Starmani maapealne digi-tv (DVB-T H.264)

Foorum terrestiaalse digi-tv teemadel
Kasutaja avatar
berku
Uudistaja
Postitusi: 23
Liitunud: 02:00, 06 Nov 2006
Asukoht: Tallinn-NƵmme
    unknown unknown
Kontakt:

PostitusPostitas berku » 00:37, 13 Dets 2006

Ainult AV63 võimndab 42 45 59 64 kanaleid

Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

PostitusPostitas valgekotkas » 00:39, 13 Dets 2006

Digipigi kirjutas: Võta kohe parim, muidu raiskad pärast aega ja benssu poe vahet sõitmisele

:lol: ... kas kallim on alati parim ... kodulehel on kõik ju puust ja punane aga jah ... viitsiks siis keegi natukegi süveneda - lihtne kohe plõksima hakata :wink:

Kasutaja avatar
cocaman
Edasijõudnu
Postitusi: 89
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Harju
    unknown unknown

PostitusPostitas cocaman » 08:54, 13 Dets 2006

[/quote]Häda selles, et paremad tasulised kanalid on 59. kanali muxis, aga see hästi Tallinnast välja ei ulatu. Ise elan Väänas ja seal 59. kanal ainult 20% load-i. Mul on küll aint MPEG2 box (Soome jaoks), millega näen Starmanist EPG-d ainult ja seda, mis keeles hääl tuleb. Niikaua kuni Discoveryd ja Eurosport on liiga nõrga saatjaga, ma küll seda Zuumi ei muretse.[/quote]

Ulatuvad ikka, sain eile boksi kätte, elan Tallinnast 30km ja mul tavalise Logo antenniga kõik ees. Tasub kontrollida, et antennil mingeid filtreid vahel ei ole mis 59 kanali kinni keeravad.

Aga esimesed muljed + ja - poolelt:

+ üsna stiilne box ja lihtne paigaldada / kasutada, Eestikeelne
+ tundlikus tundub olevat ok
+ lepingu sõlmimine käis lihtsalt
+ elementaarne kasutajaleping, ei ole mingeid "väikses kirjas" peidetud ebameeldivaid lisasi

- HDMI kaablit ei ole kaasas
- Tallinnas 45 kanal liiga kokku pakitud, pilt üsna ebakvaliteetne, 59 pole väga viga aga satilt tulevad samad kanalid oluliselt kvaliteetsemalt. Loodetavasti parandavad kui kanaleid juurde saadakse ja ei pea nii palju kanaleid ühele sagedusele lükkama.
-=cocaman=-

Kasutaja avatar
us
Uudistaja
Postitusi: 6
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

PostitusPostitas us » 09:24, 13 Dets 2006

capricorn kirjutas:Tahaks siis nii soome kui ka eesti digit saada ja analooge


Tahaks isegi sellist.

Ranteloni lehte uurides selgub, et AV-61 võimendab nii Soome analooge kui digit, aga Eesti digidest ainult 45. kanalit. AV-63 Soome analooge ei võimenda. Päris sellist, mis kõiki digisid ja analooge võimendab vist ei olegi. Millegipärst arvan, et ei tule ka. Või tuleb? Mina uurin seda asja kortermaja jaoks. Ei saa ju teistel Soome analooge ära võtta ainult selle pärast, et mina digit näha tahan.

See läheb nüüd küll teemaväliseks, aga kas keegi teab, mis soomlased oma analoogide alt vabanevate kanalitega ette võtavad. Ei usu, et need tühjalt seisma jäetakse. Kuuldavasti-loetavasti on neil juba 4. ja 5. muxile load välja antud ja kohe pärast analoogi välja lülitamist lähevad need tööle. Huvitav, kas mõnel praegu analoogi näitavalt kanalil?

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14537
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 147 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

PostitusPostitas tigekala » 09:28, 13 Dets 2006

Kusagilt kuulsin, et Soome analoogide sagedused antakse DVB-H käsutusse... ei ole kindel.

Kasutaja avatar
huvik
Edasijõudnu
Postitusi: 66
Liitunud: 03:00, 02 Mai 2006
Asukoht: Vantaa
    unknown unknown

PostitusPostitas huvik » 09:51, 13 Dets 2006

Soomes peaks minu teada DVB-H käsutusse minema vana NMT-450 võrk.Elan ise Vantaas ja tahaks Eesti digit näha,ei tea kas Zuumboxist on abi?

Kasutaja avatar
Martini
Entusiast
Postitusi: 328
Liitunud: 02:00, 12 Dets 2006
Asukoht: Muraste
    unknown unknown

PostitusPostitas Martini » 10:04, 13 Dets 2006

Noh, esimeste testide järel võib nentida, et asi on üsna normaalse välimuse ning kasutajaliidesega ja siis veel selliseid tõsiasju:

1) Boks on tundlik. Eesti kanaleid võib kõiki vaadata ilmselt ka kruvika või kahvli abil, igal juhul saab seda ka linnast kümmekond kilomeetrit väljas edukalt teha toantenniga, kui keegi just otseselt antenni ja teletorni vahel ei seisa. Kõik zuumi kanalid tulevad ilusti, Eeter ja Hustler küll arvavad, et ligipääsu pole, neist esimese puhul on see arusaamatu ja teise puhul loogiline.

2) Boks võib ju tundlik olla, aga soomet ikka toaantenniga ei näe:) Tundub, et soome eksperimentide huvides tuleb panna ikka korralik antenn ja võimendi. Sellest kohe küsimus ekspertidele - kas sellise olukorra lahendamiseks on võimalik teha setup, kus on soome ja eesti antennid, aga ainult soome osal on mingi kunnon võimendi, kuna eesti poolel ei tundu seda eriti vaja olema ja siis pärast soome võimu liidetakse signaalid (filtriga??) kokku?

3) EPGd mina küll ei näinud. St EPG kui sellise funktsionaalsus on boksis olemas aga kõik kavad olid tühjad. Huvitav, millal see tööle hakkab.

Esmamulje on positiivne. Mind natuke hämmastab, kui vähe on sellel digiboksil signaali vaja selleks, et pilt ja heli normaalselt ja hakkimata kohale jõuaks. Ja softiupdated kah, neid tõmbas ja installis ta ka endale millegipärast kaks tükki ära.

Martini

Kasutaja avatar
renee
DigiTVfänn
Postitusi: 566
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

PostitusPostitas renee » 10:09, 13 Dets 2006

Martini kirjutas:
Esmamulje on positiivne. Mind natuke hämmastab, kui vähe on sellel digiboksil signaali vaja selleks, et pilt ja heli normaalselt ja hakkimata kohale jõuaks. Ja softiupdated kah, neid tõmbas ja installis ta ka endale millegipärast kaks tükki ära.

Martini


kus asud elad kasutad? korteris vist esialgu aknast välja antenni ei topi :(

Kasutaja avatar
Andrei8
Edasijõudnu
Postitusi: 81
Liitunud: 03:00, 08 Apr 2006
    unknown unknown

A

PostitusPostitas Andrei8 » 10:15, 13 Dets 2006

Huvitaks ka, et kus asud?
On venelesed ka paigas?

Kasutaja avatar
renee
DigiTVfänn
Postitusi: 566
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

PostitusPostitas renee » 10:17, 13 Dets 2006

veel see kaon 660HD on kodulehel kolmesüsteemne DVB-C/T/S aga siin keegi kirjutas, et 2 tyyneri kohta tyhjad?

on julgenud keegi sisse vaadata, äkki tal olemas ka ide - kõvaketta jaoks?

Kasutaja avatar
Martini
Entusiast
Postitusi: 328
Liitunud: 02:00, 12 Dets 2006
Asukoht: Muraste
    unknown unknown

PostitusPostitas Martini » 10:24, 13 Dets 2006

Huvilistele siis täpsustus asukoha kohta - kümmekond kilomeetrit Rannamõisa teed mööda Tallinnast välja, Rannamõisa-Muraste sektor.

Mis puutub antenni toaaknast välja toppimisse, siis ma väljendusin vist ebaselgelt, kui ma ütlesin toaantenn, mõtlesin ma otseselt TOAantenni ehk siis antenni, mis on toas ja lihtsalt teletorni poolse akna juures.

Jah, vene kanalid on (paraku) kah. Nagu öeldud, kõik lubatud kanalid peale Eetri toimivad ja see ka ei toimi lihtsalt sellepärast, et ligipääsu pole, mitte signaali puudumisel.

Arvestades seda, kui vähenõudlik see asi ka linnast väljas antenni suhtes on, arvan ma, et jutud Tallinnas linnas autoga ringi sõitmisest ja digitelevisiooni vaatamisest on täiesti realistlikud. Vaatame, kas varsti on mõnel taksol zuumbox kahepoolse teibiga armatuurile installitud:)

Martini

Kasutaja avatar
kapa
Entusiast
Postitusi: 295
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puravere
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
Kontakt:

PostitusPostitas kapa » 12:38, 13 Dets 2006

olen valgjärve mastist 5km. ja toa antenniga signaal väääga kehva,kus juures analoog tuleb selle antenniga vääga hästi.kas tasub mingit välis antenni proovia või peaks ta ikka selle toa antenniga ka tulema?Otepääle ca.15km.ja seal sama lugu,kuid signaal nats parem.kas võib ka nii olla,et kui elad liiga ligidal,siis tekivad ka mingid jamad või levira ise mõllab seal vagjärve mastis veel?antke keegi siit kandist märku kuda signaal on ja kus asute!

Kasutaja avatar
ttt
Entusiast
Postitusi: 163
Liitunud: 03:00, 29 Aug 2005
    unknown unknown

PostitusPostitas ttt » 12:49, 13 Dets 2006

...
Viimati muutis ttt, 02:37, 28 Dets 2012, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
roska
Digivanake
Postitusi: 1113
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Eesti
    unknown unknown
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 213 korda

PostitusPostitas roska » 12:50, 13 Dets 2006

Eeter ja Hustler peaksid sellel nädalal tööle saama. Hustler ilmselt juba täna või homme. Siis hakkavad ka kaardid avama.

Kasutaja avatar
uZZu
Uudistaja
Postitusi: 20
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Tartu kandi mees
    unknown unknown
Kontakt:

PostitusPostitas uZZu » 13:24, 13 Dets 2006

kapa kirjutas:olen valgjärve mastist 5km. ja toa antenniga signaal väääga kehva,kus juures analoog tuleb selle antenniga vääga hästi.kas tasub mingit välis antenni proovia või peaks ta ikka selle toa antenniga ka tulema?Otepääle ca.15km.ja seal sama lugu,kuid signaal nats parem.kas võib ka nii olla,et kui elad liiga ligidal,siis tekivad ka mingid jamad või levira ise mõllab seal vagjärve mastis veel?antke keegi siit kandist märku kuda signaal on ja kus asute!


Ise Valgjärve mastist linnulennul ca 35 km kaugusel Mellistes. Tubase dm antenniga tuleb nii mis mühiseb. Signaal 48-55% ja Q 80-85%. Aga akna taga oleva ISKRA midiga tuleb nii, et nii signaal kui ka Q 95-100%
Viimati muutis uZZu, 17:57, 13 Dets 2006, muudetud 1 kord kokku.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 153 külalist