3g autosse + Poola tripp

Siin räägitakse seda mis sülg suhu toob
Kasutaja avatar
linni
Entusiast
Postitusi: 450
Liitunud: 03:00, 20 Sept 2007
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 13 korda

Re: 3g autosse + Poola tripp

PostitusPostitas linni » 21:00, 27 Juun 2012

Selline ne rõõba, ne mjaso variant:
http://www.photopoint.ee/et/toode/23167 ... 3g-android

Normaalmõõdus SIM mahub sisse, HSDPA tugi olemas. Protsessor on uimane, aga asja peaks ära ajama.

Edit: kas ei oleks ülde mõtekam osta 3G toega läppar, jääks igasugune CLAN (car local area network :)) aretamine ära?

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: 3g autosse + Poola tripp

PostitusPostitas Energizer » 23:02, 27 Juun 2012

linni kirjutas:Selline ne rõõba, ne mjaso variant:
http://www.photopoint.ee/et/toode/23167 ... 3g-android

Normaalmõõdus SIM mahub sisse, HSDPA tugi olemas. Protsessor on uimane, aga asja peaks ära ajama.

Edit: kas ei oleks ülde mõtekam osta 3G toega läppar, jääks igasugune CLAN (car local area network :)) aretamine ära?



3G läpakas on mõeldav kui mobiilse neti arved roamingus sind ära ei ehmata, vastasel juhul pead kõikvõimalikud vidinad mis arvutit käivitades automaatselt üles tulevad ja netti ronivad, ära keelama või nende netikasutust piirama. Muidu iseenesest on läpakas muidugi mugavam ja kompaktsem kui riistvaraga majandamine, et toimivat lahendust saada.

Kasutaja avatar
linni
Entusiast
Postitusi: 450
Liitunud: 03:00, 20 Sept 2007
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 13 korda

Re: 3g autosse + Poola tripp

PostitusPostitas linni » 23:16, 27 Juun 2012

Jutt oli, et kohapealt ostetakse 3G SIM. Poola kohta ei tea, aga Soomes on näiteks Elisa ettemaksu SIM kaart 6,6 eurot, päeva data maht piiramatu ning hind datale 0,66 eurot päevas. Surfa või surnuks.

Meremehele veidi kodutööd:
http://prepaid-wireless-internet-access ... age/Poland

meremees2
Entusiast
Postitusi: 365
Liitunud: 11:16, 22 Jaan 2009
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord

Re: 3g autosse + Poola tripp

PostitusPostitas meremees2 » 11:43, 28 Juun 2012

linni kirjutas:Jutt oli, et kohapealt ostetakse 3G SIM. Poola kohta ei tea, aga Soomes on näiteks Elisa ettemaksu SIM kaart 6,6 eurot, päeva data maht piiramatu ning hind datale 0,66 eurot päevas. Surfa või surnuks.

Meremehele veidi kodutööd:
http://prepaid-wireless-internet-access ... age/Poland


Tänud linni... see oligi asi mida ma vajasin... ma ei suutnud välja valida millist Poola operaatorit kohapeal võtta... tnx tnx tnx

Eile sai ostetud see: http://www.euronics.ee/tootekaart/43280 ... TEW-656BRG
Loobusin ruuterist põhjusel, et minu ostetud seadmega on kõige lihtsam vahetada erinevate operaatorite netipulki. Teoreetiliselt on nii, et sõidan Eestis, on seadmal eesti netipult, lähen Poola ostan sealt nende netipulga, torkan USB-sse ja aparaat toimetab ise paar minti ning voilaa... Ainukeseks miinuseks on see, et ei ole võimalus kasutada väliantenni, seega mingil hetkel võib probleeme tulla leviga. Aga eks näis. Kohad mida külastame tunduvad on kõik siiski korralikult netiga kaetud, tõde muidugi selgub kohapeal.

EMT, Elisa jne 3G wifi ruuteritega on see jama, et need on eelnevalt seadistatud nn koduoperaatoriga ja ma võin Poolas hätta jääda ruuteri ümber confimisega, sest jazekite keelt ma ei räägi ja karta on et kuskilt bensukast ostes netikaarti ei pruugi ka kohalik Jazek osata mulle arusaadavas keeles selgeks teha millised seadistused on vaja paika panna ruuteris. Eks näis kas oli mõistlik ost.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
aandra
Õpetaja
Postitusi: 2247
Liitunud: 17:06, 12 Aug 2003
Asukoht: Tallinn/Dagö:Tärkma
    unknown unknown
On tänanud: 296 korda
On tänatud: 55 korda

Re: 3g autosse + Poola tripp

PostitusPostitas aandra » 12:27, 28 Juun 2012

Olen vana kooli mees ja ei oma nutitelefoni aga mul on Nokia E71 telefon, mis on ka ruuteriks ning tekitab lokaalse WiFi võrgu. Kui on olemas mobiilne internet, siis on alati olemas ka WiFi võrk autos ja kõik OK. Vaja omada õiget interneti paketti (kasutan EMT) ja kõik OK (k.a. 3G)
Oman ka Ipad-i ning sellega pole kusagil probleeme.

meremees2
Entusiast
Postitusi: 365
Liitunud: 11:16, 22 Jaan 2009
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord

Re: 3g autosse + Poola tripp

PostitusPostitas meremees2 » 12:46, 28 Juun 2012

aandra kirjutas:Olen vana kooli mees ja ei oma nutitelefoni aga mul on Nokia E71 telefon, mis on ka ruuteriks ning tekitab lokaalse WiFi võrgu. Kui on olemas mobiilne internet, siis on alati olemas ka WiFi võrk autos ja kõik OK. Vaja omada õiget interneti paketti (kasutan EMT) ja kõik OK (k.a. 3G)
Oman ka Ipad-i ning sellega pole kusagil probleeme.


Nii ma ka toimetan Eestis ringi sõites. Probleem tekib välismaal olles, sest interneti roaming on ääretult kallis.

Kasutaja avatar
valzz
Entusiast
Postitusi: 141
Liitunud: 15:13, 30 Jaan 2008
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: 3g autosse + Poola tripp

PostitusPostitas valzz » 15:32, 28 Juun 2012

meremees2 kirjutas:EMT, Elisa jne 3G wifi ruuteritega on see jama, et need on eelnevalt seadistatud nn koduoperaatoriga ja ma võin Poolas hätta jääda ruuteri ümber confimisega, sest jazekite keelt ma ei räägi ja karta on et kuskilt bensukast ostes netikaarti ei pruugi ka kohalik Jazek osata mulle arusaadavas keeles selgeks teha millised seadistused on vaja paika panna ruuteris. Eks näis kas oli mõistlik ost.

Tavaline huawei 173 peaks (EMT paketis näiteks) saab hakkama ka välismaistega.
Sest ega nn "pulk" ei toimeta seadistustega vaid see seade, millega pulk on ühenduses, kus peab siis seadistama numbri, apn-i (ja vajadusel kasutajanime ja parooli). Enamasti peab pulgal mahakeerama PIN-koodi küsimise seadme ühendamisel.

Eelnev jutt siis kogemusest huawei 173 ja Asus wl-500gp paaritamisel kuu aega tagasi :)

meremees2
Entusiast
Postitusi: 365
Liitunud: 11:16, 22 Jaan 2009
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord

Re: 3g autosse + Poola tripp

PostitusPostitas meremees2 » 19:23, 28 Juun 2012

valzz kirjutas:
meremees2 kirjutas:EMT, Elisa jne 3G wifi ruuteritega on see jama, et need on eelnevalt seadistatud nn koduoperaatoriga ja ma võin Poolas hätta jääda ruuteri ümber confimisega, sest jazekite keelt ma ei räägi ja karta on et kuskilt bensukast ostes netikaarti ei pruugi ka kohalik Jazek osata mulle arusaadavas keeles selgeks teha millised seadistused on vaja paika panna ruuteris. Eks näis kas oli mõistlik ost.

Tavaline huawei 173 peaks (EMT paketis näiteks) saab hakkama ka välismaistega.
Sest ega nn "pulk" ei toimeta seadistustega vaid see seade, millega pulk on ühenduses, kus peab siis seadistama numbri, apn-i (ja vajadusel kasutajanime ja parooli). Enamasti peab pulgal mahakeerama PIN-koodi küsimise seadme ühendamisel.

Eelnev jutt siis kogemusest huawei 173 ja Asus wl-500gp paaritamisel kuu aega tagasi :)


valzz - jutt jumala õige, ma pigem sain poes asjast nats valesti aru, et ise ikka peab seadistama, kuid vaikimisi on pea kõik erinevate riikide operaatorite seaded olemas, ole vaid mees ja vali õige välja. Ma esiti proovisin AUTO reziimis, aga jah nii ei saanud...Aega läks, aga sain EMT netipulga Huawei E353 ja Trendneti 3G Mobile Wireless Router TEW-656BRG omavahel paaritatud. Vahva on see et netipulgal on lisaks olemas ka väliantenni ühendamise võimalus, seega homme uuesti poodi ja nii igaks seitsmeks juhuks ka antenn lisaks.

Kasutaja avatar
peeter3000
Digivanake
Postitusi: 8113
Liitunud: 02:00, 15 Nov 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 132 korda
On tänatud: 181 korda

Re: 3g autosse + Poola tripp

PostitusPostitas peeter3000 » 19:47, 28 Juun 2012

mul ka vanakooli lahendus:
Nokia N81 ühendan datakaabliga läpakaga,
valin listist (Nokia PC Suite) operaatori (Saksas Aldi Talk ehk Medion Mobile) ja ongi netiühendus olemas (väga vähe on Saksas 3G levi!).
hind on 0,24e /Mbit.(samas Elisal 1,5e).
Firefoxil võtan piltide automaatse laadimise maha..
(hetkel otsin tutt-uut N86 uueks telefoniks ,kuna antud 8.. seeria on niivõrd töökindel ja kõik asjad ajab probleemiteta ära, N8 või N9,Lumia lõhuksin arvatavasti esimese 2 kuuga..)
DVB-T/T2:Eesti-SoomeDigi/ DVB-C:Starman HD/DVB-S: Mabo 125x140cm/TBS5922

Kasutaja avatar
linni
Entusiast
Postitusi: 450
Liitunud: 03:00, 20 Sept 2007
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 13 korda

Re: 3g autosse + Poola tripp

PostitusPostitas linni » 21:34, 28 Juun 2012

peeter3000 kirjutas:Lumia lõhuksin arvatavasti esimese 2 kuuga..


Noh...jah...
http://www.youtube.com/watch?v=Jf1fRu9YgfE

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: 3g autosse + Poola tripp

PostitusPostitas Energizer » 00:01, 29 Juun 2012

mnjaa, ma nägin youtubest ühte klippi, kus haamri asemel oli kasutuses akutrell ja puuriti mingist vanast moblast akutrelliga auk läbi... :) Vaevalt et Lumiale peremehe selline käitumine väga meeltmööda oleks...
Aga tõsiselt rääkides siis jah, üks tuttav, kes Elionis töötab, kurdab ka, et uued töötelefonid on järjest kehvemad. Just ennekõike aku kestvuse suhtes. No ja ega mingit väga peent telefoni ei maksa jah ehitajale või betoneerijale kinkida...
Teatud tingimustes telefonid ei kannata robustset kohtlemist.

Kasutaja avatar
linni
Entusiast
Postitusi: 450
Liitunud: 03:00, 20 Sept 2007
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 13 korda

Re: 3g autosse + Poola tripp

PostitusPostitas linni » 10:03, 29 Juun 2012

Aku kestvus on nutitelefonide kitsaskoht. Kui lükata taha datavoog, wifi, bluetooth ja GPS ning neid eesmärgipäraselt kasutada, siis päevakese ehk peab vastu. Kui ainult räägid, siis saab paar - kolm päeva laadimata hakkama.

meremees2
Entusiast
Postitusi: 365
Liitunud: 11:16, 22 Jaan 2009
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord

Re: 3g autosse + Poola tripp

PostitusPostitas meremees2 » 12:05, 30 Juul 2012

Tehtud, käidud, nähtud ja proovitud...

Kohapeal sai valitud teenusepakkujaks PLAY, SIM-maksis 9.- kohalikku, ning lisaks võtsin 15 GB mahtu. Kokku läks 159.- kohalikku (38.- €). Leviga oli nii ja naa. Kokku sai sõidetud Poolas kohapeal 3000 km ja pakun et vähemalt 60-70% teekonnast oli nett olemas. Suuremates linnades oli 100%, probleeme leviga oli just linnadevahelistel lõikudel, kus pole suuri asulaid ning "metsa oravatele" nad pole maste paigaldanud. Mõnes hotellis oli pakutav nett niivõrd aeglane, et kasutasin ka enda oma. Lodzi hotellis oli nett nii aeglane, et isegi pingi ei suutnud esimasel korral välja mõelda. Kui lõpuks sai testiga pihta hakata siis pakkus ülesse ja alla kiiruseks 0,1 mega... 3G netiga oli keskmine ülesse 3-4 ja alla 1-2 mega.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 154 külalist