Starmani maapealne digi-tv (DVB-T H.264)

Foorum terrestiaalse digi-tv teemadel
Kasutaja avatar
janz
Edasijõudnu
Postitusi: 32
Liitunud: 02:00, 07 Dets 2005
    unknown unknown

PostitusPostitas janz » 16:50, 28 Dets 2006

Millega te seda MPEG4 salvestada kavatsete muidu? Ega ometi VHS -ga lindile? See oleks küll, no kuidas seda nüüd öeldagi, rõve. 30 aastat vana tehnoloogiaga lindistada digitaalset vood...
Ma ise olen mõelnud et seni kuni Starman või keegi teine siin salvestavad boxi ei paku teha mingi arvutiga combo.
Samas ainuke variant kuidas digitaalne signaal säilub on ju hdmi aga ma pole leindu seni ühtegi sellist vahendit mis hdmi signaali salvestaks...

Kasutaja avatar
Feliks
Uudistaja
Postitusi: 17
Liitunud: 02:00, 09 Jaan 2006
    unknown unknown

PostitusPostitas Feliks » 17:00, 28 Dets 2006

janz & veicos ....Tänud infi eest....loodame paremat.

To ziege-> muidugi see 35 krooni pole raha. Aga mulle ei meeldi 48 kuud
maksta ja veel panka nuumata. Sry!

Kasutaja avatar
dvbstats
Entusiast
Postitusi: 451
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
Kontakt:

PostitusPostitas dvbstats » 17:03, 28 Dets 2006

janz kirjutas:Millega te seda MPEG4 salvestada kavatsete muidu? Ega ometi VHS -ga lindile? See oleks küll, no kuidas seda nüüd öeldagi, rõve. 30 aastat vana tehnoloogiaga lindistada digitaalset vood...
Ma ise olen mõelnud et seni kuni Starman või keegi teine siin salvestavad boxi ei paku teha mingi arvutiga combo.
Samas ainuke variant kuidas digitaalne signaal säilub on ju hdmi aga ma pole leindu seni ühtegi sellist vahendit mis hdmi signaali salvestaks...


Kes keelab sul otse striimi salvestada?
DigiTV võlu ongi 1:1 salvestused.

PS HDMI'd salvestav kaart täitsa olemas

Kasutaja avatar
janz
Edasijõudnu
Postitusi: 32
Liitunud: 02:00, 07 Dets 2005
    unknown unknown

PostitusPostitas janz » 17:15, 28 Dets 2006

dvbstats kirjutas:
Kes keelab sul otse striimi salvestada?
DigiTV võlu ongi 1:1 salvestused.

PS HDMI'd salvestav kaart täitsa olemas


Oled sa mõnda sellist kaarti ise proovinud? Oskad mõnda soovitada? Ja see Macrovision praegu ilmselt segaks seda salvestamist...

Aga otse striimi salvestamine DVB kaardiga on küll võimalik ja proovitud juba. Pole ainult proovinud kuidas selle Conax kaardiga arvutis saab, DigitalWatch vist ei toeta ka seda.
Iseasi on muidugi maha mängimine, viimati proovitud PowerDVD 7-ga oli interleace triibud ikka häirivad.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
joonas
Entusiast
Postitusi: 481
Liitunud: 00:25, 08 Okt 2003
    unknown unknown

PostitusPostitas joonas » 17:29, 28 Dets 2006

janz kirjutas:Millega te seda MPEG4 salvestada kavatsete muidu? Ega ometi VHS -ga lindile? See oleks küll, no kuidas seda nüüd öeldagi, rõve. 30 aastat vana tehnoloogiaga lindistada digitaalset vood...

Kui ta juba olemas on, siis väga mugav vahend salvestamaks saateid, mida pole aega õigel ajal vaadata. Oleneb, mida sa videomaki all silmas pead - on neid ju seinast seina käkkidest korralikeni välja. Ma kujutan ette küll, et 1k makid võivad võrreldes 5k omadega tõesti kvaliteedi poolest olla seal 80-ndates ;)

Kasutaja avatar
joonas
Entusiast
Postitusi: 481
Liitunud: 00:25, 08 Okt 2003
    unknown unknown

PostitusPostitas joonas » 17:34, 28 Dets 2006

Janzile veel meeldetuletuseks, et VHS makke on digitaalseid ka olemas ja nendele on vähemalt 5-6 viimast aastat olnud võimalus osta netist ka filme HDTV 1080i pildiga ja Dolby AC3 5.1 heliga. Muidugi kohalikud poed pole vist sellist asja katsudagi saanud ;) Muidu netihindade põhjal jäid paar aastat tagasi digi-vhs makid sinna 10k kanti. Pakkus ju digi-vhs ammu seda, mida praegu hakkasid pakkuma hddvd ja bluray.

Kasutaja avatar
dvbstats
Entusiast
Postitusi: 451
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
Kontakt:

PostitusPostitas dvbstats » 17:41, 28 Dets 2006

janz kirjutas:
dvbstats kirjutas:
Kes keelab sul otse striimi salvestada?
DigiTV võlu ongi 1:1 salvestused.

PS HDMI'd salvestav kaart täitsa olemas


Oled sa mõnda sellist kaarti ise proovinud? Oskad mõnda soovitada? Ja see Macrovision praegu ilmselt segaks seda salvestamist...


Võlusõna guugli jaoks on "hdmi capture"

Macrovision ja HDCP on erinevad asjad,
pealegi kasutatakse HDCP signaali üldjuhul ainult HD sisu puhul.

Kasutaja avatar
jyri403
DigiTVfänn
Postitusi: 803
Liitunud: 02:00, 13 Veebr 2006
Asukoht: Eesti
    unknown unknown

PostitusPostitas jyri403 » 18:28, 28 Dets 2006

janz kirjutas:Millega te seda MPEG4 salvestada kavatsete muidu? Ega ometi VHS -ga lindile? See oleks küll, no kuidas seda nüüd öeldagi, rõve. 30 aastat vana tehnoloogiaga lindistada digitaalset vood...
Ma ise olen mõelnud et seni kuni Starman või keegi teine siin salvestavad boxi ei paku teha mingi arvutiga combo.
Samas ainuke variant kuidas digitaalne signaal säilub on ju hdmi aga ma pole leindu seni ühtegi sellist vahendit mis hdmi signaali salvestaks...

Kulla janz! Kõik sinu jutt on õige! Ma ainult proovisin VHS-ga võtta üle analooglingi (videoväljundist). Muudmoodi polnud antud hetkel võimalik. Aga see katse loodetavasti tegi tänuväärset tööd ja meie lugupeetud foorumlaste kollektiivsele ajurünnakule tunnistas ka Levira mees siin foorumis Macrovisioni olemasolu, mida eitasid algul nii Starman kui Levira.
Loomulikult on striimi salvestamine digitv puhul ainuke mõistlik tegevus. Palun ütle Janz, mismoodi saaks zuumboxist streami arvutisse? Minuteada ainuke digivideoväljund on hdmi. Kas SD pilti saab ka läbi selle arvutisse? Olen ajast mahajäänud ja natuke rumal. Tahaks soomedigist midagi võtta. Mul siin tsemendilinnas ikka näeb teda.

Kasutaja avatar
janz
Edasijõudnu
Postitusi: 32
Liitunud: 02:00, 07 Dets 2005
    unknown unknown

PostitusPostitas janz » 18:39, 28 Dets 2006

jyri403 kirjutas: mismoodi saaks zuumboxist streami arvutisse? Minuteada ainuke digivideoväljund on hdmi. Kas SD pilti saab ka läbi selle arvutisse?


Kasutaja dvbstats juba viitas hdmi capture kaardile. Sellise leiad näiteks:
http://www.blackmagic-design.com/products/intensity/

Aga see lahendus oleks küllalt kallis, kaart ise 3-4 KEEK pluss nõuded arvutile on ka keskmisest oluliselt suuremad. Kui sul selline 2 GB RAM ja uuemate videkaartidega arvuti olemas on siis oleks isegi huvitatud testi tulemustest.

Teine alternatiiv millesti juba juttu ka oli on DVB kaardiga otse arvutis salvestada. Siin on vaja leida conax kaarti toetav soft. Digitalwatch ei toeta aga ProgDVB tundub toetama

Kasutaja avatar
jyri403
DigiTVfänn
Postitusi: 803
Liitunud: 02:00, 13 Veebr 2006
Asukoht: Eesti
    unknown unknown

PostitusPostitas jyri403 » 19:58, 28 Dets 2006

janz kirjutas:Teine alternatiiv millesti juba juttu ka oli on DVB kaardiga otse arvutis salvestada. Siin on vaja leida c***x kaarti toetav soft. Digitalwatch ei toeta aga ProgDVB tundub toetama

Ma olen ise kahh selle peale mõelnud. Kunagi kasutaja wookie laadis siia netti üles transportstriimid E45 kanali gigitv platvormilt. Tõmbasin need netist alla ja pakkisin katsetamiseks mpeg 4AVC-st Elecard Mobile Converteriga mpeg 2 ümber ning nad kärasid DVD pleieril kenasti. Kui vaba kanali pealt võtta, pole probleem, muidu jah peab conax kaardislotiga isendi hankima

Kasutaja avatar
meego
Uudistaja
Postitusi: 4
Liitunud: 02:00, 12 Dets 2006
    unknown unknown

PostitusPostitas meego » 23:11, 28 Dets 2006

Küsimus selline:Kasutan Engel DM antenne ja Rantelon AV63 võimendit soome siganaali tugevust näitab 90% ringis aga Q on 5% milles võib asi olla?
Asun Tallinna teletornist ca 57 km kaugusel Haapsalu poole ehk siis Harju-Ristil

Kasutaja avatar
metsavend
Entusiast
Postitusi: 275
Liitunud: 02:00, 28 Nov 2006
    unknown unknown

PostitusPostitas metsavend » 01:02, 29 Dets 2006

tsitaat ranteloni kodukalt:

"Aasta 2007 algul Rantelon hakkab pakkuma uue lisaploki olemasolevate AV1X-, AV2X-, AV3X-, AV4X-, AV5X- ja AV6X-seeria võimenditele. Uus lisaplokk võimaldab vastu võtta kõiki Soome ja Eesti digi-TV signaale olemasoleva seeria võimenditega."

Kasutaja avatar
officer
DigiTVfänn
Postitusi: 663
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: VIIMSI.
    unknown unknown
On tänanud: 61 korda
On tänatud: 5 korda

PostitusPostitas officer » 10:55, 29 Dets 2006

meego kirjutas:Küsimus selline:Kasutan Engel DM antenne ja Rantelon AV63 võimendit soome siganaali tugevust näitab 90% ringis aga Q on 5% milles võib asi olla?
Asun Tallinna teletornist ca 57 km kaugusel Haapsalu poole ehk siis Harju-Ristil


...ju siis sellel AV63 pole seal peale mürade midagi võimendada....ja võid olla kindel,et võimendiga võid signaali(tegelikult küll müra) tugevuseks saada 90% ka 257km kaugusel Tallinnast!

Kasutaja avatar
meego
Uudistaja
Postitusi: 4
Liitunud: 02:00, 12 Dets 2006
    unknown unknown

PostitusPostitas meego » 11:04, 29 Dets 2006

officer kirjutas:
meego kirjutas:Küsimus selline:Kasutan Engel DM antenne ja Rantelon AV63 võimendit soome siganaali tugevust näitab 90% ringis aga Q on 5% milles võib asi olla?
Asun Tallinna teletornist ca 57 km kaugusel Haapsalu poole ehk siis Harju-Ristil


...ju siis sellel AV63 pole seal peale mürade midagi võimendada....ja võid olla kindel,et võimendiga võid signaali(tegelikult küll müra) tugevuseks saada 90% ka 257km kaugusel Tallinnast!


Ennem kui oli üks antenn ja kui selle soome peale keerasin siis sai 32 mux pealt kõik kätte nüüd aga kui lisasin teise antenni ei saa midagi kätte, peab kaablid kõik üle kontrollima

Kasutaja avatar
a1
DigiTVfänn
Postitusi: 646
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: JƤrvamaa
    unknown unknown

PostitusPostitas a1 » 11:36, 29 Dets 2006

janz kirjutas:Millega te seda MPEG4 salvestada kavatsete muidu? Ega ometi VHS -ga lindile? See oleks küll, no kuidas seda nüüd öeldagi, rõve. 30 aastat vana tehnoloogiaga lindistada digitaalset vood...


PAL standart on vanem kui 30 aastat, aga paraku see MPEG4 oma tänase pildiga selleni ei küüni :wink:
VHS´iga pole proovinud, kuid ATI-AIW imeb ilma tõrgeteta analoog asja sisse.
Iseasi loomulikult see, et optimaalne oleks digivoog otse kettale ajada.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 67 külalist