1. leht 1-st

NASA uudised (elu väljaspool Maad)

Postitatud: 10:02, 23 Juul 2015
Postitas peeter3000
täna õhtul pressikonverents.
http://www.jpl.nasa.gov/news/news.php?r ... 3A.twitter
http://www.nasa.gov/news/media/newsaudio/index.html


NASA will host a news teleconference at 9 a.m. PDT (noon EDT) Thursday, July 23, to announce new discoveries made by its planet-hunting mission, the Kepler Space Telescope.

The first exoplanet orbiting another star like our sun was discovered in 1995. Exoplanets, especially small Earth-size worlds, belonged within the realm of science fiction just 21 years ago. Today, and thousands of discoveries later, astronomers are on the cusp of finding something people have dreamed about for thousands of years -- another Earth.
------
Delfi
http://forte.delfi.ee/news/kosmos/nasa- ... d=71976319

NASA teatab planeete otsiva Kepleri teleskoobi uutest leidudest: oleme uue Maa leidmise lävel.
23. juuli 2015 09:33
NASA, REUTERS

USA kosmoseagentuur NASA korraldab neljapäeva õhtul telekonverentsi, et teha teatavaks uusi planeete otsiva Kepleri teleskoobi värsked avastused.

Esimene eksoplaneet ehk väljaspool meie päikesesüsteemi asuv planeet avastati 1995. aastal. Eksoplaneedid, eriti väikesed Maa-suurused maailmad, kuulusid veel vaid 21 aastat tagasi ulmevaldkonda. Nüüd, pärast tuhandeid uusi avastusi, on astronoomid uue Maa leidmise lävel, millest inimkond on unistanud tuhandeid aastaid, teatab NASA.

Telekonverentsil osalevad NASA teadusmissiooni direktoraadi kaasadministraator John Grunsfeld, NASA Amesi uurimiskeskuse Kepleri andmeanalüüsi juht Jon Jenkins, SETI instituudi Kepleri andmeid uuriv teadlane Jeff Coughlin ja Cambridge'i ülikooli astrofüüsika professor Didier Queloz.

2009. aastal orbiidile viidud Kepleri teleskoop on esimene NASA missioon kaugete tähtede ümber elu võimaldaval kaugusel tiirlevate Maa-suuruste planeetide avastamiseks. Teleskoop on seni kindlaks teinud üle tuhande planeedi ning enam kui 3000 planeedikandidaati väga erinevas suuruses ja erineval kaugusel oma tähest, mille hulgas on ka elu võimaldavas tsoonis asuvad.

Re: NASA uudised (elu väljaspool Maad)

Postitatud: 13:36, 23 Juul 2015
Postitas satik
Lahe oleks teada jah, aga kui mõelda et kõigest Pluutoni lennati pea 10 aastat... Oleks ammu aeg stargate leiutada :lol: .

Re: NASA uudised (elu väljaspool Maad)

Postitatud: 20:03, 23 Juul 2015
Postitas peeter3000
Maaga väga sarnastes oludes paiknev planeet asub 1400 valgusaasta kaugusel, peaaegu sama pika aastaga kui meil (365päeva vs. 385päeva), kuid 2x külgetõmbejõuga (gravitatsioon).
Kepler452b päike on meie päikesest 1.5mrd aastat vanem..

Kepler-452b: Earth's Bigger, Older Cousin -- Briefing Materials
http://www.nasa.gov/keplerbriefing0723
Pilt

Re: Kosmose uudised

Postitatud: 05:54, 15 Okt 2015
Postitas Scott
Kuidas tekivad virmalised - https://www.youtube.com/watch?v=XMdkpHvR58I

Teostus - Urmas Haud (Tartu Observatoorium).

Re: NASA uudised (elu väljaspool Maad)

Postitatud: 10:23, 01 Nov 2015
Postitas gasth404
Eile lendas jälle päris suur asteroid maa "lähedalt" mööda siin jutt ja spekulatsioonid teemal mis juhtuda oleks võinud
http://live.slooh.com/stadium/live/tracking-spooky-the-halloween-asteroid

Re: NASA uudised (elu väljaspool Maad)

Postitatud: 16:38, 01 Nov 2015
Postitas mustkass
satik kirjutas:Lahe oleks teada jah, aga kui mõelda et kõigest Pluutoni lennati pea 10 aastat... Oleks ammu aeg stargate leiutada :lol: .


Ma olen ka siin endamisi mõtelnud,et juba 50 aasta ringis käib see kosmosemissioon aga si**agi pole edasi arenenud ikka käib tuli alla kehale,et maakülgetõmbejõust vabaneda ja sihukese tehnikaga üritame lennata marsile või :shock:
OK,seda tehakse kandelennuki pealt,teine asi pole me suutnud kosmoselaevas ärakaotada tasakaaluta olekut jne jne,ainult meeletult suuri summasid tambitakse sinna teadusearengusse,aga mida pole on areng....

Re: NASA uudised (elu väljaspool Maad)

Postitatud: 06:03, 02 Nov 2016
Postitas Scott
Kuidas Universum näeks välja, kui näeksime IR-, UV-, röntgen- ja gammakiiri.

http://gleamoscope.icrar.org/gleamoscope/trunk/src/