Eesti DVB-T vastuvõtul toimivad arvutikaardid

Foorum terrestiaalse digi-tv teemadel
marko41
Uudistaja
Postitusi: 10
Liitunud: 16:48, 09 Juul 2010
    unknown unknown

Re: Eesti DVB-T vastuvõtul toimivad arvutikaardid

PostitusPostitas marko41 » 13:30, 15 Juul 2010

nii. aru saadav, aga ta ei lase mul valida prgramm.

Pearu
Uudistaja
Postitusi: 3
Liitunud: 01:48, 04 Sept 2010
    unknown unknown

Re: Eesti DVB-T vastuvõtul toimivad arvutikaardid

PostitusPostitas Pearu » 18:07, 05 Sept 2010

Tere,

Vabandan väga, ei ole DigiTV teemga väga kursis. Nimelt sahtlist tuli välja Leadteal WinFast dv2000 (http://www.leadtek.com/eng/tv_tuner/ove ... onameid=92). Kas selle kaartiga on mul lootust näha eesti vabu DigiTV kanaleid?

Tänades,
Asjatundmatu

Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: Eesti DVB-T vastuvõtul toimivad arvutikaardid

PostitusPostitas valgekotkas » 18:35, 05 Sept 2010

Pearu kirjutas:Tere,

Vabandan väga, ei ole DigiTV teemga väga kursis. Nimelt sahtlist tuli välja Leadteal WinFast dv2000 (http://www.leadtek.com/eng/tv_tuner/ove ... onameid=92). Kas selle kaartiga on mul lootust näha eesti vabu DigiTV kanaleid?

Tänades,
Asjatundmatu
niipalju kui ma mäletan siis antud kaart on analoog tv vastuvõtuks ja seega DVB-T vabu kanaleid sellega ei näe :wink:
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

marko41
Uudistaja
Postitusi: 10
Liitunud: 16:48, 09 Juul 2010
    unknown unknown

Re: Eesti DVB-T vastuvõtul toimivad arvutikaardid

PostitusPostitas marko41 » 10:31, 09 Sept 2010

tere. Kas keegi oskab öelda, miks vlc player ennast välja viskaab, ja alatihti just ssiis kui reklaam hakkab..Kas viga võib olla programmis endas või millesgi muus. nimelt mul kaks läpparit millel expresscard slot ja mõlemal vlc player ja viskab mõlemas välja

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
buhh
DigiTVfänn
Postitusi: 864
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

Re: Eesti DVB-T vastuvõtul toimivad arvutikaardid

PostitusPostitas buhh » 10:40, 09 Sept 2010

See on VLC programmisisene probleem, võimalik et saab seadistada.
Põhjuseks on pildiformaadi muutus reklaamile minnes, tavaliselt 16:9 -> 4:3

Kasutaja avatar
MultiUser
Entusiast
Postitusi: 435
Liitunud: 14:37, 16 Veebr 2009
Asukoht: siin-seal
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: Eesti DVB-T vastuvõtul toimivad arvutikaardid

PostitusPostitas MultiUser » 10:40, 09 Sept 2010

marko41 kirjutas:tere. Kas keegi oskab öelda, miks vlc player ennast välja viskaab, ja alatihti just ssiis kui reklaam hakkab..Kas viga võib olla programmis endas või millesgi muus. nimelt mul kaks läpparit millel expresscard slot ja mõlemal vlc player ja viskab mõlemas välja

VLC paneb pillid kotti siis, kui andmevoos on hulgim vigu.
Ja hulgim vigu tuleb sellepärast, et reklaamipausi ajal lähevad kõik naabrid kempsu ja panevad tule põlema. See omakorda tekitab elektrisüsteemi "abiga" häireid vastuvõtul.
On vist loogiline seletus küll ;-)
Mul on telekapildis küll häireid mõne lambi sisse-välja lülitamisel. Ja seda isegi digi-kaablivõrgus.

Kasutaja avatar
kreisi
DigiTVfänn
Postitusi: 703
Liitunud: 02:00, 07 Veebr 2007
Asukoht: Tallinn Kalamaja
    unknown unknown

Re: Eesti DVB-T vastuvõtul toimivad arvutikaardid

PostitusPostitas kreisi » 13:11, 09 Sept 2010

MultiUser kirjutas:
marko41 kirjutas:tere. Kas keegi oskab öelda, miks vlc player ennast välja viskaab, ja alatihti just ssiis kui reklaam hakkab..Kas viga võib olla programmis endas või millesgi muus. nimelt mul kaks läpparit millel expresscard slot ja mõlemal vlc player ja viskab mõlemas välja

VLC paneb pillid kotti siis, kui andmevoos on hulgim vigu.
Ja hulgim vigu tuleb sellepärast, et reklaamipausi ajal lähevad kõik naabrid kempsu ja panevad tule põlema. See omakorda tekitab elektrisüsteemi "abiga" häireid vastuvõtul.
On vist loogiline seletus küll ;-)
Mul on telekapildis küll häireid mõne lambi sisse-välja lülitamisel. Ja seda isegi digi-kaablivõrgus.


nn lambi või külmiku sisse-välja lülimine häirib juhul kui seadme (boxi, või ka antenni või liinivõimendi ) toide kehva.
ERR

intz
Entusiast
Postitusi: 109
Liitunud: 02:00, 20 Veebr 2006
Asukoht: Neeme
    unknown unknown

Re: Eesti DVB-T vastuvõtul toimivad arvutikaardid

PostitusPostitas intz » 13:40, 09 Sept 2010

Kas VLC saab kusagilt seadistada nii, et ta muudaks automaatselt pildiformaati, ilma et peaks käsitsi muutma koguaeg kui telekanal hakkab teises formaadis saadet edastama?

Kasutaja avatar
MultiUser
Entusiast
Postitusi: 435
Liitunud: 14:37, 16 Veebr 2009
Asukoht: siin-seal
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: Eesti DVB-T vastuvõtul toimivad arvutikaardid

PostitusPostitas MultiUser » 16:23, 09 Sept 2010

kreisi kirjutas:nn lambi või külmiku sisse-välja lülimine häirib juhul kui seadme (boxi, või ka antenni või liinivõimendi ) toide kehva.

Mnajh, siis on mul küll si***ti läind. Nii uus telekas, kui ka digibox kannatavad sama viiruse käes siis. Ja samuti ka vana analoogtelekas, kus kribu peale viskas, kui lampi plõksida. Kurjam küll... Olen proovinud ferriitrõngaid toitekaablil, kuid ei miskit erinevust. Äkiste peaks ikka nõia poole pöörduma, neil on taevaste jõududega paremad suhted :lol:

Kasutaja avatar
peeter3000
Digivanake
Postitusi: 8150
Liitunud: 02:00, 15 Nov 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 133 korda
On tänatud: 189 korda

Re: Eesti DVB-T vastuvõtul toimivad arvutikaardid

PostitusPostitas peeter3000 » 16:38, 09 Sept 2010

MultiUser kirjutas:
kreisi kirjutas:nn lambi või külmiku sisse-välja lülimine häirib juhul kui seadme (boxi, või ka antenni või liinivõimendi ) toide kehva.

Mnajh, siis on mul küll si***ti läind. Nii uus telekas, kui ka digibox kannatavad sama viiruse käes siis. Ja samuti ka vana analoogtelekas, kus kribu peale viskas, kui lampi plõksida. Kurjam küll... Olen proovinud ferriitrõngaid toitekaablil, kuid ei miskit erinevust. Äkiste peaks ikka nõia poole pöörduma, neil on taevaste jõududega paremad suhted :lol:

sul seal seina sees ,kus kaabel jookseb ,elavad väikesed mehikesed...
DVB-T/T2:Eesti-SoomeDigi/ DVB-C:Starman HD/DVB-S: Mabo 125x140cm/TBS5922

Kasutaja avatar
MultiUser
Entusiast
Postitusi: 435
Liitunud: 14:37, 16 Veebr 2009
Asukoht: siin-seal
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: Eesti DVB-T vastuvõtul toimivad arvutikaardid

PostitusPostitas MultiUser » 17:08, 09 Sept 2010

peeter3000 kirjutas:
MultiUser kirjutas:
kreisi kirjutas:nn lambi või külmiku sisse-välja lülimine häirib juhul kui seadme (boxi, või ka antenni või liinivõimendi ) toide kehva.

Mnajh, siis on mul küll si***ti läind. Nii uus telekas, kui ka digibox kannatavad sama viiruse käes siis. Ja samuti ka vana analoogtelekas, kus kribu peale viskas, kui lampi plõksida. Kurjam küll... Olen proovinud ferriitrõngaid toitekaablil, kuid ei miskit erinevust. Äkiste peaks ikka nõia poole pöörduma, neil on taevaste jõududega paremad suhted :lol:

sul seal seina sees ,kus kaabel jookseb ,elavad väikesed mehikesed...

Ilmselt siis need samad mehikesed, kes ka poolel maailmal torrentid kinni keerasid ;-)
Aga asi on mõnevõrra aktuaalne, tegelikult. Kas mõni neist gaussi numbritega kodukino toite"filtritest", mis elektroonikapoodides saadaval, ka tegelikult mingit väärtust omab. Olen vaadanud neid kuid hinnad lihtsalt proovimiseks on nagu mõttetult kõrged (et siis nagu pikendusjuhtme kohta... ja > 1000 EEKu). Kas on keegi reaalselt neist abi saanud? Ja kui, siis millisest?

Kasutaja avatar
xxmen
DigiTVfänn
Postitusi: 789
Liitunud: 02:00, 22 Dets 2005
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 25 korda

Re: Eesti DVB-T vastuvõtul toimivad arvutikaardid

PostitusPostitas xxmen » 19:48, 09 Sept 2010

Selliste lülitamisel tekkivate häirete põhjuseks on enamasti lüliti kontaktide sädelemisel tekkivad voolutõuked.
Lahenduseks võib olla kvaliteetse(ma)te lülitite kasutamine, aga sellest ei pruugi piisata.
Tööstusautomaatikas ja jõuelektroonikas on selle nähtuse vastu võitlemiseks spetsiaalsed summutuslülid, "snubber"`id.
Kas, ja kuidas tänased elektriinstallatsioonireeglid neid kodus kasutada lubavad, ei oska öelda.


PS.
Tegelikult sellised elektrivõrkudega, sidevõrkudega ja muude sarnaste häiretega seotud jutud vääriks suisa omaette teemat.

Kasutaja avatar
raitm
Edasijõudnu
Postitusi: 29
Liitunud: 02:00, 08 Nov 2006
    unknown unknown

Re: Eesti DVB-T vastuvõtul toimivad arvutikaardid

PostitusPostitas raitm » 22:19, 10 Sept 2010

Kworld 395UR, töötab nii W7 kui ka Ubuntu 10.10 all, tugi alates kernelist 2.6.35 vajalik af9015 fw.

Aga seletage mulle ära see müsteerium: pulgaga on kaasas teleskoopantenn ca 40cm või nii ja see näitab E45 pilti, kohta tuleb muidugi otsida. Sama antennijulla ZB SD küljes samas kohas annab s100/Q20 ja ZB pilti ei näita.

Seesama ZB saab oma signaali väliantennist, Iskra 48 vist oli. S100/Q100.
ZB tagant võtan kaabli ja tõstan pulga taha, ei ole signaali. Majasisene kaabeldus, viimane kaabel tuleb seinapesast ZB ja see kaabel on korras, panin selle nö pikenduseks pulga ja teleskoopantenni vahele, signaal käes.

Miks ei sobi välisantennist saadav signaal sellele pulgale? Liiga tugev, liiga palju müra?
Võimendeid ei ole, kaablite pikkus mingi 15m, seinapesas on tv läbijooks + sat, satisignaali sellesse pessa ei jookse...

Kasutan hetkel VLC-d, originaalsofti pole installinud, signaali jaoks ei ole ju softi vaja, või on :shock: :lol:

Kasutaja avatar
andrus
Edasijõudnu
Postitusi: 35
Liitunud: 03:00, 28 Juul 2007
    unknown unknown

Re: Eesti DVB-T vastuvõtul toimivad arvutikaardid

PostitusPostitas andrus » 09:19, 11 Sept 2010

raitm kirjutas:Kworld 395UR, töötab nii W7 kui ka Ubuntu 10.10 all, tugi alates kernelist 2.6.35 vajalik af9015 fw.

Aga seletage mulle ära see müsteerium: pulgaga on kaasas teleskoopantenn ca 40cm või nii ja see näitab E45 pilti, kohta tuleb muidugi otsida. Sama antennijulla ZB SD küljes samas kohas annab s100/Q20 ja ZB pilti ei näita.

Seesama ZB saab oma signaali väliantennist, Iskra 48 vist oli. S100/Q100.
ZB tagant võtan kaabli ja tõstan pulga taha, ei ole signaali. Majasisene kaabeldus, viimane kaabel tuleb seinapesast ZB ja see kaabel on korras, panin selle nö pikenduseks pulga ja teleskoopantenni vahele, signaal käes.

Miks ei sobi välisantennist saadav signaal sellele pulgale? Liiga tugev, liiga palju müra?
Võimendeid ei ole, kaablite pikkus mingi 15m, seinapesas on tv läbijooks + sat, satisignaali sellesse pessa ei jookse...

Kasutan hetkel VLC-d, originaalsofti pole installinud, signaali jaoks ei ole ju softi vaja, või on :shock: :lol:



NATUKE OT:
Mul oli analoogig TVga selline lugu, et arvutikaardiga pilt oli, telekaga polnud. Kui panin aga antenni signaali osa teleka lähedale, siis mingi pilt tuli.
Viga oli antennivõimus. Peale uue panemist kõik korras

Kasutaja avatar
raitm
Edasijõudnu
Postitusi: 29
Liitunud: 02:00, 08 Nov 2006
    unknown unknown

Re: Eesti DVB-T vastuvõtul toimivad arvutikaardid

PostitusPostitas raitm » 19:27, 11 Sept 2010

Nii, antenni keeramine mõjus, pilt on stabiilsem ja leidis üles Tallinna Mux1 ja Mux2 kanalid.
Mux3 ei ole ilmselt pulga jaoks piisavalt hea signaaliga.

ZB SD endiselt S100/Q98-100, ehk temal savi, kuuldavasti pidigi aiataibaid näitama.

Millega oleks nüüüd parem antenni ka pulga jaoks timmida, kas ZB HD on selles mõttes parem ja tundlikum?

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 49 külalist