Starmani maapealne digi-tv (DVB-T H.264)

Foorum terrestiaalse digi-tv teemadel
Kasutaja avatar
cocaman
Edasijõudnu
Postitusi: 89
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Harju
    unknown unknown

PostitusPostitas cocaman » 09:11, 18 Dets 2006

officer kirjutas:
metsavend kirjutas: Eri antennide lihtsalt kokkuühendamine mu meelest äärmiselt küsitava väärtusega....


Miks küsitava ? Kui korralikult filtreerida, siis pole mingit suurt probleemi, minimaalne signaalikadu ehk.
-=cocaman=-

Kasutaja avatar
metsavend
Entusiast
Postitusi: 275
Liitunud: 02:00, 28 Nov 2006
    unknown unknown

PostitusPostitas metsavend » 09:18, 18 Dets 2006

niisiis - mitte mina ei kirjutanud, et kokkuühendamine on küsitava väärtusega :-)

uuriksin siin targematelt, et kas on võimalik enne võimendit kokku lasta 32-elemendilised logod, 1 eesti, teine soome peale vaatamas? millist liitjat oleks mõistlik kasutada?

Kasutaja avatar
Martini
Entusiast
Postitusi: 328
Liitunud: 02:00, 12 Dets 2006
Asukoht: Muraste
    unknown unknown

PostitusPostitas Martini » 09:28, 18 Dets 2006

Värskemad saavutused põhjarannikult - viskasin toaantenni minema ja installeerisin 91-elemendi Iskra. Tegelikult tahtsin ma panna kaks Iskrat, kuna Soome ja teletorn on üksteise suhtes 90 kraadise nurga alla, siis AV63 otsa jne. Õnneks olin ma piisavalt laisk ja ei viitsinud üle ühe Iskra korraga osta/kokku kruvida, võimust rääkimata. Pistsin ühe masti otsa ja keerasin soome poole. Tulemus - kõik Soome kolm MUXi küljes ja mõlemad zuumi omad kah. Soomlastel on Q sõltuvalt muxist 95 või 65 kandis, zuumil sõltuvalt muxist 98 või 55 kandis, igal juhul ei haki ei häält ega pilti. Ma vaatan mingi vihma või lumesajuga ilma ära ja kui siis ka soomlased paistavad siis ilmselt nii jätangi.

Moraal - kuna zuum tõesti vist paistaks kruvikeeraja abil kah, on suht savi, kuhupoole antenn keerata, peaasi et ta katusel on. Pikk detsiantenn õiges suunas ja piisavalt kõrgel toimib soome jaoks ka ilma võimuta.

Väike õpetussõna - kaabel on tähtsam kui keegi arvata oskaks. Alguses tundus mulle, et ilma võimuta ei tule midagi, soome mux A signaal oli küll 70 kandis, aga Q oli 8 kuni 12 ja mingit pilti ei väljastatud. Siis ma avastasin, et mul on millegipärast antenni ja boxi vahel pikenduseks selline kaabel, nagu pannakse näiteks videomaki ja teleka vahele. Võtsin selle vahelt ära ja krõpsti oli sama S taseme juures Q üle 90. Hull lugu on see, et analoogis kolmose pilti vaadates ei õnnestunud jupiga ja ilma jupita olukorra vahel pildis silmaga peaaegu et mingit vahet näha, vähemalt mitte peegeldusi, mida ma oleks kartnud. Imelugu, aga näitab seda, et korralikud kaablid ja pistikud on tähtsamad kui hirmsad võimendid (mida kõik teadsid ilmselt niigi).

Aga see on tõsi, et zuumi pilt on kehvem kui soomlaste oma. Kui võrrelda sama Q tasemega soome ja eesti pilti, siis on zuumi pildis suurtel värvipindadel pakkimise artefaktid oluliselt rohkem näha.

Ja minu meelest on osadel zoomi kanalitel aspect ratio peetis. HDMI kaudu kaob vähemalt minu telekal võimalus aspect ratiot telekast endast reguleerida ja zuumboxi vastav nupp ei tee ka midagi, ilmselt peaks HDMI korral seadmed omavahel ise infot vahetama. Soomlastel on kõik korras, aga näiteks zoomi discoverites on minu meelest küll ratio vale (vähemalt mõnikord), saadetakse 4:3 pilt ja tõmmatakse vägivaldselt laiali. See, kuidas seda juhitakse, on minu jaoks tume maa, igal juhul puudub mul endal selle üle kontroll.

See, et EPG sisu on suhteliselt random, on ka teiste poolt tähele pandud, ma võin seda ainult kinnitada.

Martini

Kasutaja avatar
renee
DigiTVfänn
Postitusi: 566
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

PostitusPostitas renee » 09:34, 18 Dets 2006

metsavend kirjutas:niisiis - mitte mina ei kirjutanud, et kokkuühendamine on küsitava väärtusega :-)

uuriksin siin targematelt, et kas on võimalik enne võimendit kokku lasta 32-elemendilised logod, 1 eesti, teine soome peale vaatamas? millist liitjat oleks mõistlik kasutada?


siin eelnevates foorumites juttu olnud liitmisest :http://www.rantelon.ee/est/docs/digi-tv-soomest.pdf

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
svenn1
Uudistaja
Postitusi: 6
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: tln.
    unknown unknown

PostitusPostitas svenn1 » 12:24, 18 Dets 2006

... kas ka teil on Zoomi kanalite heli ebaühtlane ? Mul juhtus nii, et vaatsin Discoverit ja sättisin võimendis heli parajaks siis aga sai MTV Eesti peale lülitet ...
Minu kahe kuune järglane, kes diivanil omi asju ajas, ehmatas ikka sajaga püxid täis ( nagu ma isegi ), kui kõlaritest äkki papp välja tahtis hüpata :shock: Ka sati pealt ei ole helitugevused võrdsed, kuid nii suurt erinevust kah pole täheldanud ?

Kasutaja avatar
Agrafe
Edasijõudnu
Postitusi: 69
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 2 korda

PostitusPostitas Agrafe » 12:40, 18 Dets 2006

svenn1 kirjutas:... kas ka teil on Zoomi kanalite heli ebaühtlane ? Mul juhtus nii, et vaatsin Discoverit ja sättisin võimendis heli parajaks siis aga sai MTV Eesti peale lülitet ...
Minu kahe kuune järglane, kes diivanil omi asju ajas, ehmatas ikka sajaga püxid täis ( nagu ma isegi ), kui kõlaritest äkki papp välja tahtis hüpata :shock: Ka sati pealt ei ole helitugevused võrdsed, kuid nii suurt erinevust kah pole täheldanud ?


Täpselt nii ongi. MTV valju heli kompenseerib Eeter, mis tuleb jälle vaikselt. :lol:
Ma küsin hoopis pildi hangumise kohta, kuigi sellest on siin natuke ka juttu olnud. Probleem selles, et nii 45.- kui ka 59. kanalil hangub pilt vahest paariks-kolmeks sekundiks. 45-ndal S: ca 60 ja Q: ca 80 ning 59-ndal S: ca 40 ja Q: ca 60. Ok, 59 võib tõesti väheseks jääda, aga sama nali on ka 45-ndal, mille signaalist peaks ju piisama. On kellelgi sama asja ette tulnud?

Kasutaja avatar
jaan
Entusiast
Postitusi: 174
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

PostitusPostitas jaan » 13:16, 18 Dets 2006

zuumtv reklaam 21 kanali osas on täielikult tarbijaid eksitav ja võiks nagu tarbijakaitsesse kaevata?

Veidi hirmutades ehk suudavad ka helinivood paika keerata :)
Täielik saamatus, tundub nagu keegi kohalikest tegelastest ei oska seda teha ja vaja väljamaalt spetsi teenust kasutada, mille eest ei raatsita maksta?

Kasutaja avatar
ranka
Uudistaja
Postitusi: 14
Liitunud: 03:00, 23 Okt 2006
    unknown unknown

PostitusPostitas ranka » 14:58, 18 Dets 2006

Täna on Akadeemia Starmanis jälle zuumboxid saadaval.
Tõin omalegi kuigi ametlikult digitv minuni veel ei levi ja teenindaja tädi pidin kindlameelselt veenma, et mul on kindel soov endale digibox saada olenematta ametlikust levialast. Jutt käib (kui äkki keegi on kuulnud) Harju-Ristist, mis linnulennult on Kloostrimetsast 57 km kaugusel. Võin öelda et levib mis kole ja seda tavalise Poola silguresti antenniga. Pildid on OK sest telekas on odav 29 tolline Telestar ja kui seni olen harjunud sädelust ja kohati lausa mustvalget pilti vaatama, siis praegune pilt on lausa super. Aga ilmselt pean antenni ikkagi vahetama, sest Soome kanaleid praegu kuidagi ei leia.[/img]

Kasutaja avatar
dvbstats
Entusiast
Postitusi: 451
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
Kontakt:

PostitusPostitas dvbstats » 16:59, 18 Dets 2006

Martini kirjutas:Tulemus - kõik Soome kolm MUXi küljes ja mõlemad zuumi omad kah. Soomlastel on Q sõltuvalt muxist 95 või 65 kandis


Kas sa mõnda nendest ka näed?
http://www.digi-tv.ee/modules.php?name= ... pic&t=7195

Kasutaja avatar
goodeye
Edasijõudnu
Postitusi: 54
Liitunud: 03:00, 02 Okt 2006
    unknown unknown

PostitusPostitas goodeye » 17:01, 18 Dets 2006

jaan kirjutas:zuumtv reklaam 21 kanali osas on täielikult tarbijaid eksitav ja võiks nagu tarbijakaitsesse kaevata?

Veidi hirmutades ehk suudavad ka helinivood paika keerata :)
Täielik saamatus, tundub nagu keegi kohalikest tegelastest ei oska seda teha ja vaja väljamaalt spetsi teenust kasutada, mille eest ei raatsita maksta?


siis kui ta tuli oli tõesti 21 kanalit. nüüd võeti etv, kan-2, tv3 22 ja ongi 18 käes, ega keegi ei hakka reklaami ümber ehitama

Kasutaja avatar
ziege
DigiTVfänn
Postitusi: 669
Liitunud: 00:10, 27 Mai 2003
    unknown unknown

PostitusPostitas ziege » 18:51, 18 Dets 2006

No aga sellisel juhul ju tegu eksitava reklaamiga mis peaks juba olema Tarbijakaitse rida.Keda see huvitab mis algselt oli ja mõeldi-loeb see mida konkreetel hetkel reklaamitakse.Selleks just need seadused ja eeskirjad olemas ongi.

Kasutaja avatar
officer
DigiTVfänn
Postitusi: 663
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: VIIMSI.
    unknown unknown
On tänanud: 62 korda
On tänatud: 5 korda

PostitusPostitas officer » 19:26, 18 Dets 2006

Martini kirjutas:Väike õpetussõna - kaabel on tähtsam kui keegi arvata oskaks. Alguses tundus mulle, et ilma võimuta ei tule midagi, soome mux A signaal oli küll 70 kandis, aga Q oli 8 kuni 12 ja mingit pilti ei väljastatud. Siis ma avastasin, et mul on millegipärast antenni ja boxi vahel pikenduseks selline kaabel, nagu pannakse näiteks videomaki ja teleka vahele. Võtsin selle vahelt ära ja krõpsti oli sama S taseme juures Q üle 90. Hull lugu on see, et analoogis kolmose pilti vaadates ei õnnestunud jupiga ja ilma jupita olukorra vahel pildis silmaga peaaegu et mingit vahet näha, vähemalt mitte peegeldusi, mida ma oleks kartnud. Imelugu, aga näitab seda, et korralikud kaablid ja pistikud on tähtsamad kui hirmsad võimendid (mida kõik teadsid ilmselt niigi).
Martini


Sul selle kaabli hoiatusega 101% õigus....olen oma silmaga näinud,kuidas sat-i pilt kadus eest,kui "nippusidemega" deformeeriti (vägistati) kaabli lainetakistus ära ....:)
Ja sinu ühe antenniga soome-tallinna digi vaatamine on täitsa OK ja toimib ka minul, minust teletorn 187deg; kaugusel 2,78km.

Kasutaja avatar
erol
Edasijõudnu
Postitusi: 27
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

PostitusPostitas erol » 13:19, 19 Dets 2006

To: Metsavend

Viimsis,Kelvingis lasin oma kaks (üks siis soome poole, teine Teletorni poole) 32 elem. antenni suvalise splitteriga kokku. Sealt siis juhe Av-63-me ja nii soome, kui eesti Digi-tv kõik kanalid nüüd suht max tasemel.

Kui panin eraldi (st eesti omi püüdis soome poole suunatud antenn) siis eesti Digi-tv kanalid hakkasid hakkima (kvaliteet langes iga minut millegipärast korra alla 30% ja ...).

Seega - lase julgelt kokku.

Kasutaja avatar
Digipigi
Edasijõudnu
Postitusi: 27
Liitunud: 02:00, 27 Nov 2006
    unknown unknown

PostitusPostitas Digipigi » 15:09, 19 Dets 2006

Märkasin eile huvitavat asja, et kui varem oli mul 59 kanalil S 90 ja Q 10, (kusagil mingi kala sees mis vaja välja tõmmata) siis eile peale lumesadu oli seis selline S 80 Q 90. Kas tõesti antennile sadanud lumi aitas muud müra summutada?

Kasutaja avatar
Olavi
Entusiast
Postitusi: 292
Liitunud: 03:00, 26 Mai 2006
    unknown unknown

PostitusPostitas Olavi » 15:27, 19 Dets 2006

Tegin siis väikese järelepärimise starmanilt, et kas tuleb tv 1000 filmikanal ka. Sellise vastuse sain:

Lugupeetud Klient

Hetkel on Zuum Tv kanalivalikus 24h filmikanal Hallmark ning alates 22.00 eetris olev TCM. TV 1000 esialgu ei tule.

Parimate tervitustega
AS Starman klienditeenindus
Info 1770
Faks 677 9901
e-post: [email protected]
http://www.starman.ee/

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 194 külalist