Soome digi

Foorum terrestiaalse digi-tv teemadel
Kasutaja avatar
elit
Digivanake
Postitusi: 2550
Liitunud: 02:00, 11 Jaan 2007
    unknown unknown
On tänatud: 8 korda

Re: Soome digi

PostitusPostitas elit » 10:45, 25 Juun 2009

Parem oleks, kui signaalid tuleksid eri kaableid pidi !
Filtreerimine aitab siis, kui Kloostrimetsa saatja on väga lähedal või jääb otse soomedele ette.

smr
Entusiast
Postitusi: 179
Liitunud: 15:35, 28 Juul 2008
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Soome digi

PostitusPostitas smr » 10:51, 25 Juun 2009

elit kirjutas:Parem oleks, kui signaalid tuleksid eri kaableid pidi.
Filtreerimine aitab siis, Kloostrimetsa saatja on väga lähedal või jääb otse soomedele ette.

Suurte mööndustega on eri kaableid pidi boxini signaali viimine võimalik. Aga sel juhul pean vahetama boxi minevat kaablit kui soovin vahetada eesti/soome vaatamise vahel?
Filtreerimise vajalikkust siis pole jah, kuna kumbki toodud eeldus pole tõene.

Kasutaja avatar
Martini
Entusiast
Postitusi: 328
Liitunud: 02:00, 12 Dets 2006
Asukoht: Muraste
    unknown unknown

Re: Soome digi

PostitusPostitas Martini » 10:59, 25 Juun 2009

smr kirjutas:Enne jäi mainimata, et veel 50 elemendine vaatab ka Teletorni pihta, pööningul liidetakse 2 signaali.


Sellel pole minu meelest mingit mõtet. Kui sa just teletornist analoogsignaali ei vaata, võid sa südamerahuga selle liitja asemele panna F-barreli (st soome antennist läheb signaal otse tarbijateni ja 50-el on lihtsalt selleks katusel, et varestel kuskil istuda oleks). Proovi korra, ma arvan, et eesti levi sul ära ei kao. Hea lihtne katsetus, ei pea katuselegi ronima.

Muide, siin foorumis räägitud juttude peale läksin tõin ma endale võimule ette CDMA tõkkefiltri ja Q kasvas radikaalselt. Tol konkreetsel päeval hüppas Espoo mux44 Q filtri vahelekeeramise hetkel ca 60 pealt umbes 85 peale. Kaval vidin. Maapiirkonna värk, ilmselt keegi kuskil läheduses ikkagi kujutab endale ette, et Kõu on internetiühendus, mis kasutamist väärib.

Aga üldiselt on sinu põhiline probleem vist postituse kuupäev :) Ma pole Espoost alates pühapäevast mux44 pealt pilti näinud, praegu teenindavad mind igasugused kaugemad saatjad. Ma isegi ei viitsi mõelda, kes kus täpsemalt, praeguseks on mul B-muxi kanaleid zuumboxi tekkinud juba 4 komplekti, mõne peal neist on üldjuhul Q 90 kandis, aga millisel täpselt, see veidi varieerub. Espoo, jah, ei teeninda hästi praeguse ilmaga.
Martini

DVB-T/S: Golden 9060 & CT5000Cplus & HTPC

Kasutaja avatar
elit
Digivanake
Postitusi: 2550
Liitunud: 02:00, 11 Jaan 2007
    unknown unknown
On tänatud: 8 korda

Re: Soome digi

PostitusPostitas elit » 10:59, 25 Juun 2009

Soovitaksin praegu mitte kiirustada, sest lähipäevil ilmastik / levitingimused muutuvad.
Jälgi iga päev Q taset. Kui mingite ilmaolude puhul saad pildi ette, alles siis tuleks vaadata, mida teha vastuvõtu parendamiseks.

Jah, sõltuvalt asukohast ja muudest asjaoludest, võib soomele suunatud antenn külgpüüdena võtta vastu ka eesti mux`e. Mul endal on nii. Proovi (kui juba ei ole proovinud).

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


smr
Entusiast
Postitusi: 179
Liitunud: 15:35, 28 Juul 2008
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Soome digi

PostitusPostitas smr » 11:17, 25 Juun 2009

Tänud soovituste eest. Ootan levi paranemist ning tegelen siis asjaga edasi.

Kasutaja avatar
urri
Edasijõudnu
Postitusi: 97
Liitunud: 20:09, 17 Veebr 2009
Asukoht: tln-kuusalu
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 4 korda
Kontakt:

Re: Soome digi

PostitusPostitas urri » 20:58, 25 Juun 2009

Martini kirjutas:Muide, siin foorumis räägitud juttude peale läksin tõin ma endale võimule ette CDMA tõkkefiltri ja Q kasvas radikaalselt. Tol konkreetsel päeval hüppas Espoo mux44 Q filtri vahelekeeramise hetkel ca 60 pealt umbes 85 peale. Kaval vidin. Maapiirkonna värk, ilmselt keegi kuskil läheduses ikkagi kujutab endale ette, et Kõu on internetiühendus, mis kasutamist väärib.

arvatavasti peab ka endale lähiajal CDMA tõkkefiltri paigaldama. pilt viimasel ajal
hakkanud rohkem hakkima, nii soome kui ka eesti pealt
ja KÕU on netiühendus, mis on kasutamist väärt... eriti veel kui muud alternatiivi pole

Kasutaja avatar
faas
Moderaator
Postitusi: 4342
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Jõelähtme.Rebala
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Soome digi

PostitusPostitas faas » 21:57, 25 Juun 2009

Hetkel ja üldse kuumade ilmadega pole siin(ida pool Tallinnat) Espood mõtet eriti püüda tuleb Lahti ja hästi tuleb(hetkel 47 pealt S80% ja Q 90+%) ,suvel on ikka nii kord üks kord teine. :)
DM8000, DM7020, VU+ Ultimo4K Toroidal T90 5W;4W;0.8W;4.8E;9E;10E;13E;16E;19E;23.5E;36E+1,1M 28,2E, LG OLED55E6V

Kasutaja avatar
Martini
Entusiast
Postitusi: 328
Liitunud: 02:00, 12 Dets 2006
Asukoht: Muraste
    unknown unknown

Re: Soome digi

PostitusPostitas Martini » 22:26, 25 Juun 2009

No täpselt. Hetkel räägib mulle mux 47 MTV3 pildi kohta S50 Q92. Sama asi mux 50 pealt S88 Q99. Sama asi mux 44 pealt S72 Q29. Veel paar tundi tagasi oli kõik teisiti. Suvi on imeline aeg :)

Muide, mul on spetsiaalselt suve pärast antenn Espoost natuke "paremale" keeratud. Umbes 7-8 kraadi mööda. Just selleks, et ülelevidega igasugused Lahtid ja Pernajad suunadiagrammi mahuks ja ilma antenni keeramata saaks kõiki võimalusi kasutada.
Martini

DVB-T/S: Golden 9060 & CT5000Cplus & HTPC

Kasutaja avatar
gasth404
DigiTVfänn
Postitusi: 990
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Soome digi

PostitusPostitas gasth404 » 07:05, 27 Juun 2009

urri kirjutas:
Martini kirjutas:Muide, siin foorumis räägitud juttude peale läksin tõin ma endale võimule ette CDMA tõkkefiltri ja Q kasvas radikaalselt. Tol konkreetsel päeval hüppas Espoo mux44 Q filtri vahelekeeramise hetkel ca 60 pealt umbes 85 peale. Kaval vidin. ...

arvatavasti peab ka endale lähiajal CDMA tõkkefiltri paigaldama. pilt viimasel ajal
hakkanud rohkem hakkima, nii soome kui ka eesti pealt
...

Kas siin on mõeldud seda BS-CDMA450 Kuna endal huvi ka soomlaste pildi stabiilsemaks saamiseks mõtlesin midagi ette võtta. Ainult kahtlustan kas CDMAst midagi kasu on. Kuna siin rannikul on Espoo levi kõvasti ja ainus probleem tundub olevat Fiskarsi saatja siis 453-468MHz maha surumine selle vastu vist ei aita. Juunis on suht stabiilselt pildi kätte saanud Porvoo pealt (50kanal) ja päris huvitavalt isegi nii et ühte Losti osa vaadates vahetasin mitu korda Espoo nelose pealt Porvoo nelosele ja vastupidi kuna kui ühe pealt pilt kokku jooksis tuli ta teiselt jälle välja :?: kuna atenn täpselt Espoo peale suunatud ja Porvoo jaoks peaks ta mõned kraadid põhja pool olema, siis mõtlen kas proovida teda natuke keerata või peaks veel ühe reha katusele sättima.
VUDUO 4KSE;VU+Ultimo 4K;VU+Duo2;IPBox9000HD;85E-15W mootoriga 1,1-ne

Kasutaja avatar
faas
Moderaator
Postitusi: 4342
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Jõelähtme.Rebala
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Soome digi

PostitusPostitas faas » 08:53, 27 Juun 2009

Isiklikult arvan tolku sellest pole kuna levi uitab seinast seina suvel.
Kordan siis veel kord september-mai 99% ajast ok kõik, mai-september 75% ajast peab otsima kust pildi ette saab (süüdlane levi tingimused) ja ei aita siin ei neli antenni, ei mingid filtrid nagu siin paljud on proovinud.Lootust on muide x ajal paranemist kui soomlased oma sagedused üle vaatavad sest neil kah tapab levi Q, kui hästi levib äkki saame siis rahulikumalt vaadata näiteks aastal 2012. :)
DM8000, DM7020, VU+ Ultimo4K Toroidal T90 5W;4W;0.8W;4.8E;9E;10E;13E;16E;19E;23.5E;36E+1,1M 28,2E, LG OLED55E6V

Kasutaja avatar
gasth404
DigiTVfänn
Postitusi: 990
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Soome digi

PostitusPostitas gasth404 » 10:47, 27 Juun 2009

Seda et sommidel endal ka maapealse digiga probleeme on võib nende foorumitest lugeda. Paljud neist selle pärast kaabli või SAT peale üle läinud pole ma küll statistikat näinud aga foorumites lubavad nad seda teha küll.
Miks sa arvad et nad suudavad selle levi probleemi lahendada mul küll selline kahtlus, et kuna see kõikumine on nii suur siis see S ja Q vaheline konflikt jääbki praeguse digi lahendusega püsima. Minu teada on Espoo saatja meie suunas maha keeratud aga praegu hakkab ta mul isegi meie 45kanalit segama võibolla see muidugi ka Fiskars mille signa nii tugevalt sisse tuleb. Huvitav kuidas seal kesk euroopa riikides digile üleminekuga läheb, pole nende maapeale digi foorume viitsinud lugeda.
VUDUO 4KSE;VU+Ultimo 4K;VU+Duo2;IPBox9000HD;85E-15W mootoriga 1,1-ne

Kasutaja avatar
faas
Moderaator
Postitusi: 4342
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Jõelähtme.Rebala
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Soome digi

PostitusPostitas faas » 11:02, 27 Juun 2009

Suvel telekat ei vaata ja probleem lahendatud :D kahjuks ei ole võimalik ju kõiki saatjaid tõsta erinevatele sagedustele ja paratamatult jääb kuskilt mingi saatja ülelevi ajal kuskil kellegile sisse jooksma ja ongi pilt pees. Kummaline taevas pilves ja Lahti tuleb täiega ja Espoo kah, lisaks veel loeb krt.teab kust kanaleid sisse (viitsi uurida kust) vähemalt pilt on ees hetkel. :)
Krt.peab endale ikka mingi lahenduse jälle sättima ja satilt ikka edasi vaatama. :wink:
DM8000, DM7020, VU+ Ultimo4K Toroidal T90 5W;4W;0.8W;4.8E;9E;10E;13E;16E;19E;23.5E;36E+1,1M 28,2E, LG OLED55E6V

Kasutaja avatar
lindenta
Entusiast
Postitusi: 121
Liitunud: 18:36, 07 Juun 2008
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Soome digi

PostitusPostitas lindenta » 10:37, 28 Juun 2009

Nõus faasiga: suvel levi seinast seina, ülilevi sagedane.
Ise paigaldasin antennile mootori. kui ise kohal oled, leiad ikka kusagilt
pildi kätte. Hommikul ette salvestama pandult või mõne pikemat saadet
(filmi) vaadates jääd aga ikka mingil hetkel kuivale.
Kaua see hiinakas aga mastis vastu peab, ei tea. Talvel külmas kinni.

Edu teile kõigile
TV-DX fan since 1964: DVB-T/T2: Triax Unix100(21-50)> Masterrotor FZR-1 >Mitan EU102 GaAsFET> Humax F2-1001T
DVB-S/S2:
1,8m PolarMount 36E..30W > DB

Kasutaja avatar
satDX
Entusiast
Postitusi: 176
Liitunud: 03:00, 19 Aug 2005
Asukoht: Tampere
    unknown unknown

Re: Soome digi

PostitusPostitas satDX » 22:08, 30 Juun 2009

lindenta, mis mootoriga antenni keerad?
ma ise kasutan Philipsi hiinakat, sel ka nõrk moment, nii et pidin antennimasti tugilaagri peale toetama, nüüd jaksab keerata küll
mootor asub pööningul
praegu heaantenni kruvida, tuleb igasugust sousti UHF analoogi pealt kõrgrõhu abil
eriti lätlasi

serxx
Entusiast
Postitusi: 426
Liitunud: 03:00, 26 Sept 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown

Re: Soome digi

PostitusPostitas serxx » 16:59, 01 Juul 2009

Hmm... vaata aga... hetkel laagri külje all tänassilmas, suht madalas augus soome pilt ees :shock:
Tegin lihtsalt scanni, et vaadata, kas testikanalites on mingeid muutuseid toimunud ja järsku hunnik kanaleid juures, mida enne mitte ei olnud. Signaal 90-100%.

Enne pole soomedest haisugi olnud, suht 0 signaal.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 87 külalist