Soome digi

Foorum terrestiaalse digi-tv teemadel
Kasutaja avatar
wqsa
Entusiast
Postitusi: 129
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

PostitusPostitas wqsa » 00:02, 14 Jaan 2007

Siilik -
selle Iskra 91 kohta olen kolleegidelt ainult laidusõnu kuulnud, endal on ka tunne et oma pikkuse kohta on ta üsna mõttetu asi. Ära seda küll osta.

Kasutaja avatar
mart
Entusiast
Postitusi: 149
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

PostitusPostitas mart » 01:42, 14 Jaan 2007

Kui ma mõned aastad tagasi Soome digi vaatamise riistu soetasin, siis uurisin ka erinevate antennide näitajaid, kaalul olid tollal saadaolevatest see Iskra 91 ja Triax Unix 100. Jäin Triaxi juurde, kuna mitte ainult paar dB suurema võimekuse, vaid ka oma vaistu põhjal oletasin, et see on parem. Mulle imponeeris Triaxi kinnitus - laia U kujulise abikanduriga on viidud antenn mastiotsast kõrgemale, nii et see jäme metalltoru koos kinnitusklambriga ei ole antennielementide vahel (UHF-alas see juba mõjutab!). Iskra 91 aga on mingite väikeste plastmassjullade võrra ainult abikandurist kõrgemal. Ka on nende X-dipoolide laiaribalisus ilmselt parem kui nendel Iskra antenni peenikestel silmustel.

Kasutaja avatar
officer
DigiTVfänn
Postitusi: 663
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: VIIMSI.
    unknown unknown
On tänanud: 61 korda
On tänatud: 5 korda

PostitusPostitas officer » 12:17, 14 Jaan 2007

mart kirjutas:Jah, jyri403 ja officer, täpselt nii! Ja kõige mõistlikum ongi see teostada nii, et selle 50-oomise kaablijupikesega läheb edasi võimendi sisendisse.


... no mul plaanis kasutada 2 Televes antenniga,millel dipooli otsas võimendi juba "vägisi" kaasas :D !

Kasutaja avatar
dreamants
Digivanake
Postitusi: 1117
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Õlletehase lähistel
    unknown unknown
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 13 korda

PostitusPostitas dreamants » 17:32, 14 Jaan 2007

wqsa kirjutas:Siilik -
selle Iskra 91 kohta olen kolleegidelt ainult laidusõnu kuulnud, endal on ka tunne et oma pikkuse kohta on ta üsna mõttetu asi. Ära seda küll osta.

Mis siis oleks peale televesi parim antenn?

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
mart
Entusiast
Postitusi: 149
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

PostitusPostitas mart » 23:52, 14 Jaan 2007

officer kirjutas:... no mul plaanis kasutada 2 Televes antenniga,millel dipooli otsas võimendi juba "vägisi" kaasas :D !


Tundub overkill, arvestades Televesi hinda. Pealegi on võimendeid sisaldavate antennide liitmine üksjagu keerulisem. Viimsis on ju levitingimused head, signaali nivoos pole küsimus. Triax UNIX 100 21-69 ajab asja ära. http://www.serigo.ee/product_info.php?c ... ucts_id=32 Võimendiks soovitan Rantelon AD-10, aga võimalik, et Viimsis saab ka ilma selleta hakkama.

Kui probleemiks on Espoo kanalitele 44 ja 46 kohaliku 45 sissepressimine, siis üks võimalus on suunatoimet tugevdada kahe sellise antenni horisontaalselt paralleeli panek, aga võib-olla tasuks proovida ka kahjuliku signaali "mahalahutamise" meetodit: mingi väike ja odav antenn seda 45. kanalit vastu võtma ja pingejagaja kaudu (eksperimentaalselt kindlaks teha, millise sumbuvuse juures toimub täielik kompenseerimine) vastandfaasis (jällegi katsetamine) kasuliku signaaliga kokku lasta. Soovitaksin seda teha küll pärast võimendit. Ei usu, et selle 10 dB võimendi see 45. kanal mittelineaarsesse re¸iimi viib ja ristmodulatsiooni teel segama hakkab, kui Kloostrimetsa torn külgsuunda jääb.

Kasutaja avatar
officer
DigiTVfänn
Postitusi: 663
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: VIIMSI.
    unknown unknown
On tänanud: 61 korda
On tänatud: 5 korda

PostitusPostitas officer » 09:01, 15 Jaan 2007

to mart: mul DAT45 võimendiga juba olemas,kavatsen kevadel panna üles DAT75 ja kui sellest ei piisa,siis ühe DAT75 juurde hankida.
Sinu poolt soovitatud ch.45 liitmine vastandfaasis võib praktikas osutuda keeruliseks ch.44 ja 46 suurtes piirides kõikuva nivoo tõttu?
Milles näed probleemi antennisignaalide samafaasilises liitmises peale antennivõimendeid?
Televes antennivõimendi MRD ref.5060 meeldib just väikese omamüra ja suure dünaamika poolest!

Kasutaja avatar
wqsa
Entusiast
Postitusi: 129
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

PostitusPostitas wqsa » 12:21, 15 Jaan 2007

dreamants kirjutas:Mis siis oleks peale televesi parim antenn?


Ei tea, las targemad ütlevad, peale Triaxi võibolla ENGEL 92el. 21-69 18,5dB (näeb samasugune välja nagu Laatuantenni, Merges müüakse)

huvitav et sellel DAT75-l läheb mast poole antenni pealt pulkade vahelt läbi. Triax, Iskra jne. antennidel on ju selline u-kujuline kandur, et kui masti tippu paned selle antenni siis ei ulatu mast pulkade vahele. Mina olen aru saanud et uhf antennil nii kui selliselt mast pulkade vahelt läbi läheb võtab oluliselt signaali maha. Või pole see nii??

Pilt

Kasutaja avatar
officer
DigiTVfänn
Postitusi: 663
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: VIIMSI.
    unknown unknown
On tänanud: 61 korda
On tänatud: 5 korda

PostitusPostitas officer » 13:26, 15 Jaan 2007

selle antenni dimensioneerimisel on arvestatud sellega,et mastikinnituse läbimõõt on max 32mm.
Suvekodus on selline isend (ilma võimendita) mul üleval 24 meetrise masti otsas merekaldal juba 5 aastat!

Kasutaja avatar
dreamants
Digivanake
Postitusi: 1117
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Õlletehase lähistel
    unknown unknown
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 13 korda

PostitusPostitas dreamants » 14:06, 15 Jaan 2007

officer kirjutas:to mart: mul DAT45 võimendiga juba olemas,kavatsen kevadel panna üles DAT75 ja kui sellest ei piisa,siis ühe DAT75 juurde hankida.


Sooviks vihjeid kust DAT75 hankida oleks vöimalik.

Kasutaja avatar
officer
DigiTVfänn
Postitusi: 663
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: VIIMSI.
    unknown unknown
On tänanud: 61 korda
On tänatud: 5 korda

PostitusPostitas officer » 15:12, 15 Jaan 2007

Koskla uulitsast,Merge "keldrist" :roll:

Kasutaja avatar
dreamants
Digivanake
Postitusi: 1117
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Õlletehase lähistel
    unknown unknown
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 13 korda

PostitusPostitas dreamants » 15:57, 15 Jaan 2007

officer kirjutas:Koskla uulitsast,Merge "keldrist" :roll:


Tänud! Siis pole muud teha kui järgmist partiid ootama jääda.

Kasutaja avatar
mart
Entusiast
Postitusi: 149
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

PostitusPostitas mart » 22:47, 15 Jaan 2007

officer kirjutas:mul DAT45 võimendiga juba olemas,kavatsen kevadel panna üles DAT75 ja kui sellest ei piisa,siis ühe DAT75 juurde hankida.

Mis siis olemasoleval signaalil viga on?
officer kirjutas:Sinu poolt soovitatud ch.45 liitmine vastandfaasis võib praktikas osutuda keeruliseks ch.44 ja 46 suurtes piirides kõikuva nivoo tõttu?

Meil on vaja surmata signaalide kogumis mitte muutuvate nivoodega 44. ja 46. kanali signaali, vaid (eeldatavasti) püsiva nivooga 45. kanali signaali, mis siseneb Espoo poole keeratud antennist. Õigemini huvitab kompenseerimise puhul see, et Espoo suuna antennist ja Tallinna suuna abiantennist sisenevate signaalide nivoode suhe ei muutu ajas. Ta võib muidugi mingil määral muutuda ajutistest peegeldustest, samuti on need ajutised peegeldused ettearvamatu hilistusega (vt näiteks UHF-alas analoogvastuvõttu, kui antenn püüab peegeldusi toas kõndivatelt inimestelt või tuules kõikuvalt metsalt). See kõik oleneb vastuvõtukohast ja selle ümbrusest.
officer kirjutas:Milles näed probleemi antennisignaalide samafaasilises liitmises peale antennivõimendeid?

Kui ühise toitesöötjaga õnnestub ära toita mõlemad võimendid, siis alalisvoolu poolest on OK. Lisaks on seal võimendi sees aga hulgaliselt koondparameetritega lülitusi. Piisab sellest, et mõni mahtuvuslik või induktiivne ahel on natuke teistsuguste parameetritega, kui kohe on ka signaali faas teisest erinev. Üldiselt tekib faasimoonutus siis, kui sageduskarakteristik langeb või tõuseb, ühetasaselt võimendava võimendi puhul ehk pole asi nii hull.
Aga ikkagi tundub see 2 korda DAT75 mulle praegu suure raharaiskamisena. Signaali tugevus ei ole ju Viimsis probleemiks, pigem häired teistelt saatjatelt.
officer kirjutas:Televes antennivõimendi MRD ref.5060 meeldib just väikese omamüra ja suure dünaamika poolest!

Ega Ranteloni AD-10 ka paha pole - mürategur ainult 1,6 dB. Ja pane kuhu tahad, ei pea dipooli küljes olema. Mina olen Rannamõisas ammu aru saanud, et süsteemi omamüra mind ei piira, ka väga nõrga signaali puhul võin korraliku vastuvõtu saada, häirivateks teguriteks on häired eetrist - sädelemised (paljudel autodel, eriti aga mootorratastel, mootorsaanidel ja muudel lõbusõidukitel on süüteahelad väga halvasti varjestatud) ja ülilevi korral häired kaugematelt saatjatelt.

Kasutaja avatar
officer
DigiTVfänn
Postitusi: 663
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: VIIMSI.
    unknown unknown
On tänanud: 61 korda
On tänatud: 5 korda

PostitusPostitas officer » 23:18, 15 Jaan 2007

mart kirjutas:
officer kirjutas:mul DAT45 võimendiga juba olemas,kavatsen kevadel panna üles DAT75 ja kui sellest ei piisa,siis ühe DAT75 juurde hankida.

Mis siis olemasoleval signaalil viga on?


...tnx osavõtlikuse eest :D !
Häda selles,ch44 ja 46 vastuvõtt olematu põhjustatune ch.45,mis asub 2,7km kaugusel,õnneks küll otse taga võrreldes Espoo'ga :(

Kasutaja avatar
cl
Entusiast
Postitusi: 114
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord

PostitusPostitas cl » 08:25, 16 Jaan 2007

ma nii igaksjuhuks mainin ära ühe "naised saunas rääkisid" loo, nimelt keegi olla Tabasalus soome digi püüdnud DAT-75-ga, no ei saanud pilti ette, hiljem proovis Triax Unix-it ja pildid ees. Samas triax paberil on kehvem kui televes.

ahjaa neid 100el triax unixeid on erinevaid, "testimisel" kasutati seda mudelit mis mõeldud kanalitele 24-50.

Kasutaja avatar
officer
DigiTVfänn
Postitusi: 663
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: VIIMSI.
    unknown unknown
On tänanud: 61 korda
On tänatud: 5 korda

PostitusPostitas officer » 12:35, 16 Jaan 2007

to cl: miks nii arvad?,paberid neil ühesugused-pean silmas gain ja f/b suhet ilma võimendita.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 83 külalist