Starmani maapealne digi-tv (DVB-T H.264)

Foorum terrestiaalse digi-tv teemadel
Kasutaja avatar
mart
Entusiast
Postitusi: 149
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

PostitusPostitas mart » 23:04, 17 Mai 2007

Henkka kirjutas:Kui keegi seletab mulle, et 500 MHz signaal veereb ümber maakera tunduvalt paremini kui 800 MHz signaal, siis... :roll: no commentto... :shock:

Sageduste ja lainepikkuste erinevus ikkagi peaaegu 2 korda. Ja pole vaja painduda ümber maakera, vaid majakatuste ja muude kohalike takistuste. Vaata näiteks, kui suur on levi erinevus 100 ja 200 MHz puhul - Soome FM-raadioid võib Tartus praktiliselt iga ilmaga kuulata, aga VHF III ala TV-kanalid sugugi nii tihti ei tule, UHF-kanalid praktiliselt ainult ülilevi ajal.

Kasutaja avatar
jyri403
DigiTVfänn
Postitusi: 803
Liitunud: 02:00, 13 Veebr 2006
Asukoht: Eesti
    unknown unknown

PostitusPostitas jyri403 » 23:35, 17 Mai 2007

Kuule, Mart!
Siin tuleb lisaks sinu näidatud sageduste erinevusele, mis minu arust pole veel nii tähtis, mängu ka see asjaolu, et teleri tundlikkus mingi pildi kättesaamiseks on ikkagi ca 100x kehvem kui FM raadio tundlikkus mingi rahuldava vastuvõtu kättesaamiseks. Ise ka endise tartlasena olen soome FM-i küll ja küll Tartus kuulanud. Autoraadioga sõbra pool enne Nõod (Tartust Elva poole) autoantenniga saan Espoo pealt 94 MHz Radio Suomi ja 91,9 MHz YLEX pea iga korraga mingil moel kätte, kui autoantenni otsa veel 10m pikkune traadijupp ka lisada ja teatud nurga all lainelevi suunda paigutada (nn longwire antenna), on vastuvõtt veel parem. Nii et ära unusta, et TV vastuvõtt ja FM raadiovastuvõtt on ikka 2 eri asja, TV vastuvõtul on tegu mitme megahertsi laiuse sagedusribaga FM raadio mõnesaja kilohertsi sagedusriba vastu. Nii et seepärast on tingimused soodsamad ikka raadiovastuvõtul võrdsete ERP-de korral. Saatjate võimsus (ERP) Espoo FM saatjatel on 60kW(YLE saatjad), TV1 kanalil E6 on 180kW(suunatud) ja TV 2(60kW) ka suunatud. Nii et siit palun tee omad järeldused. FM raadio tundlikkus monovastuvõtul on kuskil olenevalt aparaadist ca 1-5 mikrovolti talutava vastuvõtu saamiseks(S/N=26dB), teleka tundlikkus piiratud müraga (kujutis, kus võib eristada ainult jämedaid pildielemente, pilt püsib ees, aga on teraline, on olenevalt konkreetsest margist ca 100-200mikrovolti S/N suhte 20dB juures).Seejuures ilmub hädine mustvalge pilt enamasti ekraanile, värv võib olla ja mitte olla. Nii et paarkümmend korda väiksema signaalipingega vastuvõtja sisendis võid FM vastuvõtul saada parema tulemuse kui TV vastuvõtul nõrga signaaliga. Nii et sageduste erinevus pole siin nii määrav, sest vastuvõtu iseloom on erinev. Muidugi, kõrgem sagedus levib jah kehvemini kui madalam, aga see pole nii määrav. Nii et lp.Mart, loe see jutt läbi ja sinu arvamused minu jutu kohta siin foorumis on tertulnud.

Kasutaja avatar
a1
DigiTVfänn
Postitusi: 646
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: JƤrvamaa
    unknown unknown

PostitusPostitas a1 » 00:06, 18 Mai 2007

Henkka kirjutas:Tegelikult vajadus DVB-H kanalite asetuseks UHF TV sagedusriba allpool otsas on tunduvalt lihtsama põhjusega: kui ikka korraliku võimsusega ja omni antenniga DVB-H saatja "üürgab" kusagil 800 MHz kandis (mis on tegelikult CH62 enam-vähem) näiteks 10 kW ERP-ga, lööb see kõigil lähedal olevatel GSM900 mobladel "hambad kurku" hoobilt.

Kui keegi seletab mulle, et 500 MHz signaal veereb ümber maakera tunduvalt paremini kui 800 MHz signaal..


:lol:
et ootame millal Kloostrimetsa E64 käima läheb ja Tallinna kohale leviauk tekkib?

500 ja 800 MHz levivad ikka vägagi erinevalt.
meenuta kasvõi seda, kes ja miks olid viimased NMT kasutajad.

Kasutaja avatar
spyhalfer
Edasijõudnu
Postitusi: 57
Liitunud: 12:19, 01 Aug 2003
    unknown unknown

PostitusPostitas spyhalfer » 23:19, 24 Mai 2007

Kui ma nädalavahetusel seda zoomboxi näppisin jäi silma,et manuaalotsingu all hakkasid sagedused kanalist 21, kuigi kaoni saidi järgi peaks ka VHF (174-230MHz) kanalid 6.-12. olema toetatud.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
jyri403
DigiTVfänn
Postitusi: 803
Liitunud: 02:00, 13 Veebr 2006
Asukoht: Eesti
    unknown unknown

PostitusPostitas jyri403 » 23:33, 24 Mai 2007

spyhalfer kirjutas:Kui ma nädalavahetusel seda zoomboxi näppisin jäi silma,et manuaalotsingu all hakkasid sagedused kanalist 21, kuigi kaoni saidi järgi peaks ka VHF (174-230MHz) kanalid 6.-12. olema toetatud.

Ma korra sama probleemi kohta roska käest pärisin aru. Ta väitis, et Eestis levitatavad digiboksid on spetsiaalselt tehtud ainult UHF vastuvõtuks, VHF-i pole. Lisaks Starmani mehed väitsid meilitsi, et ka VHF riistvara pole (kõrgsagedusosa on ka ainult UHF).

Kasutaja avatar
a1
DigiTVfänn
Postitusi: 646
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: JƤrvamaa
    unknown unknown

PostitusPostitas a1 » 00:26, 25 Mai 2007

spyhalfer kirjutas:Kui ma nädalavahetusel seda zoomboxi näppisin jäi silma,et manuaalotsingu all hakkasid sagedused kanalist 21, kuigi kaoni saidi järgi peaks ka VHF (174-230MHz) kanalid 6.-12. olema toetatud.


Kui boxi manuaali loed, siis seal on kirjas, et toetab ka meeterlainet. Minuarust mainis ka Roska, et vabanevad meeterlaine kanalid võetakse kasutusse (see on siis 174MHz kõrgemad). On üsna kaheldav, et tuuner rauas ei toata, pigem on soft vastavalt nuditud.

Kasutaja avatar
elit
Digivanake
Postitusi: 2550
Liitunud: 02:00, 11 Jaan 2007
    unknown unknown
On tänatud: 8 korda

PostitusPostitas elit » 09:37, 25 Mai 2007

eh
Viimati muutis elit, 23:27, 02 Sept 2007, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
mesilane
DigiTVfänn
Postitusi: 721
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas mesilane » 12:10, 25 Mai 2007

a1 kirjutas:On üsna kaheldav, et tuuner rauas ei toata, pigem on soft vastavalt nuditud.


elit kirjutas:Kasutusjuhendi järgi tuleb siiski otseselt mõelda, et KTF-S660HDCO toetab nii rauas kui ka softis 174 - 230 MHz sagedusala. Kui seda aga tegelikkuses ei ole, siis on see kõige otsesem tarbijate petmine, mis viib pretensioonideni ja massilisele ZUUMBOX-ide tagastamiseni.
Siin on tõsine tööpõld Tarbijakaitsele.


Hakkab juba ilmet võtma:
1) C O N A X kaardisüsteem ei ühildu Soomes kasutatavaga
2) Meeterlaine on väljanuditud
3) Menüü keelevaliku võimalused on nuditud jne.
See on sigadus!

Kasutaja avatar
Martini
Entusiast
Postitusi: 328
Liitunud: 02:00, 12 Dets 2006
Asukoht: Muraste
    unknown unknown

PostitusPostitas Martini » 12:18, 25 Mai 2007

mesilane kirjutas:1) C O N A X kaardisüsteem ei ühildu Soomes kasutatavaga


Ot kas see on nüüdseks juba mingi kinnitatud ja laialt teadaolev fakt? Milles see mitteühildumine seisab?

Martini

Kasutaja avatar
mesilane
DigiTVfänn
Postitusi: 721
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas mesilane » 13:01, 25 Mai 2007

Martini kirjutas:
mesilane kirjutas:1) C O N A X kaardisüsteem ei ühildu Soomes kasutatavaga
Ot kas see on nüüdseks juba mingi kinnitatud ja laialt teadaolev fakt? Milles see mitteühildumine seisab? Martini

http://www.digi-tv.ee/modules.php?name= ... ic&p=73872
bljumkin kirjutas:
mesilane kirjutas:
freeman kirjutas:Nagu aru sain on soomede valik sat`il suurem järelikult ka Mtv 3 Max olemas (olen F1 huviline ja Eesti Tv 3`lt ei sooviks vaadata) praegu vaatan Plus Tv kaardiga (Zuum Box muidugi seda omaks ei võta "Tänud Starman")
Kas see ei olegi C O N A X ?
Mina igal juhul MTV3 plus-TV kaarti oma zuumboxiga tööle ei saanudki,sai aktiveeritud,uurisin põtrade foorume ...tulemus=0.
Nii et C O N A X küll,aga ...
Tõsi,jääb võimalus,et ise olen loll ,kuigi ei kujuta ette,mida oleks saanud veel teistmoodi teha.

Kasutaja avatar
vanemleitnant
DigiTVfänn
Postitusi: 601
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Muuga - teletornist 3km itta
    unknown unknown
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 20 korda

PostitusPostitas vanemleitnant » 13:27, 25 Mai 2007

Minul töötab R-kioski kaart zuumboxis küll. (See mis avab film 1, film 2, sport 1, sport 2 ja disney)

Mida meeterlainelt tuleb?
Ja mis selle menüü keelevalikuga lahti on? Mul ilusti eesti keeles.

Kasutaja avatar
mesilane
DigiTVfänn
Postitusi: 721
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas mesilane » 13:39, 25 Mai 2007

vanemleitnant kirjutas:Minul töötab R-kioski kaart zuumboxis küll. (See mis avab film 1, film 2, sport 1, sport 2 ja disney)


Mõeldi "PlusTV-paketti"
http://www.plustv.fi/tutustu_ja_tilaa/i ... nkohtaista
seega kanalid: MTV3 MAX, Subtv Juniori, Subtv Leffa
http://www.plustv.fi/tutustu_ja_tilaa/i ... tv_paketti
Formel 1 ja palju muud huvitavat...

R-kioski kaart on CanalDigitali keberniit - pikemas perspektiivis on see mõtetult kallis. Soomekeelsete subtiitritega filmid - Eestis täiesti mõtetu.

Kasutaja avatar
vanemleitnant
DigiTVfänn
Postitusi: 601
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Muuga - teletornist 3km itta
    unknown unknown
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 20 korda

PostitusPostitas vanemleitnant » 14:31, 25 Mai 2007

mesilane kirjutas:Soomekeelsete subtiitritega filmid - Eestis täiesti mõtetu.

Kui soome keelt ei oska, siis muidugi.

Kasutaja avatar
mesilane
DigiTVfänn
Postitusi: 721
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas mesilane » 15:57, 25 Mai 2007

vanemleitnant kirjutas:
mesilane kirjutas:Soomekeelsete subtiitritega filmid - Eestis täiesti mõtetu.
Kui soome keelt ei oska, siis muidugi.
Küsimus ei ole mitte keeles vaid Hullivuudi rämpsus!
NB! Antud juhul on probleem hoopis teine.
elit kirjutas:Kasutusjuhendi järgi tuleb siiski otseselt mõelda, et KTF-S660HDCO toetab nii rauas kui ka softis 174 - 230 MHz sagedusala. Kui seda aga tegelikkuses ei ole, siis on see kõige otsesem tarbijate petmine, mis viib pretensioonideni ja massilisele ZUUMBOX-ide tagastamiseni.
Siin on tõsine tööpõld Tarbijakaitsele.
Hetkel veel mitte, aga mis toimub Soome analoogi sulgemise järel, kui VHF sagedused vabanevad ?

Peale selle veel see
Martini kirjutas:
mesilane kirjutas:1) C O N A X kaardisüsteem ei ühildu Soomes kasutatavaga
Ot kas see on nüüdseks juba mingi kinnitatud ja laialt teadaolev fakt? Milles see mitteühildumine seisab? Martini

http://www.digi-tv.ee/modules.php?name= ... ic&p=73872
bljumkin kirjutas:
mesilane kirjutas:
freeman kirjutas:Nagu aru sain on soomede valik sat`il suurem järelikult ka Mtv 3 Max olemas (olen F1 huviline ja Eesti Tv 3`lt ei sooviks vaadata) praegu vaatan Plus Tv kaardiga (Zuum Box muidugi seda omaks ei võta "Tänud Starman")
Kas see ei olegi C O N A X ?
Mina igal juhul MTV3 plus-TV kaarti oma zuumboxiga tööle ei saanudki,sai aktiveeritud,uurisin põtrade foorume ...tulemus=0.
Nii et C O N A X küll,aga ...
Tõsi,jääb võimalus,et ise olen loll ,kuigi ei kujuta ette,mida oleks saanud veel teistmoodi teha.

Kasutaja avatar
dvbstats
Entusiast
Postitusi: 451
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
Kontakt:

PostitusPostitas dvbstats » 21:33, 25 Mai 2007

mesilane kirjutas:
vanemleitnant kirjutas:
mesilane kirjutas:Soomekeelsete subtiitritega filmid - Eestis täiesti mõtetu.
Kui soome keelt ei oska, siis muidugi.
Küsimus ei ole mitte keeles vaid Hullivuudi rämpsus!


Millest sa räägid?

See aeg kui Nelost kaablis polnud tulid näiteks sellised filmid
Wonderful Days http://www.imdb.com/title/tt0353014/
Cowboy Bebop http://www.imdb.com/title/tt0275277/
Memories http://www.imdb.com/title/tt0113799/

Milline neist rämps on?

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Majestic-12 [Bot] ja 137 külalist