Millist elektrimüüjat valida

Siin räägitakse seda mis sülg suhu toob
Aivar355
Entusiast
Postitusi: 111
Liitunud: 18:30, 18 Veebr 2009
    unknown unknown

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas Aivar355 » 20:52, 13 Veebr 2013

Energizer kirjutas:Elektri eest eraldi läks 37,06, mis jagatuna kwh arvuga viib elektrikulu keskmise tunduvalt allapoole.

Tuleb välja, et sinu poolt kiidetud Elektrum ei olegi nii soodne.See teeb sinu kWh keskmiseks hinnaks 5,18 senti. Endal EE kindel ja keskmine hind 5,02 senti, 536 kWh eest arve 26,90, kudsjuures öise ja päevase suhe 65:35.

Kasutaja avatar
xxmen
DigiTVfänn
Postitusi: 788
Liitunud: 02:00, 22 Dets 2005
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 24 korda

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas xxmen » 18:42, 14 Veebr 2013

Imatra sai ka siis lõpuks arve valmis. :lol:
Paketti ei valinud, sai üldteenuse peale jäädud.
Võrdluseks ka eelmise aasta jaanuar ja detsember.
Eraldi teenuste hinnad kWh kohta on käibemaksuta.

Kood: Vali kõik

                                       Jaanuar`2012      Detsember`2012     Jaanuar`2013


Aktiivenergia põhitariif, s/kWh        3,00              3,00               4,808

Võrguteenus põhitariif, s/kWh          4,399             4,522              4,699

Taastuvenergia tasu, s/kWh             0,97              0,97               0,87

Elektriaktsiis, s/kWh                  0,447             0,447              0,447

Tarbimine kWh                          595               539                474


ARVE KOKKU   EUR                       62,94             57,82              61,56

kWh hind koos maksudega sentides       10,5792           10,7268            12,988       

Imatra börsihinnaga kWh hind sentides                                       12,3396 


Sama firma bõrsihinnaga paketiga oleks arve tulnud 3,07 EURi odavam.

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas Energizer » 01:31, 15 Veebr 2013

elektrumi keskmine võib ju olla kõrgem, aga mu vend võttis EE börsipaketi ja maksis enda sõnul ca 850 kwh eest kokku (võrguterenus+ elekter) täpselt 100€.

Aivar355
Entusiast
Postitusi: 111
Liitunud: 18:30, 18 Veebr 2009
    unknown unknown

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas Aivar355 » 10:08, 15 Veebr 2013

Energizer, siis su sõbra keskmine kWh hind ju tuli 11,76 senti, mis on ju parem kui sinu kogu keskmine 12,1 senti. Ei saa ju võrrelda absoluutnumbreid kuna tarbimine on erinev, vaid olekski vaja leida kWh keskmine hind. Tegin väikese võrdluse, sinu elektriarve oleks ka EE 2-tariifse börsipaketiga Elektrui omast väiksem tulnud. Sa kipud väga rõhutama Elektrumi soodsat ööhinda, aga püsitasu ja kallim päevatariif teevad selle kokkuvõttes ikkagi kallimaks.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas satik » 21:04, 17 Veebr 2013


Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas Energizer » 20:36, 18 Veebr 2013

satik kirjutas:http://majandus.delfi.ee/news/uudised/eesti-energia-kasumimarginaal-kuunib-26-ni-tarbija-maksab-kinni-ka-kaoelektri.d?id=65690892

Öelda siia juurde ei ole küll midagi :evil:

http://majandus.delfi.ee/news/uudised/v ... d=65692824

Meeleavaldus möödas...
:roll: tea, kas sellest kasu kah oli...
Bulgaarlastest oleks pidanud tõsisemalt eeskuju võtma... Ise ei käinud sest olen tööinimene ja sellise poliittsirkuse jaoks mul aega raisata ei ole...

Kokkuvõttes, Keskidele päris hea võimalus lisahäälte korjamiseks, ma usun 100% et see üritus oli planeeritud varjatud valimispropagandana. See mõjub ju lammastele psühholoogiliselt, näe, vähemalt keegi "hoolib"...

Tahaks näha millega oravad nüüd vastavad. Lõppkokkuvõttes usun, et mitte midagi ei muutu- elektrituru avanemist enam tagasi ei pööra nii, et rong juba täiskiirusel vuhab edasi, üks võimalus muidugi on, tuleb tõmmata hädapidurit ja rongist nimega EL välja astuda, aga see pole lõppkokkuvõttes mingi lahendus, oligarhistumine ainult saab veel rohkem hoogu jne. Oravatel saab olema nendel valimistel väga raske mingit "loosungit" luua mis läbi lööks. Pole lihtsalt enam midagi lubada, ainus asi, mis teha saavad, mõnest ministriportfellist heaga loobuda enne kui hall mass tõesti kreeklast tänaval tegema hakkab...

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas Energizer » 12:34, 25 Veebr 2013

Niisiis lihtsalt jutu jätkuks: Teatavasti tekkisid praktiliselt kõigil elektrimüüjatel probleemid seoses arvete väljastamise ja koostamisega. Sealhulgas ka Elektrumil.

Ühesõnaga pärast kreeditarve saamist tuli tasaarveldus. Vahesumma 0,28€. See polegi midagi erilist, aga mis on natuke märkimisväärt on see, et vaatamata öösel tarbitud kwh kogusele maksan ma öö eest praktiliselt sama hinda, mis päevase elektri eest (kuigi tarbin öösel rohkem).
Copy paste arvest:
Elektrienergia päevatariif
01.01.2013-31.01.2013 296 kWh 0.05031 14.89
Elektrienergia öötariif
01.01.2013-31.01.2013 419 kWh 0.03457 14.48

Mida sellest järeldada: öine on vaatamata hinnatõusule ikkagi umbes kolmandiku võrra odavam. Mida rohkem öötariifi seda kasulikum on.

Kasutaja avatar
elit
Digivanake
Postitusi: 2550
Liitunud: 02:00, 11 Jaan 2007
    unknown unknown
On tänatud: 8 korda

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas elit » 13:05, 25 Veebr 2013

Jah, nii ta peabki olema, sest muidu kaob inimestel huvi öötariifiga tarbida ja öist elektritoodangut poleks kuhugi panna, sest enamus elektrijaamu peavad töötama enam-vähem ühtlase koormusega.
Arvan, et öö ja päeva tariifide suhet enam eriti muuta ei saa.
Mul on ka kahetariifne arvesti ning kulu on ~50/50.

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas Energizer » 13:25, 25 Veebr 2013

elit kirjutas:Jah, nii ta peabki olema, sest muidu kaob inimestel huvi öötariifiga tarbida ja öist elektritoodangut poleks kuhugi panna, sest enamus elektrijaamu peavad töötama enam-vähem ühtlase koormusega.
Arvan, et öö ja päeva tariifide suhet enam eriti muuta ei saa.
Mul on ka kahetariifne arvesti ning kulu on ~50/50.


Jah seda küll. Jaanuaris korrigeeritud ööelektri osakaal on meil hetkel 63%.

Puhtalt huvipärast oleks muidugi huvitav teada kas 80% ja rohkem on võimalik öösel tarbida? :wink: Ilmselt väga raske, tavalise eluviisi juures . Kui ma õieti mäletan siis kunagi näitas EE kalkulaator meie öötarbimise öötarbimise osakaaluks 71%, suuremat protsenti pole suutnud saavutada. See oli mingi aeg suvel. Aeg mil valgustusele kulus väga minimaalselt. Põhilised tarbijad, külmkapp, elektripliit ja majapidamis ning olmetehnika. Nagu ikka, enamikke töödest sai tehtud nädalavahetuseti.

PS, kas see polnud mitte Elektrilevi, kes kunagi taotles võrguteenuse hinnatõusu põhjendusel, et elektrivõrgus sh öösiti, on suured kaod? Vist midagi oli.
Väga ebaloogiline, kasuahnus.

Elektrimüüja on ju huvitatud sellest et võrku müüdud elektrist võimalikult rohkem ära ostetaks, k.a nädalavahetuseti- Võrguteenusel on kah öötariifid odavamad, aga need lisatasud ja riigimaksud nullivad selle säästu ära. Seega, kui Elektrilevi tahab et kaod oleksid väiksemad, alandagu veel öötariifi hindasid...

Kasutaja avatar
vanemleitnant
DigiTVfänn
Postitusi: 599
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Muuga - teletornist 3km itta
    unknown unknown
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas vanemleitnant » 13:26, 25 Veebr 2013

Energizer kirjutas:märkimisväärt on see, et vaatamata öösel tarbitud kwh kogusele maksan ma öö eest praktiliselt sama hinda, mis päevase elektri eest (kuigi tarbin öösel rohkem) ... Mida rohkem öötariifi seda kasulikum on

Ma ei saa aru mida erilist sa selles leiad. Nii on ju alati olnud. Ainult kogu aeg on vähenenud öise ja päevase vahe. Aastaid tagasi oli suhe veel palju parem ööelektri kasuks.
TriaxUnix-100, maapind 11 m, antenn 7 m maapinnast, suund Espoo
DVB-T2: LG OLED 65A13LA + AppleTV + TeliaTV

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas Energizer » 13:35, 25 Veebr 2013

vanemleitnant kirjutas:
Energizer kirjutas:märkimisväärt on see, et vaatamata öösel tarbitud kwh kogusele maksan ma öö eest praktiliselt sama hinda, mis päevase elektri eest (kuigi tarbin öösel rohkem) ... Mida rohkem öötariifi seda kasulikum on

Ma ei saa aru mida erilist sa selles leiad. Nii on ju alati olnud. Ainult kogu aeg on vähenenud öise ja päevase vahe. Aastaid tagasi oli suhe veel palju parem ööelektri kasuks.

Mõte on selles, et vaatamatu hinnatõusule on kahetariifsega avatud turule üleminek palju pehmem. Ei taha mõeldagi, mis numbrid oleks olnud ühetariifse arvestiga.

Veebruari lõpp koputab uksele ja päikest palju rohkem, kuna mul teisel korrusel päikest varjavaid puid-maju ei ole, siis jub praegu kulub valgustusele tunduvalt vähem, mida suve poole seda rohkem.

Tegelikult usun, et jaanuari pehme maandumine tuli mitme teguri koosmõjul:
Lõppkokkuvõttes soojem talv
Sellest tulenevalt: väiksem elektrikulu kuna küttekaableid polnud vaja sees hoida
Õhksoojuspump töötab efektiivsemalt
Arvuti ja elektroonika säästurežiimidest rääkimata.
Ja kõige suuremaks kokkuhoiuallikas nimetan R7s halogeentorudest loobumise. Kui talvisel ajal õhtuti ikka 7h laes tuled põlevad siis 2x100w halogeenid ikka võtaksid kah .

Aivar355
Entusiast
Postitusi: 111
Liitunud: 18:30, 18 Veebr 2009
    unknown unknown

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas Aivar355 » 14:13, 25 Veebr 2013

Energizer kirjutas:Puhtalt huvipärast oleks muidugi huvitav teada kas 80% ja rohkem on võimalik öösel tarbida? :wink: Ilmselt väga raske, tavalise eluviisi juures.

Ilmselt on suurem öine tarbimine võimalik neil kes kasutavad akumuleerivat elektrikütet. Teoreetiliselt on võimalik ka 100% öösel tarbida kui muretsed piisavalt akusid ja invertereid, öösel laed akud ära ja päeval siis tarbid seda. Endal ka suhe ca 2/3 öösel ja 1/3 päeval, aga kaalusin ka ühetariifsele üleminekut, lihtsalt mugavuse pärast, et ei peaks kogu aeg taimeritega jändama. Tegelikult polegi elektrienergia osas öötariifi kasutamisel see hinnavõit kuigi suur, aga just võrgutasudel annab suurema kokkuhoiu, seetõttu jäin ikka 2-tariifse juurde
Viimati muutis Aivar355, 14:23, 25 Veebr 2013, muudetud 1 kord kokku.

siil udus
DigiTVfänn
Postitusi: 756
Liitunud: 02:27, 21 Juun 2008
    unknown unknown
On tänatud: 15 korda

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas siil udus » 14:17, 25 Veebr 2013

Küll neil elektrimüüjatel ikka munad valutavad, et ma üldteenuse peal olen.
Tuleb neid pakkumisi meilile ja telefonile peaaegu igapäev. Ja põhiliselt ikka kõigepealt see kindla paketi jutt. Nüüd mingi uus pakkuja pakub mingeid imelikke börsipakette, mingi garantiiga ja ilma ja veel midagi. Tõesti ei ole tahtmist süveneda. Mul õnneks elektrikütet ei ole.
Täitsa mõttetu lugu on see äri.
Eks ma mingi börsipaketi pean lõpuks ära võtma, enne rahu ei anta.

Kasutaja avatar
Zuumbox
Digivanake
Postitusi: 2054
Liitunud: 11:54, 20 Jaan 2008
Asukoht: Saue
    unknown unknown
On tänanud: 53 korda
On tänatud: 30 korda

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas Zuumbox » 14:54, 25 Veebr 2013

siil udus kirjutas:Eks ma mingi börsipaketi pean lõpuks ära võtma, enne rahu ei anta.

Saada külmalt p...e, küll lõpuks rahule jätavad :mrgreen: Pähe määritakse ikka seda, mis müüjale kasulikum...
DVB-T: ZuumboxHD & Sony32W4000; DVB-T2: Golden Media Mania 3 HD; antenn 21...69 17dB, kõrgus 45+11 m; võimendi AD20-1,9/AMT; suund Espoo

Kasutaja avatar
vanemleitnant
DigiTVfänn
Postitusi: 599
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Muuga - teletornist 3km itta
    unknown unknown
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas vanemleitnant » 15:30, 25 Veebr 2013

Energizer kirjutas:usun, et jaanuari pehme maandumine

Sinu ühest eelnevast postist selgub, et sinul on hinnatõus 25,9%. Selle kohta pehme maandumine on ikka väga pehmelt öeldud.
TriaxUnix-100, maapind 11 m, antenn 7 m maapinnast, suund Espoo
DVB-T2: LG OLED 65A13LA + AppleTV + TeliaTV

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 83 külalist