Millist elektrimüüjat valida

Siin räägitakse seda mis sülg suhu toob
Foorumil
Kasutaja avatar
mustkass
Dissident
Postitusi: 6959
Liitunud: 22:25, 14 Juul 2003
Asukoht: Fellin
    unknown unknown
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 57 korda

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas mustkass » 10:07, 26 Veebr 2013

Elektrum saatsis postkasti oma pakkumise "säästuklõps",valisin "säästuklõps 2" kuna mul kahetariifne,paluti sisestada eelmine kuu tarbimine et teha "ülihea pakkumine" mina nagu korralik ja aus kodanik paningi nigu oli 43euri ja mulle tehtigi elektrumi poolt ülihea pakkumine 57euri kuus smile174
Tra ma ei saa aru kas eestlasi peetakse tõesti idiootideks või on see lihtsalt nahhaalsus smile166
AmikoViper4K Dreambox 9004K Vu+Solo4K Philips21:9 LGOLED3D4K55950V LGOLED3D4K65C6D
T90 T85 1,8 1,0 0,8x3 0,9x4
90E 85E 75E 60E 56E 55E 53E 51,5E 50E 46/45E 42E 40E
39E 36E 30,5E 28E 23.5E 21,6E 19,2E 16E 13E 10E 9E 7E
3E 4.8E 1.0W 4W 14/15W 22W 30W


Pilt

Kasutaja avatar
Zuumbox
Digivanake
Postitusi: 2054
Liitunud: 11:54, 20 Jaan 2008
Asukoht: Saue
    unknown unknown
On tänanud: 53 korda
On tänatud: 30 korda

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas Zuumbox » 12:41, 26 Veebr 2013

Lollidelt tulebki raha ära võtta :mrgreen: See ju ongi "ülihea pakkumine"... pakkuja jaoks :mrgreen:
DVB-T: ZuumboxHD & Sony32W4000; DVB-T2: Golden Media Mania 3 HD; antenn 21...69 17dB, kõrgus 45+11 m; võimendi AD20-1,9/AMT; suund Espoo

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas Energizer » 12:43, 26 Veebr 2013

mustkass kirjutas:Elektrum saatsis postkasti oma pakkumise "säästuklõps",valisin "säästuklõps 2" kuna mul kahetariifne,paluti sisestada eelmine kuu tarbimine et teha "ülihea pakkumine" mina nagu korralik ja aus kodanik paningi nigu oli 43euri ja mulle tehtigi elektrumi poolt ülihea pakkumine 57euri kuus smile174
Tra ma ei saa aru kas eestlasi peetakse tõesti idiootideks või on see lihtsalt nahhaalsus smile166

Mustkass, kui su elektriarve 43€ oli koos võrguteenusega, siis jah, aga kui mitte, siis vaata hoolikalt: Elektrumi pakkumine sisaldab elektri+ ligikaudse võrguteenuse hinda KOKKU. Lisaks on hind käibemaksuga. Mina tarbisin jaanuaris täpselt niipalju, et Elektrumi arve elektri eest oli vaid 37€. Tarbimine 715 kwh. Muid tasusid pole mõtet juurde lisada sest need teised elektri hinnakomponenid jäid ikka n.ö suletud turule ehk KA "kontrolli" alla.

Mina jälgisin elektrumit valides vaid ühte: kwh hind Elektrum vs kwh hind EE kindel, 12 kuud. Börsipaketid on minu jaoks välistatud seni, kui saan kaugloetava. See on põhimõtteline seisukoht. Miks?
AGa vot seepärast, toon näiteks:
Fix hind on nagu taksosõidu kilomeetrihind. Maksad täpselt niipalju, kui teenust kasutasid. Börsihinna puhul aga oleks nii, et kui taksosse istud, on üks hind, hakkad kohale jõudma siis taksojuht teatab sulle, et sõidu ajal hind muutus, nüüd on km hind selline ja selline, sest raadiost just öeldi, kütuse hinnaliiter tõusis ja mu tööandja tahab ka natuke marginaali juurde saada. Ärge muretsege, garanteerime teile "parima hinna".


Kuna Kuna Elektrumi aktiivses klõpsus on eriti öise elektri hind odavam, siis valisin selle, mis sest et targemad ja teadjamad siin muudkui korrutavad keskmisest hinnatõusust (Elektrumi puhul olla mul suisa suisa 25,9%) , krt võtaks ma ju ei tarbi keskmiselt. Tarbin täpselt niipalju, kui arvestist läbi käib. Kwh hinna sees on kõik sisse arvestatud.

Hetkel siis öine koos käibemaksuga 4.15 ja päevane 6,04. Aga mis EE kindel pakub? Hetkel postituse ajal kontrollitud personaalne pakkumine EE kindel 12 kuud:
Päev: 6.32
Öö: 4.86
Pole mõtet võrrelda börsipakette fix pakettidega.Arveldusmetoodika on mõlemi puhul erinev. Võrrelda tuleb fix vs fix või börs vs börs.

Kasutaja avatar
vanemleitnant
DigiTVfänn
Postitusi: 599
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Muuga - teletornist 3km itta
    unknown unknown
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas vanemleitnant » 13:21, 26 Veebr 2013

Energizer kirjutas:Elektrumi arve elektri eest oli vaid 37€ ... Muid tasusid pole mõtet juurde lisada

See on küll kadestamisväärne oskus ebameeldivaid asju enda jaoks meeldivaks mõelda.
TriaxUnix-100, maapind 11 m, antenn 7 m maapinnast, suund Espoo
DVB-T2: LG OLED 65A13LA + AppleTV + TeliaTV

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas valgekotkas » 13:25, 26 Veebr 2013

"poes maksab kohvi 4.49, ra**k röövlid - tellisin netist 3.99 eest ja olen sigarahul, ikka kõvasti odavam on kohvitass ... smartpostiga lisandus küll ka saatmiskulu 2.69 aga kohvi hinda see ei mõjuta ..." umbes sama loogika kumab ka sul läbi :lol:


sa võid selle "elektri" hinnaga mängida nii ja naa - lõppkokkuvõttes on "arvete summa koos saba ja sarvedega" sinu kulu elektrile ... kui sa toodaks elektri kaasabil midagi edasimüümiseks - vat alles siis saaksid sa arvestada tootmise ajalist mõju omahinnale öö vs päev :wink:
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

Aivar355
Entusiast
Postitusi: 111
Liitunud: 18:30, 18 Veebr 2009
    unknown unknown

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas Aivar355 » 13:46, 26 Veebr 2013

Energizer kirjutas: Kuna Kuna Elektrumi aktiivses klõpsus on eriti öise elektri hind odavam, siis valisin selle, mis sest et targemad ja teadjamad siin muudkui korrutavad keskmisest hinnatõusust (Elektrumi puhul olla mul suisa suisa 25,9%) , krt võtaks ma ju ei tarbi keskmiselt. Tarbin täpselt niipalju, kui arvestist läbi käib. Kwh hinna sees on kõik sisse arvestatud.

Võrrelda saabki just keskmist hinda kuna inimeste tarbimise iseloomud ja kogused on erinevad. Ja see sinu keskmine ongi ju sinu makstud summa jagatud sinu arvesti loetud kWh hulgaga. Kui mõni elektrimüüja pakuks sulle näiteks öist elektrit hinnaga 1 sent kWh ja püsitasu oleks 100 EUR kuus, siiis sa ilmselt vahetaksid rõõmuga oma Elektrumi paketi ringi ja kiidaksid siin, sest keegi teine nii soodst öist elektri hinda ei paku.

Foorumil
Kasutaja avatar
mustkass
Dissident
Postitusi: 6959
Liitunud: 22:25, 14 Juul 2003
Asukoht: Fellin
    unknown unknown
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 57 korda

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas mustkass » 17:39, 26 Veebr 2013

Energizer kirjutas:
mustkass kirjutas:

Mustkass, kui su elektriarve 43€ oli koos võrguteenusega, siis jah, aga kui mitte, siis vaata hoolikalt: Elektrumi pakkumine sisaldab elektri+ ligikaudse võrguteenuse hinda KOKKU. .


Ma olen üldteenuse peal arve peal on kõik kirjas mingeid eraldi asju ma juurde ei maksa...
Seal võrgutasud ja muu pask,ausalt öeldes ei huvita ka,eks vaatab mis tulevik toob...
AmikoViper4K Dreambox 9004K Vu+Solo4K Philips21:9 LGOLED3D4K55950V LGOLED3D4K65C6D
T90 T85 1,8 1,0 0,8x3 0,9x4
90E 85E 75E 60E 56E 55E 53E 51,5E 50E 46/45E 42E 40E
39E 36E 30,5E 28E 23.5E 21,6E 19,2E 16E 13E 10E 9E 7E
3E 4.8E 1.0W 4W 14/15W 22W 30W


Pilt

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas Energizer » 01:15, 27 Veebr 2013

Aivar355 kirjutas:
Energizer kirjutas: Kuna Kuna Elektrumi aktiivses klõpsus on eriti öise elektri hind odavam, siis valisin selle, mis sest et targemad ja teadjamad siin muudkui korrutavad keskmisest hinnatõusust (Elektrumi puhul olla mul suisa suisa 25,9%) , krt võtaks ma ju ei tarbi keskmiselt. Tarbin täpselt niipalju, kui arvestist läbi käib. Kwh hinna sees on kõik sisse arvestatud.

Võrrelda saabki just keskmist hinda kuna inimeste tarbimise iseloomud ja kogused on erinevad. Ja see sinu keskmine ongi ju sinu makstud summa jagatud sinu arvesti loetud kWh hulgaga. Kui mõni elektrimüüja pakuks sulle näiteks öist elektrit hinnaga 1 sent kWh ja püsitasu oleks 100 EUR kuus, siiis sa ilmselt vahetaksid rõõmuga oma Elektrumi paketi ringi ja kiidaksid siin, sest keegi teine nii soodst öist elektri hinda ei paku.



Vaata, nii tige ma oma rahakoti peale ikka ei ole, et 100€ püsitasuks maksta :D .

Tegelikult, ma ei saa siiamaani aru, miks on vaja hinnavõrdluseks võtta aluseks keskmisi näitajaid? Sama hea ju kui ostad iga kolme päeva tagant nt saia ja vorsti ja siis ka arvutad, palju keskmiselt söögi peale läks, nii või? Sai maksab ikka 64 senti, viiluvorst näiteks euro , sööd sa selle siis ära ühe õhtu või 2 õhtuga, ei, arvutame ikka keskmiselt, mis sest et sai (elekter) millest me räägime, on lõpptarbijale fikseeritud (poeleti) hinnaga. Tõsi, saia-leiva hinnad muutuvad vastavalt tootmiskuludele (tõusevad), aga kui mõni resto suudab tarnijaga 1 aastaks sõlmida kokkuleppe, et ostab saia kokkulepitud hinnaga siis ei hakka see restopidaja arvutama palju tal saia sisseostuks keskmiselt kulus, see oleks ju naljakas... raha ei kulu tal keskmiselt vaid ikka reaalne x summa.
OK aasta keskmist ehk saabki välja arvutada, sest kuude lõikes on tarbimine erinev, aga kuus...suht mõttetu vähemalt seni, kuni kaugloetavaid pole.
Viimati muutis Energizer, 01:17, 27 Veebr 2013, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas Energizer » 01:16, 27 Veebr 2013

mustkass kirjutas:
Energizer kirjutas:
mustkass kirjutas:

Mustkass, kui su elektriarve 43€ oli koos võrguteenusega, siis jah, aga kui mitte, siis vaata hoolikalt: Elektrumi pakkumine sisaldab elektri+ ligikaudse võrguteenuse hinda KOKKU. .


Ma olen üldteenuse peal arve peal on kõik kirjas mingeid eraldi asju ma juurde ei maksa...
Seal võrgutasud ja muu pask,ausalt öeldes ei huvita ka,eks vaatab mis tulevik toob...


Anna Elektrumile oma kwh kogus ja ja vaata mis nende kalkulaator siis näitab.

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas Energizer » 01:23, 27 Veebr 2013

[quote="valgekotkas"]"poes maksab kohvi 4.49, ra**k röövlid - tellisin netist 3.99 eest ja olen sigarahul, ikka kõvasti odavam on kohvitass ... smartpostiga lisandus küll ka saatmiskulu 2.69 aga kohvi hinda see ei mõjuta ..." umbes sama loogika kumab ka sul läbi :lol:


Jah, vahe on suur, kas ostan ühe paki kohvi või 4 pakki kohvi, eeldusel et 4 pakki mahuvad kõige väiksemasse SP kappi, siis maksan ma nt 2kg transa eest sama palju kui nt 500g transa eest- hulgi on ikkagi soodsam.

Elektrumil on püsitasu 2,1€, kas tarbin 500kwh või 1000kwh, vahet pole, ikka on hinnaks 2,1€.
Taastuvenergiatasu, el. aktsiis, need kõik on ju fikseeritud tariifidega ega sõltu mingilgi määral sellest palju ma tarbin.

siil udus
DigiTVfänn
Postitusi: 756
Liitunud: 02:27, 21 Juun 2008
    unknown unknown
On tänatud: 15 korda

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas siil udus » 02:26, 27 Veebr 2013

Ma arvestasin Elektrumi kalkulaatoriga välja, et nende kõige odavam säästuklõps on 81 senti kuus mul odavam kui üldteenuse peal olemine.
Samas see hakkaks kehtima 1.aprillist alles ja kestaks 6 kuud.
Bõrsiklõps oleks 28 senti kuus odavam arve kui üldteenus.

Tuleb rahulikult üldteenuse peal edasi olla ja vaadata mis hinnad paari kuu pärast on.

Aivar355
Entusiast
Postitusi: 111
Liitunud: 18:30, 18 Veebr 2009
    unknown unknown

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas Aivar355 » 08:38, 27 Veebr 2013

Energizer kirjutas:Elektrumil on püsitasu 2,1€, kas tarbin 500kwh või 1000kwh, vahet pole, ikka on hinnaks 2,1€.

Vot seesama püsitasu tulebki ilma püsitasuta pakettidega võrdlemiseks tegeliku hinna saamiseks tarbitud KWh hiulgaga ära jagada, 1000 kWh puhul lisandub siis 0,21 senti , aga 500 kWh puhul juba 0,42 senti, Sinu eelmise kuu 715 kWh puhul tuleks lisada 0,29 senti , nii et tegelikult maksid öise eest 4,44 ja päevase eest 6,33. JMida rohkem tarbid seda soodsam keskmine hind tuleb, aga kui näiteks tarbid ainult 100 kWh kuus siis tuleks iga kWh hinnale juba 2,1 senti juurde.
Ise kaalusin ka enne lepingu tegemist erinevaid variante ja leidsin, et Elektrum tuleks EE.st soodsam juhul kui tarbimine stabiilselt üle 1000 kWh kuus, aga mul keseltläbi ainult 600 kWh. Ja praegu muide pakub Elektrum 6-kuulist lepingut hinnaga öine 3,82 senti ja päevane 5,56 senti, püsitasu endiselt 2,1 EUR kuus

Kasutaja avatar
elit
Digivanake
Postitusi: 2550
Liitunud: 02:00, 11 Jaan 2007
    unknown unknown
On tänatud: 8 korda

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas elit » 20:43, 06 Mär 2013

Tegin sellise liigutuse, et vahetasin EE Kindla paketi EE Muutuvhinnaga paketi vastu.

Üllatas see, et tegin vahetuse täna, kuid uus pakett hakkab kehtima alles 01.05.2013, mitte aga alates 01.04.2013, kuigi märtsi lõpuni on rohkem kui nõutav vähemalt 21 päeva.
Põhjuseks toodi, et kehtiv leping tuleb ülesöelda vähemalt 30 päeva enne uue lepingu jõustumist (mistõttu leping ei saagi rakenduda 01.04.2013), mis tähendab, et >21 päeva nõue nagu ei kehti, st. on lihtsalt sõnakõlks. Lepingus kokkulepitu saab jõustuda ainult mingi kuu esimesest päevast.
Soovitan öeldut arvestada EE-ga suhtlemisel paketi vahetuse puhul.
Imelik on see, et lepingu lõpetamise 30 päeva nullib 21 päeva nõude paketi vahetamisel.

Muidu käis vahetus lihtsalt - helistasin 1545 klienditenindajale, tutvustasin, tema küsis täpsustavaid andmeid tuvastamise kinnitamiseks, ütlesin soovi, temal oli kohe selge mida tahan ja 1,5 tunni pärast tuli meilitsi kinnitus minu soovitud muudatuse rakendumise kohta alates 01.05.2013.

Kasutaja avatar
descite
Entusiast
Postitusi: 380
Liitunud: 19:05, 05 Jaan 2008
Asukoht: Pangodi lähedal
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 4 korda

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas descite » 21:13, 06 Mär 2013

Kui siiski tahad seadusega ette nähtud 21 päeva taga ajada, soovin pöörduda tarbijakaitsesse. Jahvatab aeglaselt aga kindalt :)

Aivar355
Entusiast
Postitusi: 111
Liitunud: 18:30, 18 Veebr 2009
    unknown unknown

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas Aivar355 » 21:15, 06 Mär 2013

Ise lõpetasin ka kindla paketi ära kui välja arvutasin, et veebruari arve oleks muutuvate hindadega soodsam tulnud. Tegin seda kohe 1. märtsil iseteeninduses ja nii lõpebki juba 31.03. Uus leping praegu veel sõlmimata, mõni päev veel aega ka, ilmselt jään ikka EE kliendiks. marginaalide erinevused on nii väikesed, aga EE juures meeldis just, et lepinu lõpetamine käis lihtsalt, logisin sisse, läksin epingu andmetesse, seal vajutasin nuppu "lõpetan", küsiti veel korra, et kas olen kindel, vajutan veel korra "jah" ja oligi kõik

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 71 külalist