Starmani maapealne digi-tv (DVB-T H.264)

Foorum terrestiaalse digi-tv teemadel
Kasutaja avatar
Digipigi
Edasijõudnu
Postitusi: 27
Liitunud: 02:00, 27 Nov 2006
    unknown unknown

PostitusPostitas Digipigi » 13:06, 12 Veebr 2007

http://www.delfi.ee/news/majandus/majan ... d=15059723

Huvitav, kas nüüd hakkab Eeter "Kalevi" komme ja Kruuda võsaraiumist näitama?

Kasutaja avatar
a1
DigiTVfänn
Postitusi: 646
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: JƤrvamaa
    unknown unknown

PostitusPostitas a1 » 13:51, 12 Veebr 2007

Digipigi kirjutas:... kas nüüd hakkab Eeter "Kalevi" komme ... näitama?


See oleks meeldivam, kui pidevalt mingeid alkohooli reklaame vahtida. Kui pildi kvaliteedi ka korda saaks, võidaks kogu "esimesel võimalusel" pakett.

Kasutaja avatar
haistag
Edasijõudnu
Postitusi: 42
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

PostitusPostitas haistag » 13:52, 12 Veebr 2007

mul esineb zuumboxiga hakkimist (pilt jääb seisma ja heli käib edasi, nii umbes 2-3 sekised hakkimised miski 15 minutise intervalliga )

signaal on hea .. s 70 ja q 90-100 . On kellelgi kes asja kasutab sellist probleemi esinend ...ei tea kust viga otsida ....äkki zuumbox vigane . vms

Kasutaja avatar
jyri403
DigiTVfänn
Postitusi: 803
Liitunud: 02:00, 13 Veebr 2006
Asukoht: Eesti
    unknown unknown

PostitusPostitas jyri403 » 21:20, 12 Veebr 2007

haistag kirjutas:mul esineb zuumboxiga hakkimist (pilt jääb seisma ja heli käib edasi, nii umbes 2-3 sekised hakkimised miski 15 minutise intervalliga )

signaal on hea .. s 70 ja q 90-100 . On kellelgi kes asja kasutab sellist probleemi esinend ...ei tea kust viga otsida ....äkki zuumbox vigane . vms

Äkki "hakib" ehk seisab see pilt juba EeterTV stuudios enne väljamnekut?
Selle saaks kindlaks teha, kui vaadata samal ajal kaabelvõrgus levivat versiooni.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
thompson
Edasijõudnu
Postitusi: 92
Liitunud: 02:00, 17 Nov 2006
    unknown unknown

PostitusPostitas thompson » 21:52, 12 Veebr 2007

jyri403 kirjutas:
haistag kirjutas:mul esineb zuumboxiga hakkimist (pilt jääb seisma ja heli käib edasi, nii umbes 2-3 sekised hakkimised miski 15 minutise intervalliga )

signaal on hea .. s 70 ja q 90-100 . On kellelgi kes asja kasutab sellist probleemi esinend ...ei tea kust viga otsida ....äkki zuumbox vigane . vms

Äkki "hakib" ehk seisab see pilt juba EeterTV stuudios enne väljamnekut?
Selle saaks kindlaks teha, kui vaadata samal ajal kaabelvõrgus levivat versiooni.
Kuule vana :lol: , ma arvan, et pole jutt ainult Eetrist.

haistag kirjutas:mul esineb zuumboxiga hakkimist (pilt jääb seisma ja heli käib edasi, nii umbes 2-3 sekised hakkimised miski 15 minutise intervalliga
ma arvan, et see tavaline, sest ma olen ka sellist asja näinud

Kasutaja avatar
jyri403
DigiTVfänn
Postitusi: 803
Liitunud: 02:00, 13 Veebr 2006
Asukoht: Eesti
    unknown unknown

PostitusPostitas jyri403 » 22:22, 12 Veebr 2007

thompson kirjutas:
jyri403 kirjutas:
haistag kirjutas:mul esineb zuumboxiga hakkimist (pilt jääb seisma ja heli käib edasi, nii umbes 2-3 sekised hakkimised miski 15 minutise intervalliga )

signaal on hea .. s 70 ja q 90-100 . On kellelgi kes asja kasutab sellist probleemi esinend ...ei tea kust viga otsida ....äkki zuumbox vigane . vms

Äkki "hakib" ehk seisab see pilt juba EeterTV stuudios enne väljamnekut?
Selle saaks kindlaks teha, kui vaadata samal ajal kaabelvõrgus levivat versiooni.
Kuule vana :lol: , ma arvan, et pole jutt ainult Eetrist.

haistag kirjutas:mul esineb zuumboxiga hakkimist (pilt jääb seisma ja heli käib edasi, nii umbes 2-3 sekised hakkimised miski 15 minutise intervalliga
ma arvan, et see tavaline, sest ma olen ka sellist asja näinud

Ah, selle boksiga on üldse jama. Vaatasin soome digit momendil,kui mõlemad, nii S kui Q olid rohelistes sektorites. Teoreetiliselt ei tohiks kvaliteediga probleeme olla, aga pilt ikka aeg-ajalt hakkis. Subtiitrid teevad kaveidrusi: mõnikord püsib normaalselt ees, teinekord aga veerand sekundit ja äkki kaob. Omaette teema on see, et laiekraanpilti ei saa 4:3 letterboxis tavalise telekaga normaalselt vaadata: näod pikad. Ümberlülimine formaatide vahel ei aita. Nt Samsungi (DSR 9500) satituuneri puhul on see võimalik küll. Toores värk.

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

PostitusPostitas Henkka » 22:34, 12 Veebr 2007

jyri403 kirjutas:Ah, selle boksiga on üldse jama. Vaatasin soome digit momendil,kui mõlemad, nii S kui Q olid rohelistes sektorites. Teoreetiliselt ei tohiks kvaliteediga probleeme olla, aga pilt ikka aeg-ajalt hakkis. Subtiitrid teevad kaveidrusi: mõnikord püsib normaalselt ees, teinekord aga veerand sekundit ja äkki kaob. Omaette teema on see, et laiekraanpilti ei saa 4:3 letterboxis tavalise telekaga normaalselt vaadata: näod pikad. Ümberlülimine formaatide vahel ei aita. Nt Samsungi (DSR 9500) satituuneri puhul on see võimalik küll. Toores värk.


Aga mida te selle hinna eest siis ootate? Kui keegi tahab hankida head odavat asja , tuleb ikka osta 2 asja - üks hea ja teine odav...
Zuumboks on see teine asi :?

Kasutaja avatar
metsavend
Entusiast
Postitusi: 275
Liitunud: 02:00, 28 Nov 2006
    unknown unknown

PostitusPostitas metsavend » 00:50, 13 Veebr 2007

jyri403 - soome YLE subtiitrite hakkimine pole päriselt zuumboxi viga vaid asi selles, et sommidel on mingi ürgne subtitreerimismassin. kuna asiaadid eriti subtiitreid ei kasuta siis pole nad neid funktsioone väga testinud ka. kuuldavasti aga KAON plaanib asja millalgi suveks fiksida, s.t. panna toetama ka vanemaid supakaformaate.

sommidel endil sama häda - osa bokse näitab normaalselt, osa mitte, sõltub pilukatest kes karbi teinud. MTV3 ja nelose puhul seda kammi pole.

Kasutaja avatar
Martini
Entusiast
Postitusi: 328
Liitunud: 02:00, 12 Dets 2006
Asukoht: Muraste
    unknown unknown

PostitusPostitas Martini » 01:00, 13 Veebr 2007

MTV3 ja nelose puhul pole probleemi sellepärast, et nad ei saadagi subtiitreid, need on nö pildi sisse keevitatud. Aga YLE subtiitritega on tõesti igavene jama, ma olen soomlaste vingumisest aru saanud, et rohkem kui pooled müüdavatest boksidest ei oska neid näidata.

zuumboxi kallal pole mõtet liialt viriseda, kust sa ikka mujalt 39 krooni eest kuus hdmi väljundiga mpeg4 boxi saad. Nad võiks softiuuenduses EPG ja macrovisioni jamad ära parandada ja siis oleks suht jees.

Martini

Kasutaja avatar
jyri403
DigiTVfänn
Postitusi: 803
Liitunud: 02:00, 13 Veebr 2006
Asukoht: Eesti
    unknown unknown

PostitusPostitas jyri403 » 06:24, 13 Veebr 2007

Henkka kirjutas:
jyri403 kirjutas:Ah, selle boksiga on üldse jama. Vaatasin soome digit momendil,kui mõlemad, nii S kui Q olid rohelistes sektorites. Teoreetiliselt ei tohiks kvaliteediga probleeme olla, aga pilt ikka aeg-ajalt hakkis. Subtiitrid teevad kaveidrusi: mõnikord püsib normaalselt ees, teinekord aga veerand sekundit ja äkki kaob. Omaette teema on see, et laiekraanpilti ei saa 4:3 letterboxis tavalise telekaga normaalselt vaadata: näod pikad. Ümberlülimine formaatide vahel ei aita. Nt Samsungi (DSR 9500) satituuneri puhul on see võimalik küll. Toores värk.

Aga mida te selle hinna eest siis ootate? Kui keegi tahab hankida head odavat asja , tuleb ikka osta 2 asja - üks hea ja teine odav...
Zuumboks on see teine asi :?
Kui ma sügisel selle HDTV boksi 2000EEK hinnast kuulsin (võrreldes norm hindadega 4kilo ja üle, nt DILOG), tekkis juba kohe kahtlus, et mingi kamm on seal sees. Näe, oligi. Eks vaatab. Kui softiuuendused asja ei paranda, viin ilmselt tagasi.

Kasutaja avatar
jyri403
DigiTVfänn
Postitusi: 803
Liitunud: 02:00, 13 Veebr 2006
Asukoht: Eesti
    unknown unknown

PostitusPostitas jyri403 » 06:42, 13 Veebr 2007

Zuumboksi rentimise mõte oli selles, et selle head ja vead enne ära proovida ja otsustada, mis edasi saab, mitte see, et on võimekuse piir 39eek/kuus. Vigadele tähelepanu võib ikka juhtida eesmärgiga asja parandada, et vead kõrvaldatud saaks, mittee ilmaasjata norida. Iseasi on selles, kas asjaosalised sellele reageerivad või mitte.

Kasutaja avatar
dvbstats
Entusiast
Postitusi: 451
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
Kontakt:

PostitusPostitas dvbstats » 09:48, 14 Veebr 2007

Mõõtsin Zuumboksiga ühte Raplamaal asuvat antenni, kaugus Teletronist ~65km.
Kanal 45 S 94 Q 96-100
Kanal 59 S 86 Q 40-45

Pilt oli normaalne.
Antenn 100 el. 9 meetri kõrgusel, Triaxi 25dB võimeni ja 20 meetrit kaablit.

Ühesõnaga, antenn, antenn ja veelkord antenn!

Kasutaja avatar
jyri403
DigiTVfänn
Postitusi: 803
Liitunud: 02:00, 13 Veebr 2006
Asukoht: Eesti
    unknown unknown

PostitusPostitas jyri403 » 21:52, 14 Veebr 2007

dvbstats kirjutas:
Ühesõnaga, antenn, antenn ja veelkord antenn!

No see on siililegi selge.

Kasutaja avatar
metsavend
Entusiast
Postitusi: 275
Liitunud: 02:00, 28 Nov 2006
    unknown unknown

PostitusPostitas metsavend » 22:10, 14 Veebr 2007

jyri403 kirjutas:
dvbstats kirjutas:
Ühesõnaga, antenn, antenn ja veelkord antenn!

No see on siililegi selge.


tea midagi - siil soovitas antenni serviti hoida.

Kasutaja avatar
Zumm
Uudistaja
Postitusi: 1
Liitunud: 02:00, 15 Veebr 2007
    unknown unknown

PostitusPostitas Zumm » 11:19, 15 Veebr 2007

Selgub, et Starman oskab ka mõistlikult asju ajada. Lubasid algul 2 kuud teenust tasuta tarbida aga veebruari arvel seda ei kajastunud ning helistamise peale vastati samuti, et ... oi-oi teie oleksite pidanud teatama millal soovite seda tasuta tarbida. Kirjutasin täna meili ja teavitati, et teevad tasaarvestuse ning võetakse arvesse ettemaksuna. Täiesti mõistlik asjaajamine ...

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 138 külalist