maandage oma antennimast !

Siin räägitakse seda mis sülg suhu toob
Kasutaja avatar
vanemleitnant
DigiTVfänn
Postitusi: 597
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Muuga - teletornist 3km itta
    unknown unknown
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 19 korda

Re: maandage oma antennimast !

PostitusPostitas vanemleitnant » 09:40, 14 Mai 2013

Zuumbox kirjutas:Piisab läheduses toimunud välgulöögist põhjustatud pingeimpulsist juhtmes ja pooljuhmidel ongi toss väljas

Selle vastu on vastavad liigpinge piirikud.
TriaxUnix-100, maapind 11 m, antenn 7 m maapinnast, suund Espoo
DVB-T2: LG OLED 65A13LA + AppleTV + TeliaTV

Kasutaja avatar
Sombi
Digivanake
Postitusi: 1053
Liitunud: 03:00, 11 Okt 2006
Asukoht: Läänemaa, Noarootsi, Pürksi
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: maandage oma antennimast !

PostitusPostitas Sombi » 15:01, 14 Mai 2013

Mul on kaks kogemust äikesega. Esimene oli aastaid tagasi suvilas, kui poole meetri kaugusel olevast juhtmest sain siraka. Värisesin 2-3 tundi. Eks ta elektriliini sisse lõi. Teine kord (eelmine aasta) päästsin raadiojaama, sest olin just antenni tagant ära keeranud ja kui laks käis, siis tekkis tõsine kartus äikese ees, sest laks tuli kaablist sisse. Õnneks midagi hullu ei juhtunud.

Kasutaja avatar
vrido
Edasijõudnu
Postitusi: 29
Liitunud: 14:56, 26 Apr 2008
    unknown unknown

Re: maandage oma antennimast !

PostitusPostitas vrido » 22:16, 14 Mai 2013

Mõtlesin sellele, et keegi tark ütles kunagi:
Karda jumalat, kui äikest ülepingeks nimetad...
Lihtsalt selline mõte tuli.

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14397
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 102 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: maandage oma antennimast !

PostitusPostitas tigekala » 20:37, 19 Mai 2013

LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
h6bekuul
Entusiast
Postitusi: 373
Liitunud: 20:42, 09 Mai 2009
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 14 korda

Re: maandage oma antennimast !

PostitusPostitas h6bekuul » 13:32, 20 Mai 2013

Pilti kah värskest "silgu söömisest"

http://f.pmo.ee/f/2013/05/19/1765116t151hf22f.jpg
Alati annab endal midagi ära teha!

Kasutaja avatar
Zuumbox
Digivanake
Postitusi: 2052
Liitunud: 11:54, 20 Jaan 2008
Asukoht: Saue
    unknown unknown
On tänanud: 53 korda
On tänatud: 29 korda

Re: maandage oma antennimast !

PostitusPostitas Zuumbox » 15:26, 20 Mai 2013

Krt, kui sihukesega pihta saad, siis jääb sust ainult peotäis hõljuvat halli tuhka järele smile13 smile02
vrido kirjutas:Karda jumalat, kui äikest ülepingeks nimetad...

Ma parandaks pisut: Karda jumalat, kui äikest kõrgepingeks nimetad.

Muidu väga ilus pilt... pildi pealt vaadates :mrgreen:
DVB-T: ZuumboxHD & Sony32W4000; DVB-T2: Golden Media Mania 3 HD; antenn 21...69 17dB, kõrgus 45+11 m; võimendi AD20-1,9/AMT; suund Espoo

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: maandage oma antennimast !

PostitusPostitas Energizer » 18:42, 07 Aug 2013

:!:

Niisiis, sattusin tarbija24.ee-st lugema seda:
http://www.tarbija24.ee/1324672/vihane-klient-kindlustusfirma-jattis-mulle-huvitamata-piksest-tekitatud-kahju
Artiklist loeb välja, et kui tahad kindlustuskaitset äikese vastu, pead enne uurima millise paketi ja millistel tingimustel kaitse laieneb äikesest tingitud kahjule- Puhtalt loogiliselt võttes on äike ju force majeure, peaks tegelikult kaitsma ka lihtsalt loodusõnnetuste lisariski kaitse... Aga võta näpust...Kaitse laieneb kui ehk võtad kõige kallima kindlustusmaksega paketi... Väga huvitav mis saab siis, kui äike põhjustab tulekahju- äikest ei korvata aga tulekahju küll- on seal siis vahet millest tuli alguse sai???


Mina tegin sellest loost järelduse, et, puhtalt lepingutingimuste läbitöötamine ei pruugi aidata-peaks, nagu suuurfirmadel kombeks "salvestada kõnesid teeninduskvaliteedi parandamise eesmärgil", salvestama kõne klienditeenindajaga, et hiljem kasvõi kohtus tõendada, et klienditeenindaja kinnitas- see pakett katab äikesekahju. Iseasi, kas sellisel kujul salvestatud kõne ka tõendusmaterjaliks kvalifitseerub- lavastada salvestatud telefonikõnesid on väga lihtne...Ehk on kindlam minna füüsiliselt kontorisse ja siis lepingu allkirjastamisel fikseerida, kõik, mis öeldakse.

Internetis lepingut sõlmides võid reha peale astuda- kui lepingu täpseid tingimusi ei uuri, oled ise süüdi.


Mida arvate sellest loost- ma saan aru, et mees kes kahju kannatab jättis seadmed vooluvõrku, lülitades lihtsalt peakaitsme välja, tegelikult, tulnuks ikka kõik juhtmed välja tirida, kuigi vastavalt lepingutingimustele, poleks sellest mingit kasu olnud- valitud pakett lihtsalt ei kaitse...samas on siiski olemas võimalus et laks käib siiski pistikupesast läbi ja kahjustab lähedaoolevaid seadmeid nii ehk naa.

Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: maandage oma antennimast !

PostitusPostitas valgekotkas » 19:18, 07 Aug 2013

kindlustusega on sinnamaani kõik ok kui sina maksad ja midagi ei juhtu - "nalja" hakkab saama alles siis kui midagi juhtub :lol: ... lepingu sõlmivad tavaliselt "heauskne" ühelt poolt ja "müügimees" teiselt poolt - peale "pauku" tuleb aga hakata suhtlema juristidega "kolmandalt" poolt ja see on reeglina juba ette kaotatud lahing kui "heausksel" pole juhuslikult "kolmandal" poolel tutvusi kes lepingu "nüansid" selgeks teeb enne sõlmimist :P ... see oli, on ja jääb: ise kirjutasid alla, et "oled asjadest aru saanud" ... vabatahtlikult kusjuures :wink:
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

sanders
DigiTVfänn
Postitusi: 638
Liitunud: 15:25, 10 Veebr 2013
Asukoht: Põhja-Saaremaa
    unknown unknown
On tänanud: 31 korda
On tänatud: 26 korda

Re: maandage oma antennimast !

PostitusPostitas sanders » 20:04, 07 Aug 2013

Olen äikeses hävinud arvuti eest hüvitist saand ja seda rohkem kui vana arvuti müügi eest oleks saand. Ja ei pea olema kõige kallim pakett, uurige tingimusi ja kui aru ei saa küsige enne lepingu sõlmimist täpselt järgi.

Kasutaja avatar
Sombi
Digivanake
Postitusi: 1053
Liitunud: 03:00, 11 Okt 2006
Asukoht: Läänemaa, Noarootsi, Pürksi
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: maandage oma antennimast !

PostitusPostitas Sombi » 22:20, 07 Aug 2013

Veidi üle nädala tagasi mul siin suvilas oli ikka korralik pauk. Elektri lülitasin välja, kõik otsad pistikust välja, raadiojaamade tagant kaablid küljest ja kui pauk käis, siis oli kuulda raginat antennikaablite otste vahel. Ja siinsamas olen ma lapsepõlves saanud korraliku laksu äikesest seinajuhtmest. Ime, et maja veel alles on.

Kasutaja avatar
peeter3000
Digivanake
Postitusi: 8093
Liitunud: 02:00, 15 Nov 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 132 korda
On tänatud: 168 korda

Re: maandage oma antennimast !

PostitusPostitas peeter3000 » 19:37, 09 Aug 2013

Kell 2.34 teatati Põhja päästekeskusesse tulekahjust Aruküla alevikus Tamme tänaval. Päästjad tegid sündmuskohal kindlaks, et tõenäoliselt lõi välk hoone katuseantenni, mille tagajärjel süttis lae ja katuse vahel saepuru. Põleng kustutati kella 3.38-ks.

Teine tormiaegne välja kutse tuli kell 3.43, kui teatati, et välk lõi Rae vallas Urvaste külas kahekorruselise kivimaja katuseantenni. Tulekahju tundemärke sündmuskohal ei avastatud, siiski jäi maja teadmata ajaks ilma vooluta.
--------------

Elektrilevi võrgutehnika sektori juhataja Raivo Rebane tuletab meelde, kuidas ennast ja oma vara suvise äikesehooaja ajal hoida ja kaitsta:

http://www.tarbija24.ee/1326800/elektri ... seks-kodus
DVB-T/T2:Eesti-SoomeDigi/ DVB-C:Starman HD/DVB-S: Mabo 125x140cm/TBS5922

sanders
DigiTVfänn
Postitusi: 638
Liitunud: 15:25, 10 Veebr 2013
Asukoht: Põhja-Saaremaa
    unknown unknown
On tänanud: 31 korda
On tänatud: 26 korda

Re: maandage oma antennimast !

PostitusPostitas sanders » 19:05, 15 Aug 2013

Nonii, pikne põrutas naabrimehe väravas asuvasse telefoniposti, sealt tuli 200 m liinipidi meie väravas asuvasse kaabliposti ja sealt maa alt minu DSL pessa, mis maha põles. Ruuter oli lahti ühendatud, aga juhe vedeles kõrval, seda ma ei viitsind laua alt lahti ühendada ja nii ta maha surigi kuigi füüsilist kontakti polnud. Kui pärast äikese möödumist ta käima panin, lõid tuled korraks särama ja siis saabus vaikus. Õhtal on ka integreeritud pliit, ahi imekombel töötab. Naabrimehel läks rohkem kraami pikse nahka, oli küll kilbist pealüliti välja lülitand, aga ega sest abi pole. Kindlustusega on suhted senini sõbralikud, loodan, et ka pärast kulude kokkulöömist.

meremees2
Entusiast
Postitusi: 365
Liitunud: 11:16, 22 Jaan 2009
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord

Re: maandage oma antennimast !

PostitusPostitas meremees2 » 08:45, 16 Aug 2013

Mul maja "lahedas" kohas ja vähemalt korra suvel suudab äike "tuppa tulla". Siiani vist 3-4 korda tuppa trüginud ja kõik korrad läbi elioni maakaabli. Esimestel kordadel olid kahjustused suht väikesed, aga nüüd juuni algul saime ikka korralikult pihta. Ja taaskord elioni kaabli kaudu. Kaableid lahti polnud ühendatud ja ei plaani ka seda edaspidi teha. Esiteks ma polnud kodus ja teiseks...krt nii ei saa rallit sõita kui iga kord kui kuskil müristab peab kaablid välja tirima. Juuni kahjud olid: elioni ruuter, 8-ne switch, raspberry pi, 2 meediamängijat Netgear NTV550, Projektor Sanyo Z700 (küpsetas HDMI sisendi läbi) ja kõige tipuks ka DreamBox 7020 HD. Kusjuures meediamängijatega (Netgear NTV550) oli sellien naljakas asi, et mul on neid kokku 3 tk. Ainsana jäi tööle see, mida laps sellel hetkel vaatas. Õnneks kindlustus aitas ja nüüd eilse seisuga (saabus oodatud uus 7020hd) kõik läbi põlenud asjad asendatud.

Kasutaja avatar
vanemleitnant
DigiTVfänn
Postitusi: 597
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Muuga - teletornist 3km itta
    unknown unknown
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 19 korda

Re: maandage oma antennimast !

PostitusPostitas vanemleitnant » 12:03, 16 Aug 2013

meremees2 kirjutas:kõik korrad läbi elioni maakaabli

Kas ei ole tulnud mõtet liigpingepiirikud vahele panna:
http://catalog2.obo-bettermann.com/cata ... lutionView
TriaxUnix-100, maapind 11 m, antenn 7 m maapinnast, suund Espoo
DVB-T2: LG OLED 65A13LA + AppleTV + TeliaTV

Kasutaja avatar
dreamants
Digivanake
Postitusi: 1116
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Õlletehase lähistel
    unknown unknown
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda

Re: maandage oma antennimast !

PostitusPostitas dreamants » 12:32, 16 Aug 2013

meremees2 kirjutas:Mul maja "lahedas" kohas ja vähemalt korra suvel suudab äike "tuppa tulla". Siiani vist 3-4 korda tuppa trüginud ja kõik korrad läbi elioni maakaabli. Esimestel kordadel olid kahjustused suht väikesed, aga nüüd juuni algul saime ikka korralikult pihta. Ja taaskord elioni kaabli kaudu. Kaableid lahti polnud ühendatud ja ei plaani ka seda edaspidi teha. Esiteks ma polnud kodus ja teiseks...krt nii ei saa rallit sõita kui iga kord kui kuskil müristab peab kaablid välja tirima. Juuni kahjud olid: elioni ruuter, 8-ne switch, raspberry pi, 2 meediamängijat Netgear NTV550, Projektor Sanyo Z700 (küpsetas HDMI sisendi läbi) ja kõige tipuks ka DreamBox 7020 HD. Kusjuures meediamängijatega (Netgear NTV550) oli sellien naljakas asi, et mul on neid kokku 3 tk. Ainsana jäi tööle see, mida laps sellel hetkel vaatas. Õnneks kindlustus aitas ja nüüd eilse seisuga (saabus oodatud uus 7020hd) kõik läbi põlenud asjad asendatud.

Mul elus vaid üks kord juhust olnud, juba üle 10 aasta tagasi. Sain siis vanast arvutirondist lahti. Päris hea meel oli, sain korralikuma asemele. Nii, et selle teema juures ka positiivne külg, annab võimaluse alati uuema ja parema muretsemiseks. Ühe kaupa, selle kannatab välja aga selline loetelu, see tuulutab rahakoti korralikult läbi.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 45 külalist