Päevapoliitilised jutud

Siin räägitakse seda mis sülg suhu toob
Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    Macintosh Safari
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Päevapoliitilised jutud

PostitusPostitas satik » 12:20, 25 Nov 2018

kuidas kirjutas: Kuidagi veidi lavastuse mekk oli seal majas toimunud tegevusel küljes. Samuti ei käinud kuskilt läbi, et prantslane oleks puuk olnud ja tasuta seal majas elnud.


Seda pole keegi kuskil väitnudki et konn oli hoopis puuk. Ja see pole muide isegi kuskiltkohast oluline - leping on üles öeldud omaniku poolt, üürnik on oma ettemakstud kahe kuu üüri ka ära kasutanud ning oma väitel sealt välja kolinud. Kuid, tal puudus voli võtta sinna mingeid muid üürnikke, nagu need rumeenlased. Samuti puudus tegelikult õigus takistada omaniku seaduslikku esindajat, olukorras kus leping oli üles öeldud ja üürnik sellest teadlik - miks muidu ta "kasutas" oma ettemakstud üüri.

Mina selles lavastust ei näe - sellised lontruseid on kõik kohad täis kes lähtuvad kahest asjast: 1) on seadused teistele kodanikele ja 2) talle kehtivad need teiste seadused siis kui see talle sobib.
Isegi puutun vahel niisugustega kokku.

Foorumil
kuidas
Entusiast
Postitusi: 409
Liitunud: 10:06, 23 Aug 2010
    Macintosh Safari
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 8 korda

Re: Päevapoliitilised jutud

PostitusPostitas kuidas » 15:10, 25 Nov 2018

Tavaliselt on lepingu lõpetamisest teatamise aeg garantiirahaga võrdne, ehk siis sellel konkreetsel juhul 2 kuud. Lepingut saab ennetähtaegselt lõpetada, siis kui lepingut on rikutud, või kui on mingid muud vääramatud põhjused ja need on lepingus eraldi välja toodud.
Meie kuulus võlakütt oleks võinud halvemal juhul gaasi asemel noa kerre saada murdvarga pähe. Sellest millistel põhjustel leping lõpetati nii imelik kui see ka poleks saates ei räägitud. Samuti sellest, et tal puudus lepingu alusel luba allüürnikke võtta.
Sent from my PC using a Keyboard

Triax Unique 0.8W 4.8E 9E 13E 19.2E 23.5E 28.2E 36E
Vu Solo 2/Octagon 918SE

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    Macintosh Safari
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Päevapoliitilised jutud

PostitusPostitas satik » 15:34, 25 Nov 2018

kuidas kirjutas:Meie kuulus võlakütt oleks võinud halvemal juhul gaasi asemel noa kerre saada murdvarga pähe.


Oleksoloogia ei päde, kuna noa juhul oleks ületatud adekvaatse hädakaitse piire. Kohtupraktika pakub juba hulgim lugusid kus isegi ilma noata valduste kaitse pööratakse kaitsja vastu, kuna sissetungijad väidavad et neile põhjustati füüsilisi kannatusi. Ei loe isegi see et mõnel juhul on sissetungijad kinni peetud, nende juurest on leitud varastatud asju mis kuuluvad omanikule jne. Viimatine selline meenub kuskilt Haapsalu ümbrusest.

Kuid huvitav on et keegi ei lähene küsimusele "rändeleppe" vaatenurgast, vaid rähkleme tsiviil- ja kriminaalõiguse piirimail, ja ainult...

Foorumil
kuidas
Entusiast
Postitusi: 409
Liitunud: 10:06, 23 Aug 2010
    Macintosh Safari
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 8 korda

Re: Päevapoliitilised jutud

PostitusPostitas kuidas » 16:01, 25 Nov 2018

Muidugi, kui 10 korda noa selga lööd kui teine juba pikali on hädakaitse ületamine. Aga korra õnnestunult susad veel pole. Eriti kui seal valduses viibib lapsi, kes ise ennast kaitsta ei suuda.
Sent from my PC using a Keyboard

Triax Unique 0.8W 4.8E 9E 13E 19.2E 23.5E 28.2E 36E
Vu Solo 2/Octagon 918SE

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    Macintosh Safari
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Päevapoliitilised jutud

PostitusPostitas satik » 16:56, 25 Nov 2018

Ei, see pole nii lihtne et "susad õnnestunult" ja jääd veel õigeks, Eestis mitte. Ründele adekvaatne vastamine eeldab kaitset ründe tasandil, st kui ründab noaga, kaitsed maksimaalselt noaga. Ründab kirvega, kaitsed maksimaalselt kirvega. Ründab seadusliku paberiga, kaitsed noaga, on juba eos probleem tekkinud kaitsjale. Seepärast ongi et kui sissetungija sulle tõestatult lõuga ei andnud, ei tohi sina ka talle anda ning kui annad, süüdistatakse sind ülemäärase jõu kasutamises ja/või omakaitse piiride ületamises.

Aga see pole aktuaalne tegelikult.

Kohtasin täna sellist arvamust "rändeleppega" seonduvalt: "Mulle lihtsalt teeb nalja see matside rähklemine oma "kultuuri" säilitamise eest :)"
Niikaugel on siis majanduslik eliit, et tavainimesed on neile matsid, kes mingit suvalist "kultuuri" püüavad räheldes päästa...

Siseministeeriumi vastavad rähklemised:
46801005_2280978751913589_4821845137657167872_n_665.jpg

Voldiku ämmaemandad on sellised -
Hanke korraldaja: Siseministeerium (70000562)
Hanke nimetus: Eesti keele koolitus vene keel baasil
Halduslepingu sõlminud isik: OÜ Mitteldorf (registrikood: 11522747); A&E Keeltekool MTÜ (registrikood: 80288989); Clavis-KI OÜ (registrikood: 12021852); Siimon OÜ (registrikood: 11777714); Folkuniversitetet Estonia (registrikood: 80037230); osaühing Reiting PR (registrikood: 10023806); Gelmett Consult Osaühing (registrikood: 11545116); Atlasnet Mittetulundusühing (registrikood: 80314178); Aktsiaselts SVS-L (registrikood: 10107667); Expat Relocation Estonia OÜ (registrikood: 12475270)
Sul pole õigusi, et siin postituses manuseid näha

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14397
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    Windows 10 Firefox
On tänanud: 102 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Päevapoliitilised jutud

PostitusPostitas tigekala » 17:23, 25 Nov 2018

satik kirjutas:Kohtasin täna sellist arvamust "rändeleppega" seonduvalt :
"Mulle lihtsalt teeb nalja see matside rähklemine oma "kultuuri" säilitamise eest.
Ja-jah... Mu endise sõbra abikaasa on venelanna, kes siiamaani räägib eestlaste kohta - чухня !
Samas, kes on siis üldse tema mõistes чухня - kas eestlased, kes kunagi suutsid ära õppida vene keele paari-kolme aastaga
või venelased ehk siis tegelikult sovjetiaja vandid, kes elavad Eestis juba üle 70 aasta ja siiamaani pole suutnud ära õppida riigikeelt...
Aga - Kui neil soovitatakse sõita Isamaale elama, kus on siiamaani nende hing ning süda ja pidavat ka olema -
pudrumäed ja piimajõed, siis hoiavad nad kahe käe ja ka kahe jalaga, piiripostist kinni, et sinna mitte sõita Pilt

Satik,
üks nüanss on selle asja juures veel väga huvitav - Saksamaal, kus on neid üle 2 miljoni ja ka USAs, kus neid on üle 5 miljoni,
nad millegipärast ei nõua riiklikke venekeelseid koole...
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    Macintosh Safari
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Päevapoliitilised jutud

PostitusPostitas satik » 18:50, 25 Nov 2018

tigekala kirjutas: Satik,
üks nüanss on selle asja juures veel väga huvitav - Saksamaal, kus on neid üle 2 miljoni ja ka USAs, kus neid on üle 5 miljoni,
nad millegipärast ei nõua riiklikke venekeelseid koole...


Ma USA kohta ei tea, aga Saksamaal oli 2015 aastal üle 4 miljoni endisest CCCP'ist pärit end venelasena määratlevat isikut.
Kuid koolide mõttes jah, see on tõesti huvitav tähelepanek.

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    Macintosh Safari
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Päevapoliitilised jutud

PostitusPostitas satik » 00:21, 26 Nov 2018

Huvitav juhtum Inglismaalt:
Screen Shot 2018-11-26 at 00.19.16.png
Sul pole õigusi, et siin postituses manuseid näha

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14397
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    Windows 10 Firefox
On tänanud: 102 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Päevapoliitilised jutud

PostitusPostitas tigekala » 09:55, 26 Nov 2018

Riigifirmade kohtuvaidlus näitab riigi nõrkust omanikuna
26. november 2018

Eraomanik ei lubaks oma kahel ettevõttel kohtus vaielda, kuid minister Kadri Simson kas ei suuda või ei soovi
riigi esindajana omaniku huve kaitsta.

Pilt

Äripäev leiab, et ühele omanikule kuuluvad ettevõtted peaksid saama oma asjad klaaritud ka kohtuväliselt.
See on maksumaksja raha ja kohturessursi põhjendamatu raiskamine lahendada vaidlust kohtus,
kui piisama peaks osaliste tõsisest vestlusest ministri kabinetis.

Nii Eesti Raudtee kui ka Operail on majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi haldusalasse kuuluvad äriühingud.
Kuigi tegu on kahe iseseisva ettevõttega, on neil ometi ühine omanik – Eesti riik ehk maksumaksjatena meie kõik.
See tähendab, et mõlema ettevõtte kõrgeim juhtimisorgan ehk aktsionäride üldkoosolek asub Tallinnas Suur-Ameerika
tänaval majandus- ja taristuministri kabinetis. Just selles kabinetis oleks tulnud vaidlus lahendada.

aripaev.ee
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    Macintosh Safari
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Päevapoliitilised jutud

PostitusPostitas satik » 12:19, 27 Nov 2018

Seltsimehed valituses on oma arust saanud medalit väärt asjaga maha - kui sisuliselt kiitsid heaks "rändeleppe" ja seda ka ilma igasuguste täiendusettepanekuteta, mida pakkus RE. Kas see et RE jättis hääletamata mingi kokkuleppe kohaselt või juhtus see spontaanselt et terve erakond ei suutnud oma arvamust avaldada, ei muuda enam midagi, see erakond on näidanud et nendega luurele minna ei saa. Mina ei oska enam millegagi põhjendada miks keegi peaks seesugust erakonda valima - nad on praktiliselt samasugused tuulelipud nagu Vabaerakond.

Eraldi ooper on sm.tarandi perfoomans RK õuel, keegi siin kasutas nimetust "roppsuu-röökur" - see sobib ideaalselt sm. tarandi iseloomustamiseks, kuigi nimetuse kasutaja kasutaks seda mingil muul eesmärgil.
Sm. tarandi käitumine oli samasugune nagu mujal maailmas teeb Antifa.

Pilguheit sm.tarandi maailma, suht viimatisi "lollidele molli" andmisi te ilmselt teate niigi:
Screen Shot 2018-11-26 at 23.54.28.png

Mida siin kommetaarida...

Või siiski - president ütles ju nii - https://www.postimees.ee/6463159/kaljul ... a-poliitik

Kaljulaid: iga antud jalahoobi või tapmisähvarduse eest vastutab ka poliitik.

Kas sm.tarand vastutab või on vastutanud tapmisärvarduste eest, kus ta soovib igale "kodanlikule natsionalistile" (milline suurepärane marksistlik loosung!) kuuli kuklasse lasta???

Ei.

Mõni tahab hoopis sellisele medali anda - "Indrek Tarand väärib medalit, leidis telefoni loosimise abil Rahva Tahte erakonna loonud Madis Sütt".
Sul pole õigusi, et siin postituses manuseid näha

smr
Entusiast
Postitusi: 179
Liitunud: 15:35, 28 Juul 2008
Asukoht: Tallinn
    Windows 10 Chrome
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Päevapoliitilised jutud

PostitusPostitas smr » 21:21, 27 Nov 2018

satik kirjutas:
Eraldi ooper on sm.tarandi perfoomans RK õuel, keegi siin kasutas nimetust "roppsuu-röökur" - see sobib ideaalselt sm. tarandi iseloomustamiseks, kuigi nimetuse kasutaja kasutaks seda mingil muul eesmärgil.


Mina kasutasin. Ning Tarandi kohta sobib see ka hästi, tõesti :)

Paraku polnud ekrekatel finessi see olukord enda kasuks peenelt välja mängida

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    Macintosh Safari
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Päevapoliitilised jutud

PostitusPostitas satik » 23:57, 27 Nov 2018

Ma ütleks et kui taludes loetakse saaki sügisel, nii loetakse poliitikas saaki valimistel. Eks siis näeme kuidas rahvas asju hindab.
Kuigi TV3 küsitlusi ei saa pidada mingiks etaloniks, siis mingi pildi rahva hoiakutest saab. Kui enne esmaspäeva oli "rändeleppe" vastaseid ligikaudu suhtes 20%:80%, siis täna oli valitsuse otsuse heakskiitjaid ainult 5%, eile aga olid sm.tarandi poolt ka vaid alla viiendiku vastanutest.
Ekrel polnud etendusel midagi enda kasuks teha tavapoliitikute vaates. Rahva vaates aga võib see võit olla täiesti arvestatav. Öeldaksegi juba, et "eurosaadik kohtus oma rahvaga". Mõtlemisvõimeline osa rahvast ei lase endale valetada.
Minu andmetel juuste asemel prillid kätte saanud isik ei ole mitte ühegi poliitilise liikumise liige ametlikult. Isik, kes hoidis kinni kapuutsist, on veel selgusetu, kuid eks paistab. Täna alustas sm. tarand süüdistamist ka "kellegi Espenbergi nimelise" kohta, et tema olevat tõuganud "kellegi tarandilaadse" püünelt alla. Olles vaadanud vähemalt kolmest rakursist videoid, ma arvan et isegi kui Espenberg tahtnuks kuidagi tõugata, ei tulnud see tal välja kuna selle nn "tõukamise" amlituud on sedavõrd lühike ja aegalne, et sm. tarand jõudis enne ise alla hüpata.
Ma ei välistaks et tegelikult ta ootaski seda, ta on ju juba kogemustega püüneründaja nagu välja tuleb. Ka politsei ning isegi mõned sotsid peavad püünele ronimist küsitavaks tegevuseks. Sotside juhatuse liige sm.oviir aga leiab, et tarandi puhul toimub "ohvri süüstamine"...

smr
Entusiast
Postitusi: 179
Liitunud: 15:35, 28 Juul 2008
Asukoht: Tallinn
    Windows 10 Chrome
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Päevapoliitilised jutud

PostitusPostitas smr » 07:42, 28 Nov 2018

satik kirjutas: Mõtlemisvõimeline osa rahvast ei lase endale valetada.

Ma arvan, et sul on liigsed ootused rahvale ja mõtlemisvõimele. Samuti tundub mulle, et sa elad tänapäevases sotsiaalmeedia mullis, mis sulle söödab ette sinu vaadatega sobivaid postitusi, artikleid ja kontake. Ja sealt sul tekibki arvamus, et "kogu rahvas on rändeleppe vastu", "kõik mu tuttavad ütlevad, et kartellierakonnad imevad" jnejne

satik kirjutas:Ma ei välistaks et tegelikult ta ootaski seda, ta on ju juba kogemustega püüneründaja nagu välja tuleb. Ka politsei ning isegi mõned sotsid peavad püünele ronimist küsitavaks tegevuseks.
Kindlasti Tarand ootas ja ehk ka lootis seda

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14397
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    Windows 10 Firefox
On tänanud: 102 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Päevapoliitilised jutud

PostitusPostitas tigekala » 09:43, 28 Nov 2018

Oksjonil on Ajalooline Saabas, millega on saanud matsu tagumikku Eurosaadik INDREK TARAND !
Muidu on see Hea Saabas palju käinud ja palju näinud, aga rohkem tagumikke ta pole näinud !
Oksjonil on ainult parema jala saabas, just see mis puutus Eurosaadiku Indrek Tarandi istmiku osa.
Kallid inimesed, tehke julgesti oma pakkumine, sest kunagi võib seista see Saabas klaasvitriini taga ja omada kosmilist väärtust !
Oksjonilt saadud tulu läheb Eestluse Säilitamise Fondi !
Edu oksjonil !

:applause
https://osta-ee.postimees.ee/ajalooline ... 20709.html
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    Macintosh Safari
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Päevapoliitilised jutud

PostitusPostitas satik » 10:25, 28 Nov 2018

smr kirjutas:
satik kirjutas: Mõtlemisvõimeline osa rahvast ei lase endale valetada.

Ma arvan, et sul on liigsed ootused rahvale ja mõtlemisvõimele. Samuti tundub mulle, et sa elad tänapäevases sotsiaalmeedia mullis, mis sulle söödab ette sinu vaadatega sobivaid postitusi, artikleid ja kontake. Ja sealt sul tekibki arvamus, et "kogu rahvas on rändeleppe vastu", "kõik mu tuttavad ütlevad, et kartellierakonnad imevad" jnejne


Ma täiendan seda "ei lase endale valetada" lauset sellega, et rahvas saab suurepäraselt aru mis tarandi intsidendis juhtus ja seetõttu ei lase endale valetada. Kitsam kontekst, seejärel alles laiem kontekst.

Sotsiaalmeedia osas on teil paraku kehvasti läinud, sest ma ei kasuta sotsiaalmeediat mis sulle/mulle/talle mingit putru ette söödab. Nii et mul ei teki selliselt arvamusi nagu te välja toote - ma ei ole kuidagi ega kusagil arvanud et "kogu rahvas" või "kartellierakonnad imevad" vms. Mul ei ole niisuguseid tuttavaid kes räägivad mingil "imemise" tasemel, see sõnakasutus räägib rohkem teie kui minu kohta. Kuigi, praegused kartellierakonnad ei ole tõesti paremad sellest nn "imemise" tasemest, ma oleks lihtsalt sõnastanud seda teisiti.

smr kirjutas: Kindlasti Tarand ootas ja ehk ka lootis seda

On märke mis näitavad et see oli teadlik ja sotside poolt ettemõeldud provokatsioon, millesse kaasati teadvalt ka vähemalt kahe meediakanali töötajad. Kohal olnud K-Security töötajad ei olnud teadlikud, politsei hoidis end aga vagusi kiriku külgedel ning RK väravapostide juures. Sündmuse operatiivjuht leidis aega sündmuskoha lähedusse tulla alles kümmekond minutit hiljem. tarandi joobe tuvastamine, kui see üldse tehti, tehti väljakult lahkumata. tarandil oli ka ettenägelikut vahetusriided autos kaasas (!), mida ta vahetas otse RK parklas ning mille käigus "eesti patrioot" pani pähe must-halli mütsi kirjaga "Austria" :wink:

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: margusten ja 56 külalist