pildi näitamist...

Küll võib tekkida (ja ilmselt tekibki) probleeme suurel hulgal vaatajatel, kellel ei ole sellist hunnikut igasugust tarbetut "rauda" - Zoomboks HD lihtsalt üks näide sellest - kogunenud nagu mul (see on mul "kutsehaigus", seotud mu igapäevase tööga).

Murelikuks teeb mind hoopis see, et praeguste seadetega see Panasonicu Full HD plasmatelekas näitab veatult nii Eesti Mux1 kanaleid õiges pildiformaadis kui ka Soome lahtisi kanaleid õiges pildiformaadis.
Aga Levira testi ei näita... Seega nii praegused Eesti Mux1 kanalid kui ka Soome kanalid edastatakse vales kodeeringus ning Levira hakkab meile tulevikus õiget teed näitama, kuidas asjad peavad tegelikult käima...

Selle kohta oligi anekdoot (kordan siis igaks juhuks):
Mammi vaatab marssivaid sõdureid ja kiidab: Kõik ülejäänud marsivad vale jalga, aga minu poja on ainuke, kes õiget jalga marsib :wink:

Kasutaja avatar
Scott
Digivanake
Postitusi: 3183
Liitunud: 02:00, 22 Dets 2005
    unknown unknown
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 157 korda

Re: Levira encoder test

PostitusPostitas Scott » 17:29, 12 Apr 2009

Kui peeter3000 testiks NP4 - TURBOSATi CONAX KAARDI TOEGA MPEG4>MPEG2 (NP4) MOODUL, (SOFTIGA L1.3 S25) ja annaks tulemusest siin teada, ostaks selle mooduli ära, kui on kindel, et tarkvarauuendus selle tööle jätab. Tnx.

Kasutaja avatar
peeter3000
Digivanake
Postitusi: 8174
Liitunud: 02:00, 15 Nov 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 133 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Levira encoder test

PostitusPostitas peeter3000 » 18:48, 12 Apr 2009

Scott kirjutas:Kui peeter3000 testiks NP4 - TURBOSATi CONAX KAARDI TOEGA MPEG4>MPEG2 (NP4) MOODUL, (SOFTIGA L1.3 S25) ja annaks tulemusest siin teada, ostaks selle mooduli ära, kui on kindel, et tarkvarauuendus selle tööle jätab. Tnx.

ma ei saa testida.selleks on vaja mõnda mpeg2 telekat,mis mooduliga eestit hakkab näitama.ei oma sellist praegu.

vanem info:
Conax info:
Bootram:1
Target:0x000006
HW-id: Pocket SD v6.2
system: L1.3 S25
Serial No: 2100223...

Turbosat.com toode(vers 16.10.2008) siit
Telekas Philips 20pfl3403d
vastuvõtt OK nii FTA kui Test1 kanal
testitud 02.03.2009 ca kl.1200
DVB-T/T2:Eesti-SoomeDigi/ DVB-C:Starman HD/DVB-S: Mabo 125x140cm/TBS5922

Kasutaja avatar
ttt
Entusiast
Postitusi: 163
Liitunud: 03:00, 29 Aug 2005
    unknown unknown

Re: Levira encoder test

PostitusPostitas ttt » 23:26, 12 Apr 2009

...
Viimati muutis ttt, 01:19, 28 Dets 2012, muudetud 1 kord kokku.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 39 külalist