Pisut kodusest elektrisüsteemist (oli "kõlarisüsteemid" )

Siin räägitakse seda mis sülg suhu toob
Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: kõlarisüsteemid

PostitusPostitas Energizer » 18:35, 14 Jaan 2012

jaanus- , sul on õige kasutajanimi, igas sinu postitusest õhkab negatiivsust. Ei saa ei taha, ei oska jne. Mis sinust edasi saab? Varsti pead iseseisvat elu elama aga sa ei saa ju hakkama sest sul puudub otsustusvõime. Sa arvad et me siin kõik oleme võlurid , kes oskavad sulle ideaalset lahendust pakkuda nagu oraakel kes korra kristallkuuli vaatab? Ei ole nii.

Sinusugused on nagu tüüpilised jonnakad inimesed, kelle eest peavad teised ära otsustama. Ja hoidku jumal kui otsus virisejale ei meeldi, siis on terve maailm süüdi.
Ei taha rahvuskaaslasi solvata aga mõni eestlane on nii juhm et sellised teistmoodi ei oskagi elada kui suure, karmi juhi taktikepi all.

Võtaks asja kokku sedasi, et sind on igatepidi hoiatatud. On sinu ja su pere otsustada mis edasi teed, aga kui pärast viiu-viiu päästeamet kohal on siis ära tule siia halama.
Viimati muutis Energizer, 18:48, 14 Jaan 2012, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
jaanus-
DigiTVfänn
Postitusi: 545
Liitunud: 15:53, 04 Sept 2010
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: kõlarisüsteemid

PostitusPostitas jaanus- » 18:45, 14 Jaan 2012

kuidas te aru ei saa et praegu on emal raske tööd leida ja ma olen veel hariduseta et tööle saada! hetkel on ainuke meid aktsepteerinud töökoht pärnus ja vb seal on ka ülejäänud tööd mida mul võib vaja minna! keskeesti on urgas kus on raske tööd leida nii et seal oleks võimalik käia kogu graafiku ulatuses, ikka ei käi sel või teisel ajal mõni buss mis takistab järjekordset tööd saamast! ma ei ole üleni negatiivne, ema on proovinud tööle saada lähedale aga vanuse tõttu ei võetud aga ma olen noor ja mul on potensiaali ja vb ma saan kuskile siiasamasse hea töökoha juhul kui saan ka korteri töö lähedale!
küll siis tulevad ka asjad millest ma siin seletanud olen!
elu koosneb üllatustest

Kasutaja avatar
haljazme
Entusiast
Postitusi: 166
Liitunud: 17:16, 10 Apr 2010
Asukoht: Aakre - Valgamaa
    unknown unknown
Kontakt:

Re: kõlarisüsteemid

PostitusPostitas haljazme » 18:58, 14 Jaan 2012

Energizer kirjutas:... aga mõni eestlane on nii juhm et sellised teistmoodi ei oskagi elada kui suure, karmi juhi taktikepi all.


Mitte mõni vaid valdav enamus, sellepärast ongi demokraatia väga halb variant ... igaühel on lubatud olla nii juhm nagu parasjagu ise tahab.
DM7000s & DM500s @ 5E

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: kõlarisüsteemid

PostitusPostitas Energizer » 19:07, 14 Jaan 2012

enne lõpeta kool ära ja ühte ütlen veel, kõigist ei saa firmajuht või tippjuht. Tuletaks meelde et Eestis tehti hiljuti päästeametit kärpiv reform, mille tulemusena paljud külad ja maakohad jäävad oma komandodest ilma- nende asulate elanikud peavad hakkama ootama abi kaugematest keskustest, kas see otseselt sinu küla puudutab, ei tea, aga fakton see et kui te midagi oma elektripaigaldisega ette ei võta siis võib abi olla hiline, komando kustutab kusagil hoopis maakonna teises otsas tuld. Sinu elamine põleb maha.

Ma loodan et sa tead, veega elektriseadmeid ei kustutata. Kodus võiks olla tulekustutustekk ja soovitavalt ka pulberkustuti, suituandurist ei räägigi, kuid mina sinu asemel tunneks tõsiselt muret, kui turvaline on teie elektripaigaldis. Alustada võiksite kasvõi sellest et vahetate juhtmestiku välja, rikkevoolukaitse kah vahele. Küll hiljem jõuad osta kõike muud mis vajalik, UPS-i ja ülepingekaitsmega pikendused tundliku elektroonika jaoks. Ohus ei ole mitte ainult sinu elu. Vaid teie kõigi elu.
Sest tõenäoliselt on teil ühefaasiline 220V elektripaigaldis 10A mis koosneb veneaegsest juhtmestikust, ILMA MAANDUSETA.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
jaanus-
DigiTVfänn
Postitusi: 545
Liitunud: 15:53, 04 Sept 2010
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: kõlarisüsteemid

PostitusPostitas jaanus- » 19:13, 14 Jaan 2012

ma ei ole juhm , ma suudan küll ise otsustada ja ära mõtlegi mind rohkem materdada porisse!!! :o :x
lisaks ütlen veel et mingi väikse woofri taha kõllide ühendamine lahtiselt ei ole kellelegi ohtlik!!! pole enne otse seinast saadud särakast ära surnud ei saa midagi juhtuda ka väikse pinge puhul kõlari juhtmes!!!! :x :x :x
mul on vene juhtmed aga seal kus on arvuti mul on euro juhtmed kuigi ka ilma maanduseta ja seal arvuti juures vist ongi see kurja juurest pistik mis jamab , õde sai juba voolu kui teises otsas olevasse pistikusse telkut pani! aga mis ma teha saan, ema tegelt juba rääkis ammu sellest et plaanib varsti tehniku kutsuda kes meie süsteemi ära parandab, kasvõi sasipuntras üle lae minevad digiboksi ja internetijuhtmed! tegelt mul on kombeks kõike liialdada, seega vb ei ole asi veel nii hull kui paistab.
isa(kes on veidi poolearuline) tahaks et ma ise oma katkise pistiku muidugi ära vahetaks aga see ei tule kõne allagi, keeran veel rohkem midagi per**e!
mis asja see peaks tähendama: osad sõnad on tärniga???
elu koosneb üllatustest

Kasutaja avatar
Plinn
Entusiast
Postitusi: 377
Liitunud: 02:00, 08 Nov 2007
Asukoht: Tartu
    unknown unknown
On tänatud: 18 korda

Re: kõlarisüsteemid

PostitusPostitas Plinn » 20:53, 14 Jaan 2012

jaanus- kirjutas:ma lihtsalt pean seda ütlema: mu arvuti viskab kaitselüliti välja, nt täna paar tundi peale südaööd kui tahtsin arvuti uuesti käivitada et foorumit chekkida aga kui arvuti pistik puudutas klemme pistikupesas viskas kaitse välja , kui ma kiiresti arvutit sisse ei saa viskab iga kord toide välja ja vist rikkus see jama ka elioni digiboksi ära sest peale teist restarti ka ei reageerind see puldile!!

Sul arvuti on mingi selline, mille tagaseinal on omakorda mitu elektripesa? Ja ühte neist on pidevalt ühendatud monitor? Pakun, et CRT (kineskoop) monitor. Võimalik, et mõnes pesas on veel miski vidin (printer, skänner vms..).
Kui torkad arvuti pistiku "seina", siis valva, et samal ajal muud nois pesades olevad riistad oleksid väljalülitatud asendis. Nii on ehk suurem võimalus, et kaitset välja ei viska. Muidugi! - paljudel seadmetel ei toimi "on/off" lüliti reaalselt 220 voldi ahelas, ja suur osa seadme toiteosast on "saba seinas" olekus reaalselt töös - seda hoolimata "off" olekust. Siis pead lihtsalt leidma muu võimaluse, kuidas igale seadmele eraldi ajal toide taha tekitada, et ei tekiks ühekorraga suurt vooluimpulssi.
Sama kehtib ka siis, kui tõmbad seinast välja pikendusjuhet, mille teise otsa erinevates pistikupesades on arvuti ja kõik muu sinna kuuluv staff - monitor, printer, skänner, subbakas (ehk ka modem, digiboks... misiganes)...
Lülita seadmeid ükshaaval sisse.
Tervitused trumpistadele ja muudele kodumaistele Kremli käpikutele: https://www.youtube.com/watch?v=EPZ8hdxc9UI&app=desktop

Kasutaja avatar
jaanus-
DigiTVfänn
Postitusi: 545
Liitunud: 15:53, 04 Sept 2010
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: kõlarisüsteemid

PostitusPostitas jaanus- » 21:38, 14 Jaan 2012

ma mõõtsin ühe ampermeetriga mis käib pistiku vahele, ära et käivitus vool on kuni 3 Amprit hiljem jääb alla 1 Ampri aga ikka ei mõista kuidas suutis pistiku mittekohene ühendus kontaktiga tekitada mitu korda suurema impulsi ,(kaitse on 10 A)???
elu koosneb üllatustest

Kasutaja avatar
Plinn
Entusiast
Postitusi: 377
Liitunud: 02:00, 08 Nov 2007
Asukoht: Tartu
    unknown unknown
On tänatud: 18 korda

Re: kõlarisüsteemid

PostitusPostitas Plinn » 14:21, 15 Jaan 2012

Tõenäoliselt ei saa Su "ampermeeter" hetkevõimsuse mõõtmisega ikkagi päris hästi hakkama ja näitab tegelikkusest väiksemaid väärtuseid. Teiseks ongi värisevate kätega mistahes "säriseva" kontakti tekitamine ohtlikum - seadmete toiteosad ei jõua käivituda ja stabiilsesse töö- või rahuolukorda minna, kui vooluahel lühikese ajaga mitu korda tekitatakse ja katkestatakse. Niimoodi võid lõdva randmega väga kallist tehnikat hoobilt hävitada.
"Särinaga lülitades" võivadki voolud kõrgemaks kerkida ja kestavad kauem - ja kaitselüliti sellele reageeribki.

PS! Kui kasutad "ampermeetrina" seinakontakti torgatavat energiakulumõõtjat, siis soovitan lisaks lugeda selle aasta esimest "Tehnika Maailma" numbrit, lk 39 - 43. Saad teada, kui vähe nad kõlbavad täpseteks mõõtmisteks (eriti lühema aja (hetke!)jooksul) ja, et pigem on nad abiks pikaajalise kasutamise korral oma erinevate tarvitite omavaheliseks võrdluseks ja neile mingi hinnangu andmiseks.
Tervitused trumpistadele ja muudele kodumaistele Kremli käpikutele: https://www.youtube.com/watch?v=EPZ8hdxc9UI&app=desktop

Kasutaja avatar
jaanus-
DigiTVfänn
Postitusi: 545
Liitunud: 15:53, 04 Sept 2010
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: kõlarisüsteemid

PostitusPostitas jaanus- » 20:21, 15 Jaan 2012

ma ükskord ajasin kaitsme välja ühe tolmuimejaga kuna lüliti ei läimud sisse ja toimus mitu poolikut käivitust , arvuti pikendusega on nii et seal on võimas scanner , sama võimas printer ja monitor peale arvuti kasti (neil mingid konded kindlasti sees mis toite poolikult saades tekitavad suure voolutugevuse) ja ma ei saa seetõttu sisse pistikut kuna kontakt on monitori taga kinni ja peab poolviltu upitama ja et arvuti ei tekitaks sellist ülevoolu siis pean voolu välja võtma vist lülitist?
elu koosneb üllatustest

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: kõlarisüsteemid

PostitusPostitas Energizer » 20:52, 15 Jaan 2012

Sul on kõik "võimas" peale elektripaigaldise... Kui juba tolmuimejat ei saa normaalselt kasutada, on midagi valesti, tõenäoliselt on elektrivõrgus olevate tarvitite koguvõimsus liiga suur. 1 faasilise elektrivõrgu puhul on kõikides majapidamises olevate pistikupesade koguvõimsus 3,5kw. Et siis näiteks pesu pesta (vee soojendi pesumasinal tavaliselt 2 kw) ja suuremat elektritarvitit nt elektriradiaator võimsusega 2kw ei saa üheaegselt kasutada, tekib ülekoormus, kaitseautomaat lülitab voolu välja. Lühiajaliselt võib-olla isegi saab,kuid ainult niikaua kui juhtmestik koormusele vastu peab. Teine võimalus on see, et on mingi seade mis nõuab tugevama peakaitsmega võrku, nt 10A-ses elektrivõrgus ei hakka tööle seade mis on ette nähtud töötama 16A peakaitsega võrgus. Endal reaalne kogemus, kui elasin kortermajas kus oli 10A kaitse, elektrilist kettsaagi ei saanudki kasutada, niikui sisse lülitasid, lükkas automaat kaitsme välja. 3 veekeetjat põletasime seal korteris läbi, sest tõenäoliselt oli pistikupesad ühendatud 1,5G (1,5mm2) juhtmetele, mis on tegelikult valgustusele mõeldud ristlõige. Väga tihti oli olukord kus pesumasinat ja elektripliiti ei saanud üheaegselt kasutada.

Elektroonikasseadmetele piisab ka 1-2A voolust, kuid suuremad tarbijad tahavad ikka rohkem saada.
Nüüd elan juba oma majas. 3faasiline 16A (tööstusvooluga) võrk ja ülekoormust tekib harva. Tegelikult tahaks, et oleks 20A aga peakaitsme suurendamine on nii neetult kallis et jääb ära...


Kolmandaks, kuna sa juba kurdad et teil vool kõigub, siis soovitan üldse palvetada et su kallis elektroonika pingekõikumised üle elaks. Tõenäoliselt korralik pingestabilisaator oleks vajalik. Kui mujale ei raatsi, siis vähemalt arvutile ja ruuterile.
Võiksite muidugi ka EE-le kaevata, miks pinge kõigub nii palju. Mina tegin eelmises elukohas elades järelepärimise ja nad ütlesid, ära et mingis vahemikus on pingekõikumine normis (vist oli 207-253V) , nad ei saa midagi teha enne kui jõuavad oma elektrivõrgu renoveerimisega nende alajaamadeni mis tuleb uuendada/välja vahetada.

Kasutaja avatar
jaanus-
DigiTVfänn
Postitusi: 545
Liitunud: 15:53, 04 Sept 2010
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: kõlarisüsteemid

PostitusPostitas jaanus- » 21:11, 15 Jaan 2012

mul on oma toa kohta ainult 10 A süsteem, muidu on alumine korrus kolme 16 Amprise kaitse vahel ära jagatud ja üks 16 A kaitse on ka kahe ülemise toa jaoks( õe tuba 8A ja minu tuba 10 A ), kuigi on see asi natuke vale ülemise korruse jaoks sest kui mõlemad toad kasutavad maksimaalset voolutugevust mis neile mõeldud kaitse lubab siis on voolu ülejääk mis kilpi jõuab 2 A üle kaitse piiri, mis kilbis asub! ja tolmuimejakohapealt niipalju et lüliti ei tahtnud sellel sisse jääda ja mitu käivitust tekitas rohkem kui 10 Amprise impulsi!
elu koosneb üllatustest

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: kõlarisüsteemid

PostitusPostitas Energizer » 00:31, 16 Jaan 2012

jaanus- kirjutas:mul on oma toa kohta ainult 10 A süsteem, muidu on alumine korrus kolme 16 Amprise kaitse vahel ära jagatud ja üks 16 A kaitse on ka kahe ülemise toa jaoks( õe tuba 8A ja minu tuba 10 A ), kuigi on see asi natuke vale ülemise korruse jaoks sest kui mõlemad toad kasutavad maksimaalset voolutugevust mis neile mõeldud kaitse lubab siis on voolu ülejääk mis kilpi jõuab 2 A üle kaitse piiri, mis kilbis asub! ja tolmuimejakohapealt niipalju et lüliti ei tahtnud sellel sisse jääda ja mitu käivitust tekitas rohkem kui 10 Amprise impulsi!


Vaata, ma ei tea mis elektrisüsteem Teil on, aga niipalju tean, et PEAKAITSE ON TERVELE ELEKTRIPAIGALDISELE ÜHE SUURUSEGA. Kui peakaitse on16A siis peavad ka kaitseautomaadid olema 16A. Kui PEAKAITSE ON 10, peavad ka automaadid olema 10. Ma ei ole küll pädev ütlema, mis juhtub kui kasutada väiksema amperaažiga automaate, kui peakaitse on, aga selline jagamine tundub olevat jabur. Minu meelest ei ole ohutu. Võib-olla eksin, aga meil on kõik automaadid ühesugused.

Või siiski, on teil ehk korkautomaadid, neid on jah ka väiksema amperaažiga. Ma ei usu, et selline jagamine mingit tulemust annab. Kolmefaasilises võrgus vahest veel, ühefaasilises ei ole midagi jagada. Tarbimisvõimsust saab ainult reguleerida nii et kordamööda on siis võimsamad sees, üheaegselt ei saa.

Kasutaja avatar
Opo
DigiTVfänn
Postitusi: 738
Liitunud: 13:01, 21 Juun 2008
Asukoht: keskmisest põhjapoole
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 30 korda

Re: kõlarisüsteemid

PostitusPostitas Opo » 08:16, 16 Jaan 2012

Energizer kirjutas:Sest tõenäoliselt on teil ühefaasiline 220V elektripaigaldis 10A mis koosneb veneaegsest juhtmestikust, ILMA MAANDUSETA.

Aga milleks eraldi maandust üldse vaja on?
Minu kohta kehtib "Ohmu seaduse meest ei mäleta, pluss ja viirus võivad segamini minna", aga mu isa (hariduselt elektrik) ei saanud elu lõpuni aru, milleks eraldi maandusjuhet vaja on. Null peab korralik olema, selleks mitusada kilo rauda maa sees maja kõrval.
Amiko Mini HD + AOC e2450Swh.

Kasutaja avatar
Zuumbox
Digivanake
Postitusi: 2054
Liitunud: 11:54, 20 Jaan 2008
Asukoht: Saue
    unknown unknown
On tänanud: 53 korda
On tänatud: 31 korda

Re: kõlarisüsteemid

PostitusPostitas Zuumbox » 08:28, 16 Jaan 2012

Nüüd paned küll ämbrisse, nii et lirtsub! Null ei ole maandus ja maandus ei ole null; need on kaks täiesti ise asja.
Opo kirjutas:Null peab korralik olema, selleks mitusada kilo rauda maa sees maja kõrval.

See just ongi maandus, mitte null! Tõsi, tihti on need kokku ühendatud aga mitte alati. Näiteks, kui võtad kasutusele rikkevoolukaitsme.
DVB-T: ZuumboxHD & Sony32W4000; DVB-T2: Golden Media Mania 3 HD; antenn 21...69 17dB, kõrgus 45+11 m; võimendi AD20-1,9/AMT; suund Espoo

Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: kõlarisüsteemid

PostitusPostitas valgekotkas » 08:38, 16 Jaan 2012

Energizer kirjutas:aga niipalju tean, et PEAKAITSE ON TERVELE ELEKTRIPAIGALDISELE ÜHE SUURUSEGA. Kui peakaitse on16A siis peavad ka kaitseautomaadid olema 16A. Kui PEAKAITSE ON 10, peavad ka automaadid olema 10
natuke ämbrikolinat ikka tuli :lol: kaitseautomaadid jagatud liinidele ei pea olema peakaitsega võrdsed - need pannakse ikka vastavalt sellele milline tarbimine on antud liinile ette nähtud ... ainuke tingimus jagatud kaitsmele peakaitse suhtes on see, et ta ei tohi olla "suurem" peakaitsest :wink:

Zuumbox kirjutas:Nüüd paned küll ämbrisse, nii et lirtsub! Null ei ole maandus ja maandus ei ole null; need on kaks täiesti ise asja.
Opo kirjutas:Null peab korralik olema, selleks mitusada kilo rauda maa sees maja kõrval.

See just ongi maandus, mitte null! Tõsi, tihti on need kokku ühendatud aga mitte alati. Näiteks, kui võtad kasutusele rikkevoolukaitsme.

soovitan teil mõlemil selgeks teha mis on PEN ja kuidas neist saab PE ja N :wink:
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 69 külalist