Mure meeterlaine antenniga

Foorum terrestiaalse digi-tv teemadel
Kasutaja avatar
tiit26
Uudistaja
Postitusi: 8
Liitunud: 02:00, 17 Veebr 2006
Asukoht: JƵgeva
    unknown unknown

Mure meeterlaine antenniga

PostitusPostitas tiit26 » 14:26, 17 Veebr 2006

Pole küll digi tv-ga seotud teema, aga äkki keegi oskab aidata. Asi siis selles, et sai paigaldatud katusele Iskra 13 elemendiline meeterlaine antenn, suunaga Valgjärve peale. Kuna elan metsa ääres, siis detsimeeterantenniga Koeru pealt tuli väga kehva pilt, kuna puud jäid ette. Sai seda võimedatud AD-20-ga, aga ikkagi jäi kehva, varjud jne. Elan kesk-eestis. Nüüd siis meeterlaineantenn katusel ja pilt väga selge, aga kohati viskab sellise sädeluse sisse. Mitte terve pildi ulatuses, vaid nii vahest 1/3 peale ja vahest ülespoole. Oskab keegi öelda, millest see võib tulla. Ise kahtlustan elektriliini, mis suht lähedale jääb antenni suunale. Kas äkki on mingeid filtreid selle probleemi jaoks. Võimendamine ilmselt seda ära ei kaota. Oskab keegi aidata :roll:

Kasutaja avatar
swordfish
Edasijõudnu
Postitusi: 30
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Pärnumaa
    unknown unknown
Kontakt:

PostitusPostitas swordfish » 14:27, 17 Veebr 2006

kus see koht kesk-eestis täpsemalt on.

Kasutaja avatar
tiit26
Uudistaja
Postitusi: 8
Liitunud: 02:00, 17 Veebr 2006
Asukoht: JƵgeva
    unknown unknown

PostitusPostitas tiit26 » 14:45, 17 Veebr 2006

swordfish kirjutas:kus see koht kesk-eestis täpsemalt on.


Jõgevalt 5km Rakvere poole.

Kasutaja avatar
videomakk
    unknown unknown

PostitusPostitas videomakk » 15:24, 17 Veebr 2006

nu tuulega äkki kuskilt miski ots logiseb aga mustvee pealt ei saa muhvigi? vanasti keerasin sinna peale

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
tiit26
Uudistaja
Postitusi: 8
Liitunud: 02:00, 17 Veebr 2006
Asukoht: JƵgeva
    unknown unknown

PostitusPostitas tiit26 » 16:25, 17 Veebr 2006

No vanasti oli Jõgeval ka saatja, nüüd ainult Valgjärve või Koeru pealt. Aga ega pilt on ilus, see häire tuleb millegist muust. Vahepeal kaob ära, siis jälle tuleb. Keegi arvas, et majas võib kuskil voolusüsteemis midagi sädeleda. Täiesti võimalik, vene ajal ehitatud värk. Eks tuleb vist juhtmete vahetamine ette võtta :wink:

Kasutaja avatar
videomakk
    unknown unknown

PostitusPostitas videomakk » 17:39, 17 Veebr 2006

oled sa kunagi jõgeva mastist signaali saanud :lol: see torn ehitati sinna vist moe pärast :lol:

Kasutaja avatar
tiit26
Uudistaja
Postitusi: 8
Liitunud: 02:00, 17 Veebr 2006
Asukoht: JƵgeva
    unknown unknown

PostitusPostitas tiit26 » 17:51, 17 Veebr 2006

videomakk kirjutas:oled sa kunagi jõgeva mastist signaali saanud :lol: see torn ehitati sinna vist moe pärast :lol:


No ega 100% ei julge väita küll :wink: Aga nii 80-ndatel minu arust veel Valgjärve masti ei olnudki. Kuna elan sellise koha peal, kus nii Jõgeva mast kui Valgjärve mast jäävad enamvähem sama suunda, siis ma ei tea, kust see signaal tuli, aga pilt oli korralik :wink:

Kasutaja avatar
kamm
Õpetaja
Postitusi: 799
Liitunud: 16:35, 10 Aug 2003
    unknown unknown

PostitusPostitas kamm » 17:59, 17 Veebr 2006

Levikaardi järgi peaks sul Koerust signaali mis tapab tulema

http://www.rhm.ee/tele/kaart/etv.gif

Kasutaja avatar
videomakk
    unknown unknown

PostitusPostitas videomakk » 18:09, 17 Veebr 2006

tiit26 kirjutas:
videomakk kirjutas:oled sa kunagi jõgeva mastist signaali saanud :lol: see torn ehitati sinna vist moe pärast :lol:


No ega 100% ei julge väita küll :wink: Aga nii 80-ndatel minu arust veel Valgjärve masti ei olnudki. Kuna elan sellise koha peal, kus nii Jõgeva mast kui Valgjärve mast jäävad enamvähem sama suunda, siis ma ei tea, kust see signaal tuli, aga pilt oli korralik :wink:

ma ei saanud linnast mitte muhvigi, suunati ikka mustveele

Kasutaja avatar
dumbuser
Edasijõudnu
Postitusi: 75
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Viimsi
    unknown unknown
Kontakt:

PostitusPostitas dumbuser » 22:28, 17 Veebr 2006

Kui see on mingi suvaline sädelus siis on nii, et teleka pilt on AM ja see on igasugu häirete suhtes mõnusalt tundlik tegelane. Ehk siis elektriliin VÕIB olla häirete allikas aga suurema tõenäosusega on see mingi kontakt. Üldjuhul aga mõni mootro mille harjade vahelt see säde tekib. Kuna selline impulss on enamvähem kandilise kujuga siis tema laialilammutamisel saab pea igasuguse sagedusega siinusvõnkumisi. Vot neid sa pildil näedki. Mida vihasem amplituud seda suurem lebra pildil. Kui sul endal on mõni mootor (tolmuimeja, pardel, elektrisaag, isegi külmkapp on osadel juhtudel suuteline) siis võid nendega katsetada. Samas võib jama tekkida ka naabrimehe analoogsetest asjadest. Kuigi moodsal elektroonikal on igasugu filtrid ja asjad olemas, et seda jama ei tekiks on probleem endiselt õhus. On ka juhtunud, et antennikaabel on sitasti jätkatud/kinnitatud ja siis tuuleke seda loksutab ning tulemus on üsna sama. Kuigi pildil väljendub see natuke teisiti. Kui sul on aga pildil segamini mustad ja valged väiksed täpikesed, mille esinemisel pole mitte mingit korrapära (nad tekivad ja kaovad täiesti suvalistes kohtades) siis ma pakun ikkagi seda elektrimootori teemat. Pikema jahumise peale saab muidugi teada, mis täpselt põhjuseks on aga see võib ikka väga pikalt aega võtta. Kuna sa elad siiski kuskil metsa sees, lohuta end sellega, et vähemalt trammide, trollide ja elektrirongide kontaktliini jamad ei saa põhjuseks olla. Niipalju veel, et kuskil kaks kilti eemal ei tohiks enam häire pildil nähtav olla. Aga sõltub muidugi tekitaja võimsusest. Jõudu häireallika tuvastamisel. Pmst on vist isegi võimalus, et Sideametile muret kurta.

Kasutaja avatar
tiit26
Uudistaja
Postitusi: 8
Liitunud: 02:00, 17 Veebr 2006
Asukoht: JƵgeva
    unknown unknown

PostitusPostitas tiit26 » 23:11, 18 Veebr 2006

Thanks vastuste eest, aga Koeru pealt ei saa kahjuks eestit korralikult kätte. TV3 küll, aga jah, vaatasin Koeru suuna peal on täpselt suured kuused ja haavad ees. Et sealt saada korraliku signaali, peaks puud maha võtma arvatavasti, mida nagu teha ei taha :wink:
Aga Valgjärve pealt jah kõik ilus, kui seda sädelust ei oleks vahest. Ise olen nüüd nii kaugele jõudnud, et kahtlustan kahte asja. Kas majasisene elektriliinidega midagi või umbes 70 meetri kaugusel üks võimas elektriliin. Nii palju olen teada saanud, et selle vastu mingit filtrit ega taolist ei ole, tuleb ise katsetada :roll:

Kasutaja avatar
Jyrka
Uudistaja
Postitusi: 11
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

PostitusPostitas Jyrka » 20:44, 20 Veebr 2006

Kui pildid ilusad siis pandi arvatavasti katusele logoantenn, või äkki rest.

Kasutaja avatar
mart
Entusiast
Postitusi: 149
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

PostitusPostitas mart » 13:23, 01 Mär 2006

Oma majas sädelemised saad välistada, lülitades lihtsalt kõik muu peale teleka välja (võimalusel kõik kaitsmed välja peale selle, mille taga on telekas). Kui häire millegi väljalülitamise peale kaob, siis see ilmselt põhjustab (kas ise või on halb kontakt voolu jõudmisel sellesse seadmesse).
Ega ei ole tähele pannud seost möödasõitvate autodega? Ega mingid hullud ei kima mootorrataste või mootorsaanidega mööda? Minul lööb näiteks möödasõitev mootorsaan Soome digi lausa sünkrost välja, mõned autod tekitavad niisama bitivigu.
Kas see "võimas elektriliin" on 110 või 330 kV? Jõgevast põhja poolt üks 330 kV liin läbi läheb küll. Kas see sädelus sõltub kuidagi ilmast? Kui kõrgepingeliin on nii lähedal ja sellel vigane isolaator, siis võib raadiohäire tekkida küll. Välja filtreerida pole seda teoreetiliselt ka võimalik, sest järsu frondiga impulsi spekter on väga lai ning osa sellest satub ka konkreetsesse TV-kanalisse. Elektriliinist (50 Hz) põhjustatud häire korral see häiret tekitav gaaslahendus süttib ja kustub 100 korda sekundis, mis tähendab seda, et 25 Hz realaotusega TV-signaalis avaldub see mitte üle kogu ekraani laiali täppidena, vaid sädelevate ridadena kindlate kohtade peal.
Kui oled oma majapidamise häireallikana välistanud, siis teata Sideametisse. Kui viga leitakse elektriliinist, siis EE peab seda remontima.

Kasutaja avatar
dumbuser
Edasijõudnu
Postitusi: 75
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Viimsi
    unknown unknown
Kontakt:

PostitusPostitas dumbuser » 16:37, 02 Mär 2006

On siis mingeid tulemusi kah ?

Kasutaja avatar
tiit26
Uudistaja
Postitusi: 8
Liitunud: 02:00, 17 Veebr 2006
Asukoht: JƵgeva
    unknown unknown

PostitusPostitas tiit26 » 11:48, 09 Mär 2006

Nii, et kui selle posti tegin, siis oli see sädelus päris suur. Järgmine päev näiteks oli päev otsa pilt väga hea. Vahest natuke jälle lööb seda sädelust. Eks ma ikka oma maja el. süsteemi kahtlustan. Aga samas, võrreldes selle pildiga, mis ma enne detsimeeter Koeru pealt sain, on nagu öö ja päev. Lisaks sain ma teada, kuidas saab kaks antenni ühe kaabli peale viia. Enne seda,kui oli vaja näit, kanal2 vaadata, tuli antenn ringi tõsta :oops: Igatahes nüüd on kolm eesti kanalit ühe kaabli otsas ja pilt kristallselge :) Ja ega need kohati, tegelikult harva tulev eesti kanali sädelus eriti ei segagi. Muide see sädelus ei ole üle ekraani, vaid jah pigem ribadena. Ja sellise päiksepaistelise ilmaga on olnud. Mis on nagu imelik, kuna sombuse ja niiskega peaks elektriliinides just rohkem seda sädelust tekkima.
Aga jah, mootorsaane siin ei sõida, autod ka üsna kaugel. Aga see elektriliin, ma ei teagi, kui võimas ta on. Igatahes kõrgete betoonpostide otsas jookseb. Vist 110 kw, see päris võimas jookseb veel umbes 5km Rakvere pool. Seal all olen seisnud niiskega ja puid laadinud, need lausa põrisevad, uuh, hirm tuli peale :roll:
Eks ma uurin seda maja elektri süsteemi ka. Vene ajal tehtud maja ja näiteks harukarpides on juhtmed lihtsalt kokku sõlmitud, vaevalt et tänapäeval enam nii tehakse. Ei julgegi kõva häälega öelda :oops: , aga paar korda on juhtmed mõnes karbis sädelema vist hakanud ja kärsahaisu ajama. Eks tuleb kiiremas korras vahetus ette võtta.
Aga tänud kõigile vastajatele :)
Niipalju veel, et selge pildi otsingul on üle jäänud üks Ranteloni võimendi AD-20 koos toitesöötjaga, äkki on kellegil vaja. Annan poole odavamalt ära, kui poes :wink: Koeru pealt tuleva dets pildi tegi ikka kõvasti paremaks.
http://www.digi-tv.ee/modules.php?name= ... pic&t=5900

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Google [Bot] ja 71 külalist