Eesti DVB-T vastuvõtul toimivad arvutikaardid

Foorum terrestiaalse digi-tv teemadel
Kasutaja avatar
tom1245
Entusiast
Postitusi: 174
Liitunud: 03:00, 22 Sept 2007
    unknown unknown

PostitusPostitas tom1245 » 10:38, 26 Mai 2008

oli topelt
Viimati muutis tom1245, 14:56, 26 Mai 2008, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
elit
Digivanake
Postitusi: 2550
Liitunud: 02:00, 11 Jaan 2007
    unknown unknown
On tänatud: 8 korda

Re: Eesti DVB-T vastuvõtul toimivad arvutikaardid

PostitusPostitas elit » 10:56, 26 Mai 2008

Tee viimasele postile MUUDA, kustutades kogu teksti ja kirjutades ainult näiteks: Oli topelt.
Sellega hoiab veidi ruumi kokku.

mønster
DigiTVfänn
Postitusi: 560
Liitunud: 10:15, 14 Jaan 2008
    unknown unknown

Re: Eesti DVB-T vastuvõtul toimivad arvutikaardid

PostitusPostitas mønster » 11:04, 26 Mai 2008

sai kirjutas:No seni kuni mul kaarti ei ole olengi ju teoreetik ja küsin Teie kui kogemustega praktikutelt, et millist osta, et mitte ämbrisse astuda... Tegelt ostsin selle A-Link DTU USB kõige odavama jubina aga 3 päeva jamanud ja korralikult toimima ei ole saanud... Saan siis aru, et see DVB-T asi on siiski väga toores veel, et loota, et selline jubin olemas on mille ostan ja kohe kõik toimib? Soovikski siin siis välja selgitada, et milline on tõenäoliselt kõige valutum valik. Ega väga palju üle 1000kr ei sooviks maksta jubina eest aga kui keegi teeb selgeks, et see odav on peavalu ja 2000kr maksev jubin toimib peaaegu laitmatult siis võtaks ikka kallima...
Praegu jääb mulje, et Eestis peamiselt Hauppauge ja AverMedia on esindatud. Ja siinolijad kommenteerivad peamiselt Hauppauge tooteid. Kas siis AverMediaga ei ole kellelgi (positiivseid) kogemusi? Eriti selle AverMedia lubatud H.264 toega...

Avrmedial pole vist DVB-S kaarti(?), seepärast satimehed kasutavad Hauppage toodangut. DVB-T puhul tundub, et peaaegu kõigil on nii Hauppage kui Avermediaga positiivsed kogemused. Minu kogemus on, et arvuti peab h.264 jaoks piisavalt võimas olema, muidu tõesti nii, et ei saagi korralikult tööle.

sai
Uudistaja
Postitusi: 15
Liitunud: 22:14, 21 Mai 2008
    unknown unknown

Re: Eesti DVB-T vastuvõtul toimivad arvutikaardid

PostitusPostitas sai » 15:11, 26 Mai 2008

tom1245 kirjutas:nagu siin on ennegi öeldud, neil kaartidel ongi DVB-T puhul vahe just softis, hvr1300 puhul ainus vahe rauas kodeerimise tugi. Hvr4000 puhul ma ei kasuta seda Powercinema softi enam ammu, kuna DVBViewer teeb oma tööd hästi. Ei soovita hvr 4000 osta, kui soov vaid maapealset digi vaadata. Selleks käib hvr1100 või hvr1300 küll. Powercinema soft on tegelikult mõeldud arvuti baasil multimeediasüsteemi opereerimiseks, lihtsalt TV-kaardi jaoks on ta mõttetult aeglane ja kohmakas.

Seega siis võiks DVB-T jaoks olla hvr1300 kõige mõistlikum kuna kodeerib rauas? Selle Diversity antenni kohta paistab, et ei oska keegi midagi öelda? DVBVieweriga oligi mul probleeme, et ma ei saanud A-Link DTU-ga seda käima ilma, et ta kanalivahetusel errorit loobiks. Lisaks on tasuta vist see 21-day trial ja lõpuks peaks selle eest vist raha välja käima ju?

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


sai
Uudistaja
Postitusi: 15
Liitunud: 22:14, 21 Mai 2008
    unknown unknown

Re: Eesti DVB-T vastuvõtul toimivad arvutikaardid

PostitusPostitas sai » 15:19, 26 Mai 2008

mønster kirjutas:Avrmedial pole vist DVB-S kaarti(?), seepärast satimehed kasutavad Hauppage toodangut. DVB-T puhul tundub, et peaaegu kõigil on nii Hauppage kui Avermediaga positiivsed kogemused. Minu kogemus on, et arvuti peab h.264 jaoks piisavalt võimas olema, muidu tõesti nii, et ei saagi korralikult tööle.

AverMedial on ka DVB-S kaardid olemas küll: siin aga mind huvitab jah DVB-T. Arvuti on mul P4-3GHz ja kiiruses pole asi, ma ei saanud softe stabiilselt toimima, vahest toimis vahest mitte ja vahest jooksis kinni...

Kasutaja avatar
Martini
Entusiast
Postitusi: 328
Liitunud: 02:00, 12 Dets 2006
Asukoht: Muraste
    unknown unknown

Re: Eesti DVB-T vastuvõtul toimivad arvutikaardid

PostitusPostitas Martini » 15:54, 26 Mai 2008

Kui sul DVBViewer tuunimise (kanali vahetamise) pealt armastab P4-ga kokku joosta, pane optionitest peale linnuke "use only first CPU". P4 on multicore prose, paljude tuunerite draiverid ei ela seda multithreadingut üle. Ma sain ise selle linnukesega sarnasest jamast lahti (kuigi teise tuuneriga).

Selle A-linki DTUga on televisiooni vaadatud küll ja küll, tuuneril pole häda midagi.
Martini

DVB-T/S: Golden 9060 & CT5000Cplus & HTPC

Kasutaja avatar
tonuj
Entusiast
Postitusi: 438
Liitunud: 03:00, 21 Apr 2007
Asukoht: Paide
    unknown unknown

Re: Eesti DVB-T vastuvõtul toimivad arvutikaardid

PostitusPostitas tonuj » 17:37, 26 Mai 2008

sai kirjutas:Seega siis võiks DVB-T jaoks olla hvr1300 kõige mõistlikum kuna kodeerib rauas?


Ei, dvb-t on juba piisavalt pakitud!
Rauas kodeerijat saad kasutada analoog materjali puhul.

Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: Eesti DVB-T vastuvõtul toimivad arvutikaardid

PostitusPostitas valgekotkas » 21:09, 26 Mai 2008

sai kirjutas: DVBVieweriga oligi mul probleeme, et ma ei saanud A-Link DTU-ga seda käima ilma, et ta kanalivahetusel errorit loobiks. Lisaks on tasuta vist see 21-day trial ja lõpuks peaks selle eest vist raha välja käima ju?
nii palju kui võib aimata siis on siinsetel foorumlastel vähemalt üks legaalne soft soetatud - DVBViever :mrgreen: ja see 15 € on päris mõistlik investeering :wink: ... ja see on vist suur saladus millist errorit ta loobib ??? :lol: - ära solvu aga ma kipun arvama, et need errorid rohkem klaveri ja tooli vahel kinni kui konkreetses softis :D
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

sai
Uudistaja
Postitusi: 15
Liitunud: 22:14, 21 Mai 2008
    unknown unknown

Re: Eesti DVB-T vastuvõtul toimivad arvutikaardid

PostitusPostitas sai » 01:11, 27 Mai 2008

valgekotkas kirjutas:
sai kirjutas: DVBVieweriga oligi mul probleeme, et ma ei saanud A-Link DTU-ga seda käima ilma, et ta kanalivahetusel errorit loobiks. Lisaks on tasuta vist see 21-day trial ja lõpuks peaks selle eest vist raha välja käima ju?
nii palju kui võib aimata siis on siinsetel foorumlastel vähemalt üks legaalne soft soetatud - DVBViever :mrgreen: ja see 15 € on päris mõistlik investeering :wink: ... ja see on vist suur saladus millist errorit ta loobib ??? :lol: - ära solvu aga ma kipun arvama, et need errorid rohkem klaveri ja tooli vahel kinni kui konkreetses softis :D

Ei ole soetatud! On trial versioon. Aga kuidas saaks soetada ja kas sellest oleks kasu? 15€ ei ole palju maksta kui saaks asja toimima. Error oli selline umbes, et: AVC/H.264 plugin not registered... Aga peale OK vajutamist töötas. Küll aga ei toiminud alati kõik hästi ja Kanal2 heli oli peetis...
Oi, vabandust, ma ajasin sassi, DVBViewerit ma ei saanud üldse käima... Jutt käis ProgDVB-st mis erroreid loopis...

Kasutaja avatar
dreamants
Digivanake
Postitusi: 1117
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Õlletehase lähistel
    unknown unknown
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 13 korda

Re: Eesti DVB-T vastuvõtul toimivad arvutikaardid

PostitusPostitas dreamants » 02:16, 27 Mai 2008

sai kirjutas:
valgekotkas kirjutas:
sai kirjutas: DVBVieweriga oligi mul probleeme, et ma ei saanud A-Link DTU-ga seda käima ilma, et ta kanalivahetusel errorit loobiks. Lisaks on tasuta vist see 21-day trial ja lõpuks peaks selle eest vist raha välja käima ju?
nii palju kui võib aimata siis on siinsetel foorumlastel vähemalt üks legaalne soft soetatud - DVBViever :mrgreen: ja see 15 € on päris mõistlik investeering :wink: ... ja see on vist suur saladus millist errorit ta loobib ??? :lol: - ära solvu aga ma kipun arvama, et need errorid rohkem klaveri ja tooli vahel kinni kui konkreetses softis :D

Ei ole soetatud! On trial versioon. Aga kuidas saaks soetada ja kas sellest oleks kasu? 15€ ei ole palju maksta kui saaks asja toimima. Error oli selline umbes, et: AVC/H.264 plugin not registered... Aga peale OK vajutamist töötas. Küll aga ei toiminud alati kõik hästi ja Kanal2 heli oli peetis...
Oi, vabandust, ma ajasin sassi, DVBViewerit ma ei saanud üldse käima... Jutt käis ProgDVB-st mis erroreid loopis...

DVBVieweril polegi trial vaianti:http://www.dvbviewer.com/en/index.php?page=faq

Question 8:
Is there a demo version to test if my DVB Card is working?
There is no demo version available, but you can test this with the Transedit Tool!

Aga tellida saab siit: http://www.dvbviewer.com/en/index.php?page=ordering

mønster
DigiTVfänn
Postitusi: 560
Liitunud: 10:15, 14 Jaan 2008
    unknown unknown

Re: Eesti DVB-T vastuvõtul toimivad arvutikaardid

PostitusPostitas mønster » 09:31, 27 Mai 2008

mul on küll ainult tasuta allalaetud totalmedia3. kasutajaliides tal nagu dosiaegne ja võimalustevaene, aga ta töötab nii digi kui anaga. tv3 pole veel vabana digis ja elioni boxil ka ainult analoogväljundid.

Kasutaja avatar
Zuumbox
Digivanake
Postitusi: 2056
Liitunud: 11:54, 20 Jaan 2008
Asukoht: Saue
    unknown unknown
On tänanud: 53 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Eesti DVB-T vastuvõtul toimivad arvutikaardid

PostitusPostitas Zuumbox » 13:33, 05 Juun 2008

mønster kirjutas:mul on küll ainult tasuta allalaetud totalmedia3. kasutajaliides tal nagu dosiaegne ja võimalustevaene, aga ta töötab nii digi kui anaga. tv3 pole veel vabana digis ja elioni boxil ka ainult analoogväljundid.

Mul ka sama soft (Totalmedia3). Töötab muidu kenasti ainult vahetevahel kipub kinni jooksma. Kasutajaliidese üle ei viriseks; võimalusterohke -vaene ... nojah ... ühest tasuta asjast ei maksaks palju rohkem tahtagi 8)
DVB-T: ZuumboxHD & Sony32W4000; DVB-T2: Golden Media Mania 3 HD; antenn 21...69 17dB, kõrgus 45+11 m; võimendi AD20-1,9/AMT; suund Espoo

sai
Uudistaja
Postitusi: 15
Liitunud: 22:14, 21 Mai 2008
    unknown unknown

Re: Eesti DVB-T vastuvõtul toimivad arvutikaardid

PostitusPostitas sai » 06:00, 06 Juun 2008

Zuumbox kirjutas:
mønster kirjutas:mul on küll ainult tasuta allalaetud totalmedia3. kasutajaliides tal nagu dosiaegne ja võimalustevaene, aga ta töötab nii digi kui anaga. tv3 pole veel vabana digis ja elioni boxil ka ainult analoogväljundid.

Mul ka sama soft (Totalmedia3). Töötab muidu kenasti ainult vahetevahel kipub kinni jooksma. Kasutajaliidese üle ei viriseks; võimalusterohke -vaene ... nojah ... ühest tasuta asjast ei maksaks palju rohkem tahtagi 8)

No esimesel arvutil ei saanud selle A-Link DTU ja TotalMedia-ga üldse pilti ette, vist selle H.264 kodeki probleem. Teisel masinal sain pildi ette aga jubedalt hakib. Püsti triibus sees ja lõpuks enam üldse ei näita...
Tirisin endale SageTV Triali - see tundus täitsa lahe proge korraliku liidesega. Ja leidis selle AF9015 A-Linki ka üles ja ütles, et hakkame tööle aga ühtegi kanalit ei leidnud. Kirjutasin supporti ja siis vastas, et nende soft seda junni ei toetagi... Tellisin endale nüüd AverMedia pulga GPS-iga. Homme jõuab kohale, siis saab võrrelda...

Kasutaja avatar
mah
Uudistaja
Postitusi: 2
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

Re: Eesti DVB-T vastuvõtul toimivad arvutikaardid

PostitusPostitas mah » 11:20, 10 Juun 2008

Minul mingi TCM usb pulk. Kaasas TV Jukebox 3, mis ainult MPEG2 pilte näitab. Tallinna pildid sain ette ProgDVB Pro-ga http://www.progdvb.com/ ja H.264 lisasin ---Elecard AVC PlugIn for ProgDVB 1.1.80429.
Aga ProgDVB Pro jookseb kokku ja ei ole ka vabavara.
Ka ei tööta pult.
:cry:

Kasutaja avatar
renee
DigiTVfänn
Postitusi: 566
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Eesti DVB-T vastuvõtul toimivad arvutikaardid

PostitusPostitas renee » 13:33, 10 Juun 2008

avermedia volare vanema versiooniga töötab mpeg4 ilusti.
kodulehelt sai tõmmatud uuem programm, pult ka töötab, aga kuidagi toimingute vaene, eelistan juhtmevaba hiirt. stabiilne Pent4 3000 kagetuumaline, unustasin käima, nädal käis järjest probleemivabalt.
ainult see volare läheb üsna kuumaks - ära pole veel surnud.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 172 külalist