Väike on parem kui suur (Siidiuss vs Tigekala)

Siin saate arutleda ja vaielda SAT-TV teemadel
sanders
DigiTVfänn
Postitusi: 638
Liitunud: 15:25, 10 Veebr 2013
Asukoht: Põhja-Saaremaa
    unknown unknown
On tänanud: 31 korda
On tänatud: 26 korda

Re: Väike on parem kui suur (Siidiuss vs Tigekala)

PostitusPostitas sanders » 23:06, 03 Jaan 2014

satik kirjutas:Pikslid piksliteks, geomeetriline moonutus mis tekib valedest resolutsioonidest arvutimonitoride korral peaks olema häiriv nii prillidega kui ilma.
Enamik monitore pole siiski ju native resolutsiooniga 1920x1080

Minu HYUNDAI L90D+ oli 1280 x 1024. See on mul praegugi veel ühe masina taga ja enam ma pixleid ei näe. Paljutki on ikka silmanägemises kinni, ainult et kes seda ikka tunnistada julgeb, et vanemaks jäänd ja ei näe enam nii hästi. Lihtsam on suurem telekas osta ja otse nina ette tarida.

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Väike on parem kui suur (Siidiuss vs Tigekala)

PostitusPostitas satik » 23:11, 03 Jaan 2014

sanders kirjutas:
satik kirjutas:Pikslid piksliteks, geomeetriline moonutus mis tekib valedest resolutsioonidest arvutimonitoride korral peaks olema häiriv nii prillidega kui ilma.
Enamik monitore pole siiski ju native resolutsiooniga 1920x1080

Minu HYUNDAI L90D+ oli 1280 x 1024. See on mul praegugi veel ühe masina taga ja enam ma pixleid ei näe. Paljutki on ikka silmanägemises kinni, ainult et kes seda ikka tunnistada julgeb, et vanemaks jäänd ja ei näe enam nii hästi. Lihtsam on suurem telekas osta ja otse nina ette tarida.


Aga see geomeetriline moonutus ei häirinud mitte põrmugi? Et ring oli elliptiline?
Hyundai L90D+
Diagonal measurement 19 inches
Native resolution 1280x1024
Contrast 700:1
Brightness 300 cd/m²
Latency 8ms
Colors 16.2 M
H/V viewing angles 150/135
Loudspeakers yes
Connectivity VGA, DVI

Millise seni tuntud videoformaadiga see mõõt kokku klapib (ilma videokaardita mis oskab skaleerida)?

Siidiuss
DigiTVfänn
Postitusi: 517
Liitunud: 01:21, 09 Veebr 2011
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord

Re: Väike on parem kui suur (Siidiuss vs Tigekala)

PostitusPostitas Siidiuss » 23:25, 03 Jaan 2014

Ei põle mul mngit elliptilist ringi. Ellips tekib 16;10 kuvasuhtega. Mul on 16:9 Full HD ips ekraan. Kõik ok. Ma ei näe vajadust hetkel suurem järele. Võibolla sis kui silmanägemine kehv on. Aga kui mingit 50 tollist vaadata 2-3meetri kauguselt siis maru tüütu on silmi voi pead liigutada jälgimaks samaaegselt vasakul all servas või üleval paremal olevaid detaile. Võibolla harjumise asi. Eks ma kunagi vb lähen ka halli massiga kaasa ja annan alla ning võtan mingi 50 tollise ligi. Aga enne 4k massidesse levikut küll mõtet ei näe. 4k materjali vähevõitu ka mõttetult ülehinnatud nad ka veel.

sanders
DigiTVfänn
Postitusi: 638
Liitunud: 15:25, 10 Veebr 2013
Asukoht: Põhja-Saaremaa
    unknown unknown
On tänanud: 31 korda
On tänatud: 26 korda

Re: Väike on parem kui suur (Siidiuss vs Tigekala)

PostitusPostitas sanders » 23:26, 03 Jaan 2014

satik kirjutas:
sanders kirjutas:
satik kirjutas:Pikslid piksliteks, geomeetriline moonutus mis tekib valedest resolutsioonidest arvutimonitoride korral peaks olema häiriv nii prillidega kui ilma.
Enamik monitore pole siiski ju native resolutsiooniga 1920x1080

Minu HYUNDAI L90D+ oli 1280 x 1024. See on mul praegugi veel ühe masina taga ja enam ma pixleid ei näe. Paljutki on ikka silmanägemises kinni, ainult et kes seda ikka tunnistada julgeb, et vanemaks jäänd ja ei näe enam nii hästi. Lihtsam on suurem telekas osta ja otse nina ette tarida.


Aga see geomeetriline moonutus ei häirinud mitte põrmugi? Et ring oli elliptiline?
Hyundai L90D+
Diagonal measurement 19 inches
Native resolution 1280x1024
Contrast 700:1
Brightness 300 cd/m²
Latency 8ms
Colors 16.2 M
H/V viewing angles 150/135
Loudspeakers yes
Connectivity VGA, DVI

Millise seni tuntud videoformaadiga see mõõt kokku klapib (ilma videokaardita mis oskab skaleerida)?

Minu omal oli Latency 2ms ja vaatenurgad 170°(H) / 155°(V), Display Colors 16.7 Million - muud näitajad on samad

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Väike on parem kui suur (Siidiuss vs Tigekala)

PostitusPostitas satik » 23:34, 03 Jaan 2014

sanders kirjutas:Minu omal oli Latency 2ms ja vaatenurgad 170°(H) / 155°(V), Display Colors 16.7 Million - muud näitajad on samad


2ms näitab et oli parandatud sooritusega TN paneel, mille reaalne vaatenurk muidugi avaldatust kaugel maas. See selleks, kuid märkimata jätsid geomeetriasse suhtumise...

sanders
DigiTVfänn
Postitusi: 638
Liitunud: 15:25, 10 Veebr 2013
Asukoht: Põhja-Saaremaa
    unknown unknown
On tänanud: 31 korda
On tänatud: 26 korda

Re: Väike on parem kui suur (Siidiuss vs Tigekala)

PostitusPostitas sanders » 23:40, 03 Jaan 2014

satik kirjutas:
sanders kirjutas:Minu omal oli Latency 2ms ja vaatenurgad 170°(H) / 155°(V), Display Colors 16.7 Million - muud näitajad on samad


2ms näitab et oli parandatud sooritusega TN paneel, mille reaalne vaatenurk muidugi avaldatust kaugel maas. See selleks, kuid märkimata jätsid geomeetriasse suhtumise...

Pistsin vahepeal läpakale taha ja midagi silma ei torganud, ring ikka ring. Vaatasin sellega omal ajal DVB-T pulgaga telekatki, kõik oli õige

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Väike on parem kui suur (Siidiuss vs Tigekala)

PostitusPostitas satik » 23:45, 03 Jaan 2014

Siis ei torganud sulle ka see silma et jutt käis digiboxi ja arvutimonitori koos kasutamisest, mille juures arvuti skaleerimisvõimelist videokaarti ju kasutada pole...

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14377
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 97 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Väike on parem kui suur (Siidiuss vs Tigekala)

PostitusPostitas tigekala » 23:50, 03 Jaan 2014

Tra siin üldse jahuda on ?
Kui üks jobu tuleb välja jutuga, et 27 tolliselt monitorilt või telekalt, vahet pole, on HD pilti parim võimalus vaadata
3 kuni 6 meetri kauguselt... Ja et just sellel jobul on kotkapilk... ja et kõik ülejäänud siin foorumis, on poolpimedad,
hea, et mitte veel poolkurdid ja mitte ka pooltummad.

Umbes nii - Käteta satik lõi sandersit noaga kõhtu, pime Eesti Digi-TV foorum nägi seda pealt,
kaebas nähtust kurttummale ja jalgadeta Siidiussile, kes peale kuuldut, jooksis mustkassi püüdma...
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Väike on parem kui suur (Siidiuss vs Tigekala)

PostitusPostitas satik » 00:17, 04 Jaan 2014

Meie andmetel jooksis siidiuss hoopis tigekala püüdma...

Siidiuss
DigiTVfänn
Postitusi: 517
Liitunud: 01:21, 09 Veebr 2011
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord

Re: Väike on parem kui suur (Siidiuss vs Tigekala)

PostitusPostitas Siidiuss » 00:32, 04 Jaan 2014

Tigekala on peaaegu püütud. Nimelt lubas ka homme ikkagi 27 tollise full hd LG ips monitori muretseda ja panasonicu plasma pensionile saata :) võtab teine palju voolu ja pilt es ole nii hää kui LG.

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14377
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 97 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Väike on parem kui suur (Siidiuss vs Tigekala)

PostitusPostitas tigekala » 00:42, 04 Jaan 2014

satik kirjutas:Meie andmetel jooksis siidiuss hoopis tigekala püüdma...
Pilt Teie andmetel... Teie olete ju kõik, pimedad ja kurttummad.
Aga minu andmetel, lasi siidiuss, ise endale kuuli pähe Pilt suurest häbist, et ei suutnud kurttummana ja jalutuna, Musta Kassi püüda.
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Väike on parem kui suur (Siidiuss vs Tigekala)

PostitusPostitas Energizer » 00:53, 04 Jaan 2014

Siidiuss kirjutas:Just pildikvaliteet mind huvitabki ja 27 tollisel on see parem ku suurematel telekatel. Selles ongi point. Arvutimonitor on mõeldud ainult seljuhul lähedalt vaatamiseks kui ollakse näiteks internetis. Filmide vaatamise ajaks või telekanalite vaatamise aeg on vaatamine sma kaugel kui tavalise tv vaatamise aeg. Ja HD pilti võib täpselt samamoodi 2-3 meetri pealt nagu tavalise teleka vaatamisel. Ma tean mul naaber vaatab 19 tollist 3 meetri pealt. Ja samamoodi on digiboks arvutimonitori küljes. See on lihtsalt super. Uskuge mind.


Siidiuss, vaat ma ei saa ühest asjast aru- Miks sa arvad, et kui monitor täidab nii internetilehtede kuva esitamise, kui ka TV funktsiooni, siis netilehti kõlbab lähedalt vaadata, aga TV pildi vaatamiseks tuleb monitori hakata kuhugi tahapoole kaugusesse lükata? Kas natuke ebamugav ei ole pidevalt monitori sedasi mööda tuba ringi tõsta??? Või ei, peaks me kõik vist tõesti oma telekalauadadele rattad alla kruvima, kui tahame oma 42"-sega netti minna siis sõidutame endast 1m kaugusele (või veel lähemale, 50 cm paras kaugus) ja kui tuleb filmiõhtu, siis lükkame telekad tagasi sinna kus nad olema peavad.... :roll: :mrgreen:

Kusjuures olen oma 42" SMART TV-ga ka netti proovinud- ausalt, ei meeldinud üldse, isegi klaviatuuri-hiirekomplekti kasutamine ei aita- diivani taga istuda sirge seljaga, diivanilaud suht madal ja ebaergonoomiline- 2-3 korda proovisin ja läksin ikka harjumuspäraselt arvuti taha tagasi, isegi reklaamipauside ajaks. Mul on mugav arvuti "töökoht" kodus. Kõrge seljatoega arvutitool. Piisavalt suur arvutilaud, et kõik asjad mahuvad ära, 17" LCD monitor silmadest umbes 60cm kaugusel- kasutan arvuti taga prille. Resolutsioon 1024x768, seega nägemine tõesti just kõige parem ei ole ilma prillideta.
Üks erand siiski on mille puhul SMART TV-d saab kasutada- Youtube (Kaasaarvatud Full HD resoga salvestatud klippide vaatamine). Ja sedagi, ikka normaalkauguses.

27" oleks monitorina minu jaoks liiga suur just lähedalt liiga suurt ekraani vaadates väsid rohkem, aga alla 32"-st postkaarti vaadata 3m kaugusel pole kah lõbu. Siis peab silmi pingutama ju.

Kui sul nii hea nägemine on nagu väidad, siis ole õnnelik, aga rääkida mingisugustest hüper detailidest 27"-se puhul on minu meelest võimatu. Juba sellepärast et kuva on väiksem. Olgu see või 4k-s, kui ekraan on 27" siis resolutsioon sellepärast pilti suuremaks ei tee. Jah pildiinfo vast mahub ära, aga kõik detailid on väikesed, kokku surutud.
Piksleid pead sel juhul uurima juba mikroskoobiga. Miks kehvema nägemisega inimesed eelistavad väiksemat ekraani lahutusvõimet? Aga see pärast et see teeb optiliselt pildi suuremaks, toob kujutised silmadele lähedale. Liiga väikese puhul jälle ei mahu kogu pildiinfo ära ekraanile ära. Tee katse, muuda kuva nt 1280x1024 vs 1024x768 vs 640x480 Kumb on suurem? Kumb detailsem? Mina eelistan 1024x768, sest see on mu silmadele kõige optimaalsem 17" puhul. Ei välista, et kui vahetaksin molu välja nt 21" vastu, siis muudaksin lahutusvõime suuremaks. Järelikult mida kaugemal on molu silmadest, seda suuremat ekraani peaks valima. Või sa arvad et arvuti või konsoolimänguritest hullud, kes ostavad mängimiseks suure ekraaniga LED-LCD PLASMA mis iganes, ostavad lihtsalt niisama? Eks sa proovi mängida oma 27" se peal 3 m kaugusel. Päris vahva...


Seepärast, ma arvan, et kui ma muudaksin kuvari resolutsiooni 1920x1080 ehk FHD peale, siis ma lihtsalt nii väikese ekraani pealt nagu 17" ei näe suurt midagi. Tähendab näen, aga siis peaks seda monitori hoidma silmadest vähemalt sama kaugel kui sülearvuti ekraani silmadest
Või sa arvad, et sa suudad ka nt 27"se UHD 4k ekraani puhul detaile eristada? Resolutsioon ju 4k puhul veel suurem. Seega peaks pilt sinu loogika järgi VEELGI TERAVAM JA DETAILSEM olema.3m kaugusel jajaaa...

Ma võin ka näiteks väita et mul on vinge SE XPERIA, mis suudab HD READY ehk 720p videosid salvestada, endal ekraan 3" ja ekraanil efektiivseid piksleid 320 x 480 rida. Mis sa arvad et ma saan selliselt mikroekraanilt mingit HD elamust või kas teie tahaksite vaadata mu mobiili kaameraga salvestatud videoklippe oma telerite/monitoride ekraanilt? Ma arvan et enamik vist mitte ei sooviks seda.
Järeldus: Iga funktsiooni täitmiseks olgu vastavad eraldi seadmed.

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14377
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 97 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Väike on parem kui suur (Siidiuss vs Tigekala)

PostitusPostitas tigekala » 01:49, 04 Jaan 2014

Siidiuss kirjutas:Tigekala on peaaegu püütud. Nimelt lubas ka homme ikkagi 27 tollise full hd LG ips monitori muretseda ja Panasonicu plasma pensionile saata...võtab teine palju voolu...
Jah, Sul on täitsa õigus !
Ma lubasin seda Sulle, kui Sa suure himuga imesid nagu teatud ala professionaal.
Aga... Kuna Sa, tegid suurest häbist, peale imemist, ikkagi suitsiidi, siis see enam ei kehti smile141
Kuna iga mees, on oma sõna peremees - annab sõna ja võtab tagasi.
Ja minu elektriarvete pärast, Sul ei tasu enam muretseda, kuna Sa peale seda, kui olid saanud mõnu nii väljast kui seest,
kirjutasid kogu oma maise vara ( pesemata truusad ja nurka kildudeks kukkuvad sokid), minu nimele, olles ise orgasmi seisundis.

PS. Kui kaua kavatsed siin foorumis ajada sellist ila suust välja, mida sülg Sulle suhu toob, siis saadki bänni,
ehk teisisõnu, teed ise suitsiidi, kohalikul Eeesti Digi-TV foorumil.
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

Siidiuss
DigiTVfänn
Postitusi: 517
Liitunud: 01:21, 09 Veebr 2011
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord

Re: Väike on parem kui suur (Siidiuss vs Tigekala)

PostitusPostitas Siidiuss » 10:17, 04 Jaan 2014

Energizer, arvutist interneti vaatamine ja sama monitoriga teleka vaatamine on kaks eri asja. Telekat vaadatakse kaugemalt. Mingit eraldi asja ei ole vaja. Arvutimonitor täidab suurepäraselt tv ülesandeid ja isegi ületab neid. Mis sa seda 4k siin võrdled? Kas mul või sul on 4k? Ei ole. Järelikult pole see teema. Kui mul oleks 27 tolline 4k siis loogiline, et. Pilt detailsem kui full hd puhul ja seda on raskem jälgida 3 meetri kauguselt. Aga full hd puhul on 27 tolli ideaalne. Suurematele on full hd mõttetu ses pilt jääb häguseks.

Tigekala, kui siin keegi ila ajab mis sülg suhu toob siis oled see ju Sina. Vaata mida sa suust välja ajad. Üks endast lugupidav mees kasutab sellist sönavara? Julgen selles sügavalt kahelda. Kas sa sellisest sõnast nagu viisakus oled midagi kuulnud?
Viimati muutis Siidiuss, 10:30, 04 Jaan 2014, muudetud 2 korda kokku.

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14377
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 97 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Väike on parem kui suur (Siidiuss vs Tigekala)

PostitusPostitas tigekala » 10:25, 04 Jaan 2014

Siidiuss,
kibe tõde, mida on valus kuulata ?
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist