Seisukoht teleri diagonaali suhtes.

Siin räägitakse seda mis sülg suhu toob
Kasutaja avatar
muhlui
Entusiast
Postitusi: 186
Liitunud: 15:58, 04 Juun 2003
Asukoht: Saaremaa
    unknown unknown
On tänanud: 3 korda

Re: Seisukoht teleri diagonaali suhtes.

PostitusPostitas muhlui » 15:09, 08 Mai 2013

siil udus kirjutas:Kui suur see oli, mis Saagimi seina peal plahvatas?

2000 või 2001 aasta PHILIPS oli vist
VU+UNO, OpenPLi 3.0, 0.8W 4.8E 13E 19.2E 23.5E 36E, NOVA-T MUX1

Kasutaja avatar
Martini
Entusiast
Postitusi: 328
Liitunud: 02:00, 12 Dets 2006
Asukoht: Muraste
    unknown unknown

Re: Seisukoht teleri diagonaali suhtes.

PostitusPostitas Martini » 20:33, 08 Mai 2013

minu paha. Muidugi olid 42-sed. Mul tuli kuidagi kõveriti meelde teine kohutav asi samast ajajärgust, 32-tolline 16:9 kineskooptelekas, mis oli ümmargune nagu rannapall. Ajasin kaks asja sassi. Pidasingi silmas seda aega 90date väga lõpus (98? 99?), kus kuldketiga mehed ostsidki reaalselt endale 200KEEK eest plasmatelekaid.

Damn, mis ma plasmatelekast räägin. Ma ise ostsin ühe projekti jaoks 2001. aastal 15" TFT monitori. Maksis nõks alla 15000 krooni, sest sai hea hinna otse maaletoojalt.

Ükskõik millistest 10-15 aasta tagustest numbritest rääkida, mida tehnika eest pidi maksma, tundume me endale täna täielike debiilikutena. Eriti palgataseme taustsüsteemi arvestades. Aga ikka keegi ostis neid. Keegi ostis telekaid, mis maksid sama palju, kui praegune täitsa OK pereauto, ainult selle vahega, et tol ajal sõitsid samad sägad autodega, mis maksid umbes sama palju kui praegu 42" telekas...

Natukenegi teemasse tagasi tulles peab nentima, et kogu see "6-kordne-diagonaali-pikkus" jutt jms pask on tulnud lihtsalt vanadest rasketest aegadest. Ma mäletan ka kunagist nõukaaegset kirjutist, mis proovis tõestada banaanide kahjulikkust (kuna neid ju iialgi saada ei olnud). Kuidas sa seletad nõukogude perele, et "istuge ekraanist 2-kordse diagonaali kaugusel", kui suurim kaubandusvõrgust saadaolev telekas oli 22-tolline...
Martini

DVB-T/S: Golden 9060 & CT5000Cplus & HTPC

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Seisukoht teleri diagonaali suhtes.

PostitusPostitas Energizer » 00:45, 09 Mai 2013

Martini kirjutas:
Natukenegi teemasse tagasi tulles peab nentima, et kogu see "6-kordne-diagonaali-pikkus" jutt jms pask on tulnud lihtsalt vanadest rasketest aegadest. Ma mäletan ka kunagist nõukaaegset kirjutist, mis proovis tõestada banaanide kahjulikkust (kuna neid ju iialgi saada ei olnud). Kuidas sa seletad nõukogude perele, et "istuge ekraanist 2-kordse diagonaali kaugusel", kui suurim kaubandusvõrgust saadaolev telekas oli 22-tolline...


Püüan natuke vastu sekundeerida: Kasutusjuhendite originaalid on koostatud iga tootja enda poolt. Kas Läänes oli ka kunagi "raske aeg"? mil saada oli vaid 22"???
Keegi meelevaldselt eesti keelde ei tõlgi juhendiit teistmoodi kui originaalis kirjas nt inglise keelse võiks võtta aluseks, sest see võib teatud juhtudel põhjustada raskeid tagajärgi, seepärast on juhendite tõlked kõik rangelt üheselt mõistetavalt tõlgitud, kui keelelisi või grammatilisi vigu mitte arvestada. Ei ole enam aeg, mil telekate juhendeid paljundasid telekate maaletoojad või suisa kauplused, kohapeal võidi ohutustehnilisi näpunäiteid mugandada-pehmendada, karmistada või üldse meelevaldselt teistmoodi tõlgendada. 10-15 aastat tagasi oli aeg kus said telekaga ja üldse igasuguse kodutehnikaga kaasa A4 formaadis kokku klammerdatud paljundusmasinal trükitud juhendi
Enam ei saa, eurodirektiivid ei luba ja paljude tootjate endi tõlkepoliitika ka ei luba. Ainult selleks et müüdavas riigis ei tekiks pretsedenti kus kasutaja tõl
Ostsin sel kuul ka külmiku- samuti üks ja sama jutt mitmes keeles.

Minu telekaga tuli kaasa juhend, päris paks raamat, kokku 16 keeles. Inglise keeles on kirjas sama jutt: "We recommend that you maintain a distance of at least 5 to 7 times the diagonal
screen size when watching TV.
If you watch TV for a long period of time, this may cause blurred vision.".

Võib-olla p...sk jutt, aga see soovitus on fakt.

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

Re: Seisukoht teleri diagonaali suhtes.

PostitusPostitas Henkka » 01:07, 09 Mai 2013

Nuh siis tee selle soovituse järgi.
Mina vahin enda Pana 50" Full HD plasmat 2,5m kauguselt sest toas ringikäimine ei võimalda ligemale minna.
Igaühel oma äratundmine...

Ja muidugi ... Pana 50" plasma just väga elektrit kokku ei hoia.
Aga minule on palju tähtsam see pilt mida Full HD 50" plasma telekas näitab .

Elektrit võid ise pildi arvelt kokku hoida, mina tahan head Full HD pilti... :mrgreen:

Maitse asi... :oops:
AX HD61 4K ; AX HD51 4K ; LG OLED65B8PLA; LG OLED55EG9A7V ; T90 0,8W; 4,8E; 9E; 13E; 16E; 19,2E; 23,5E; 28,2E; 31,5E; 36E

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14398
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 102 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Seisukoht teleri diagonaali suhtes.

PostitusPostitas tigekala » 08:02, 09 Mai 2013

Energizer kirjutas:Minu telekaga tuli kaasa juhend, päris paks raamat, kokku 16 keeles. Inglise keeles on kirjas sama jutt: "We recommend that you maintain a distance of at least 5 to 7 times the diagonal screen size when watching TV. If you watch TV for a long period of time,
this may cause blurred vision.".

Keegi ei vaidlegi vastu, ainult, et see jutt käib SD kanalite vaatamise kohta.
Aga sa ostsid ju HDTV teleka... smile276
Energizer, siin juba kõik või peaaegu kõik, vaatavad juba 5 aastat HD kanaleid, aga Sina...
Kõigepealt hangi hea või väga hea HD signaal/pilt ja alles siis vaata, kuidas telekas seda sulle näitab ja kui kaugelt on seda võimalik maksimaalselt detailiderohkelt antud HDTV telekaga näha.

Eriti hästi saab seda näha olema, 14., 16. ja 18. mail Eurovisioni HD ülekannete puhul siit -
SVT 1 HD, Thor 6 / 0,8W, 10903V, SR25000, FEC 3/4, DVB-S2/8PSK/MPEG4/HD, Conax

PS. See teema on juba ammuilma erinevates väljamaistes satifoorumites läbijäratud teema.
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

Kasutaja avatar
h6bekuul
Entusiast
Postitusi: 373
Liitunud: 20:42, 09 Mai 2009
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 14 korda

Re: Seisukoht teleri diagonaali suhtes.

PostitusPostitas h6bekuul » 08:51, 09 Mai 2013

Kui ma õigesti mäletan, siis minu teleka manuaalis räägiti, et FHD pildi jälgimise optimaalne kaugus on 3 kujutise kõrgust (arvestades kasheesid!). Ehk siis polnudki diagonaaliga seotud :)
Alati annab endal midagi ära teha!

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14398
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 102 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Seisukoht teleri diagonaali suhtes.

PostitusPostitas tigekala » 08:55, 09 Mai 2013

tigekala kirjutas:Kui vaadata 1920x1080 progressive HD pilti, läbi Blu Ray mängija, siis tuleb veel ligemalt vaadata.

Kusagil netiavarustes juhtusin selle kohta kunagi nägema tabelit. Kui leian selle, riputan siia üles.
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

sanders
DigiTVfänn
Postitusi: 638
Liitunud: 15:25, 10 Veebr 2013
Asukoht: Põhja-Saaremaa
    unknown unknown
On tänanud: 31 korda
On tänatud: 26 korda

Re: Seisukoht teleri diagonaali suhtes.

PostitusPostitas sanders » 09:27, 09 Mai 2013

Minu 47'' Philipsi juhendis on kirjas järgmine:
"Ideaalne teleri vaatamise kaugus võrdub ekraani diagonaali
kolmekordse pikkusega. Istumisasendis peaksid teie silmad
olema ekraani keskpunktiga samal tasemel."
See on siis 3X119.4=358.2
Minu jaoks liiga palju isegi SD vaatamiseks. Jään seisukoha juurde, et valida tuleb silmadele kõige mugavam kaugus.

Kasutaja avatar
h6bekuul
Entusiast
Postitusi: 373
Liitunud: 20:42, 09 Mai 2009
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 14 korda

Re: Seisukoht teleri diagonaali suhtes.

PostitusPostitas h6bekuul » 09:54, 09 Mai 2013

Tabelid tabeliteks. Õige ja hea kaugus kujuneb välja filmi vaatamistega. Vanas kohas elades oli toa laius 3m ja parim ekraani suurus kujunes mingiks selliseks: http://web.zone.ee/koduloom/kodu/kodutoo.jpg?2
Suuremana lihtsalt polnud hea.Praegu olen 4.5m kaugusel telekast ja kui ikkagi grammi tahaks enamvähem sama kogemust, siis peaks üle poole lähemale istuma. Paraku see tähendaks elutoa laual istumist. Ja ehk naine ei kutsugi kiirabi (sest ka fanatt), siis kuidagi imelik ja ebamugav ikkagi :)
Alati annab endal midagi ära teha!

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14398
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 102 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Seisukoht teleri diagonaali suhtes.

PostitusPostitas tigekala » 10:01, 09 Mai 2013

Heh... hõbekuul, aga Sa proovi 32 tollise peal vaadata... smile111
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

Ants
Entusiast
Postitusi: 109
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Põhja-Raplamaa
    unknown unknown
On tänanud: 3 korda

Re: Seisukoht teleri diagonaali suhtes.

PostitusPostitas Ants » 10:58, 09 Mai 2013

tigekala kirjutas:
tigekala kirjutas:Kui vaadata 1920x1080 progressive HD pilti, läbi Blu Ray mängija, siis tuleb veel ligemalt vaadata.

Kusagil netiavarustes juhtusin selle kohta kunagi nägema tabelit. Kui leian selle, riputan siia üles.


Leidsin kettanurgast sellised failid:
Sul pole õigusi, et siin postituses manuseid näha
VU+ Solo2 -> Pana plasma

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14398
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 102 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Seisukoht teleri diagonaali suhtes.

PostitusPostitas tigekala » 11:23, 09 Mai 2013

Sellega võiks nüüd Energizeri enda mitteinformeeritusest tingitud ja avatud läbuteema sulgeda.
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 47 külalist