ts-faili kasutamisest

Foorum terrestiaalse digi-tv teemadel
Kasutaja avatar
karuott
Uudistaja
Postitusi: 23
Liitunud: 03:00, 27 Mär 2006
    unknown unknown

Re: ts-faili kasutamisest

PostitusPostitas karuott » 20:52, 15 Jaan 2010

Meediamängija on muidugi hea asi telesaadete salvestamiseks ja hiljem salvestatud info vaatamiseks teleriga.Üldiselt on siiski vaja salvestatud andmeid töödelda ning seetõttu tunnen
huvi tarkvara poole pealt.
Conv XtoDVD on hea programm.Ma, ise püüan kasutada lõppväljundina Mpe2 PS,sest sellega on mugavam toimetada ning DVD mängijad aksepteerivad seda.
Tänan kõiki,kes on teema arenduses kaasa löönud.

tudiludi
Uudistaja
Postitusi: 24
Liitunud: 22:35, 16 Dets 2008
    unknown unknown

Re: ts-faili kasutamisest

PostitusPostitas tudiludi » 22:13, 20 Jaan 2010

Kolm päeva ajasin taga programme, mis suudaks minu Hypermediacenteri poolt salvestatud videot konvertide teistesse videoformaatidesse - eelkõige FLV, et saaks seda netti üles laadida.

Kahjuks suht hilja leidsin selle õige teema siit foorumist.

Peamine probleem esines selle TS-failiga, et suur osa konvertereid ei tunnistanud seda formaati, või kui tunnistas, siis ei suutnud sellest midagi muud välja võluda, kui ainult musta pildi. Samuti pildi kvaliteet tuli vilets või ei läinud pilt ja heli üldse kokku - video oli sellisel juhul liiga aeglane ja jäi maha helist. Ja osa andsid lihtsalt tundmatu errori.

Proovitud sai umbes 45 teemaga seotud programmi ja järgi jäi neist põhimõtteliselt alla viie, mis kannatasid kriitikat ning suutsid pildi kvaliteedi ühte moodi säilitada. Aga lõpuks enam ei viitsinud kõiki viimast korda ühtselt läbi ka vaadada.
Saan aru, et Hypermediacenter ei ole see kõige parem programm ja AltDVB salvestatud faili proovisin ka natuke (VLC sai selle isegi tööle), kuid tahtmine sai suht otsa. Kuid kui kolm-neli programmi suudavad algfailist midagi päris head välja võluda, siis kuidas ülejäänud 30 seda ei suuda??? Tööd jätkasingi ainult tänu sellele, et suht alguses avastasin Emicsoft HD Video converter, mis tegi päris hea pildi ning see andis jõudu ja lootust edasi avastada.

Programmid, mis mulle silma jäid ja tõesti suutsid vaadatava pildi välja võluda, on:

DivX Converter (teeb TS -> XVID)
Emicsoft HD Video Converter
ImToo MPEG Encoder
Avs Video Converter
4Media Video Converter


Ja minu parimaks lahenduseks jäi, et DivX converteriga tegin TS faili XVID failiks. Kuna xvid suutis pildist väga hea kvaliteedi välja võluda ja selle formaadi konvertimine on väga lihtne siis saavad selle konvertimisega hakkama juba suur osa programme.

Kui on soovi TS konvertida otse näitena FLV formaati, siis eelmainitud programmid (v.a DivX converter) saavad sellega hästi hakkama. Need on need, mis mulle silma jäid.

Minul on riistvaraks USB Kworld 380U -> http://uk.kworld-global.com/main/prod_i ... =71&flag=1

Näitan oma tulemust kah -> http://tudiludi.pri.ee/film/index.html
See film ei püsi sellel aadressil kaua, vaid on lihtsalt katsena.

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

Re: ts-faili kasutamisest

PostitusPostitas Henkka » 22:40, 20 Jaan 2010

Kas see jutt on SD kohta või töötab ka HD jaoks??? :mrgreen:

tudiludi
Uudistaja
Postitusi: 24
Liitunud: 22:35, 16 Dets 2008
    unknown unknown

Re: ts-faili kasutamisest

PostitusPostitas tudiludi » 23:19, 20 Jaan 2010

Henkka kirjutas:Kas see jutt on SD kohta või töötab ka HD jaoks??? :mrgreen:


:mrgreen: Loodetavasti sa ei looda, et ma midagi teaks SD-st. HD vist on High Definitions, kuid konvertimisel ei tea kuidagi seda kasutada.

Mul oli lihtsalt üks ST fail, mida oli tarvis saada FLV-ks ja võtsin siis ette programme, mis suudaksid konvertida TS to FLV.

Ehk siis rumal, kes otsis lahendust ja suure õnne või juhusega leidsin mingi lahenduse. Kas ja kuidas see töötaks teiste DVB seadmetega, ei ole aimugi. Mõtlesin oma teadmist mitte hoida ainult enda teada lootuses, et ehk on mõnele abiks.

Programmid ei ole kahjuks vabavara ja triali kasutamisel on tavaliselt filmi konvertimise pikkuse piirang.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
tom1245
Entusiast
Postitusi: 174
Liitunud: 03:00, 22 Sept 2007
    unknown unknown

Re: ts-faili kasutamisest

PostitusPostitas tom1245 » 23:29, 20 Jaan 2010

tudiludi nimekirjast puudub vabavaraline meGUI. Tegemist on küll algajale suhteliselt keeruka programmiga, kuid suudab ts faile konverteerida vist kõikvõimalikesse formaatidesse. Eelduseks on muidugi vajalike filtrite olemasolu (osa vist tuleb kaasa ka), lisaks ts failide puhul kindlasti haali media splitter. Google annab õpetusi ohtralt, kuidas meguiga konvertida. Õigete video-, audio- ja splittimisfiltrite puudumine arvutist on paljudel juhtudel ka põhjuseks, miks suurem osa programme ei suuda TS faile konvertida.
hauppauge hvr4000
19,2E, 13E, 4,8E, 0,8W

tudiludi
Uudistaja
Postitusi: 24
Liitunud: 22:35, 16 Dets 2008
    unknown unknown

Re: ts-faili kasutamisest

PostitusPostitas tudiludi » 00:04, 21 Jaan 2010

Selles olen kindel, et erinevad programmid kasutavad erinevaid koodekeid, kuid mul on installitud koodekpakk - Vista codec pack - miks mul neid veel vaja on.
Olen kuulnud, et mitmete koodekite pakkide installimine ei olegi soovitatav.

Proovisin ka K-Lite Codec packi, kuid tulemus sama.

Ja ma ei süvenenud eriti koodekpakkide installimisse, vaid tuginesin sellele, et mul on üks olemas ja otsisin programmi, mis suudaks sellega midagi peale hakata. Ja kui ei suuda, siis võtku ise kaasa, mida programm vajab, et asi ei oleks liiga keeruline.

Aga tänan tom1245 vihje eest - eks vaatan seda mequid natuke lähemalt.

Kasutaja avatar
kokku123
Digivanake
Postitusi: 1678
Liitunud: 03:00, 12 Juul 2006
Asukoht: Euroopa
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 19 korda

Re: ts-faili kasutamisest

PostitusPostitas kokku123 » 11:29, 21 Jaan 2010

tom1245 kirjutas:Eelduseks on muidugi vajalike filtrite olemasolu (osa vist tuleb kaasa ka), lisaks ts failide puhul kindlasti haali media splitter..

Megui saab ilma haalita kh kenasti hakkama ts puhul...

http://www.hot.ee/kokku123//dtv.html

tudiludi
Uudistaja
Postitusi: 24
Liitunud: 22:35, 16 Dets 2008
    unknown unknown

Re: ts-faili kasutamisest

PostitusPostitas tudiludi » 13:33, 21 Jaan 2010

MEGui tõesti töötab ka ja suutis video konvertida täpselt sama kvaliteediga MP4-ks, kui seda näitab mul Hypermediacenter. Kasutasin samu seadeid, mis on näitatud http://www.digital-digest.com/articles/ ... page1.html , kuigi seal oli näide VOB-failiga ja mul TS.

Paraku faili maht on veel liiga suur. Kindlasti saab seda vähendada pildikvaliteedi arvelt, kuid tekkis pigem küsimus see, et kui MEGuiga saab konvertida väga paljudesse formaatidesse, siis kas FLV-ks ei ole võimalik? Ja just FLV-ks, sest see on vist kõige levinum videofail, mida netis läbi brauseri vaadata saab, sest Flash peaks olema igas arvutis nüüdseks olemas.

somsen
Entusiast
Postitusi: 123
Liitunud: 21:00, 14 Veebr 2008
    unknown unknown

Re: ts-faili kasutamisest

PostitusPostitas somsen » 14:16, 21 Jaan 2010

Kas siis korduvalt varemviidatud Apollo Video Converter ei kõlba selleks , st FLV-ks konverteerimiseks.
Sul pole õigusi, et siin postituses manuseid näha

tudiludi
Uudistaja
Postitusi: 24
Liitunud: 22:35, 16 Dets 2008
    unknown unknown

Re: ts-faili kasutamisest

PostitusPostitas tudiludi » 14:57, 21 Jaan 2010

somsen kirjutas:Kas siis korduvalt varemviidatud Apollo Video Converter ei kõlba selleks , st FLV-ks konverteerimiseks.


Sai proovitud konvertida TS to FLV ja midagi 3 sekundit tegi, kuid sinna see jäigi ja mingit faili ka ei tekitanud ega errorit ei visanud.
Proovisin siis MP4 to FLV. Paraku ei suutnud ma mitte kuidagi muuta bitrate suurust. Sain kirjutada 512-ne asemele 1000 ja ok, kuid paraku seda ei salvestanud ja järgmise avamisega oli vana väärtus tagasi seal. Seetõttu tuli video suht viletsa kvaliteediga. Võibolla triali limiit võibolla, kuid teada ma ikkagi ei saanud, kas proge töötaks või mitte. :(

Aga tegin vahepeal ka paar katset ...

MEGUI-ga tegin valmis MP4, mille maht on 80 mega. Selle convertisin Any Video converteriga FLV-ks (Imtooga proovisin ka, kuid vilets kvaliteet ja suur maht) . Lõplikuks faili mahuks jäi 60 MB, mis teeb faili mahuks täpselt 8 MB/min.
Võrdluseks toon selle meetodi, kus XviD Converteriga tegin .xvid-ks ja sealt Imtooga FLV-ks ja video mahuks tuli täpselt 9 MB/min. Ja kui mu silm nüüd ei peta, siis selle väiksema video kvaliteet tundub olema isegi parem, kui suuremal. Aga millegipärast video jõnksutab imelikult, kuid see on vist flash playeri viga, sest VLC mängib ilusti.

Seega arengut on olnud.

Laen video üles kah, kuid sellega läheb oma 20 minti vähemalt.

Kasutaja avatar
kokku123
Digivanake
Postitusi: 1678
Liitunud: 03:00, 12 Juul 2006
Asukoht: Euroopa
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 19 korda

Re: ts-faili kasutamisest

PostitusPostitas kokku123 » 14:59, 21 Jaan 2010

tudiludi kirjutas:MEGui tõesti töötab ka ja suutis video konvertida täpselt sama kvaliteediga MP4-ks, kui seda näitab mul Hypermediacenter. Kasutasin samu seadeid, mis on näitatud http://www.digital-digest.com/articles/ ... page1.html , kuigi seal oli näide VOB-failiga ja mul TS.

Paraku faili maht on veel liiga suur. Kindlasti saab seda vähendada pildikvaliteedi arvelt, kuid tekkis pigem küsimus see, et kui MEGuiga saab konvertida väga paljudesse formaatidesse, siis kas FLV-ks ei ole võimalik? Ja just FLV-ks, sest see on vist kõige levinum videofail, mida netis läbi brauseri vaadata saab, sest Flash peaks olema igas arvutis nüüdseks olemas.

sa ei pea FLVks konvertima. Piisab kui teed MP4 faili ja söödad tolle flash playerile. Youtubes samuti mp4 videod ju.

Ja annab ikka kõvasti kokku pakkida. Ise olen teinud ~25 min saade, 720x528 (4:3) (peale croppimist) suurusega 233mb (kasutan DXVA-SD-Insane profiili) ja audio aac 128 kbps.
Kui vidokaart toetab DXVA kasutamist siis pakkimiskiirused XviDi omadele just alla ei jää.

somsen
Entusiast
Postitusi: 123
Liitunud: 21:00, 14 Veebr 2008
    unknown unknown

Re: ts-faili kasutamisest

PostitusPostitas somsen » 15:43, 21 Jaan 2010

Apollo programm töötab igatpidi, so mida olen tahtnud teha, seda ka teeb probleemivabalt.
Ka nüüd proovisin selle FLV värgi ära ja ei mingit kinnikiilumist või väljundi puudumist.
Pilt ja hääl ka paigas ning muu ka nagu ikka sellise suuruse juures.
Programm küll milleski süüdi ei ole. Nähtavasti on eelkõneleja "tudiludi" probleemid tekkinud
vigasest algfailist. See tuleks TSDoctorist läbi lasta ja siis vaadata kas midagi muutus või mitte.
Sul pole õigusi, et siin postituses manuseid näha

tudiludi
Uudistaja
Postitusi: 24
Liitunud: 22:35, 16 Dets 2008
    unknown unknown

Re: ts-faili kasutamisest

PostitusPostitas tudiludi » 16:26, 21 Jaan 2010

:D TSDoctor on ka juba tuttav programm ja see ei suutnud faili üldse avada. Sellega sai mingil ajal tehtud ka ühe katse, kus kasutasin ühte teist programmi (nimi on juba meelest ära läinud ja installitav programm see ei olnud). See pani vist mingit ajad paika ning seejärel TSDoctro suutis faili lugeda ja analüüsida. Paraku tolle failiga tuli siis järgmine jama, kus teised programmid suutisd küll seda avada, kuid pilt tuli musta-valge kirju.

Uudistest siis niipalju, et faili üleslaadimiseks kulus liiga kaua aega ning mind logiti failihaldurist välja. Võtsin siis kasutada Filezilla, kuid vähesest oskamatusest seda kasutada, laadisin faili nati valesse kohta ja seda teisaldades kustutasin hoopis ära. Laen uuesti üles ...

Teine asi see, et proovisin ka seda XVA-SD-Insane profiili kasutada (täpsemini x264:unrestricted (DXVA) - Insane, sest eelmainitud ei olnud nimekirjas) ja see tegi faili hoopis suuremaks. Parema tulemuse on siiani andnud x264:*scratchpad*, kuid ei tea, mis see üldse on. Proovin paari teist profiili ka oma suva järgi ...

Ja tõesti saab kasutada ka MP4 faile brauseris. :) Eks ma proovisin ennem mingi teise failitüübiga ja ei hakanud mängima.

Mul on lihtsalt soov saavutada pildi kvaliteet maksimaalse, kuid samas peaks video katkematult mängima vähemalt 1 Mbit/sek internetiühenduse puhul, sest see on kõige levinud kiirus vähemalt eestis.

Kasutaja avatar
kokku123
Digivanake
Postitusi: 1678
Liitunud: 03:00, 12 Juul 2006
Asukoht: Euroopa
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 19 korda

Re: ts-faili kasutamisest

PostitusPostitas kokku123 » 16:58, 21 Jaan 2010

tudiludi kirjutas::D TSDoctor on ka juba tuttav programm ja see ei suutnud faili üldse avada. Sellega sai mingil ajal tehtud ka ühe katse, kus kasutasin ühte teist programmi (nimi on juba meelest ära läinud ja installitav programm see ei olnud). See pani vist mingit ajad paika ning seejärel TSDoctro suutis faili lugeda ja analüüsida. Paraku tolle failiga tuli siis järgmine jama, kus teised programmid suutisd küll seda avada, kuid pilt tuli musta-valge kirju.

Uudistest siis niipalju, et faili üleslaadimiseks kulus liiga kaua aega ning mind logiti failihaldurist välja. Võtsin siis kasutada Filezilla, kuid vähesest oskamatusest seda kasutada, laadisin faili nati valesse kohta ja seda teisaldades kustutasin hoopis ära. Laen uuesti üles ...

Teine asi see, et proovisin ka seda XVA-SD-Insane profiili kasutada (täpsemini x264:unrestricted (DXVA) - Insane, sest eelmainitud ei olnud nimekirjas) ja see tegi faili hoopis suuremaks. Parema tulemuse on siiani andnud x264:*scratchpad*, kuid ei tea, mis see üldse on. Proovin paari teist profiili ka oma suva järgi ...

Ja tõesti saab kasutada ka MP4 faile brauseris. :) Eks ma proovisin ennem mingi teise failitüübiga ja ei hakanud mängima.

Mul on lihtsalt soov saavutada pildi kvaliteet maksimaalse, kuid samas peaks video katkematult mängima vähemalt 1 Mbit/sek internetiühenduse puhul, sest see on kõige levinud kiirus vähemalt eestis.

Meguis saab ju panna paika failisuuruse või siis keskmise bitrate.

vot siin aknas http://i32.tinypic.com/2077w9j.jpg

tudiludi
Uudistaja
Postitusi: 24
Liitunud: 22:35, 16 Dets 2008
    unknown unknown

Re: ts-faili kasutamisest

PostitusPostitas tudiludi » 17:06, 21 Jaan 2010

Njah, enamustel profiilidel on see deaktiivne.

Aga leidsin mõned, millel laseb muuta ja XVID omadel saab kõigil.

Teen ära ... :P

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 174 külalist