FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

Foorum terrestiaalse digi-tv teemadel
Kasutaja avatar
faas
Moderaator
Postitusi: 4342
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Jõelähtme.Rebala
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 31 korda

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas faas » 17:12, 29 Juun 2008

Näed nüüd siin me oleme :) kellele sobib kellele mitte.Ilmselt sobib neile kes muud ei näe ja paremat tahta ei oska :) Korralik analoog, soome digi ja sati korralikud SD kanalid saamatud. :) Või vaatavad crt-telkuga aastast 85,siis tõesti vahet pole pilt igal juhul s..t. :) :) Ei taha solvata kedagi aga nii ta on.

Kasutaja avatar
Olavi
Entusiast
Postitusi: 292
Liitunud: 03:00, 26 Mai 2006
    unknown unknown

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas Olavi » 19:14, 29 Juun 2008

Kurb aga tõsi Eesti DVB-T on õnnetus kuubis ja egas sealt vist paremat pilti ei saagi tulema kunagi. Eestis on ikka nii, et teeme ära mingi käkerdise ja küll inimesed seda teenust kasutama hakkavad kui analoog kinni pannakse. Käisin siis ühe tuttava pool seda DVB-T siis kaemas nu andke andeks aga LCD teleka taga oli pilt ikka JUBE küll. Mul hakkasid silmad valutama peale tunnist vaatamist. Kuidas saab sellist teenust üldse osutada kui ekraanil on kena malelaud ja kohti pilt freezib. Kas see on siis eesti leiuatuad DVD kvaliteedi uus vorming? VHS on tõsti isegi parem nagu siin eelnevalt räägitud. Kas tõesti siis A/S Levira ei jõua kohale, et präegune nutulaul kehva kvaliteedi üle on ilma suure kärata võimalik parandada. Aga kui analoog pannakse kinni ja oma 100.000 inimest tõstavad kisa koos meediaga ons see siis parem aend tegutsemiseks? Aga mis teha eestlane on põikpäine seda on teatud koguaeg. Miskipärast jääb mul mulje siit, et hr Roska on end kenasti kaitse positsiooni tõmmanud ja väldib kommentaarimast teemasi, mis puudutab pildi kavliteeti.
http://www.digi-tv.ee foorum on nagu tasuta beta tester A/S Levira-le. Miks ei taheta seeda tasuta ressursi ära kasutada?
On kuidas on aga Eesti DVB-T on läbikukkunud üritus minu silmis. Isegi poole aasta jooksul pole lastehaigustest lahti saadud ja tähtaeg aina läheneb analoogi sulgemiseni.
1W/4.8E/7E/9E/13E/16E/19.2E/23.5E/28.2E
110cm Triax
Sadoun PowerTech DG380
DM800se

Kasutaja avatar
Martini
Entusiast
Postitusi: 328
Liitunud: 02:00, 12 Dets 2006
Asukoht: Muraste
    unknown unknown

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas Martini » 20:55, 29 Juun 2008

Ma ei saa aru, mis dvd kvaliteedist juba mitmes kommentaar räägib? Mis seos on DVD-l ja DVB-l?

Jah, kohaliku digi pilt on suht jura. Kuigi on võrreldes algusega paremaks läinud. Aga enne kui keegi siin udupiltide või ruutude koha pealt sõna võtma hakkab, peaks kõigepealt korda saama selle, et kohalikud kanalid saadaks 16:9 pilti koos WSSga. ra**k, nendelt, kes julgevad silmnähtavalt 16:9 algmaterjali 4:3 peale nudida, et seda saaks siis üle digi mustade kõrvadega vaadata, tuleks ringhäälinguluba päevapealt ära võtta. Ime, et EBU selle eest ETV-le süsti ei teinud, kuidas see eurovisiooni näitas.

Muide, via pilt on täpselt sama crap. Käisin aitasin tuttaval antennisüsteemi ehitada, ta tahtis viasati minema visata ja zuumi asemele panna, viasatil pidi olema saast kanalivalik. Ma valiku kohta ei oska öelda, aga mul oli võimalus vaadata sama teleka taga järjest viat ja zuumi ja ma pean kohalike kanalite koha pealt nentima et üks saast kõik.

Aga kõik on suhteline. Alati on mingi asi teisest ilusam. DVD on küll ilusam kui meie digitelekas, aga pärast paari blueray filmi vaatamist on DVD pilt lihtsalt masendavalt kole.
Martini

DVB-T/S: Golden 9060 & CT5000Cplus & HTPC

Kasutaja avatar
dvbstats
Entusiast
Postitusi: 451
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
Kontakt:

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas dvbstats » 20:57, 29 Juun 2008

a1 kirjutas:...
See kvaliteedi jutt saab alguse sellest, et analoogi puhul ei ole sellest mingit probleemi, kui järgnevate kaadrite kõik piksid erinevad, olgu see siis pildi kiirest muutumisest või videosignaalis paratamatult olevast mürast. Ka pakkimatta digisignaali korral ei oma müra tähtsust, sest kvantimisvead (analoogis lähedase väärtusega pikslid saavad digis erineva väärtuse) on väikesed ja silm (taju) ühtlustab vead.

Pakkimise korral aga visatakse osa algsest infost minema ja kui pildis on kiired muutused või signaal on mürane, siis ongi jama majas - vead lähevad nii suureks, et silm (taju) ei suuda neid enam ühtlustada. Digile meeldivad seisvad pildid, multikad, arvutianimatsioonid.
...


Lihtsalt vaheküsimuseks, kus sa seda analoogi tänapäeval ikka näed?
Kõik kolm kohalikku kanalit mida PAL'is saadetakse liiguvad üle Eesti mastideni
üle Elioni meediavõrgu MPEG2's (TV3 küll tänapäeval üle sati),
viimati kui vaatasin oli ETV keskmine 6, TV3 keskmine 5 ja K2 keskmine 4 mbit/s.
Ka selle "analoogi" puhul on pakkimise jamasid piisavalt,
õnneks häirib see vähem kui DVB-T MPEG4.10 pildis olevad probleemid.

Veelkord, maapelase digi pilt läheb paremaks kui:
1) kanalid uuendavad oma tehnikat piisavalt, kaamerad, puldid jne...
Põhiline, et videosignaali müra väheneks.
2) kanalid ostavad filme ja saateid sisse digi formaadis mitte nagu praegu
kuskilt venemaalt mingi suvalise beeta lindi peal
3) DVB-T MPEG4.10 enkooderid ringi vahetatakse selliste vastu mis
mürase signaaliga paremini hakkama saavad.
4) see küll ei tee pilti paremaks aga parem on vaadata kui
vasatuvõtja sobivat töötlust (pehmendust) teeb.
Rohkem kui korra on Zuumboksiga saadud parem pilt
läbi SCART'i kui läbi HDMI, põhjuseks siis see,
et analoog signaalile (RGB SCART) teeb telekas (müravastast) töötlust
aga digisignaali (HDMI) näitaab nii nagu tuleb.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
tonuj
Entusiast
Postitusi: 438
Liitunud: 03:00, 21 Apr 2007
Asukoht: Paide
    unknown unknown

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas tonuj » 21:11, 29 Juun 2008

Martini kirjutas:Ma ei saa aru, mis dvd kvaliteedist juba mitmes kommentaar räägib? Mis seos on DVD-l ja DVB-l?


Aga sellest, et üks lugupeetav riigiametnika arvas sellisel võrdlusel alust olema.

Kasutaja avatar
tonuj
Entusiast
Postitusi: 438
Liitunud: 03:00, 21 Apr 2007
Asukoht: Paide
    unknown unknown

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas tonuj » 21:20, 29 Juun 2008

dvbstats kirjutas:Kõik kolm kohalikku kanalit mida PAL'is saadetakse liiguvad üle Eesti mastideni üle Elioni meediavõrgu MPEG2's (TV3 küll tänapäeval üle sati),
viimati kui vaatasin oli ETV keskmine 6, TV3 keskmine 5 ja K2 keskmine 4 mbit/s.


Ei uskunud, et ülekanne mastideni nii madalalt tehakse. Elion saab need praegult siis otse oma digi-tv-sse suunata sellisel juhul. Aga mis siis saab kui need kanalid kaovad ja jäävad ainult avc kanalid, kas tekib Elionil jama?

Kasutaja avatar
kokku123
Digivanake
Postitusi: 1677
Liitunud: 03:00, 12 Juul 2006
Asukoht: Euroopa
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 19 korda

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas kokku123 » 22:07, 29 Juun 2008

Nagu levirast mulle vastati siis elion saab kõikide eesti kanalite stuudiosignaali ja bitrate määrab ise.

Kasutaja avatar
aixxia
Edasijõudnu
Postitusi: 88
Liitunud: 02:00, 05 Mär 2006
    unknown unknown
On tänatud: 6 korda

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas aixxia » 22:14, 29 Juun 2008

kas keegi oskab õelda mis on TV3 audio pid?

Kasutaja avatar
roska
Digivanake
Postitusi: 1113
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Eesti
    unknown unknown
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 213 korda

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas roska » 22:26, 29 Juun 2008

Võrdlesin praegu 4 erinevat pilti ja no nina vastu ekraani on ikka kõik SD pildid kehvad. Ei ole see Eesti DVB-T kehvem kui teised. Mul oli võimalus võrrelda Canal Digital-i paketist YLE 2, TV2 Norge ja TV4 Sverige, kõik SD kanalid. Nendest neljast kõige hullema pildiga on minumeelest YLE 2, kus on ikka selgelt näha, et bitti jääb väheks. TV4 oli nendest kõige parem ja TV2 seal vahel. ETV DVB-T kaudu oleks norrakate TV2-ga samal tasemel, pilt on veidi pehmem, aga "sipelgad" on kõigil ümber mängijate ja logode ning MPEG-2 on rohkem ruudulisem.
ETV istub praegu pidevalt ühtlaselt 3,11 M peal.

Kahjuks ei ava mu kaart HD TV2 ja TV4-a :(

See on omaette teema, miks kanalid HD-d ei edasta. Arvan, et HD kanalite valikus on oodata varsti huvitavaid pakkumisi, kuigi jah, kohalike kanalite osas seda oodata ei tasu.

Mis puudutab 16:9 teemat, siis on see veidi keeruline, kuid mitte võimatu. ETV ja TV3 osas on selge, nende tänane väljastus seda ei toeta, niikaua kuni seda välja ei vahetata, midagi oodata pole. K2 puhul pole mul infot. TV6 ja Neljas püüavad pidevalt 16:9 formaadis asju kätte saada, aga see pole alati nii lihtne. Mingeid edusamme on tehtud ning mida edasi seda rohkem loodetavasti. Kuna TV6 kasutab palju TV3 arhiivi, siis sealt 16:9 oodata ei tasu, kõik uued asjad püütakse alati saada 16:9 formaadis. Kuna Neljandal vana arhiivi pole, siis seal on 16:9 veidi paremini läinud ning seda on ekraanilt näha ka. Arvan, et uuel hooajal on pilt veel parem :)

Kasutaja avatar
roska
Digivanake
Postitusi: 1113
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Eesti
    unknown unknown
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 213 korda

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas roska » 22:28, 29 Juun 2008

Elion ei määra ise ikka midagi. Ka seal bit maksab ja see kes rohkem maksab, saab ka rohkem.

Kasutaja avatar
Zuumbox
Digivanake
Postitusi: 2056
Liitunud: 11:54, 20 Jaan 2008
Asukoht: Saue
    unknown unknown
On tänanud: 53 korda
On tänatud: 31 korda

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas Zuumbox » 22:36, 29 Juun 2008

Aga Kalev Sport ja 16:9?
DVB-T: ZuumboxHD & Sony32W4000; DVB-T2: Golden Media Mania 3 HD; antenn 21...69 17dB, kõrgus 45+11 m; võimendi AD20-1,9/AMT; suund Espoo

Kasutaja avatar
bozz
Uudistaja
Postitusi: 24
Liitunud: 02:00, 08 Dets 2006
    unknown unknown

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas bozz » 22:45, 29 Juun 2008

roska:
Ei ole see Eesti DVB-T kehvem kui teised. Mul oli võimalus võrrelda Canal Digital-i paketist YLE 2, TV2 Norge ja TV4 Sverige, kõik SD kanalid. Nendest neljast kõige hullema pildiga on minumeelest YLE 2, kus on ikka selgelt näha, et bitti jääb väheks.


no ma ei tea... võibolla CD solgib signaali aga maapealne vaba digi on soomel OLULISELT ilusama pildiga, kui meie kodune (terav, vähem pakkimisvigasid - parem kiire liikumine ja keerukas pilt e tõepoolest võrreldav DVD-ga). lisaks on soomedel kanalivahetus peaaegu sama kiire, kui analoogil oli; eestidel aga 3-5 sekundit?!

Kasutaja avatar
roska
Digivanake
Postitusi: 1113
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Eesti
    unknown unknown
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 213 korda

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas roska » 22:54, 29 Juun 2008

Kes tahab näha tõeliselt õudset algpilti vaadaku praegu TV3s käivat filmi. Eriti hästi on see näha Zuumi TV3s, sest FTA puhul kasutatakse mürafiltreid. Ja mida te nendest koodritest tahate, kui on selline algmaterjal. Teevad, mis suudavad, aga sitast saia ikka ei tee.

Kalev Sport edastab ju 16:9 pilti isegi, aga nad ei saada WSS-i ning ükski STB seetõttu pilti ümber ei lülita.

Kasutaja avatar
Olavi
Entusiast
Postitusi: 292
Liitunud: 03:00, 26 Mai 2006
    unknown unknown

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas Olavi » 23:47, 29 Juun 2008

Ma tänan vastuse eest hr roska.
1W/4.8E/7E/9E/13E/16E/19.2E/23.5E/28.2E
110cm Triax
Sadoun PowerTech DG380
DM800se

Kasutaja avatar
jyri403
DigiTVfänn
Postitusi: 803
Liitunud: 02:00, 13 Veebr 2006
Asukoht: Eesti
    unknown unknown

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas jyri403 » 23:52, 29 Juun 2008

Võrdlen omavahel ETV Elioni ja ETV DVB-T pilte edasi-tagasi klõpsates.Tehke või tina, Elioni oma ON teravam, vaatan 32 tolliselt LCD-lt 4m kauguselt, vahe ON Elioni kasuks. Mina ikka oma silmi siiamaani veel usun. :cry:

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 100 külalist