Pisut kodusest elektrisüsteemist (oli "kõlarisüsteemid" )

Siin räägitakse seda mis sülg suhu toob
Kasutaja avatar
Sombi
Digivanake
Postitusi: 1053
Liitunud: 03:00, 11 Okt 2006
Asukoht: Läänemaa, Noarootsi, Pürksi
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Pisut kodusest elektrisüsteemist (oli "kõlarisüsteemid"

PostitusPostitas Sombi » 15:43, 17 Jaan 2012

Kuule jaanus miinus. Su jutt on purjus hülge möla! Sinu jutust võib aru saada, et su näpud olid nii suureks koormuseks, et isegi eemal oleva veski tuled põlesid tuhmilt smile302

Kasutaja avatar
jaanus-
DigiTVfänn
Postitusi: 545
Liitunud: 15:53, 04 Sept 2010
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Pisut kodusest elektrisüsteemist (oli "kõlarisüsteemid"

PostitusPostitas jaanus- » 16:12, 17 Jaan 2012

see veski on mu aia taga ja alajaam mu maja kõrval peaaegu! aga kuidas teadis siis ema, kes veskis oli, voolu väljalükkamisest kodus? väljast see välja ei paista! järelikult pidi mõjuma veskisse! tegelt selle veski tulede asja mõtlesin juurde, kuna muud varianti ei saaks olla! kuidas muidu ema kodus olevast lühisest teada oleks saand? pakkuge , mis moodi saab kodune lühis teatavaks veskis töötavale inimesele? aga vb on nii et ta tuli just tööpausile koju ja märkas et voolu pole!
elu koosneb üllatustest

Kasutaja avatar
xxmen
DigiTVfänn
Postitusi: 788
Liitunud: 02:00, 22 Dets 2005
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 24 korda

Re: Pisut kodusest elektrisüsteemist (oli "kõlarisüsteemid"

PostitusPostitas xxmen » 17:46, 17 Jaan 2012

Aga võibolla on neil nii vilets alajaam lihtsalt? smile79

Kasutaja avatar
martinj
Tegija
Postitusi: 955
Liitunud: 02:00, 13 Dets 2006
Asukoht: Saue
    unknown unknown

Re: Pisut kodusest elektrisüsteemist (oli "kõlarisüsteemid"

PostitusPostitas martinj » 17:56, 17 Jaan 2012

Mulle miskipärast tundub, et jaanusmiinus ajab udu.
Aga sõltub, mis veski see seal aiataga oli.
Kui kohviveski, mis saab Sinu kõlaritega sarnaselt toidet, siis ei imesta.
Saeveski puhul on see pinge kõikumine nii juhuslik.

/omal ajal sai suvila ehitusel käitatud kreissaes 10kW mootorit ja käivitushetkel oli terve aianduskoperatiiv tuhmide lampidega. Kaitsmete asemele oli vaja muidugi naelad panna. :mrgreen:
Ja Sina ei pea soomet mitte vaadata saama !

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
haljazme
Entusiast
Postitusi: 166
Liitunud: 17:16, 10 Apr 2010
Asukoht: Aakre - Valgamaa
    unknown unknown
Kontakt:

Re: Pisut kodusest elektrisüsteemist (oli "kõlarisüsteemid"

PostitusPostitas haljazme » 18:03, 17 Jaan 2012

martinj kirjutas:/omal ajal sai suvila ehitusel käitatud kreissaes 10kW mootorit ja käivitushetkel oli terve aianduskoperatiiv tuhmide lampidega. Kaitsmete asemele oli vaja muidugi naelad panna. :mrgreen:


No eks igasugused mootorid võtavadki käivitushetkel nimivõimsusest tunduvalt jõhkramat voolu. Neile ju suisa omaette klassi automaadid ette käivad, mis lubavad mõne hetke suuremat voolu läbi.
DM7000s & DM500s @ 5E

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Pisut kodusest elektrisüsteemist (oli "kõlarisüsteemid"

PostitusPostitas Energizer » 19:31, 17 Jaan 2012

See käivitusvoolu asi tundub olevat tõsi- mul on 1,9kW võimsusega elektriline kettsaag, mis saab toidet kuuri valgustiga samast pesast. Kui sae päästikule vajutan siis hõõgpirn vilksatab (aga ei kustu) nii umbes 0,5-1 sek, ei oskagi seda aega mõõta.

Kasutaja avatar
Zuumbox
Digivanake
Postitusi: 2054
Liitunud: 11:54, 20 Jaan 2008
Asukoht: Saue
    unknown unknown
On tänanud: 53 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Pisut kodusest elektrisüsteemist (oli "kõlarisüsteemid"

PostitusPostitas Zuumbox » 19:35, 17 Jaan 2012

martinj kirjutas:/omal ajal sai suvila ehitusel käitatud kreissaes 10kW mootorit ja käivitushetkel oli terve aianduskoperatiiv tuhmide lampidega. Kaitsmete asemele oli vaja muidugi naelad panna. :mrgreen:

Tänapäeval on sellised jõhkardid tavaliselt 660/380 V toitepingega, mis käivitushetkel ühendatakse korraks "tähte" ja seejärel "kolmnurka". See tagab pealegi sujuva käivituse.
DVB-T: ZuumboxHD & Sony32W4000; DVB-T2: Golden Media Mania 3 HD; antenn 21...69 17dB, kõrgus 45+11 m; võimendi AD20-1,9/AMT; suund Espoo

Kasutaja avatar
jaanus-
DigiTVfänn
Postitusi: 545
Liitunud: 15:53, 04 Sept 2010
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Pisut kodusest elektrisüsteemist (oli "kõlarisüsteemid"

PostitusPostitas jaanus- » 19:42, 17 Jaan 2012

kurat visake see veski juba siit jutust välja(oli mingi jahuveski mis kuulus kolhoosile ja ema töötas seal, kõik) ma tegelt ju ei tea kuidas ema taipas kohe koju tulla kui lühis toimus! põhilõik oli selles et ma olen ka seinavooluga lähemat tutvust teinud kunagi!
ma arvan et iga poiss on alla kümne aastasena sarnast "voolutrikki" teinud :wink: !
elu koosneb üllatustest

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Pisut kodusest elektrisüsteemist (oli "kõlarisüsteemid"

PostitusPostitas satik » 19:50, 17 Jaan 2012

Krt mingi "deja vu" käib selle teemaga, küll on kümme aastat tagasi kolhoosid ja leitakse ikka jälle mingi kettsaag... :mrgreen: :mrgreen:
Tundub ka et see seinavooluga tutvumine pole siiski jälgi jätmata möödunud, see seletab nii mõndagi.

Kasutaja avatar
haljazme
Entusiast
Postitusi: 166
Liitunud: 17:16, 10 Apr 2010
Asukoht: Aakre - Valgamaa
    unknown unknown
Kontakt:

Re: Pisut kodusest elektrisüsteemist (oli "kõlarisüsteemid"

PostitusPostitas haljazme » 19:57, 17 Jaan 2012

satik kirjutas:Tundub ka et see seinavooluga tutvumine pole siiski jälgi jätmata möödunud, see seletab nii mõndagi.


heh, ma just mõtlesin et hoian keele hammaste taga, aga mõte muidu liikus samas suunas :)
DM7000s & DM500s @ 5E

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Pisut kodusest elektrisüsteemist (oli "kõlarisüsteemid"

PostitusPostitas Energizer » 20:57, 17 Jaan 2012

Energizer kirjutas:See käivitusvoolu asi tundub olevat tõsi- mul on 1,9kW võimsusega elektriline kettsaag, mis saab toidet kuuri valgustiga samast pesast. Kui sae päästikule vajutan siis hõõgpirn vilksatab (aga ei kustu) nii umbes 0,5-1 sek, ei oskagi seda aega mõõta.


Satik, ma üritasin lihtsalt kommenteerida oma kogemusega. Aga jah põhimõtteliselt on sul õigus, igast pingekõikumisest ei maksa nagu sääsest elevanti teha. Mis puudutab jaanus- kogemusi siis ilmselt leidub selliseid äärmuslikke elektripaigaldisi-juhtumisi küllaga, ega see pole esimene kord kus majapidamise valgustus koosneb juhtme otsa ühendatud E27 soklist ja sinna sisse keeratud pirnist...(jaanus-, ma ei pea sinu elamist silmas, ära erutu ega solvu, see on üldistav näide)
Mis puudutab Veneaegset elektrisüsteemi siis oleks loomulikult mõistlik see unustada, aga samas leiab kindlasti sellest valdkonnast ka õpetlikke näiteid kuidas elektrisüsteemi kindlasti ehitada ei tohiks.
Veel vähem, teha koduseid katsetusi, umbes nii nagu mõne filmi või ekstreemsaate hoiatus kõlab "ärge mingil juhul üritage nähtut kodus järele proovida!"

Kasutaja avatar
satifenn
Entusiast
Postitusi: 232
Liitunud: 03:00, 15 Apr 2006
    unknown unknown

Re: Pisut kodusest elektrisüsteemist (oli "kõlarisüsteemid"

PostitusPostitas satifenn » 21:47, 17 Jaan 2012

nii umbes kümme viisteist aastat tagasi oli üks jõll,kellel oli kodus vene värvitelekas,millel ei pidanud kaitse vastu (taga toitejuhtme juures see väike klaasist kaiste).seepeale vana keeras kaistme mitu ringi fooliumi siise ja pani telekale tagasi,ise sõnas:per**e,LAS NÜÜD LÖÖB ALAJAAMAST VÄLJA!!

Kasutaja avatar
martinj
Tegija
Postitusi: 955
Liitunud: 02:00, 13 Dets 2006
Asukoht: Saue
    unknown unknown

Re: Pisut kodusest elektrisüsteemist (oli "kõlarisüsteemid"

PostitusPostitas martinj » 22:10, 17 Jaan 2012

Zuumbox kirjutas:
martinj kirjutas:/omal ajal sai suvila ehitusel käitatud kreissaes 10kW mootorit ja käivitushetkel oli terve aianduskoperatiiv tuhmide lampidega. Kaitsmete asemele oli vaja muidugi naelad panna. :mrgreen:

Tänapäeval on sellised jõhkardid tavaliselt 660/380 V toitepingega, mis käivitushetkel ühendatakse korraks "tähte" ja seejärel "kolmnurka". See tagab pealegi sujuva käivituse.

Tõenäoliselt ka siis. Tõenäoliselt oli see roostetanud vanaraud kuskilt ära tassitud ja siis "külaelektrikud" omaarust ühendasid. Ma olin siis ca 12 aastane. Igatahes sisse käis see tavalise rubilnikuga ja tuure võttis üles ca minut aega.
Aeg oli selline,kasutati, mida vaid saadi. Raha oli, aga kaupa polnud. Nüüd kipub olema vastupidi.
Ja Sina ei pea soomet mitte vaadata saama !

Kasutaja avatar
Sombi
Digivanake
Postitusi: 1053
Liitunud: 03:00, 11 Okt 2006
Asukoht: Läänemaa, Noarootsi, Pürksi
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Pisut kodusest elektrisüsteemist (oli "kõlarisüsteemid"

PostitusPostitas Sombi » 01:07, 18 Jaan 2012

No elektrijutt on vinge ja järjest paremaks läheb, aga jaanus miinusele soovitan elektrist suure kaarega mööda minna. Isegi arvutist! Ärgu üldse oma elektrisüsteemi majas sisse lülitagu! Las olla pimedas ja ohutum ka. Elektrik ju talle külla ei tule, kes asja üle vaataks!

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Pisut kodusest elektrisüsteemist (oli "kõlarisüsteemid"

PostitusPostitas satik » 11:43, 18 Jaan 2012

Energizer kirjutas:Satik, ma üritasin lihtsalt kommenteerida oma kogemusega. Aga jah põhimõtteliselt on sul õigus, igast pingekõikumisest ei maksa nagu sääsest elevanti teha.


Ei maksa tõesti. Mul on ka endal 2kW Makita kettsaag, sildiandmeid ei viitsi uurima joosta kuid proovin selgitada miks on sinu sael 16A kirjas - see on maksimaalne vool mida saag võib lühiajaliselt tarbida. Pikaajaliselt jääb ta sinna 8,7A kanti, kuid käivitades on see ka kindlasti suurem, kuid mitte just 16A. Saag käitub nii et umbes 1,7x koormuse korral tema sidur rakendub (sellega aga ei tohiks vool ületada 16A), kui aga juhtub midagi mootori mähistega siis peaks rakenduma kaitse 16A.
Mina kasutan sellist saagi oma kodumetsas kütte tegemiseks juba ligi 12 aastat, kaitset (16A) pole kunagi välja visanud, kuigi on ikka vahel kuhugi kinni kiilunud vms. Kindlasti ka samas faasis võib lampidel heledus kõikuda, so what?

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 33 külalist