ERR-i uut maja ei tule!

Siin räägitakse seda mis sülg suhu toob
siil udus
DigiTVfänn
Postitusi: 756
Liitunud: 02:27, 21 Juun 2008
    unknown unknown
On tänatud: 15 korda

Re: ERR-i uut maja ei tule!

PostitusPostitas siil udus » 12:42, 15 Juun 2012

Energizer kirjutas:Vähemalt elektroonikapoodides vaadatavad paneelid näitavad enamvähem kõik sarnast pilti. Mul üks sõber, ostis Schaub-Lorenzi LED teleka, 32 tollise. Lähen tema juurde ja vaatan seda imet, sisseehitatud tüüneriga SD pilti kaeda- no mis kuradi ime see on. Vaatamata sellele et tegemist Full Hd telekaga.
Ennast ta lohutab sellega et saab vähemasti USB kaudu filme vaadata, natsa parema kvaliteediga.

Sa elad oma sõpradega mingis imelikus maailmas.

Energizer kirjutas:Keegi küsis kas ma DVB-T2 bokside võimekust tean. vastan ausalt , ei tea detaile, aga saan aru, et võimaldab HD pilti vastu võtta, on digi väljundiga jne. MIngit muud eellist nagu pole...

Misasja sa jahud? HD pilti võtab vasti iga tavaline DVB-T MPEG4 tüüner, olgu teleka sees või väljas.
Elionil näiteks (kes on Eesti kõige väiksem HD pakkuja vist), on ka listis 10 HD kanalit ja terve prse täis HD filme videolaenutuses, kui kuskilt mujalt HD sisu ei viitsi vaadata.

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: ERR-i uut maja ei tule!

PostitusPostitas Energizer » 13:05, 15 Juun 2012

Energizer kirjutas:Keegi küsis kas ma DVB-T2 bokside võimekust tean. vastan ausalt , ei tea detaile, aga saan aru, et võimaldab HD pilti vastu võtta, on digi väljundiga jne. MIngit muud eellist nagu pole...

siil udus kirjutas:Misasja sa jahud? HD pilti võtab vasti iga tavaline DVB-T MPEG4 tüüner, olgu teleka sees või väljas


Ohhoo!!!!
SA tahad öelda et ma ostan poest mingi vanema generatsiooni MPEG4 SD tüüneri ja näen sellega FULLHD pilti????? Ainult seepärast et see on MPEG4? Ma arvan et nii roosiline see asi ei ole. Juba seepärast et nendel vanematel boksidel on analoogliidesed kust üle PAL 768×576 lihtsalt ei tule. Sinu näite puhul tehtaks HD signaalist tavaline PAL signaal. Kui see nii lihtne oleks siis ma arvan et HD ehk DVB-T2 bokse ei ostetaks, milleks kui ma saan mingi odava30€-se käkiga HD pildi kätte mis mühiseb :mrgreen:

Jah, varsti, nagu ütled, aga selleks ajaks kui see varsti kätte jõuab, on see vanaraud.



Kui ma õieti aru saan, on DVB-T ja DVB-T2 vahel modulatsioonide erinevus:DVB-T kõrgeim on 64QAM ja DVB-T2 256 QAM. Lisaks on DVB-T2-s info rohkem kokku pakitud. Võimaldab nt 8 Mhz juures rohkem infot kokku pressida. Ja edastada rohkem kui DVB-T-s.
Kõik sõltub sellest missuguse konfiga siin DVB-T2 üles ehitatakse. Kui üldse ehitatakse.

Aga võttes arvesse senist DVB-T üleviimist madalamale sagedusele väiksema modulatsiooniga , et see õnnetu DVB-T SD-s paremini leviks ei usu et Eestis midagi Full HD edastamisest välja tuleb, sest nagu on siinsetel tegijatel kombeks, keeratakse kõik näitajad miinimumi, et täisresolutsioonis vastuvõtust ei tule midagi välja. Optimistlkikeim prognoos on DVB-T2 võrgus suuremaarvulise SD edastus... või HD 720 edastus


Ah et Elionis on 10 HD kanalit? Tore . Aga kus on Eesti HD kanalid?

Jutt käib siin Eesti DVB-T2 tulevikust.
Ja see on hetkel ümmargune null. Pole mõtet DVB-T2-te võrrelda IPTV või DVB-S2-ga, need on alternatiivid.

AnaloogTV
Entusiast
Postitusi: 368
Liitunud: 10:25, 03 Veebr 2011
Asukoht: Eesti kagunurk
    unknown unknown
On tänatud: 5 korda

Re: ERR-i uut maja ei tule!

PostitusPostitas AnaloogTV » 13:25, 15 Juun 2012

Energizer kirjutas:Ah et Elionis on 10 HD kanalit? Tore . Aga kus on Eesti HD kanalid?

No TallinnaTV HD on olemas, nii et ei saa väita, et ei oleks...

Elionil on lisaks nendele 10-le HD kanalile veel 3-e HD kanali striimid jooksmas, eks näis kuna need listi tekivad ja pakkuma hakatakse.

meremees2
Entusiast
Postitusi: 365
Liitunud: 11:16, 22 Jaan 2009
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord

Re: ERR-i uut maja ei tule!

PostitusPostitas meremees2 » 13:50, 15 Juun 2012

AnaloogTV kirjutas:
Energizer kirjutas:Ah et Elionis on 10 HD kanalit? Tore . Aga kus on Eesti HD kanalid?

No TallinnaTV HD on olemas, nii et ei saa väita, et ei oleks...

Elionil on lisaks nendele 10-le HD kanalile veel 3-e HD kanali striimid jooksmas, eks näis kuna need listi tekivad ja pakkuma hakatakse.


kas ikka on 10 kanalit? mina suudan tuvastada ainult 6 tõsiselt võetavat ja 1 nii ja naa:

Eurosport HD
Eurosport 2 HD
Nat Geo HD
History HD
iConcerts HD
WildTV HD
Tallinna TV HD - nii ja naa HD

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


siil udus
DigiTVfänn
Postitusi: 756
Liitunud: 02:27, 21 Juun 2008
    unknown unknown
On tänatud: 15 korda

Re: ERR-i uut maja ei tule!

PostitusPostitas siil udus » 14:46, 15 Juun 2012

Nh, pane porr ka juurde :D

Aga ma ei saa aru, kas Energizeril katus sõidab va. Mul on 4 aastat vana telekas sisemise DVB-T tüüneriga ja vaatasin sellega nt. ETV HD Test kanalit laulupeo ajal.
Mis sa Energizer mõtled tõsiselt, et DVB-T ei võta HD-d vastu?
Ja kui su vanal MPEG4 boxil pole HDMI liidest, siis komponent ehk on? Sealt saab ka HD kätte.
http://en.wikipedia.org/wiki/Component_video

Kasutaja avatar
elit
Digivanake
Postitusi: 2550
Liitunud: 02:00, 11 Jaan 2007
    unknown unknown
On tänatud: 8 korda

Re: ERR-i uut maja ei tule!

PostitusPostitas elit » 19:16, 15 Juun 2012

ETV lähim eesmärk peab olema täielik üleminek 16:9 -le, kuna 16:9 telerite park on juba arvestatav/soliidne ja peaks vastuvõetama kiidukooriga.
See üleminek pole kuludelt võrreldav uue maja ehitamisega. Suhe umbes nagu kärbsel ja elevandil.

Kasutaja avatar
Linnavurle
Entusiast
Postitusi: 375
Liitunud: 20:25, 02 Juul 2008
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänatud: 4 korda
Kontakt:

Re: ERR-i uut maja ei tule!

PostitusPostitas Linnavurle » 22:30, 15 Juun 2012

Energizer kirjutas:
Energizer kirjutas:Keegi küsis kas ma DVB-T2 bokside võimekust tean. vastan ausalt , ei tea detaile, aga saan aru, et võimaldab HD pilti vastu võtta, on digi väljundiga jne. MIngit muud eellist nagu pole...

siil udus kirjutas:Misasja sa jahud? HD pilti võtab vasti iga tavaline DVB-T MPEG4 tüüner, olgu teleka sees või väljas


Ohhoo!!!!
SA tahad öelda et ma ostan poest mingi vanema generatsiooni MPEG4 SD tüüneri ja näen sellega FULLHD pilti????? Ainult seepärast et see on MPEG4? Ma arvan et nii roosiline see asi ei ole. Juba seepärast et nendel vanematel boksidel on analoogliidesed kust üle PAL 768×576 lihtsalt ei tule. Sinu näite puhul tehtaks HD signaalist tavaline PAL signaal. Kui see nii lihtne oleks siis ma arvan et HD ehk DVB-T2 bokse ei ostetaks, milleks kui ma saan mingi odava30€-se käkiga HD pildi kätte mis mühiseb :mrgreen:

Jah, varsti, nagu ütled, aga selleks ajaks kui see varsti kätte jõuab, on see vanaraud.



Kui ma õieti aru saan, on DVB-T ja DVB-T2 vahel modulatsioonide erinevus:DVB-T kõrgeim on 64QAM ja DVB-T2 256 QAM. Lisaks on DVB-T2-s info rohkem kokku pakitud. Võimaldab nt 8 Mhz juures rohkem infot kokku pressida. Ja edastada rohkem kui DVB-T-s.
Kõik sõltub sellest missuguse konfiga siin DVB-T2 üles ehitatakse. Kui üldse ehitatakse.

Aga võttes arvesse senist DVB-T üleviimist madalamale sagedusele väiksema modulatsiooniga , et see õnnetu DVB-T SD-s paremini leviks ei usu et Eestis midagi Full HD edastamisest välja tuleb, sest nagu on siinsetel tegijatel kombeks, keeratakse kõik näitajad miinimumi, et täisresolutsioonis vastuvõtust ei tule midagi välja. Optimistlkikeim prognoos on DVB-T2 võrgus suuremaarvulise SD edastus... või HD 720 edastus


Ah et Elionis on 10 HD kanalit? Tore . Aga kus on Eesti HD kanalid?

Jutt käib siin Eesti DVB-T2 tulevikust.
Ja see on hetkel ümmargune null. Pole mõtet DVB-T2-te võrrelda IPTV või DVB-S2-ga, need on alternatiivid.


DVB-T2 on ristpolarisatsiooniga minu teada. DVB-T on kas vertikaal- või horisontaalpolarisatsiooniga. Kui DVB-T2 võimaldab rohkem pakkida, siis ma ei taha seda pilti näha. Kas on leiutatud uuem meetod pakkimiseks? DVB-T2 puhul saab kasutada 8MHz topelt, seega suurem maht.

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: ERR-i uut maja ei tule!

PostitusPostitas satik » 01:28, 17 Juun 2012

siil udus kirjutas:Mis sa Energizer mõtled tõsiselt, et DVB-T ei võta HD-d vastu?
Ja kui su vanal MPEG4 boxil pole HDMI liidest, siis komponent ehk on? Sealt saab ka HD kätte.


Hmm... tähendab, siil udus pole näinud siis DVB-T boxi mis ainult SD pilti võimaldab? Starmani pakutav tuuner on näiteks selline, see uuem, väiksem. Vana hõbedane Kaon 660 jah oskab HD pildiga toime tulla. Aga on kindlasti teisigi SD digituunereid.

Linnavurle kirjutas: Kui DVB-T2 võimaldab rohkem pakkida, siis ma ei taha seda pilti näha. Kas on leiutatud uuem meetod pakkimiseks? DVB-T2 puhul saab kasutada 8MHz topelt, seega suurem maht.

Kas ma saan nüüd valesti aru aga... mis ajast edastamise tehnoloogia pakkimisega otseselt tegeleb? Pakkimine olgu milline tahes, lihtsalt T puhul üle 8MHz torust läbi ei mahu, T2 puhul siis vastavalt 2x8MHz. Samas, keegi ei keela pakkida striimi 0,5Mbps peale, et seda siis läbi T2 ülekande edastada. Jube saab see muidugi olema, aga on nigu on...

Kasutaja avatar
TarmoTanilsoo
Digivanake
Postitusi: 1067
Liitunud: 02:00, 25 Jaan 2007
Asukoht: Laguja, Tartumaa
    unknown unknown
On tänanud: 39 korda
On tänatud: 52 korda
Kontakt:

Re: ERR-i uut maja ei tule!

PostitusPostitas TarmoTanilsoo » 09:46, 17 Juun 2012

Väike parandus DVB-T2 osas. Ikkagi on 1x8 MHz. MIMO(Multiple Input Multiple Output) kasutamine oli ehk teemaks varem, kuid nüüd on loobutud.
http://tech.ebu.ch/docs/tech/tech3348.pdf -
The commercial requirements for DVB-T2 [TS 102 831] included:
DVB-T2 transmissions must be able to use existing domestic receive antenna installations
and must be able to re-use existing transmitter infrastructures. This requirement ruled out
the consideration of MIMO techniques which would involve both new receive and transmit
antennas.
...

Aga see läheb juba üldse vaikselt teemast välja.

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

Re: ERR-i uut maja ei tule!

PostitusPostitas Henkka » 10:16, 17 Juun 2012

Tore, et see DVB-T2 polarisatsioonide kaheldav küsimus korrigeeritud sai.
Eesti põhjaranniku vaatajate jaoks tuleb Soomest DVB-T2 programme ikka vanamoodi tehtud antennide abil väga kenasti.

Pakun soovijatele natuke lisalugemist DVB-T2 kohta. See on suht ilusasti kirjutatud mitte väga tehnilises inglise keeles, tõsi, ei ole just kõige uuem kuid meie jaoks piisavalt ajakohane.

DVB-T2_Handbook.pdf
Sul pole õigusi, et siin postituses manuseid näha
AX HD61 4K ; AX HD51 4K ; LG OLED65B8PLA; LG OLED55EG9A7V ; T90 0,8W; 4,8E; 9E; 13E; 16E; 19,2E; 23,5E; 28,2E; 31,5E; 36E

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: ERR-i uut maja ei tule!

PostitusPostitas satik » 11:26, 17 Juun 2012

TarmoTanilsoo kirjutas:Väike parandus DVB-T2 osas. Ikkagi on 1x8 MHz. MIMO(Multiple Input Multiple Output) kasutamine oli ehk teemaks varem, kuid nüüd on loobutud.
http://tech.ebu.ch/docs/tech/tech3348.pdf -
The commercial requirements for DVB-T2 [TS 102 831] included:
DVB-T2 transmissions must be able to use existing domestic receive antenna installations
and must be able to re-use existing transmitter infrastructures. This requirement ruled out
the consideration of MIMO techniques which would involve both new receive and transmit
antennas.
...

Aga see läheb juba üldse vaikselt teemast välja.


Sellegipoolest huvitav info. Mulle tundub et seega on T2 taandatud niisugusele tasemele et mõneti on võimalik ka T1 tuuneri upgrade T2 tasemele, kui raud on piisav ja keegi nõustub softi kirjutama. Tänud Tarmo.

siil udus
DigiTVfänn
Postitusi: 756
Liitunud: 02:27, 21 Juun 2008
    unknown unknown
On tänatud: 15 korda

Re: ERR-i uut maja ei tule!

PostitusPostitas siil udus » 12:57, 17 Juun 2012

Jah, selle sõna "tavaline" asemel oleksin pidanud kirjutama "normaalne", "mitte käkk" vm. sellist.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 49 külalist