Seisukoht teleri diagonaali suhtes.

Siin räägitakse seda mis sülg suhu toob
Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Seisukoht teleri diagonaali suhtes.

PostitusPostitas Energizer » 01:30, 06 Mai 2013

Tere! Alustan siis teemat siin kus on lubatud rääkida seda mis sülg suhu toob. Ütlen ette ära, et ei ürita midagi vaielda ega tõestada et mul on õigus- lihtsalt isiklik seisukoht.

See teema teleka diagonaali suhtes tundub minu meelest olevat ülepaisutatud. Tuli siis uus 32" LG kohale ja vennaga saime ta seina. 24h jooksul vaatamist lühemate aegadega, täna vaatasin ühe seriaali terve jao ära. Ja ei mahu mulle nüüd pähe, miks on vaja 2,5 m peale 42" ja suuremat? Lähedalt ei kannata minu meelest vaadata, digi "müra" on ikkagi sees ju.Lähedalt vaadates kuna olen prillikandja telekavaatamise ajal siis prillidega paneb hästi tähele seda pikslite juurdekirjutamist, mida teleka pildiparandustarkvara teeb. OK vaatasin küll jah SD kanalit (Rai1), aga telekal on see vaikimisi SD to HD upscaling, ehk siis teeb SD pildist HD resoga pildi- et terve ekraani normaalselt täita siis ma arvan et ega HD pilt ka palju parem olla ei saa. Kahjuks ei leidnud ühtegi vaba HD kanalit 13E pealt, kuid ma arvan et see seisukoht võib muutuda, kui testin teleka peal mõnda vaba HD saksa kanalit.
Mina vaatan umbes 2,5-2,7m kauguselt. Teleka juhend soovitab üldse 5-7 kordset diagonaali pikkust, seega peaks 32" olema vaadatav ka 4,10 m pealt. Nii, et selles suhtes tundub mulle et mõned pingutavad oma tollide tagaajamisega üle. Loomulikult telekat müüval müügimehel on hea argumenteerida, et suurem telekas, detailsem pilt no ja ongi ju, lähedalt vaadates leiad detailselt :mrgreen: pildi vead üles. Kokkuvõtlikult, s..tagi pole muutunud, on muutunud tehnoloogia, CRT asemel on nüüd digitaalne pildiprotsessor ja LED või plasma. Aga sisu kvaliteet jäi minu meelest samaks. Vahe umbes sama, et osta 5Mpx seebikaamera või 10Mpix seebikas, pildid tulevad ikka ühte moodi välja (sisaldavad digimüra üks rohkem, teine vähem). Ma ei tea, kuidas digipeeglitega on, aga seebikate või nt mobiilide "fotokaamera" on hea näide sellest et essugi pole muutunud.

Ma ei ütle et ma pole rahul, olen küll, aga mitte selle pärast, et mul on Full HD võimeline telekas vaid seepärast, et ta on energiasäästlik. Värvid meeldivad, pildiparanduse funktsioonidega peab natuke katsetama, võib-olla võtan kõik kellad viled maha... Et tundub mulle lihtsalt sedasi et kogu see tarkvaraline kompott mis teleka sees on, on lihtsalt selleks et saaks teleka pakendile palju ilusaid lühendeid ja sõnu trükkida- et asi müüks. Reaalsuses pole neist kasu või on kasu minimaalne.

Ja et aus olla, siis arvan et see kehtib kõikide telekamarkide kohta olenemata tootjast. See et ühel või teisel värvid või kiired liikumised on paremad või kehvemad on lihtsalt sellest et ühe telekatootja tarkvarainseneril õnnestus parem tarkvara valmis kirjutada, kui teisel. Võib-olla ei kehti see kallima otsa telekate suhtes, aga rahvapillid on kõik ühe puuga löödud- sellise vahega et raua konf erineb, ühel on kolmiktüüner, teisel kaksik jne.

Kasutaja avatar
Scott
Digivanake
Postitusi: 3167
Liitunud: 02:00, 22 Dets 2005
    unknown unknown
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 153 korda

Re: Seisukoht teleri diagonaali suhtes

PostitusPostitas Scott » 02:41, 06 Mai 2013

Energizer kirjutas:... siis ma arvan et ega HD pilt ka palju parem olla ei saa. Kahjuks ei leidnud ühtegi vaba HD kanalit 13E pealt, kuid ma arvan et see seisukoht võib muutuda, kui testin teleka peal mõnda vaba HD saksa kanalit.
Mina vaatan umbes 2,5-2,7m kauguselt. Teleka juhend soovitab üldse 5-7 kordset diagonaali pikkust, seega peaks 32" olema vaadatav ka 4,10 m pealt. ...

13E
    12475 H 4 HD-kanalit (RT on väga hea pildiga)
    11681 H Arte HD
    (Italia1 HD on ka vaba, aga multistreami Su boks ei näita.)
Saksa kanalid on enamasti 720p.

Mina vaatan 32"-st olenevalt asukohast ruumis kas 1,5m kauguselt sohvalt, umbes 3,5m kauguselt tugitoolist või ~7m kauguselt köögist.

Kuni ekraanile nii lähedale ei lähe, et pikslid näha on (või read CRT-s) ja kaela subtiitrite algusest lõpuni lugemiseks pole keerata vaja, siis vahi kui lähedalt-kaugelt tahad või mugav on.

Kasutaja avatar
Zuumbox
Digivanake
Postitusi: 2054
Liitunud: 11:54, 20 Jaan 2008
Asukoht: Saue
    unknown unknown
On tänanud: 53 korda
On tänatud: 29 korda

Re: Seisukoht teleri diagonaali suhtes.

PostitusPostitas Zuumbox » 08:26, 06 Mai 2013

Energizer kirjutas:telekal on see vaikimisi SD to HD upscaling, ehk siis teeb SD pildist HD resoga pildi- et terve ekraani normaalselt täita siis ma arvan et ega HD pilt ka palju parem olla ei saa

Kalkun ka arvas aga ikka sattus supi sisse :mrgreen: Soovitaks enne ikka HD pilti kaeda ja alles siis arvama hakata.
Kas Sa vaatad sitajunni läbi luubi või mikroskoobi, sitajunniks jääb ta ikka; äraseletatuna, teleka diagonaali suurus muutub just HD puhul oluliseks. Mida suurem, seda rohkem detaile (SD pildi puhul aga hoopis müra).
DVB-T: ZuumboxHD & Sony32W4000; DVB-T2: Golden Media Mania 3 HD; antenn 21...69 17dB, kõrgus 45+11 m; võimendi AD20-1,9/AMT; suund Espoo

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14427
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 114 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Seisukoht teleri diagonaali suhtes.

PostitusPostitas tigekala » 09:26, 06 Mai 2013

Energizer kirjutas:Tuli siis uus 32" LG kohale ja vennaga saime ta seina. 24h jooksul vaatamist lühemate aegadega, täna vaatasin ühe seriaali terve jao ära. Ja ei mahu mulle nüüd pähe, miks on vaja 2,5 m peale 42" ja suuremat ?

Sellepärast, et kaugemalt kui 2,5 korda teleka diagonaali pikkust, ei näe inimese silm HD pilti kogu oma kuninglikkuses.
Nagu siin juba Zuumbox tabavalt märkis, siis Sinu sitajunni puhul on valem selline -
32 x 2,54 = ca 81 cm x 2,5 = maksimaalselt 2 meetri kauguselt on selle sitajunniga võimeline normaalne inimene nägema
HD pilti kogu oma kuninglikkuses.
Kui vaadata 1920x1080 progressive HD pilti, läbi Blu Ray mängija, siis tuleb veel ligemalt vaadata.

Energizer kirjutas:OK vaatasin küll jah SD kanalit (Rai1), aga telekal on see vaikimisi SD to HD upscaling, ehk siis teeb SD pildist HD resoga pildi -
et terve ekraani normaalselt täita siis ma arvan et ega HD pilt ka palju parem olla ei saa.

smile133
Sul on mingi imeline sitajunn, mis tekitab SD pildist, tavaliselt resolutsiooniga 704×576 interlaced, HD pildi, tavaliselt resolutsiooniga 1920x1080 interlaced või 1280×720 progressive, ise pixleid juurde...

Kokkuvõtteks -
Energizer, ma teadsin niigi, et Sa oled väga energiline indiviid, aga, et Sa oled nii energiline oma mitteinformeerituses, seda ma ei teadnud.

Ja oligi juba igav siin. Mõni kloun peab ikka olema, kes tuju üleval hoiab.
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
h6bekuul
Entusiast
Postitusi: 373
Liitunud: 20:42, 09 Mai 2009
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 14 korda

Re: Seisukoht teleri diagonaali suhtes.

PostitusPostitas h6bekuul » 10:25, 06 Mai 2013

Energizer kirjutas:Tere! Alustan siis teemat siin kus on lubatud rääkida seda mis sülg suhu toob. Ütlen ette ära, et ei ürita midagi vaielda ega tõestada et mul on õigus- lihtsalt isiklik seisukoht.

See teema teleka diagonaali suhtes tundub minu meelest olevat ülepaisutatud. Tuli siis uus 32" LG kohale ja vennaga saime ta seina. 24h jooksul vaatamist lühemate aegadega, täna vaatasin ühe seriaali terve jao ära. Ja ei mahu mulle nüüd pähe, miks on vaja 2,5 m peale 42" ja suuremat?


Inimesed ei tea tahta(ei mahu pähe) palju häid asju. Eriti neid, mida pole kunagi proovinud/kogenud.
:)
Alati annab endal midagi ära teha!

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Seisukoht teleri diagonaali suhtes.

PostitusPostitas Energizer » 11:43, 06 Mai 2013

:mrgreen:
Ma tänan, näha on, et Mida suurem, seda pikem.
Ma arvasin et FHD vaatamiseks ei pea istuma pooleteise ruutmeetrise pindalaga peldikus, tuleb välja et eksisin, igaühele 46"-50" ekraan peldikusse!!!
Elu on lill, milleks suurt elutuba kui 5 ruutmeetrises tikutopsis saab telekaga "tatti" panna. Pange aga...

Mina lugesin selge sõnaga RTFM, vaatamiskaugus võiks olla viiekordne diagonaali pikkus, 80cmx5 teeb 400 cm.Ja pole manuaalis midagi öeldud et HD vaatamiseks peab lähemalt vaatama. Kui see nii oluline oleks siis oleks viisakas ju ostjat sellest informeerida.

HD detailsus???? Kas rohkem piksleid tähendab automaatselt detailsust???
Kahtlen selles. Miks? Kas tõesti arvate, et reaalajas inimsilmaga nähtav pilt on teleka piksliridadega saavutatav? Lähed poodi ja vaatad neid demotelekaid, odavamaid ja kallimaid kus kurat see hüperdetailsus on????

KUi palju värve esineb looduses ja kui palju on võimeline sellest edastama mingi teleka pildiprotsessor?

Miks on digipildid erineva värvigammaga, teravusest rääkimata (fotokad). Ja mille poolest teleka pildiprotsessor erineb digiseebi pildiparandusprotsessorist ning tarkvarast, ega palju ei erine ju...
Ainus vahe, digiseep või peegel jäädvustavad hetke, telekas näitab jooksvat pilti. Pange telekale Snapshot või capture funktsioon juurde ja saate eriti hea "kvaliteediga" väljatrüki, siis saate juba A4 või A3 formaadis paberiga tatti panna, et hüperdetailsust kogeda ja nautida... :mrgreen:

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14427
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 114 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Seisukoht teleri diagonaali suhtes.

PostitusPostitas tigekala » 12:00, 06 Mai 2013

Energizer kirjutas:Ma arvasin et FHD vaatamiseks...

Sa võid arvata, mida tahad, niikaua kui Sul pole DVB-S2/HD tuunerit.
Energizer,
loll olla on ikka väga loll.
Targemad inimesed õpivad teiste vigadest. Aga Sina isegi ei taha kuulata, mida targemad Sulle seletavad.
Ja... Sa saaksid isegi lollide maailmameistrivõistlustel ainult teise koha, kuna oled nii loll.

Ma ju seletasin selge sõnaga, millises resolutsioonis saadab operaator SD pilti ja HD pilti satelliidi pealt.
Peale selle on veel olemas erinevate satelliitide pealt mõni üksik kanal Ultra HD-s, mis saadab pilti resolutsiooniga 3840x2160.
Ja järgmine aste on juba 8K UHDTV (4320p) resolutsiooniga 7680×4320p.

Sind nagu oleks GOOGLEst ära bännitud, et enne kui siin hakata jutustama kohaliku agronoomi pohmelliunenägusid teistele,
toksida GOOGLEsse sisse Standart Definition, High Definition, Ultra HD Definition või 8K UHD Definition.
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

Kasutaja avatar
Martini
Entusiast
Postitusi: 328
Liitunud: 02:00, 12 Dets 2006
Asukoht: Muraste
    unknown unknown

Re: Seisukoht teleri diagonaali suhtes.

PostitusPostitas Martini » 12:42, 06 Mai 2013

issand jumal jälle on ilmunud inimesed, kes arvavad, et 32 tollist pilti on paras 3 meetri pealt vaadata.

Tehke lihtne vaatlus. Tänapäeval on enam-vähem suvalisel kontorirotil laua peal fullHD monitor. Tavaliselt 22 või 23 tolli. Mul on näiteks praegu nina all 22" 1080p. Vaatan umbes 80cm kauguselt. Väga OK, ei jõllita mandariinisuurused pikslid vastu ega pea pead keerutama.

Kui ma nüüd tahaks samasugust pilti näha 3 meetri kaugusel istudes, peaks olema pildi diagonaal 82 tolli. Lihtne. Kogu arvutus. Paned väiksema asja, vahidki mingit "postmarki".

Muide, 82tollise 16:9 1080p pildi puhul on ühe piksli laius umbes 1.1mm. On ikka kuradi kotkasilmad, kes väidavad, et nad 3 meetri kauguselt 1mm suurusi asju eristavad. Mina küll hästi ei erista. Aga tehke test, võtke joonlaud ja pange endast 3 meetri kaugusele, proovige, kas näete selgelt millimeetrikriipsude vahet. Võite teisiti ka proovida, tassite joonlaua nii kaugele, et enam millimeetrikriipsusid selgelt ei erista. See ongi sobiv vaatamiskaugus ca 80-tollise pildi jaoks.

Need, kes arvavad, et 32 tolli on 4 meetri pealt paras, võiks öelda, kas nad kasutavad oma 15-tollist notebooki kah nii, et istuvad ekraanist 2 meetri kaugusel. Ei kasuta? Miks? Pidi ju paras olema 5-kordse diagonaali kauguselt vaadata.
Martini

DVB-T/S: Golden 9060 & CT5000Cplus & HTPC

Kasutaja avatar
h6bekuul
Entusiast
Postitusi: 373
Liitunud: 20:42, 09 Mai 2009
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 14 korda

Re: Seisukoht teleri diagonaali suhtes.

PostitusPostitas h6bekuul » 12:55, 06 Mai 2013

+1

Tahtsin kah just küsida, et ehk on tal mingid erilised nägemisvõimed :)

Muide...mul tutvusringonnas palju inimesi, kellel mõni miinus ja prillid. Nood tõesti ei näita huvi HD vastu üles. Tihtipeale on jäänud prillid lahjaks ja tegelik nägemine miinus või poolteist hullemgi. Siis on ju arusaadav.
Alati annab endal midagi ära teha!

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Seisukoht teleri diagonaali suhtes.

PostitusPostitas Energizer » 13:01, 06 Mai 2013

Martini, ma ei väidagi et peab vaatama 4m pealt, aga 2,5m ehk siis populaarseim kaugus teleka ja diivani vahel, ikkagi kannatab ju. Mis monitorisse puutub siis mul 17" LCD. Resolutsioon seatud 1024x768, mu silmadele tundub nii olevat paras. Ehk kokkuvõttes võib-olla ongi asi selles et olen prillidega arvutikasutaja ja telekavaataja- tahan lähemalt vaadata, aga mitte liiga lähedalt, liiga lähedal vaatamine häirib mind- silmadele ja ajule seda üleliigset infi pole vaja... ma ei aja taga Full HD hüperdetailsust, põhiline et uus säästab energiat. Võiks võrdluseks tuua, miks 3D paljudel inimestel silmad "pahupidi" ja ajud "segamini" keerab? Vaatad läbi prilliklaaside Full HD-d kolmemõõtmelisena...kõigest cm või alla selle silmadest

Mis läpakasse puutub, siis läpakat lihtsalt ei saa 2m pealt kasutada. Samas on vaikimisi reso ka maksimaalse peal, kuva ühe punktikohta on väiksemaks tehtud ehk silmadele tundub kuvasuhe viidud kaugemale- saad aimu mida mõtlen kui paned korraks reso 640x480 ja siis max nt 1280x1024 nagu minu monitoril max, väiksema reso peal on dialoogikastid hiiglasuured ja ei mahu ekraanile, suurema reso peal mahuvad kõik ilusti ära.

LCD molu mul 4:3.

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Seisukoht teleri diagonaali suhtes.

PostitusPostitas Energizer » 13:02, 06 Mai 2013

h6bekuul kirjutas:+1

Tahtsin kah just küsida, et ehk on tal mingid erilised nägemisvõimed :)

Muide...mul tutvusringonnas palju inimesi, kellel mõni miinus ja prillid. Nood tõesti ei näita huvi HD vastu üles. Tihtipeale on jäänud prillid lahjaks ja tegelik nägemine miinus või poolteist hullemgi. Siis on ju arusaadav.


Mul on jah miinus prillid (-2,5). Nüüd sai vist üles leitud kuhu koer maetud... :D

Kasutaja avatar
Martini
Entusiast
Postitusi: 328
Liitunud: 02:00, 12 Dets 2006
Asukoht: Muraste
    unknown unknown

Re: Seisukoht teleri diagonaali suhtes.

PostitusPostitas Martini » 13:26, 06 Mai 2013

see mu pikslite jutt oli rohkem selleks, et vastu vaielda sellele, et pilt läheb "karvaseks". Mu tegelik mõte oli see, et 3 meetri pealt väiksem pilt kui 80 tolli on lihtsalt VÄIKE. Seda sel põhjusel, et inimese vaateväli on nii lai, et näiteks 40-tolline pilt on sellel kaugusel lihtsalt üks väike asi keset üldist nägemisvälja. Postmark. Niimoodi on nõme filmi vaadata või mängida vms, kui see pilt, mida sa vaadata tahad, moodustab üldisest vaateväljast ainult imetillukese lapi.

Aus vastus on see, et normaalse suurusega telekat ei raatsi või jaksa tihti osta. See ei tähenda, et väiksem telekas kuidagi normaalne oleks, aga inimesed on raskustega harjunud ja kannatavad ära. Rõhk on "kannatamise" sõnal. Mina näiteks kasutan sellepärast projektorit, et ma ei raatsi ühtegi telekat osta, mis elutoa 4m vaatamiskauguse pealt normaalse suurusega oleks. Lihtsalt ei raatsi piisavalt raha kulutada nii kõrvalise teema peale nagu meelelahutus. Projektoril on omad hädad, mida peab jälle ära kannatama. Elu on hädaorg.
Martini

DVB-T/S: Golden 9060 & CT5000Cplus & HTPC

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Seisukoht teleri diagonaali suhtes.

PostitusPostitas Energizer » 13:33, 06 Mai 2013

Tigekalale: Ma võin ju olla loll, aga mis see sind segab?

Kusjuures, vaatamata kõigele on 32LS570S siiski DVBS2 võimeline, ka ametlik tootja koduleht, nii ida-euroopa, kui lääne-euroopa regioonile kinnitavad seda.

OK ma saan aru mida sa tegelikult öelda tahtsid (võib-olla) , et et DVB-S2 vastuvõtuks on targem muretseda DVB-S2 triim. Oli vist nii???
Ei vaidlegi- kuigi...See telekas pole otseselt mulle vaid mu pereliikmele,kes on samuti prillikandja, kes on eluaeg SD pilti vaadanud...

Uue, sinu keeli s...ta junni ostsime eelkõige silmade ja energia säästmiseks, mitte HD hüperdetailsuse nautimiseks.

Kasutaja avatar
linni
Entusiast
Postitusi: 450
Liitunud: 03:00, 20 Sept 2007
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 13 korda

Re: Seisukoht teleri diagonaali suhtes.

PostitusPostitas linni » 13:38, 06 Mai 2013

Martini kirjutas:Mu tegelik mõte oli see, et 3 meetri pealt väiksem pilt kui 80 tolli on lihtsalt VÄIKE.


Mul on 52 tolline, tavalist telepilti vaatan 6 meetri kauguselt. Ajab asja ära. Bluray vaatamiseks kolin teise sohva peale, nii 4 meetri peale. Kuigi optimaalne oleks umbes 2 meetrit. Aga ei saa, pere kutsub muidu kiirabi välja :)
Miks 2 meetrit? See on selline enam - vähem kaugus, kus päevitava tädi reie pealt on võimalik kõik liivaterad ükshaaval üles lugeda. Või muid detaile imetleda. Kes pole kogenud, ei oska tahtagi.

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14427
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 114 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Seisukoht teleri diagonaali suhtes.

PostitusPostitas tigekala » 13:45, 06 Mai 2013

Energizer kirjutas:Tigekalale: Ma võin ju olla loll, aga mis see sind segab ?

Ega ei segagi ja ma ju ütlesin :
tigekala kirjutas:Sul on mingi imeline sitajunn, mis tekitab SD pildist, tavaliselt resolutsiooniga 704×576 interlaced, HD pildi, tavaliselt resolutsiooniga 1920x1080 interlaced või 1280×720 progressive, ise pixleid juurde...

Kokkuvõtteks -
Energizer, ma teadsin niigi, et Sa oled väga energiline indiviid, aga, et Sa oled nii energiline oma mitteinformeerituses, seda ma ei teadnud.

Ja oligi juba igav siin. Mõni kloun peab ikka olema, kes tuju üleval hoiab.


Energizer kirjutas:Kusjuures, vaatamata kõigele on 32LS570S siiski DVBS2 võimeline, ka ametlik tootja koduleht, nii ida-euroopa, kui lääne-euroopa regioonile kinnitavad seda.

Ainult, et kui kaifuitada HD pilti FTA kanalite pealt, tuleb istuda maksimaalselt 2 meetri kaugusel 32 tollise teleka puhul.
Mitte 4-5 meetri kauguselt nagu Sina väidad siin.

Martini,
las olla kui mõni väidab siin, et tal on kotka silmanägemine.
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 52 külalist