P-Korea Kwangmyongsong („Särav Täht“) 4

Siin räägitakse seda mis sülg suhu toob
Kasutaja avatar
peeter3000
Digivanake
Postitusi: 8093
Liitunud: 02:00, 15 Nov 2006
Asukoht: Tallinn
    Windows 7 Firefox
On tänanud: 132 korda
On tänatud: 168 korda

P-Korea Kwangmyongsong („Särav Täht“) 4

PostitusPostitas peeter3000 » 12:56, 08 Veebr 2016

Pühapäeval Põhja-Korea poolt välja lastud satelliidil Kwangmyongsong („Särav Täht“) 4 on Põhja-Ameerika õhuruumi kaitsestaabi (NORAD) katalooginumber 41332. Seda nimetatakse Maa-vaatluse satelliidiks ning see kaalub umbes sada kilogrammi.

Pyongyangi teatel on satelliidi peamised rakendused ilmavaatlus, loodusvarade ja metsa kaardistamine ning saagikuse parandamiseks vajalike andmete pakkumine põllumeestele.

Uue satelliidi signaale pole veel tabatud. Amatöörid ja eksperdid annavad oma parima, kuid seni pole veel selge, millisel sagedusel satelliit andmeid edastab või mida ta edastab.

Harvard-Smithsoniani astrofüüsikakeskuse astrofüüsik Jonathan McDowell ütles, et Super Bowlist ülelend võib vaatlusandmetega kokku sobida.

„Mul pole aimugi, millal Super Bowl lõppes, ma pole spordifänn,“ ütles McDowell. „Aga KMS-4 lendas üle California selle osa kell 20.27 Vaikse ookeani standardaja järgi kõrgusel 480 kilomeetrit. Minu arvutuste järgi oli ta 56 kilomeetri kaugusel läänes 480 kilomeetri kõrgusel, kui üle lendas, liikudes peaaegu otse põhja.“

Satelliidi orbiiti võib jälgida reaalajas veebilehel N2YO.com nime all KMS-4.
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/v ... d=73626695
DVB-T/T2:Eesti-SoomeDigi/ DVB-C:Starman HD/DVB-S: Mabo 125x140cm/TBS5922

Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 45 külalist