Soovitage 40" USB salvestavat LED telekat

Foorum terrestiaalse digi-tv teemadel
Kasutaja avatar
mustkass
Dissident
Postitusi: 6965
Liitunud: 22:25, 14 Juul 2003
Asukoht: Fellin
    unknown unknown
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 58 korda

Re: Soovitage 40" USB salvestavat LED telekat

PostitusPostitas mustkass » 20:32, 16 Dets 2013

Mis mõttes vanadest :roll: Ma lihtsalt pakkusin talle odavama otsa omi,ta ju niikuinii suur telekavaataja pole,nagu ise väidab ja hinnaklass oli tal ka 510 mõnes postituses jälle tal 400-600,ise ta ka vist ei tea... :roll:
AmikoViper4K Dreambox 9004K Vu+Solo4K Philips21:9 LGOLED3D4K55950V LGOLED3D4K65C6D
T90 T85 1,8 1,0 0,8x3 0,9x4
90E 85E 75E 60E 56E 55E 53E 51,5E 50E 46/45E 42E 40E
39E 36E 30,5E 28E 23.5E 21,6E 19,2E 16E 13E 10E 9E 7E
3E 4.8E 1.0W 4W 14/15W 22W 30W


Pilt

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14537
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 147 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Soovitage 40" USB salvestavat LED telekat

PostitusPostitas tigekala » 20:40, 16 Dets 2013

Muuseas, sarnased teemad on siin juba olnud... Ühte mäletan täpselt kui energiline ostis LG-d...
satter, võibolla tasuks kasutada foorumi otsingut ? smile331
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

Kasutaja avatar
elit
Digivanake
Postitusi: 2550
Liitunud: 02:00, 11 Jaan 2007
    unknown unknown
On tänatud: 8 korda

Re: Soovitage 40" USB salvestavat LED telekat

PostitusPostitas elit » 21:49, 16 Dets 2013

satter

Ühestküljest mulle meeldib Su järjekindlus/selgus mida tahad, kuid on raske eeldada, et tänane seisukoht jääb samaks pikema aja jooksul. Elukogenud inimesena võin öelda, et seisukoht võib muutuda oluliselt juba poole kuu või poole aasta möödudes. Sellepärast soovitan mõelda enne ostmist, sest oled kuningas enne ostu vormistamist.

Kuna juba juhiti tähelepanu Zuumi pildi kehvale kvaliteedile õhu kaudu (DVB-T), mis 40" teleri paneelil just meeldiv ei ole, võiks siiski mõelda DVB-C/IPTV abil vaatamisele ja DVB-S/S2 -le.

Arvuti-inimesena peaks olema üheselt teada, et väga hea kvaliteedi tagab HD (jättes kõrvale sinikiire, mida vist suurtes kogustes ei osta). HD-d on eriti palju sattidel ja arvuti-inimesena, kellel ei ole probleeme inglise keelega, tekiks võimalus kvaliteetsete teenuste vaatamiseks. Pean tunnistama, et kuigi mul HD satTV teenuseid ei ole tohutult palju (võrreldes tigekalaga), siis vaatamise üleminek HD-lt SD-le on masendust tekitav.
Plasma ja LCD telerite piltide kvaliteetide vahe on marginaalne võrreldes HD ja SD piltide vahega.

Nagu juba eespool kirjutasin, hindan väga kõrgelt PiP/PaP võimalust, mis muuseas aitab aega kokkuhoida.

sanders
DigiTVfänn
Postitusi: 638
Liitunud: 15:25, 10 Veebr 2013
Asukoht: Põhja-Saaremaa
    unknown unknown
On tänanud: 31 korda
On tänatud: 26 korda

Re: Soovitage 40" USB salvestavat LED telekat

PostitusPostitas sanders » 22:48, 16 Dets 2013

Mina tegingi selle vea, et valisin T2-ga Philipsi asemel S2-ga. Nüüd pean lisaks ostma veel satituuneri, et taevastest kanalitest täit elamust saada. Teemaalgatajale soovitan enne hästi läbi mõelda, mida ta täpselt tahab ja mida ta ise või mõni pereliige võib-olla paari kuu pärast tahtma hakkab. Ei olnud minagi enne ostu kõikidest võimalustest teadlik ja tundub, et abipaluja samuti mitte.
Hinnast. Kui ressursid piiratud, on 1000 EURise teleka asemel tõest kasulikum algul 500 maksev osta ja kui nõudmised suuremad, siis aasta pärast teine 500-ne, mis on kindlasti parem kui momendil müüdav. Esimese võid siis kodurahu huvides mõnele kaaselajale anda, kui selgub, et teie telerivaatamise harjumused ja lemmiksaated kardinaalselt erinevad ja ainuke teler võib tüli majja tuua.
Ja veel. Selle asemel, et siin mitteteemakohaseid targutusi lugeda, mine parem poodi ja vaata ise sobivas hinnaklassis olevaid telekaid. Mulle meeldib Philipsi pilt, aga ma ei tea, kas ka odavamatel see nii hea on kui minu pdl6907-l, seepärast ei julge soovitada.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
mustkass
Dissident
Postitusi: 6965
Liitunud: 22:25, 14 Juul 2003
Asukoht: Fellin
    unknown unknown
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 58 korda

Re: Soovitage 40" USB salvestavat LED telekat

PostitusPostitas mustkass » 22:53, 16 Dets 2013

sanders kirjutas: Mulle meeldib Philipsi pilt, aga ma ei tea, kas ka odavamatel see nii hea on kui minu pdl6097-l, seepärast ei julge soovitada.


8 seeria omal on veel parem,ma 9-ndast parem ei räägigi...
Vaadates Viljandi Euronicsis kus on nüüd suurem pind ja ka suuremaid telekaid väljas oli tõeliselt masendav pilt LG-del ja Samsungidel...tegemist ei olnud siis promode vaid tavaliste eesti kanalitega Elion on vist seal neil taga...
AmikoViper4K Dreambox 9004K Vu+Solo4K Philips21:9 LGOLED3D4K55950V LGOLED3D4K65C6D
T90 T85 1,8 1,0 0,8x3 0,9x4
90E 85E 75E 60E 56E 55E 53E 51,5E 50E 46/45E 42E 40E
39E 36E 30,5E 28E 23.5E 21,6E 19,2E 16E 13E 10E 9E 7E
3E 4.8E 1.0W 4W 14/15W 22W 30W


Pilt

Siidiuss
DigiTVfänn
Postitusi: 517
Liitunud: 01:21, 09 Veebr 2011
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord

Re: Soovitage 40" USB salvestavat LED telekat

PostitusPostitas Siidiuss » 23:45, 16 Dets 2013

See ammu teada, et ega need uued ja suured telekad eesti sd kanalite pilti normaalselt ei näita ja ei hakka vast lähitulevikus ka näitama. Mida suurem paneel seda kehvemaks muutub pilt. SD resolutsioon on lihtsalt liiga madal suuremate paneelide tarvis. Lihtsalt ei ole millegiga pixleid täita. Ka HD pilt 1920x1080p jääb lahjaks et silmale kena kaeda oleks. Ütleme isegi nii, et alates juba 27 tollistele telekatele/monitoridele jääb hd lahjaks resoksj. Lahenduseks on ultra HD. Kuigi hetkel on see pigem entusiastidele. Enne hakkab maakera teistpidi keerlema kui eesti kanalid hakkavad 4k pilti näitama. Ja selleks ajaks on juba super ultra HD 8k.

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Soovitage 40" USB salvestavat LED telekat

PostitusPostitas Energizer » 02:33, 17 Dets 2013

tigekala kirjutas:Muuseas, sarnased teemad on siin juba olnud... Ühte mäletan täpselt kui energiline ostis LG-d...
satter, võibolla tasuks kasutada foorumi otsingut ? smile331

Jah, nii see tõesti oli, et üritasin kah foorumi abil mingit valikut teha, lõpuks otsustasin ikkagi ise võtta soodsama kompromissi. Teemapüstitajale ütleksin, et vahet pole, määrab rahakott, kõik muu on pigem maitseeelistus.

Minule oli tähtis võimalikult odavalt DVB-S2 võimelist telekat saada. Smart TV osa tegelikult niiväga ei tarbi. Niipalju ütlen et pärast seda, kui oma 42" teleka koju tõin,muutus 2 tuuneriga SD DM7025 mul põhimõtteliselt meediapleieriks, satti sellega ei vaata, lihtsam telekast vaadata sest telekale olen lisanud 4 väljundiga diseqCi millest 2 veel vabad. Telekaga on tõesti mugav, üks kaasbel tuppa, üks pult ja kõik.


Mis puudutab Zuumi, siis tigekalal ja teistel on õigus: Eestis on DVB-T2-s ainult ETV (mux7).Kõik kanalid Zuumis ja enamik kanaleid ka Elionis on SD-s.
SD-> HD upscaling mida osad telerid teevad või tootja specis väidetavalt ütleb "hästi" tegevat ei tee veel SD-st HD-d.

Põhimõtteliselt on Eestis hetkel, arvestades hetkeolusid HD vaatamiseks järgnevad võimalused:
1. Üle HDMI (erinevad lisaseadmed)
2. Üle Youtube (smart TV)
3. Operaatorite spetsiifilised ja tasulised HD paketid
4. Üle DVB-S2

Starmani zuum on selles mõttes kõige vaesem valik, kuna ei edasta ega hakka vist kunagi edastama HD-d. Lootust pole mitte seni, kuni Eesti vabalevi kanalid seda tegema ei hakka, välismaiseid HD kanaleid mux7-sse ei topi, liiga kalliks läheb.

Elaks teemapüstitaja kortermajas kus on digikaablivõimalus, oleks olukord parem.
Nii Elion, kui Viasat eeldavad eraldi digiboksi.Seega niruvõitu valikud tegelikult.

Nüüd lisan oma arvamuse (olen täiesti võhik): Philips vs LG vs veel keegi kolmas:
Vahet pole, mida ostad, kui sul on mingi hinnalagi ees. Kui Experti müüja soovitas tungivalt osta mu vennal kallimat Philipsit siis Euronicsi müüja jälle vastupidi mainis üldiselt a la` Philipsi puhul maksad põhimõtteliselt nime (brändi eest). See on ka minu arvamus. Fakt et LED LCD displeisid eri konkurentidele teevad ja müüvad vaid kaks suurtootjat, muudab valikud vaid nii raskeks et valida on vähese disainierinevuse, mõnevõrra suurema liideste ja lisaomaduste vahel.
põhimõtteliselt on LED telerid kõik üks, on mõningane tarkvaraline erinevus, erinevad GUI-d, kasutajaliidese loogika (kasutusmugavus).
Arvake mida tahate, aga kui palusin müüjal Philips ja LG kõrvuti ühesugust pilti näitama, oli LG pilt ilusam, miks täpselt ei oskagi öelda, värvid tundusid paremad ja pilt kah loomulikum. Philipsi värvid tundusid olevat külmad.


Tõenäosus et telekas 2 aastase kasutamise järel üles ütleb, on alati olemas, kuigi ma loodan et minu omad peavad vastu.
On küll just omast käest tuua reaalne näide sellest kuidas telerile tarkvarauuendust tehes peale edukat installi VAID ca 1 minut hiljem kadus vool hetkeks ära (oli see viimane suurem torm ja selle mõjud). Siis tundsin küll, et vedas nagu lotoga. Sest selline rike ei lähe garantii alla ja isegi Elektrilevi seda ei korvaks.
Telekas oleks muutunud halvemal juhul 42"-seks telliskiviks...mida oleksin maksnud hea 2 aastat veel...
Tuleks vist teler UPSile taha panna. Ilma naljata tegelikult... :roll:

Siidiuss
DigiTVfänn
Postitusi: 517
Liitunud: 01:21, 09 Veebr 2011
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord

Re: Soovitage 40" USB salvestavat LED telekat

PostitusPostitas Siidiuss » 21:16, 17 Dets 2013

Kle energiline. need lcd ei ole midagi nii väga üks ühele. Om erinevad tehnoloogiad, tn paneelid ips jne jni tagasi. peale selle on erinev riistvara nende taga. LG on tänapäeval kõva sõna mitte ainult telekate valdkonnas. On veel tegija telefonide, pesumasinate jne turul. See oli ehk 20 aastat tagasi kui olid lg ja goldstar mis ei olnud just kõige paremad valikud telekate osas. Aga tänapäeval on LG kvaliteet ja müüginumbrid kahtlemata väga heal tasemel.

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Soovitage 40" USB salvestavat LED telekat

PostitusPostitas Energizer » 00:46, 18 Dets 2013

Ega ma ei vaidlegi, et on erinevused, aga põhimõtteliselt kuni 500€ hinnalaega väga suuri valikuid ei ole.

Tõsi ta on, et ei Pana ega nt Philips selle raha eest S2 toega telekat ei paku.
LG saigi valitud seepärast et oli ainus valik, mis selle hinnaklassi ulatuses pani telekatele DVB-S2 sisse.

Paneelide suhtes ei oska vaielda- tean seda, et kui valida LED , siis Full LED paneeliga telekas, kuna EDGE LEDi puhul on ledid paneeli äärtes, full LED puhul aga üle terve ekraani - tulemuseks on ühtlane taustvalgustus ja kallimatel mudelitel ka local dimming võimalus.
Mul juhtus nii, et 32" sai ostetud Edge LED, 42" aga Full LED.
Kuigi ei ütleks et Edge LED väga kehvem oleks FULL LEDist.
Liikuvat värvilist pilti vaadates suurt erinevust ei pane tähele,samas kui telerid panna kõrvuti siis vast isegi on võimalik tuvastada erinevust.
Matriitside suhtes ei oskasõna võtta, aga ma jään ikkagi selle juurde, et eri tootjate koostekomponentide valikus on rohkem sarnasusi kui eri tootjate tarkvaras.

Kui raud oleks kõigil 100% erinev oleks väga raske pidada kinni kokkulepitud standarditest.

Kasutaja avatar
mustkass
Dissident
Postitusi: 6965
Liitunud: 22:25, 14 Juul 2003
Asukoht: Fellin
    unknown unknown
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 58 korda

Re: Soovitage 40" USB salvestavat LED telekat

PostitusPostitas mustkass » 01:26, 18 Dets 2013

Energizer kirjutas: Mul juhtus nii, et 32" sai ostetud Edge LED, 42" aga Full LED.
Kuigi ei ütleks et Edge LED väga kehvem oleks FULL LEDist.


LG-l on minuteada kõik EDGE LED telekad ainus kellel on täistaustavalgustus on 9 seeria Philips
oli üks vist mingi 3 või 4 seeria Philips ka aga tollel ei lülitanud ta plokkide kaupa neid lede välja ja sisse,nagu 9 seerial
LG-dest peaks ainult see olema täistaustavalgustusega 9 seeria
https://pood.elion.ee/productInfo/55/47 ... LM960V.AEE
AmikoViper4K Dreambox 9004K Vu+Solo4K Philips21:9 LGOLED3D4K55950V LGOLED3D4K65C6D
T90 T85 1,8 1,0 0,8x3 0,9x4
90E 85E 75E 60E 56E 55E 53E 51,5E 50E 46/45E 42E 40E
39E 36E 30,5E 28E 23.5E 21,6E 19,2E 16E 13E 10E 9E 7E
3E 4.8E 1.0W 4W 14/15W 22W 30W


Pilt

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14537
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 147 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Soovitage 40" USB salvestavat LED telekat

PostitusPostitas tigekala » 08:30, 18 Dets 2013

Ma arvan, peeter3000 tõmbas teemaalgatajale selle Tsunga-tsangi juba nagu läki-läki kõrvuni pähe kuna teemaalgataja
pole siin enam näole andnud. Aga, ma hakkasin selle teema peale mõtlema ja lugesin algusest lõpuni kõik uuesti läbi.
Mulle isiklikult tundub, et sellel "tehnika inimesel arvutustehnika poole pealt" maitset oli ja jäi veel ülegi või oli tal silmadega midagi.
Vaadake ise - Zuum TV pealt Blu Ray peale ja kohe tagasi või vastupidi. Umbes nii - Ette ja taha ja kükakile maha.
Vahepealsed pildistandartid, pildiresolutsioonid, pildikvaliteedid... jne., olid talle lausa vastumeelt ja vastuvõtmatud.
Ja veel... Jutt käis mingist kapist. Tähendab, uus Tsunga-tsang topiti "tehnika inimese arvutustehnika poole pealt" juhatusel
ja teiste pereliikmete lakkamatu aplausi saatel, mingisse kinnisesse kappi... Üha huvitavamaks läheb asi...
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

Kasutaja avatar
peeter3000
Digivanake
Postitusi: 8174
Liitunud: 02:00, 15 Nov 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 133 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Soovitage 40" USB salvestavat LED telekat

PostitusPostitas peeter3000 » 13:21, 18 Dets 2013

tigekala kirjutas:Ma arvan, peeter3000 tõmbas teemaalgatajale selle Tsunga-tsangi juba nagu läki-läki mandliteni pähe

1. me siin Nõmmel oleme paljud DVB-T/T2 vaatajad (etv hd,soome digi) võibolla isegi 80%.
2.kahjuks 50% juhtudest pole mingit võimalust paigaldada lõuna suunal DVB-S antenni!
3. isegi DVB-C ei levi peaaegu üldse.
Ehk no comments!
krt. ja DVB-T2 telekaid lihtsalt pole, et tekiks mingigi valikuvõimalus!
oleks võinud ka kapi ära vahetada ,et mahuks ära 42" plasma või Sony :)
DVB-T/T2:Eesti-SoomeDigi/ DVB-C:Starman HD/DVB-S: Mabo 125x140cm/TBS5922

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Soovitage 40" USB salvestavat LED telekat

PostitusPostitas Energizer » 13:35, 18 Dets 2013

mustkass kirjutas:
Energizer kirjutas: Mul juhtus nii, et 32" sai ostetud Edge LED, 42" aga Full LED.
Kuigi ei ütleks et Edge LED väga kehvem oleks FULL LEDist.


LG-l on minuteada kõik EDGE LED telekad ainus kellel on täistaustavalgustus on 9 seeria Philips
oli üks vist mingi 3 või 4 seeria Philips ka aga tollel ei lülitanud ta plokkide kaupa neid lede välja ja sisse,nagu 9 seerial
LG-dest peaks ainult see olema täistaustavalgustusega 9 seeria
https://pood.elion.ee/productInfo/55/47 ... LM960V.AEE

Eksid kass:

Vaata seda tabelit:
http://www.lg.com/us/support/products/2 ... chart.html

Teine: http://www.rtings.com/reviews/tv/lcd-le ... ifications (mul on 42")

sellelt saidilt leiad ülevaateid ka teiste tootjate eri mudelite kohta.

Direct LED (ehk full LED) vahe on selles, et odavamatel Direct-Led paneelidel on local dimming välja lülitatud (ilmselt tarkvaraliselt). Peabki olema, muidu ei saaks ju kallima mudeli eest rohkem raha küsida, äri on äri. Mõnel juhul võib-olla Local dimming aktiveeritav service menüüst, mis aga tähendab suurt riski a) keerad teleri teadmatusest peeti, kui teed valed valikud ja b) garantii sel juhul ei kehti.
Edge LED oli kasutusel enamasti 2012 aasta mudelitel.

Kokkuvõttes, parimat vaatenurka pakub vaatamata väljareklaamitud IPS LED paneelide kõrge 178 kaardisele näitajale (puhas müüginumber), siiski plasma, mille vaatenurk on 2x kõrgem nt LG. 36 kraadisele reaalsele vaatenurgale.
http://www.rtings.com/info/viewing-angle-tvs
Paremusjärjestus:
Plasma- 72 kraadi
LG ja samaväärne muu tootja IPS: 36kraadi
Samsungi LED: 23 kraadi
Sony LED:16 kraadi.

Et telereid vaadatakse reeglina otse (kuni +/- 10 kraadise kõrvalekaldega), ei ole tegelikult vaatenurk suur probleem.

Kasutaja avatar
peeter3000
Digivanake
Postitusi: 8174
Liitunud: 02:00, 15 Nov 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 133 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Soovitage 40" USB salvestavat LED telekat

PostitusPostitas peeter3000 » 13:49, 18 Dets 2013

minu arust võiksid moded teemasse mittepuutuva tõsta mujale.
teema oli: 40" PVR Lcd-LED telekas!

tõstke näiteks siia
viewtopic.php?f=135&t=16429
Viimati muutis peeter3000, 13:56, 18 Dets 2013, muudetud 1 kord kokku.
DVB-T/T2:Eesti-SoomeDigi/ DVB-C:Starman HD/DVB-S: Mabo 125x140cm/TBS5922

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14537
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 147 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Soovitage 40" USB salvestavat LED telekat

PostitusPostitas tigekala » 13:52, 18 Dets 2013

Minu arust võiks selle jama siin üldse kinni panna kuna "tehnika inimene arvutustehnika poole pealt" juba sai täpselt sellise pasa
nagu ta ise tungivalt nõudis.

Ah jaa...
peeter3000, räägi, enne kui kinni pannakse teema - mis kradi kuuli- ja tulekindel kapp seal on, kuhu sisse kullakallis Tsunga-tsang topiti ?
Võibolla tead isegi seda kui suur on "tehnika inimese arvutustehnika poole pealt" Blu Ray disc-ide kogu ( mitu tuhat eksemplari) ?
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 163 külalist