ts-faili kasutamisest

Foorum terrestiaalse digi-tv teemadel
mønster
DigiTVfänn
Postitusi: 560
Liitunud: 10:15, 14 Jaan 2008
    unknown unknown

Re: ts-faili kasutamisest

PostitusPostitas mønster » 09:03, 14 Jaan 2009

konvertida saab kasw vlc-ga, aga vaid neid .ts-faile, mida vlc näitama on nõus. vanal ajal mõne rakendussofti genereeritud faile ta näitas, mõne omasid mitte. ehk uuemad vlc versioonid on täiuslikumad - ma pole uuemaga proovinud neid faile vaadata, mida vana vlc ei näidanud - mul on see rakendus ära kustutatud, mis selliseid ts-faile genereeris, et k-lite näitas, aga vlc mitte.

lry
Uudistaja
Postitusi: 5
Liitunud: 10:43, 12 Jaan 2009
    unknown unknown

Re: ts-faili kasutamisest

PostitusPostitas lry » 10:47, 14 Jaan 2009

Peale nädalast katsetust toimib minul selline kombinatsioon:
1. MediaPortal salvestab hauppauge nova t-500 eesti kanali .TS failiks
2. tsMuxeriga teen uue .TS või .M2TS faili
3. Lõikamise, skaleerimise, deinterlace ja enkoodimise teen TGMPEnc 4.6'ga. TMPGEnc puhu
ei kasuta tema AVCHD pluginat, sest see ei tunne .TS audiot üldse ära. Kasutan hoopis DirectShowga Haali, CoreAvc ja MPA audio dekoodri kombinatsiooni. Audio jääb sünkrooni. Tegin kuus erinevat täsipikka (filmid ETV ja ETV2) katsetust. Mängisin VLC'ga ja WMP'ga.

Mulle tundub, et audio dekooder mängib olulist osa sünrooni hoidmisel. Varem kasutas DirectShow Monogrami AAC dekoodrit .TS dekoodimisel. See aga ajas TGMPEnc kasutades audio sünkroonist välja. Mediaportali TV seadest on audio koodekiks valitud MPA, kas see ka .TS sisu muudab ei tea. Siin foorumis väideti, et ei muuda.

Samas otse MediaPortali salvestatud .TS ei saanud TMPGEnc enkoodida, osad failid lähevad sünkroonist välja. Mõned on süngis. Aga peale tsMuxer'iga läbinärimist töötasid kõik ühtemoodi.

Ühe katse tegin ka VLC'ga, salvestades kogu muxi. Eraldsin tsMuxeriga ühe kanali info. Kuid nüüd TMPGEnc ei suutnud sünkrooni hoida. Aga kuna see oli vaid üks katse ei pruugi see olla reegel.

Kogu kupatusest on tasuline (~$100) vaid TMPEGEnc

Petsokas
Uudistaja
Postitusi: 4
Liitunud: 18:20, 26 Dets 2008
    unknown unknown

Re: ts-faili kasutamisest

PostitusPostitas Petsokas » 12:52, 14 Jaan 2009

Selline fail on olemas jah. Lasin seda F-securel skännida, aga see väidab, et viirust ega õelvara pole.
Aga veel selle Superi kasutamisest H264 ts- failidega. Millegipärast selle programmiga nimetatud faile mängides liigub video aeglasemalt kui heli ja nii ta ka konverdib. Samas KM Player mängib laitmatult.

Kasutaja avatar
karuott
Uudistaja
Postitusi: 23
Liitunud: 03:00, 27 Mär 2006
    unknown unknown

Re: ts-faili kasutamisest

PostitusPostitas karuott » 18:14, 25 Jaan 2009

Olen huvitatud kogemustest Levira terrestiaalsignaali muundamisel mpeg2 signaaliks,sest viimase töötlemisprogrammid on korralikult ja kiirelt toimivad.Olen leidnud,et salvestarud Levira digisignaali konventeerivad mpeg2-ks programmid Media coder ja WinAvi 8.0.Kasutan TV kaarti
Hauppauge 4000 programmiga DVBViewer,mis salvestab .ts laiendiga faili.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
kokku123
Digivanake
Postitusi: 1676
Liitunud: 03:00, 12 Juul 2006
Asukoht: Euroopa
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 19 korda

Re: ts-faili kasutamisest

PostitusPostitas kokku123 » 19:05, 25 Jaan 2009

Ise salvestan Terrateci softiga ära ning edasi juba teen MegUi nimelise progrega x264 .mkv faili.

somsen
Entusiast
Postitusi: 123
Liitunud: 21:00, 14 Veebr 2008
    unknown unknown

Re: ts-faili kasutamisest

PostitusPostitas somsen » 20:41, 29 Jaan 2009

karuott kirjutas:Olen huvitatud kogemustest Levira terrestiaalsignaali muundamisel mpeg2 signaaliks,sest viimase töötlemisprogrammid on korralikult ja kiirelt toimivad.

Olen aja jooksul proovinud mitmeid konvertereid saamaks DVB-T ts failist mpeg-2 faili. Enamusel ikka mingi viga küljes, tavaliselt video ja audio nihe. Puhtalt töötab juba varem viidatud Total Video Converter, sama kasutan ka faili muundamiseks mpeg-4 part 2 -ks. Saab määratleda tahtmise järgi kõiki vajalikke parameetreid. Kuna tegemist nö proovimisega ja mitte väärtfilmi salvestamisega, siis originaaliga võrreldes midagi eriti pole muutnud. Bititihedust võiks natuke suurendada kadude vähendamiseks. Mpeg-1 puhul võiks arvestada 1150 - 1250, mpeg-2 korral 2500 kbps /vastavalt VCD või SuperVCD /. Mpeg-2 fail DVD suuruses on üldiselt 3-8 Mbps. Keskeltläbi kuskil 6 Mbps. Kui suurendamine teeb asja paremaks, eks siis võib ju nii teha, igaüks proovib ise. MP4-ks tegemisel on olnud 2800 kbps kogu aeg ees ja pole pildil viga midagi. Ega ta paremaks ikka suurt muutu, ikka sama mis õhust tuleb. Vanasõna ütleb ka midagi selle kohta.

Kasutaja avatar
Opo
DigiTVfänn
Postitusi: 739
Liitunud: 13:01, 21 Juun 2008
Asukoht: keskmisest põhjapoole
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 30 korda

Re: ts-faili kasutamisest

PostitusPostitas Opo » 11:08, 03 Veebr 2009

MediaCoder- võib katsetada video-heli ebasünkroonsuse korral, AviSynth
sisse lülitada, aga keeruline programm kasutada.Testis kasvas faili
maht Xvidi puhul viie ! ( 100% kvaliteet) kordseks.
Kõlbab kasutada ka eraldi pleierina ,kataloogis leiduv MPUI
kasutajaliidesena MPlayerile.
Amiko Mini HD + AOC e2450Swh.

Kasutaja avatar
faas
Moderaator
Postitusi: 4333
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Jõelähtme.Rebala
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 31 korda

Re: ts-faili kasutamisest

PostitusPostitas faas » 16:57, 14 Veebr 2009

Üks softi jupike konvertimiseks jne. Any DVD Converter Pro. Peaks TS faile kah sõõma.Väljundiks saab valida mida iganes,minu HD faile ilma mudimatta ei sõõ :x aga kellel huvi proovige.Saab siit http://uploading.com/files/O0EJAP1R/ADC ... e.rar.html
DM8000, DM7020, VU+ Ultimo4K Toroidal T90 5W;4W;0.8W;4.8E;9E;10E;13E;16E;19E;23.5E;36E+1,1M 28,2E, LG OLED55E6V

somsen
Entusiast
Postitusi: 123
Liitunud: 21:00, 14 Veebr 2008
    unknown unknown

Re: ts-faili kasutamisest

PostitusPostitas somsen » 11:07, 01 Mär 2009

Teema on päris vaibunud. Midagi asjalikku pole ka leidnud, sellist mis peale ülearuse väljalõikamist liidaks osad ning teeks seda konverteerimata. Olen viimasel ajal kasutanud Apollo Video Converterit AVC/H.264 failide töötlemisel. Päris mitu head omadust küljes nagu võimalus panna failid töötluseks nimekirja, teha cropi ja lõigata välja algused ning lõpud. Oluline on ka see, et Apollo teeb korraliku mpeg-faili, kus midagi pole nihkes. Samuti teeb asjaliku mpeg-4 part2 faili. Valikuid on mõistagi teisigi.
Sul pole õigusi, et siin postituses manuseid näha

Kasutaja avatar
Opo
DigiTVfänn
Postitusi: 739
Liitunud: 13:01, 21 Juun 2008
Asukoht: keskmisest põhjapoole
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 30 korda

Re: ts-faili kasutamisest

PostitusPostitas Opo » 11:05, 14 Mär 2009

Minu meelest on see .ts failide lugu läinud liiga keeruliseks.Kõige aluseks peaks olema see, et
vaatamis-salvestamis tarkvara tekitab korrektse salvestise. Siis edasine kasutamine peaks olema
probleemide vabam.Tundub et ka standard on laialivalguv või softi valmistajad järgivad seda kuidas
parajasti mugavam.HyperMediaga ei ole siiani ühtegi täiesti korraliku salvestist saanud.

Endal toimib ahel AltDVB (ffdshow)(ka TotalMedia3) - h.264ts Cutter - Avivo Video Converter kui vaja
MPEG-2-ks teha.

Poole aastase kasutuse ajal on paar korda juhtund ,et salvestist ei saa lõikuda "ts export error
-it was not possible to write the transportstreem. Unable to read beyond the end of the end of the
streem" (PIP salvestustega) ja veel mõnel korral sama teade osale failist, viimasel juhul saab küll
töödelda aga tulemus tuleks üle kontrollida pleieriga.
MPEG-2-ks olen teinud küll vaid kümmekond filmi, seda juhul kui varasemast ei ole olemas
VHs-i või DVD-d (sai paar aastat tagasi soetatud odav LG DR7400- ei soovita).Näiteks "Helisev muusika",
lõikasin cutteriga reklaamid välja ja sain Avivoga 2,29GB-isest h264-st - 3,42GB-ise MPEG-2.

Tavaliselt ma ei lase cutteril lõike kokku liita, vaid tekitan filmist 4-6 faili ("peatükki"),mida
on kergem käsitleda ja pealegi DVD mängijad ei seedi üle 2GB-iseid mpeg-2-tesid.
Üldiselt paistab ,et konvertimis (MediaCoder,Super) tarkvarad ei suuda täielikult analüüsida lähte
faile, näiteks Avivo väidab tegevat mpeg-2-est mpeg-2-te ja ennustab tulemuse suuruse valesti.
Samas kui on hakanud tööle, siis selleks kuluva aja pakub õigesti.

Eespool mainitud heli-video sünkroonseks ajamist Avisynthiga (MediaCoder) kasutasin hoopis klipi
Whiteout-V1.0.mov (ehk "Pr. Bond läheb mägedesse puhkama") mpeg-2-ks tegemisel, h264-ga pole sellist
juhust olnud.
MediaInfo näitab failide mingit "Video0 delay"-d, mis on igalühel erinev?

Muidugi võivad probleemid olla süsteemsed,näiteks kui paar kuud tagasi panin Wini uuesti peale,siis
Mplayer(MediaCoder) enam h264-jasid sujuvalt ei mänginud.
Amiko Mini HD + AOC e2450Swh.

Kasutaja avatar
tom1245
Entusiast
Postitusi: 174
Liitunud: 03:00, 22 Sept 2007
    unknown unknown

Re: ts-faili kasutamisest

PostitusPostitas tom1245 » 20:14, 16 Mär 2009

keegi äkki oskab pisut nõu anda, kuidas selle h264ts cutteriga see lõikumine käib? Et saaksin lõikuda suvalisest kohast. Programm lõigub vaid teatud kohtadest, nii 30 sekundit kuni minut enne või pärast soovitud kohta. Kas see probleem on seotud kuidagi I-Frame-dega, mida cutter ise automaatselt otsib ja selle kohapealt siis lõigub? Panin sätetest ka B-Frame, aga ei aita, ikka lõikab oma suva järgi. Muidu pole tulemusel viga, heli ja pilt ilusti sünkroonis.
hauppauge hvr4000
19,2E, 13E, 4,8E, 0,8W

Kasutaja avatar
karuott
Uudistaja
Postitusi: 23
Liitunud: 03:00, 27 Mär 2006
    unknown unknown

Re: ts-faili kasutamisest

PostitusPostitas karuott » 18:40, 17 Mär 2009

Oluline on lõigata originaal kaadrilt.Lisan H 264 TS Cutter`i kasutusjuhendi pdf failina.
Sul pole õigusi, et siin postituses manuseid näha

Kasutaja avatar
tom1245
Entusiast
Postitusi: 174
Liitunud: 03:00, 22 Sept 2007
    unknown unknown

Re: ts-faili kasutamisest

PostitusPostitas tom1245 » 19:33, 17 Mär 2009

karuott kirjutas:Oluline on lõigata originaal kaadrilt.Lisan H 264 TS Cutter`i kasutusjuhendi pdf failina.

omaarust ma tegingi algul nii, nagu selles manuaalis. Siis alles proovisin i-frame ja b-frame't. Kuidas ma saaks siis originaalkaadri kätte? Kasutasin küll ju framehaaval liikumist, aga ei muhvigi :roll:
hauppauge hvr4000
19,2E, 13E, 4,8E, 0,8W

somsen
Entusiast
Postitusi: 123
Liitunud: 21:00, 14 Veebr 2008
    unknown unknown

Re: ts-faili kasutamisest

PostitusPostitas somsen » 22:12, 17 Mär 2009

See cutter pole mul põhitegija ja seetõttu olen seda nö ainult proovinud. Hääl ja pilt on paigas ja kasutada annab küll. AVC lõikamisega on probleeme selle datavoo omapära tõttu. Kui ebaõigesti lõigata, siis kleepimisega on raskusi. Soovitatakse cut in teha I-frame pealt ja cut out kas B-frame või All-frame pealt. Muudatus teha Option-Settings-Advanced menüüst. Programm tikub küll vaidlema, et kas sa ikka tead mis teed. Kuid kaks korda OK ja säting on sees. Eks ta nüüd lõikabki määratud viisil. Igatahes silma järgi oli lõikamine küll korralik.
Sul pole õigusi, et siin postituses manuseid näha

Kasutaja avatar
tom1245
Entusiast
Postitusi: 174
Liitunud: 03:00, 22 Sept 2007
    unknown unknown

Re: ts-faili kasutamisest

PostitusPostitas tom1245 » 22:46, 17 Mär 2009

ei funga, ikka lõikab enne või pärast õiget kohta. Kuidas ma need i-framed leian? Proovisin siin uuema avidemuxiga ka lõigata, kuid jällegi ei õnnestu lõigata just sealt, kust sooviks.
hauppauge hvr4000
19,2E, 13E, 4,8E, 0,8W

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 47 külalist